Plíšková – Tuan 1:2 (kon.) | McHaleová – Hantuchová 2:0 (kon.)
Cibulková – Lučičová-Baroniová 2:0 (kon.) | Parmentierová – Siniaková 0:2 (kon.)
Úterý 28.06.2016, 12:42Wimbledon - ženy - Wimbledon (tráva) • 1. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Krásné úterní odpoledne, vítám všechny příznivce tenisu. V rámci prvního kola Wimbledonu se utká Kristýna Plíšková s Ying-Ying Duan z Číny.

Kristýna je aktuálně na 107. místě ve světovém žebříčku, ale byla i o čtyřiadvacet míst výše. Čtyřiadvacetiletá tenistka si v letošním roce velmi slušně, když dokonce dokázala vyhrát turnaj ITF v Kreuzlingenu. Skvěle si vedla také na prvním grandslamu sezony v Austrálii, kde přešla kvalifikací a v prvním kole dokázala porazit domácí favoritku Samanthu Stosurovou. Ve druhém kole již byla nad síly české tenistky Monica Puigová z Portorika. Na podniku v Miami došla Kristýna až do třetího kola, v něm však nestačila na Irinu Beguovou z Rumunska. V antukové části roku se české hráčce příliš nevedlo, jen jednou se dostala přes první kolo hlavní fáze soutěže. Na ITF v Trnavě jí zastavila až krajanka Kateřina Siniaková. Na Wimbledon se Kristýna Plíšková připravovala v Birminghamu, kde však nepřešla přes kvalifikační boje.

Kristýna Plíšková si nejlepší výsledek na Wimbledonu připsala minulý rok, když došla až do třetího kola. V něm však nestačila na Monicu Niculescuovou z Rumunska.

Ying-Ying Duan

Čínská tenistka je 123. hráčkou světa. Šestadvacetiletá tenistka se dostala jen ve třech letošních turnajích přes první kolo hlavní fáze soutěže. První kolo dokázala zdolat na turnaji WTA v Kuala Lumpur, kde porazila Nao Hibinaovou z Japonska. Ve druhém zápase jí však ve dvou vyrovnaných setech porazila krajanka Wangová. Po přechodu na trávu se Číňance začala dařit více, když Surbitonu podlehla v osmifinále ve dvou tie-breacích Marině Melnikovové z Ruska. O týden později v Ilkley se však dokázala šestadvacetiletá čínská hráčka probojovat až do čtvrtfinále.

Ying-Ying Duan má za sebou již tři kola kvalifikace. V prvních dvou vždy musela zápas ukončit až ve třetím setu. Zápas o účast v hlavní fázi Wimbledonu Číňanka prohrála s Alexandrou Kruničovou ze Srbska. Na Duan se však usmálo štěstí a do prvního kola se dostala jako šťastná poražená.

V loňském roce se Ying-Ying Duan dokázala probojovat na wimbledonské trávě až do druhého kola. A připsala si skalp vynikající hráčky. V prvním kole si poradila s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou. Nad její síly byla až Tatiana Mariaová z Německa, které podlehla 8:10 ve třetím setu.

Vzájemná bilance

Hráčky se střetly jen jednou. V roce 2014 se radovala z postupu do čtvrtfinále turnaje ITF v Soulu Kristýna Plíšková, která porazila Duan 6:4 a 6:2.

Obě hráčky jsou již na kurtu číslo 15. Po krátké rozehrávce může zápas prvního kola začít. Jako první půjde na podání čínská tenistka.

0:0

0-15
    Ying-Ying Duan začíná na podání. A připisuje si ihned také první fiftýn na své konto.

0-30
    Také druhé výměna jde na čínskou stranu. Nyní po povedeném prvním servisu.

0-40
    Duan zatím nedává české hráčce šanci na fiftýn, když dává vítězný fohend.

15-40
    Až nyní boduje také Kristýna Plíšková a dostává se tak do prvního gemu v zápase.

0:1
    Ying-Ying Duan však velmi rychle ukončuje první gem při svém servisu a jde bez problémů do vedení.

15-0
    Také Kristýna Plíšková jde na své první podání v zápase. A po skvělém servisu také bere bod.

15-15
    Duan se brání. Její return končí mimo dosah české tenistky.

