Slovensko – Japonsko 3:1 (kon.) | Česko – Nizozemsko 1:3 (kon.)
25 25 24 25
Japonsko
1
18 21 26 22
sk Sobota 02.07.2016, 09:00 • Xuancheng, Čína • Světová liga - muži • Skupina A2

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 09:00.

0:0
    Slovenskí volejbalisti dnes odohrajú v čínskom Xuanchengu svoje druhé stretnutie. Po úvodnej prehre s domácou Čínou si budú chcieť napraviť chuť v zápase s Japonskom. Začiatok duelu je naplánovaný o 9:00 SEČ.

SLOVENSKO

Slovenskí volejbalisti majú vo Svetovej skupine na svojom konte dve víťazstva a päť prehier. Po senzačnej domácej výhre nad Kubou prehrali tri zápasy v rade, ten posledný len včera proti reprezentantom Číny. V tomto zápase nezvládli zverenci Miroslava Palguta najmä koncovky jednotlivých setov, a tak logicky neuhrali ani set. Veľmi sa prejavila neúčasť Emanuela Kohúta, ktorý na ázijský kontinent s tímom necestoval. Príliš sa do hry nedostával alternujúci kapitán Matej Paták a nedarilo sa ani Štefanovi Chrtianskemu. Práve ich body nám citeľne v zápase chýbali. Našim najlepším hráčom bol s desiatimi dosiahnutými bodmi Peter Mlynarčík. Slováci si len minimálne pomohli na podaní a práve servis by mali v dnešnom zápase zlepšiť.

JAPONSKO

Japonsko začalo tohtoročnú edíciu druhej skupiny Svetovej ligy veľmi dobre. V prvých troch zápasoch získalo až 7 bodov, keď prehralo len raz, a to v piatich setoch len s Kubou. V úvodných dueloch mali Japonci výhodu domáceho prostredí, keďže tento turnaj sa odohral v Osake. Následne ale prehrali štyri zápasy v rade, no treba povedať, že mali aj poriadny kus smoly. V zápasoch s Tureckom a Egyptom totiž prehrali až v rozhodujúcom sete. V čínskom Xuanchengu ich včera čakali opäť Turci a očakával sa podobne vyrovnaný zápas ako v Káhire. Krajina vychádzajúceho Slnka ale toto stretnutie vôbec nezvládla a po prvýkrát v tejto sezóne nezískala ani set. Najlepším hráčom Japonska je jednoznačne Kunihiro Shimizu, ktorý zaznamenal už 124 bodov.
    0:0 Slovenskí reprezentanti pred odletom do Číny

0:0
    Úvodné zostavy:

Slovensko: Kriško, Ondrovič, Kubš (L), Palgut, Mlynarčík, Kašper, Turis (L), Paták (C), Chrtiansky, Prešinský, Halaj, Mikula.

Japonsko: Shimizu (C), Takahashi, Nagano (L), Yamauchi, Kuriyama, Yanagida, Fakatsu, Dekita, Watanabe (L), Onodera, Sekita, Yoneyama, Hoshino.
    0:0 Prvý vzájomný zápas medzi Slovenskom a Japonskom

0:0
    Obe mužstvá sú už nastúpené na hracej ploche. Ešte pred samotným začiatkom zápasu nasledujú hymny oboch krajín. V čínskom Xuanchengu práve znejú tóny slovenskej štátnej hymny.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0:1
    Na podaní začalo Slovensko, konkrétne Peter Mlynarčík. Spomínaný hráč sa následne dostal aj do zakončenia, no prestrelil kurt.

1:1
    Kunihiro Shimizu posiela svoj servis len na základnú čiaru. Na podanie už smeruje Štefan Chrtiansky.

1:2
    Japonsko sa opäť dostáva do vedenia. Z pravej strany siete zakončil útok nekompromisným smečom Kunihiro Shimizu.

