Velká cena Nizozemska - Moto3 Vítěz: F. Bagnaia (ITA) (kon.) | Velká cena Nizozemska - Moto2 Vítěz: T. Nakagami (JPN) (kon.) | Velká cena Nizozemska - MotoGP Vítěz: J. Miller (AUS) (kon.)
Velká cena Nizozemska - Moto2

Vítěz: T. Nakagami (JPN)

Neděle 26.06.2016, 12:20 • TT Circuit Assen • Silniční motocykly

To je ze závodu třídy Moto2 vše. Nyní Vás zvu na vrchol závodního víkendu, který obstarají mistři řídítek v kategorii MotoGP! (13:20:30)
    Radost vítěze závodu - Takaakiho Nakagamiho.

Ohlasy v cíli:

Franco Morbidelli (3. místo): V závěru závodu jsem byl hodně nervózní. Ale bylo to skvělé. Je to fantastické pódium.

Johann Zarco (2. místo): Jsem šťastný za Takaakiho. Tohle vítězství si zasloužil. Možná je škoda, že byl závod ukončen, na vlhké trati jsem se mohl ještě dotáhnout. Na druhou stranu by to bylo velmi riskantní. Za druhé místo jsem rád, získal jsem důležité body.

Takaaki Nakagami (1. místo): Udělal jsem vše, abych udržel náskok před Zarcem. Je to nádherný pocit! Děkuji týmu i všem lidem, kteří mi to přáli!
    Takaaki Nakagami je prvním Japoncem, který zvítězil v závodě Grand Prix od Velké ceny Katalánska v roce 2010. Tehdy vyhrál Juki Takahaši.

V Assenu prší opravdu hodně a mokrá trať tak zřejmě ovlivní i závod třídy MotoGP.

Závod tedy skončil a platit bude pořadí po 22 kolech! Takaaki Nakagami se tedy stává vítězem Velké ceny Nizozemska a je prvním Japoncem po šesti letech, který vítězí v závodě MS. Cenné body za druhé místo bere Johann Zarco a na stupně vítězů se postaví také Franco Morbidelli.

Konec závodu.

23
    Takaaki Nakagami zvedl ruku na znamení, že trať už je příliš mokrá a organizátoři mu dali zapravdu! Kolem okruhu vlají červené vlajky a to znamená, že je závod ukončen!

23
    Sam Lowes už je čtvrtý! To jsou cenné body pro britského jezdce.

23
    Tak už zase ne. Márquez je jedenáctý.

22
    Dobře jede Alex Márquez. Ten se z hloubi startovního pole dostal na osmé místo.

22
    Nakagami evidentně kontroluje situaci, tohle by měl před Zarcem udržet. Sam Lowes se snaží dotírat na Baldassarriho a dostat se na čtvrté místo.

21
    Jak jsem předpovídal v úvodu závodu, Dominique Aegerter se neustále propadá. V tuto chvíli je devátý.

20
    Déšť není tak silný, aby došlo k přerušení závodu. Johann Zarco je nyní nejrychlejším jezdcem na trati a mírně stáhl Nakagamiho. Ten má však stále slušný náskok.

20
    Za Lüthiho pád možná může i začínající déšť. Na některá místa trati dopadají kapky vody!

19
    Thomas Lüthi spadl a z nadějně rozjetého závodu nebude mít nic!

19
    Sam Lowes se dostal před Baldassarriho, ovšem byl až příliš agresivní a po chybičce se zase propadl zpět za Itala na pátou pozici.

18
    Johann Zarco by si za současné situace hodně polepšil v celkovém pořadí šampionátu. Druhý Lowes totiž jede pátý a lídr Alex Rins sedmý.