30-15
    Znovu povedené podání z české rakety. Kristýna si jde také za prvním gemem.

40-15
    Navíc přidává první eso v zápase.

40-30
    Duan ještě prodlužuje úvodní gem Kristýny Plíškové na podání.

40-40
    Kristýna Plíšková má ihned při svém prvním podání problémy. Je tu shoda.

40-A
    Velmi dlouhá výměna a na jejím konci se raduje Duan, která má po vítězném forhendu první brejkbol.

0:2
    Kristýna Plíšková chybuje k bekhendu do sítě a dává tak soupeřce své první podání. Nepovedený start do zápasu ze strany české tenistky.

0-15
    Duan začíná potvrzovací gem esem.

15-15
    Nyní ale přichází také dvojchyba. Kristýna Plíšková si ještě nesáhla na míček v tomto gemu.

15-30
    Kristýna Plíšková se konečně dostala do hry. Ale Duan si sošla pro kratší úder do středu kurtu a zakončila ho k lajně.

30-30
    Také Číňanka ale chybuje a Kristýna Plíšková má šanci na brejkbol.

30-40
    Ten nepřichází, když i česká hráčka posílá míček jen mimo hrací plochu.

0:3
    Ying-Ying Duan potvrzuje brejk z předešlé hry a je ve vedení již o tři gemy. Nyní měla Plíšková míček na bekhnedu, ale její úder vyletěl do autu.

0:3
    Následuje přestávka a výměna stran.

0:3
    Konec přestávky, podávat bude Kristýna Plíšková.

0-15
    Kristýna Plíšková půjde podávat na zisk prvního gemu v zápase. Začíná však dvojchybou!

15-15
    Duan se už už radovala z dalšího fiftýnu, ale z vyložené pozice minula bekhendem kurt.

30-15
    Kristýna Plíšková bojuje o svůj první gem. Nyní si poradila s forhendem.

40-15
    Dva gemboly pro českou tenistku. Duan dělá chybu z bekhnedu.

40-30
    Čínská hráčka ještě bojuje o tento gem. Rozběhla asi soupeřku a donutila jí k chybě.

40-40
    Shoda. I při svém druhém podávacím gemu má Plíšková problémy. Nyní vyrobila nevynucenou chybu z forhendu.

40-A
    Navíc je tu dvojchyba a brejkbol pro Duan.

40-40
    Ten však čínská tenistka nevyužila, když její return končí jen těsně mimo hrací pole. Shoda.

40-A
    Ying-Ying Duan má další šanci k brejku. Vytvořila si pozici od základní lajny a tu využila bekhendem.

40-40
    Přímý bod z podání proti brejkbolu. Shoda.

A-40
    Nyní chybuje Duan a to znamená gembol pro Češku.

1:3
    Esem ukončuje tento důležitý gem Kristýna Plíšková. Připisuje si první gem na své konto a je stále jen o jeden brejk pozadu.

15-0
    Navíc nyní Číňanka chybuje po returnu pod nohy. Bod pro českou hráčku.

15-15
    Nevynucená chyba přichází také z české strany a je vyrovnáno.

30-15
    Vítězný úder z forhendu předvedla favoritka utkání.

40-15
    Velmi dlouhá výměna a po ní má dva brejkboly naopak Kristýna Plíšková, která si došla pro fiftýn po vítězném bekhendu.

40-30
    Duan se brání přímým bodem z podání.

40-40
    Shoda. Kristýna Plíšková nevyužila ani jeden ze dvou brejkbolů. Nyní jí soupeřka zatlačila servisem a výměnu ukončila bekhendem.

40-A
    Navíc přichází i nevynucená chyba české hráčky a najednou je tu gembol pro podávající tenistku.

40-40
    Shoda. Ani Číňanka to nemá jednoduché při svém podání.

40-A
    Další z dlouhých výměn. A znovu se raduje Duan, která může znovu uniknout o tři gemy.

40-40
    Shoda. Ying-Ying Duan měla více ze hry, ale finální úder koční mimo kurt.

40-A
    Nyní ale kazí jednoduchý úder Kristýna, která tak znovu dává soupeřce gembol.

40-40
    Vítězný úder české tenistky dává pátému gemu prvního setu znovu shodu.