2:2
    Slovensko ale kontruje. Prvýkrát v dnešnom zápase sa presadzuje náš kapitán Matej Paták.

3:2
    Slovensko strháva vedenie na svoju stranu. Prvý blok zápasu zaznamenal Peter Mlynarčík.

4:2
    Po prvom bloku nasleduje aj prvé eso zápasu. Jeho autorom je na našu radosť Radoslav Prešinský.

4:3
    Kunihiro Shimizu pridáva ďalší bod na japonské konto.

4:4
    Peter Ondrovič nedostal od Filipa Palguta práve najlepšiu prihrávku a pre japonský dvojblok tak bol ľahkou korisťou.

5:4
    Japonci sa dokázali ubrániť nášmu útoku, no následne sa dostali do ťažkej pozície a nevyzreli na slovenský blok.

5:5
    Akihiro Yamauchi predviedol spoľahlivý útok stredom siete, a tak je skóre prvého setu opäť vyrovnané.

5:6
    Lopta išla do outu od našich volejbalistov, a tak sa do vedenia dostáva krajina vychádzajúceho Slnka.

6:6
    Výborne. Peter Mlynarčík predviedol svoje schopnosti a nekompromisne posiela loptu na druhú stranu palubovky.

7:6
    Japonsky útok končí len mimo ihriska, a tak sa skóre zápasu preklápa opäť v prospech Slovenska.
    10:8 Slovenskí reprezentanti počas štátnej hymny

Zdroj: FIVB

8:6
    Máme tu prvý technický oddychový čas. Slovensko vedie o dva body, pretože Japonci sa v útoku opäť pomýlili. Na podaní je stále Matej Paták.

8:7
    Akihiro Yamauchi sa opäť nemýlil a stredom siete pridáva siedmy japonský bod.

9:7
    Prvýkrát v zápase sa presadil aj Štefan Chrtiansky. Na podanie ide obávaný Peter Ondrovič.

10:7
    Skvelý servis Petra Ondroviča narobil Japoncom problémy a Matej Paták už nemal problém zakončiť výmenu v náš prospech.

10:8
    Japonskú zástavu jednoznačne drží Kunihiro Shimizu, ktorý zaznamenal svoj tretí úspešný útok v zápase.

11:8
    Na druhej strane sa presadil Peter Mlynarčík. Jeho ľavačka dnes funguje výborne.

12:8
    Japonci si neporadili s podaním nášho tímu, lopta sa dostala na druhú stranu, no okamžite ju vrátil naspäť Radoslav Prešinský. Japonsko si berie time out.

12:9
    Masahiro Yanagida vytĺkol slovenské bloky, a tak vyhadzuje z podania Petra Mlynarčíka.

13:9
    Krásny útok stredom siete. Absentujúceho Emanuela Kohúta veľmi dobre nahradzuje Radoslav Prešinský.

14:9
    Štefan Chrtiansky sám zablokoval útok Japonska. Naše vedenie v prvom sete je tak už veľmi nádejné.

14:10
    To je škoda. Dostali sme sa do útoku, no Peter Mlynarčík svojou delovkou prestrelil priestor ihriska.

15:10
    Pokazené japonské podanie nás úprimne veľmi teší.
    15:10

15:11
    Z ľavej strany sa dokázal presadiť Masahiro Yanagida. Japonský deficit je tak už len štvorbodový.

15:12
    Kentaro Takahashi to zahral veľmi šikovne. Obišiel slovenské bloky a technickou strelo získava bod na japonské konto.

16:12
    Po pokazenom podaní Japonska tu máme druhý technický oddychový čas. Slovensko má prvý set veľmi dobre rozohraný.

17:12
    Japonský smečiar, myslím že ním bol Takashi Dekita, útočí len do outu. Nambu Masashi si tak okamžite berie oddychový čas.

18:12
    Fantázia v pohybe. Ďalší slovenský blok, tentokrát v podaní nášho kapitána Mateja Patáka.
    18:12

18:13
    Škoda. Filip Palgut nasmeroval svoje plachtiace podanie len do siete.