40-A
    Také Duan se nebojí zariskovat. Její bekhend po lajně končí přesně v rohu kurtu.

40-40
    Ying-Ying Duan nemůže ukončit gem při svém podání. Nyní vyhodila míček ven z kurtu. Shoda.

40-A
    Eso pro čínskou hráčku.

40-40
    Následuje však nevynucená chyba z bekhendu a je tu znovu shoda.

A-40
    Také Kristýna Plíšková má svou šanci na ukončení gemu. Tři brejkbol v této hře.

40-40
    Ale ani ona nezvládla míček vrátit na polovinu soupeřky. Úder končí jen v koridoru pro čtyřhru.

A-40
    Ještě jedna šance pro českou tenistku. Nyní chybuje také podávající hráčka.

40-40
    Ale Kristýna Plíšková nezvládla míček z returnu poslat zpět do kurtu. Shoda.

40-A
    Forhendový vítězný úder a nyní má naopak Duan možnost vzít si tento gem na svou stranu.

1:4
    A to také dělá, když Kristýna Plíšková chybuje z bekhendu jen do sítě. Velmi dlouhý gem jde na stranu podávající hráčky.

1:4

1:4

15-0
    Šestý gem rozehraje na podání Kristýna Plíšková. Úvodní fiftýn bere Češka po úderu soupeřky do autu.

15-15
    Nyní ale chybuje také Plíšková, která se nemůže pořádně dostat do útoku.

30-15
    Kristýna Plíšková si pomáhá esem a jde do vedení.

40-15
    Druhé eso v řadě pro českou hráčku.

40-30
    Ying-Ying Duan se již dostala do výměny a to bylo rozhodující. Duan posílá vítězný úder po lajně.

2:4
    Nyní ale čínská hráčka chybuje z returnu a gem jde na českou stranu.

15-0
    Vítězný úder ze strany Plíškové. Výborný vstup do gemu.

30-0
    Navíc nyní Duan chybuje z forhendu a je tu nadějné vedení pro přijímající hráčku.

40-0
    Bekhendová chyba do sítě a tři brejkboly pro Kristýnu Plíškovou.

40-15
    První ještě nevyužívá, když také poslala míček mimo kurt. Ještě jsou tu dvě možnosti.

40-30
    Ani druhý neproměňuje. Kristýna Plíšková znovu neumístila míček do kurtu. Poslední šance v této sérii.

40-40
    Shoda. Ani třetí brejkbol není využit. Kristýna Plíšková napálila míček z voleje do autu.

40-A
    Ying-Ying Duan zcela otáčí vývoj této hry. Kristýna Plíšková dělá další chybu a sama si prohrává tento gem.

40-40
    Nyní ale chybuje také podávající hráčka. Duan poslala úder jen vedle kurtu. Shoda.

40-A
    Další nevynucená chyba české hráčky. Ying-Ying Duan má při svém podání gembol na 5:2.

2:5
    Kristýna Plíšková to nezvládla. Měla v této hře tři brejkboly v řadě, ale ani jeden nevyužila a nyní půjde odvracet konec prvního setu.

2:5

2:5

15-0
    Kristýna Plíšková podává na udržení se v prvním setu. Ve velmi důležitém gemu bere první bod právě podávající hráčka.

30-0
    Duan se nemůže dostat do výměny. Nepovedený return končí v síti.

30-15
    Také ale Kristýna Plíšková hraje jen do sítě. Po delší výměně jde fiftýn na čínskou stranu.

40-15
    Výborné podání z rakety české hráčky a dva gemboly.

3:5
    Esem ukončuje tento gem Kristýna Plíšková. Nyní však půjde podávat Ying-Ying Duan.

0-15
    Ying-Ying Duan podává na ukončení prvního setu. A začíná výborně, když donutila českou hráčku k chybě od základní lajny.

0-30
    Velmi dlouhá výměna končí radostí Číňanky, která je dva míčky od prvního setu. Kristýna Plíšková chybuje z forhendu.

0-40
    Další chyba české hráčky. Tři setboly pro Ying-Ying Duan.

3:6
    Ying-Ying Duan to zvládla skvěle, když proměnila hned první příležitost a velmi překvapivě bere první set pro sebe.