18:14
    Akihiro Yamauchi sa veľmi teší po tom, ako zabllokoval útok Petra Mlynarčíka.

19:14
    Matej Paták nás podržal v ten správny moment a kvalitným smečom zložil loptu na zem.

20:14
    Získavame aj dvadsiaty bod. Matej Paták zatlačil Japoncov svojim podaním a následne ich potrestal Štefan Chrtiansky.

21:15
    Registrujeme dvojicu pokazených podaní, po jednom na každej strane. Slovensko tak stále vedie šesťbodovým rozdielom.

22:15
    Skvelé! Peter Mlynarčík dokázal zablokovať japonský útok. Prvý set už musí skončiť v náš prospech.
    22:15

22:16
    Škoda. Štefan Chrtiansky zablokoval japonský útok, no lopta od jeho rúk skončila tesne v oute.

23:16
    Peter Mlynarčík šikovne vytĺkol japonské bloky. Slovensko tak potrebuje v prvom sete získať už len dva body.

23:17
    Peter Mlynarčík zariskoval svojim podaním, no tesne netrafil priestor ihriska. To nám ale zase príliš nevadí.

24:17
    Aj Japonsko pokazilo svoje podanie čo znamená, že zverenci Miroslava Palguta majú k dispozícii sedem setbalov.

24:18
    Prvý setbal sme nevyužili, pretože Štefan Chrtiansky tesne netrafil bočnú čiaru.

25:18
    Prvý set bol jasnou záležitosťou Slovenska. Na konci predviedol úspešný útok kapitán Matej Paták, ktorý vytĺkol pripravené japonské bloky. Slovensko vyhralo prvý set jasne 25:18.
    25:18

0:0
    Začal sa druhý set.

1:0
    Druhý set začal na podaní Akihiro Yamauchi. S jeho servisom si ale Slováci poradil a presným útokom sa zaskvel Matej Paták.

1:1
    Krásnu ulievku na druhej strane predviedol Kunihiro Shimizu a sám pôjde podávať.

2:1
    Kunihiro Shimizu ale vzápätí pokazil svoje podanie. Lopta z jeho rúk skončila až pri reklamných paneloch.

2:2
    Technická chyba Slovenska prináša druhý bod v druhom sete aj pre japonské mužstvo.

3:2
    Japoncom sa servis vôbec nedarí, Aj teraz ho jeden z azijskych hráčov nasmeroval len do siete.

4:2
    Na druhej strane prichádza eso z ruky Radoslava Prešinského. Opäť sa dostávame do tesného vedenia.

4:3
    Slováci sa niekoľkokrát dobre ubránili, ale v závere výmeny mal presnú ruku Kunihiro Shimizu.

5:3
    Pekný útok stredom siete prináša pre slovenské farby piaty bod.

5:4
    Akihiro Yamauchi teraz svojim smečom takmer zostrelil Mateja Kubša. Naše libero nemalo absolútne žiadnu šancu reagovať.

5:5
    Zrejme pre technickú chybu Slovenska je stav druhého setu vyrovnaný.

6:5
    Matej Paták hrá dnes veľmi dobre a ťahá náš tím za víťazstvom v dôležitom zápase.
    6:5

6:6
    Akihiro Yamauchi útočí kvalitne nielen z pravej, ale aj z ľavej strany. Tentokrát predviedol nechytateľný útok po čiare.

7:6
    Výborný slovenský útok v podaní Petra Ondroviča. Spomínaný hráč má teraz šancu ukázal svoje nepríjemné podanie.

8:6
    Krásny blok v podaní Štefana Chrtianskeho. Slovensko tak v priebehu prvého technického oddychového času vedie o dva body.

8:7
    Kunihiro Shimizu je na neudržanie. Aj teraz pridáva ďalší bod na japonské konto. Rozdiel je tak už len jednobodový.

9:7
    Veľmi dobrý útok stredom siete predviedol Radoslav Prešinský. Japoncom tak nedávame šancu vyrovnať.

10:7
    Fantastický blok a opäť v podaní Štefana Chrtianskeho. Slovensko tak odskakuje svojmu súperovi.

10:8
    Masahiro Yanagida to teraz zahral skvele a nedal našim brániacim hráčom žiadnu šancu.

10:9
    Bohužiaľ, po nepresnom útoku sa náš náskok stenčil na jeden bod.

11:9
    Štefan Chrtiansky predviedol dobrý útok z ľavej strany a načína druhú desiatku našich bodov.

12:10
    Teraz registrujeme dve nevydarené podania, po jednom na každej strane. Slovensko ale stále vedie o dva body.

12:11
    Japonci sa stále držia na kontakt. Presný útok predviedol Akihiro Yamauchi, ktorý si poradil s ťažkou situáciou.

12:12
    A opäť Akihiro Yamauchi. Svojim presným útok k základnej čiare vyrovnáva stav druhého setu na 12:12.

13:12
    Japonci výborne dokázali zachytiť náš útok, no následne prestrelili priestor ihriska.
    13:12

14:12
    Japonci akoby by boli až príliš namotivovaní. Tentokrát to prehnal s razanciou Akihiro Yamauchi.

15:12
    Parádna ulievka Mateja Patáka znamená trojbodové slovenské vedenie. Japonský tréner Nambu Masashi si berie oddychový čas.

15:13
    V kľúčových momentoch si Japonci pomáhajú útokom stredom siete, kde je takmer bezchybný Akihiro Yamauchi.

16:13
    Skvelý útok v podaní slovenského kapitána. Matej Paták posúva našu reprezentáciu do trojbodového vedenia a sám pôjde podávať.

16:14
    To je škoda! Štefan Chrtiansky takmer zablokoval japonský útok. Lopta ale skončila tesne v oute.

17:14
    Po dlhšom čase sa nám pripomenula aj skvelá ľavačka Petra Mlynarčíka. Na podanie smeruje Peter Ondrovič.

17:15
    Peter Ondrovič nenarobil svojim podaním Japoncom problémy a tí dokázali bez väčších problémov zložiť loptu na zem.

17:16
    Ajajaj, Peter Mlynarčík púšťal loptu do outu, no tá napokon spadla na bočnú čiaru.

17:17
    Slovenský útok skončil mimo ihriska, a tak je stav druhého setu opäť vyrovnaný.

17:18
    Bohužiaľ, Peter Mlynarčík bol zablokovaný. Miroslav Palgut reaguje na japonské vedenie oddychovým časom.

18:18
    Skvelý útok v podaní Radoslava Prešinského. Ten dostal dôveru od Filipa Palguta a stredom siete zakončil našu akciu.

18:19
    Peter Mlynarčík tesne minul priestor ihriska. Japonsko tak vedie najtesnejším rozdielom.

19:19
    Štefan Chrtiansky vytĺkol japonské bloky a sám pôjde na podanie. Čaká nás zrejme napínavá koncovka druhého setu.
    19:19

20:19
    Vedieme! Filip Palgut prekvapil všetkých a z pozície nahrávača smečoval. Urobil ale dobre a získava bod pre naše mužstvo.

20:20
    Po oddychovom čase Japonska sa dokázal presadiť Masashi Kuriyama. Pre neho je to vôbec prvý bod v zápase.

21:20
    Matej Paták to urobil veľmi dobre a s prispením japonským blokov poslal loptu nechytateľne na druhú stranu palubovky.

22:20
    Kunihiro Shimizu útočí len do outu, čo je v takejto fáze setu rozhodne veľká chyba.

23:20
    A ďalšia chyba a opäť v podaní najlepšieho japonského zakončovateľa. Kunihiro Shimizu sa pomýlil a slovenskí volejbalisti vedú už o tri body.