0:0

15-0
    Ve druhém setu jde jako první na podání Kristýna Plíšková. A začíná výborně. Bod jde na českou stranu.

30-0
    Druhé podání znamená dokonce eso.

40-0
    Vítězný volej z rakety české tenistky. Zatím to vypadá na klidný gem na úvod setu.

1:0
    A je to tak. Esem ukončila Kristýna Plíšková první gem ve druhém setu.

15-0
    Také Ying-Ying Duan jde poprvé na podání ve druhém setu. Číňanka chybuje z bekhendu a to je další bod pro Kristýnu Plíškovou.

30-0
    A další chyba. Šestý bod z řadě pro českou tenistku.

40-0
    Navíc Kristýna Plíšková dává vítězný úder z forhendu a jsou tu tři brejkboly.

40-15
    První odvrací Duan úderem do protipohybu soupeřky. První bod pro Číňanku v setu.

2:0
    Druhý už Kristýna Plíšková využívá a jde do vedení o dva gemy. Výborný start do druhého setu.

15-0
    Navíc přidává i přímý bod z podání.

30-0
    Vítězný úder z bekhendu. Česká tenistka je ve druhém setu jako vyměněná.

40-0
    Navíc přichází také chyba soupeřky a jsou tu tři gemboly na potvrzení brejku.

3:0
    Další eso na stranu české tenistky. Velmi rychlé vedení o tři gemy ve druhém setu.

3:0

3:0
    Konec přestávky, podávat bude Ying-Ying Duan.

0-15
    Ying-Ying Duan jde na podání za velmi nepříznivého stavu ve druhém setu. Začíná ho nevynucenou chybou Kristýna Plíšková.

15-15
    Nyní ale přichází další povedený úder z rakety české tenistky přesně do kurtu.

15-30
    Forhendový úder na lajnu a Kristýna Plíšková se jen ohlédla.

15-40
    Duan má dvě možnosti vzít si také jeden gem pro sebe. Kristýna Plíšková chybuje z bekhendu.

3:1
    A další nevynucená chyba české hráčky znamená snížení.

15-0
    Plíšková začíná výborně svůj gem. Donutila soupeřku k chybě k forhendu.

15-15
    Také Kristýna ale přichází s chybou a je vyrovnáno.

30-15
    Již deváté eso pro českou tenistku.

40-15
    Nevynucená chyba z forhendu od čínské hráčky a dva gemboly.

4:1
    Vítězný úder z forhendu ukončuje pátý gem druhého setu. Kristýna Plíšková se stále o jeden brejk vpředu.

4:1

4:1

0-15
    Kristýna Plíšková chybuje z forhendu a dává jednoduchý bod soupeřce.

0-30
    Duan přidává také vlastní přímý bod z podání a vede již o dva míčky.

0-40
    Znovu chtěla Kristýna umístit míček k lajně, ale udeřila ho příliš razantně a končí v autu.

4:2
    Čistá hra pro čínskou tenistku. Ta snižuje na rozdíl dvou gemů, ale stále ztrácí jeden ztracení servis.

0-15
    Duan začíná na podání soupeřky vítězným úderem.

15-15
    Plíšková však kontruje úderem mimo dosah čínské hráčky a je vyrovnáno.

30-15
    Kristýna Plíšková otáčí tento gem na svou stranu. Duan se dopouští chyby z forhendu.

40-15
    A další chyba čínské hráčky. Kristýna Plíšková je jeden míček o zisku této důležité hry.

40-30
    Nyní ale přichází dvojchyba ze strany Kristýny.

5:2
    Dlouhá výměna a poté se může už radovat Kristýna Plíšková, která je jeden gem o druhého setu. Duan napálila míček jen do autu.

5:2

5:2

0-15
    Ying-Ying Duan bude při svém podání odvracet konec druhého setu. Úvodní fiftýn bere po esu podávající hráčka.

15-15
    Kristýna Plíšková však chce ukončit set již v tomto gemu a po výborném úderu bere bod.

15-30
    Češka však chybuje z forhendu a dává soupeřce fiftýn.

15-40
    Další bod pro Duan, která je na nejlepší cestě prodloužit set.