23:21
    Naši síce dokázali ubrániť japonský útok, no kvôli zlej nahrávke strácajú bod. Napriek tomu stále vedú o dva body a budú na príjme.

24:21
    Masahiro Sekita poslal loptu len do outu a to znamená tri slovenské šance na ukončenie setu.

25:21
    Kunihiro Shimizu dostal od nahrávača veľmi zlú prihrávku a svoj útok nasmeroval len do siete. Slovensko tak získava aj druhý set, tento raz pomerom 25:21.
    25:21

0:0
    Začal sa tretí set.

0:1
    Tretí set odštartoval pokazeným podaním Peter Mlynarčík. Japonsko tak vedie najtesnejším rozdielom.

1:1
    Chybu nášho ľavorukého smečiara ale o malú chvíľu napravil Štefan Chrtiansky.

1:2
    Japonci získavajú druhý bod a opäť vďaka pokazenému slovenskému podaniu.

2:2
    Pekným útokom stredom siete sa prezentoval Radoslav Prešinský, ktorý pôjde podávať.

2:3
    Slovenských volejbalistov dokonale prekvapil japonský nahrávač, ktorý namiesto prihrávky zvolil nečakaný útok.

3:3
    Japonci nám pomáhajú nepresným útokom. Loptu do outu poslal zrejme Yuta Yoneyama.

3:4
    Tentokrát už ale bol Yuta Yoneyama úspešnejší a strháva vedenie na japonskú stranu.

3:5
    Kunihiro Shimizu predviedol pekný útok po čiare a nedal našim blokárom šancu.

3:6
    Miroslav Palgut si berie oddychový čas. Jeho zverenci sa akoby zľakli víťazstva a kopia jednu chybu za druhou.

3:7
    Toto už nevyzerá vôbec dobre! Peter Mlynarčík bol zablokovaný a náš súper má k dispozícii štvorbodové vedenie.

4:7
    S veľkými problémami, no predsa len sa podarilo našim hráčom zabodovať. Na ihrisko prichádza druhý nahrávač Ján Halaj.

4:8
    Tretie pokazené podanie v tomto sete. Nasleduje tak prvý technický oddychový čas. Japonsko vedie o štyri body.

5:8
    Pokazené podanie prichádza po time oute aj na japonskej strane. Verme, že Peter Ondrovič bude úspešnejší.
    5:8

5:9
    Japonci neboli práve v najlepšej pozícii, no Masashi Kuriyama si napriek tomu poradil priam dokonale.

6:9
    Peter Mlynarčík útočil z pravej strany a urobil to najlepšie ako v danej chvíli mohol.

6:10
    Aj Japonsko má kvalitného ľavorukého hráča. Je ním dnes toľkokrát spomínaný Kunihiro Shimizu.

7:10
    Teraz nám ale Kunihiro Shimizu pomohol, keďže jeho podanie nenašlo priestor ihriska. Náskok je tak už len trojbodový.

8:10
    Výborne! Matej Paták si poradil v ťažkej situácii na výbornú a zaznamenáva dôležitý bod.

9:11
    Opäť sme videli dve nevydarené podania. Na našej strane neuspel Štefan Chrtiansky a na tej japonskej zase Masahiro Yabagida.

10:11
    Peter Mlynarčík parádne vytĺkol japonské bloky, a tak je náskok nášho súpera opäť minimálny.

10:12
    Na konci dlhej výmeny mali viacej šťastia Japonci, ktorí sa tak tešia zo zisku dvanásteho bodu.

10:13
    To je škoda. Nedokázali sme zložiť loptu na zem a Japonci nám zásluhou Akihiro Yamauchiho opäť odskakujú.

11:13
    Matej Paták na dvakrát predsa len dostal loptu na druhú stranu siete. Opäť tak znižujeme na rozdiel dvoch bodov.

11:14
    Yuta Yoneyama sa dokázal presadiť pekným útokom po ľavej strane siete. Na podanie ide Hideomi Fukutsu.

11:15
    Japonsko nám odskakuje, a tak si Miroslav Palgut berie oddychový čas. Ten svojim zverencom prízvukuje, že ešte nič nie je stratené.

12:15
    Výborný útok stredom siete predviedol nik iný ako náš mladík Radoslav Prešinský,

13:15
    Výborne! Dokázali sme zablokovať japonský útok a sme opäť v hre o tretí set. Time out našim hráčom zjavne pomohol.

14:15
    Fantastický blok Petra Mlynarčíka. Slovensko znižuje na rozdiel jedného bodu a navyše bude podávať Matej Paták.
    14:15

15:15
    A je vyrovnané. Parádnym útok po pravej strane siete sa presadila čarovná ľavačka Petra Mlynarčíka. Japonsko si berie oddychový čas.

15:16
    Japonsko vstupuje do technického oddychového času s tesným vedením. Matej Paták totiž pokazil svoje podanie.

16:16
    Vynikajúci útok stredom siete. Tentokrát sa presadil Peter Kašper, ktorý pôjde podávať.

16:17
    Útok stredom siete dokonale ovládajú aj Japonci. Tentokrát zabodoval presným smečom Akihiro Yamauchi.

17:17
    Slováci boli v problémoch, no našťastie sa im podarilo situáciu ustáť a vyrovnávajú stav tretieho setu.

18:17
    Konečne sa dostávame do vedenia. Perfektný útok zo zadných pozícii predviedol náš kapitán Matej Paták.

18:18
    Masahiro Sekita ukázal svoje kvality a dokázal vytĺknuť pripravený slovenský dvojblok.

18:19
    Japonsko opäť vedie. Bohužiaľ, jeden z našich hráčov útočil po pravej strane len do outu.

19:19
    Predošlé zaváhanie dokázal napraviť výborne hrajúci Štefan Chrtiansky. Tretí set nám pomaly vrcholí, tak bude každý bod dôležitý.

19:20
    Tentokrát boduje Japonsko, pretože Peter Mlynarčík pokazil svoje podanie.

20:20
    Toto bola parádna výmena. Japonci bojovali ako vedeli, no nakoniec loptu zložil na zem Matej Paták.

20:21
    Japonsko sa dokázalo presadiť, keď pekný útok predviedol Yuta Yoneyama. Na podanie ide striedajúci hráč Masahiro Sekita.

21:21
    Masahiro Sekita sa príliš nepredviedol. Pokazil podanie a spokojný môže ísť opäť striedať. Tretí set je opäť vyrovnaný.

22:21
    Slovensko sa dostáva do psychickej výhody, pretože japonský smečiar Kunihiro Shimizu trafil len do outu.

22:22
    Yuta Yoneyama si poradil s poriadne náročnou pozíciou a dokázal zložil loptu na našu stranu palubovky.

23:22
    V dôležitej chvíli dostal prednosť kapitán Matej Paták a za dôveru sa Filipovi Palgutovi odvďačil ziskom bodu.

23:23
    To je škoda. Mohli sme si vybojovať mečbalovú šancu, no nezložili sme loptu. Za to nás nemilosrdne potrestal Yuta Yoneyama.

23:24
    Toto nie je dobré! Setbal putuje na japonské konto po tom, ako presne útočil skúsený Kunihiro Shimizu.

24:24
    Japonci sa ale o šancu ukončiť set pripravili pokazeným podaním. Na palubovku sa vracia Peter Ondrovič.

24:25
    Peter Ondrovič nenarobil Japoncom problémy a tí sa dostávajú do vedenia, ktoré znamená setbal.
    24:25

24:26
    Tak toto je obrovská škoda. Slovensko si mohlo vybojovať mečbaly, no napokon tretí set tesne stráca. V poslednej výmene sme boli zablokovaní, a tak mohla vytrysknúť japonská radosť.