5:3
    To se jí daří, když trefuje eso do středu kurtu.

15-0
    Kristýna Plíšková nyní může ukončit set při svém podání. A začíná výborně.

15-15
    Také Duan však bojuje a připisuje si fiftýn v důležitém gemu.

30-15
    Plíšková je dva míčky od druhého setu. Nyní si rozběhala soupeřku ze strany na stranu a ta chybuje.

40-15
    Dlouhá výměna jde na konto Češky, která má hned dva setboly!

6:3
    Kristýna Plíšková se vrací do zápasu. Po nevynucené chybě soupeřky z bekhendu jde druhý set na konto české tenistky. Rozhodnout bude muset třetí sada.

0:0

15-0
    do třetího setu půjde jako první podávat Ying-Ying Duan. Úvodní bod třetího setu jde na konto přijímající hráčky.

30-0
    Dlouhá výměna v úvodu třetího setu. A Kristýna Plíšková má po chybě soupeřky nadějné vedení.

40-0
    Tři brejkboly po nevynucené chybě čínské tenistky!

1:0
    Čistou hrou získává Kristýna Plíšková podání soupeřky v úvodu třetího setu.

15-0
    Také Kristýna Plíšková jde podávat ve třetí sadě. Může ihned potvrdit brejk. Začíná výborně, když donutila soupeřku k chybě k bekhendu.

15-15
    Ale sama vyrábí nepřesný úder, který z forhendu končí mimo dvorec.

30-15
    Znovu byla Duan pod tlakem a znovu se neubránila.

40-15
    Dva gemboly na potvrzení brejku. Duan měla míček na raketě, ale ten vylétl až za základní lajnu.

40-30
    Forhendový vítězný úder ještě drží čínskou tenistku ve druhém gemu.

2:0
    Kristýna Plíšková vstupuje do rozhodující sady výborně. Potvrzuje brejk z předešlé hry a je na nejlepší cestě k postupu.

0-15
    Duan donutila českou hráčku k úderu jen do autu a je ve vedení.

0-30
    Vítězný úder outsiderky dnešního zápasu. Rychlé vedení o dva míčky.

0-40
    Přichází další úder na který nemá česká tenistka nárok.

2:1
    Čistou hrou snižuje Ying-Ying Duan skóre třetího setu. Nyní si pomohla úderem k forhendu do protipohybu Češky.

2:1

2:1

15-0
    Kristýna Plíšková začíná své podání. Duan chybuje z forhendu.

15-15
    Nyní ale přichází také nevynucená chyba ze strany české hráčky.

30-15
    Nechytatelný vítězný úder z forhendu a Kristýna je znovu ve vedení.

40-15
    Duan nemá prostor k útoku, musí se stále bránit a z toho také přicházení chyby.

3:1
    Kristýna Plíšková si s přehledem drží své podání. Ying-Ying Duan znovu vyrobila chybu z bekhendu a přichází o další gem.

0-15
    Ying-Ying Duan zatlačila na českou hráčku, která byla daleko za záklandí lajnou a chybuje.

15-15
    Dvojchyba čínské tenistky a je vyrovnáno.

15-30
    Plíšková neudržela míček v kurtu po returnu. Duan si tak bere jednoduchý bod.

30-30
    Nyní zase chybuje čínská tenistka, která byla celou dobu pod tlakem.

30-40
    Ying-Ying Duan však nechce dopustit brejkboly a dává vítězný forhend.

3:2
    Esem ukončuje pátý gem třetího setu. Stále jen však Číňanka o jeden brejk pozadu.

3:2

3:2

15-0
    Kristýna Plíšková začíná své podání vítězným úderem po podání.

15-15
    Druhý míček jde již na stranu Číňanky, která vrací úder z bekhendu.

15-30
    Ying-Ying Duan má příležitost k brejkbolům. Její míček končí na lajně a Kristýna se jen těžce natahovala.

15-40
    Dva brejkboly jsou tady! Duan předvedla perfektní vítězný úder z bekhendu.

3:3
    Ying-Ying Duan je zpět ve hře o postup. Kristýna Plíšková ztrácí své podání, když dala možnost soupeřce k úderu ze středu kurtu a ta toho využila.

0-15
    Kristýna Plíšková je nyní v krizi. Přichází další chyba z forhendu.

0-30
    Duan je naopak ve velkém laufu a vychází jí vše na co sáhne.

0-40
    Forhendový vítězný úder a Duan má tři gemboly na vedení o jeden gem.

15-40
    Kristýna Plíšková se ještě drží v tomto gemu. Po úderu z forhendu končí míček na lajně.

3:4
    Nyní už česká hráčka chybuje a bude muset dotahovat. Ying-Ying Duan se dostala do pohody v koncovce zápasu.

3:4

3:4

15-0
    Kristýna Plíšková podává ve velmi důležitém gemu. První fiftýn jde na konto právě podávající hráčky.

30-0
    Plíšková si zatím ví rady při svém podání. Nyní zatlačila soupeřku a donutila jí k chybě.

40-0
    Navíc přidává také eso na střed kurtu.

4:4
    A čistou hru ukončuje chyba čínské hráčky z bekhendu. Jednoduchá hra od české tenistky a je vyrovnáno.

0-15
    Ying-Ying Duan začíná své podání také exkluzivním podáním. Plíšková se jen ohlédla.

0-30
    Vítězný úder z forhendu a Duan má už dvoubodové vedení.

15-30
    Plíšková chce také bojovat o tento gem a přidává svůj nechytatelný úder z forhendu.

15-40
    Duan si však pomáhá přímým bodem z podání a má dva gemboly.

30-40
    Kristýna Plíšková se ještě nevzdává. Donutila soupeřku k rychlému úderu po malém odskoku a míček končí v síti.

4:5
    Ying-Ying Duan si drží podání i nyní a teď bude na české hráčce jak bude podávat.

4:5

4:5

0-15
    Kristýna Plíšková si musí udržet podání jinak na Wimbledonu končí. Lépe však začíná tento gem čínská hráčka.

15-15
    Plíšková si vytvořila po podání tlak a donutila soupeřku k úderu do sítě.

15-30
    Ying-Ying Duan je blízko postupu. Plíšková dělá dvojchybu a dává soupeřce šanci.

30-30
    Duan však chybuje z forhendu a zatím si mečbol nevytvořila.

40-30
    Kristýna Plíšková v kritické chvíli použila forhend a ukončila výměnu.

5:5
    Další chyba z rakety Duan a je srovnáno na 5:5. O postup se tak bude dále bojovat.

0-15
    Duan zase začíná výborně, když donutila českou tenistku k chybě.

15-15
    Plíšková kontruje povedeným úderem z forhendu a je vyrovnáno.

15-30
    Čínská tenistka poslala forhend po lajně a ten končí přesně v kurtu.

15-40
    Další vítězný úder z forhendu. Duan je při svém podání ve velkém klidu.

30-40
    Kristýna Plíšková má však svoje šance. Nyní jednu takovou proměnila v bod.

5:6
    Dlouhá výměna a na jejím konci se raduje Číňanka, která drží i své další podání.

5:6

5:6

0-15
    Kristýna Plíšková znovu museí udržet své podání. A znovu začíná lépe soupeřka.

0-30
    Velmi nadějné vedení pro níže nasazenou hráčku. Plíšková vytvořila chybu z forhendu.

0-40
    Tři mečboly pro Ying-Ying Duan. Bekhendový úder od čínské hráčky zapadl přesně do rohu kurtu.

5:7
    Je konec! Kristýna Plíšková nezvládla konec zápase a při svém podání nedala ani fiftýn. Na závěr si připsala nevynucenou chybu z forhendu.

Konec zápasu

Kristýna Plíšková končí na Wimbledonu hned v prvním kole! V prvním setu byla jednoznačně lepší hráčkou Ying-Ying Duan, která mohla zvítězit i větším rozdílem. Druhý set už byl vyrovnanější. Kristýna Plíšková šla do rychlého vedení a to uhlídala až do konce setu. Rozhodující sadu rozehrála lépe Plíšková, která měla brejk k dobru, ale nedokázala dokončit slibně rozehraný zápas. V koncovce měla navrch Ying-Ying Duan, která postupuje do druhého kola.

Ying-Ying Duan se utká ve druhém kole s vítězkou duelu Riskeová – Vinciová.

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (14:32:25)