0:0
    Začal sa štvrtý set.

1:0
    Štvrtý set začíname dobre. Japonské bloky vytĺkol Štefan Chrtiansky. Na podanie smeruje Peter Kašper.

1:1
    Na konci dlhej výmeny sa tešia Japonci, pretože zo zadných pozícii zložil loptu na zem Kunihiro Shimizu.

2:1
    Opäť sa dostávame do vedenia, pretože Štefan Chrtiansky sa opäť nemýlil a zložil loptu na zem.

3:2
    Peter Mlynarčík najskôr pokazil svoje podanie, no v ďalšej výmene sa zaskvel parádnou ulievkou. Slovensko tak stále vedie o jeden bod.

4:2
    Výborne, útok stredom siete je našou veľkou zbraňou. Tento raz bezchybne zaútočil Radoslav Prešinský.

4:3
    Japonci sa držia v kontakte zásluhou presného smeču Akihiro Yamauchiho.

5:3
    Úvod štvrtého setu nám veľmi dobre vychádza a na príjme sme ešte nepokazili ani jednu loptu.

6:3
    Tentokrát sme sa dokonca ubránil a Peter Mlynarčík zužitkoval kontru na získanie ďalšieho bodu.

6:4
    Japonsko sa dokázalo presadiť pekným útokom po ľavej strane siete. Náš blok nebol dostatočne celistvý.
    6:4

7:4
    Následne ale opäť úraduje skvelá ľavačka Petra Mlynarčíka, ktorý predviedol pekný útok po čiare.

7:5
    Pokazené slovenské podanie nás rozhodne neteší. Napriek tomu stále vedieme o dva body.

8:5
    Máme pred sebou technický oddychový čas. Zatiaľ vedieme o tri body a zvýšiť vedenie sa bude snažiť svojim podaním Matej Paták.

8:6
    Matej Paták svoju úlohu nezvládol a loptu priamo z podania nasmeroval len do siete.

8:7
    Škoda. Na konci dlhej výmeny sa tešia Japonci zásluhou presného smeču ich najlepšieho hráča, ktorý je Kunihiro Shimizu.

8:8
    A je vyrovnané! Krajina vychádzajúceho Slnka zaznamenáva tretí bod v rade. Tentokrát sa dokázal presadiť Masashi Kuriyama.

8:9
    A Japonsko dokonca vedie. Zrejme by to chcelo time out, no Miroslav Palgut verí svojim hráčom.

9:9
    Podarilo sa nám vyrovnať a hlavne zastaviť rozbehnutých japonských volejbalistov.

9:10
    Japonsko zlepšili svoj výkon a v útočnej fáze je takmer neomylné.

9:11
    Teraz dokonca zaznamenáva eso, čo je veľmi nepríjemné pre náš tím.

10:11
    Super! Dôveru od Filipa Palguta dostal Štefan Chrtiansky a ten potvrdil jeho dnešný veľmi dobrý výkon.

11:11
    A je dokonca vyrovnané. Peter Mlynarčík podaním zatlačil japonských hráčov do defenzívny a následne boduje opäť Štefan Chrtiansky.

11:12
    Škoda. Peter Mlynarčík nedokázal predviesť ďalšie skvelé podanie. Japonsko tak opäť vedie tesným rozdielom.

12:12
    Pokazené japonské podanie je vítaným darčekom pre našim chlapcov. Stav je tak opäť vyrovnaný.

12:13
    Japonskí volejbalisti dokážu v útoku pravidelne bodovať. Tento raz oklamal slovenskú obranu Masashi Kuriyama.

12:14
    To je škoda. Naši si teraz vôbec nerozmeli a Matej Paták dostal veľmi zlú prihrávku. Japonci nám tak opäť odskakujú.

13:14
    Slovensko ale znižuje vďaka presnému útoku stredom siete v podaní Petra Kašpera.

14:14
    Kunihiro Shimizu útočí len do outu, a tak sa opäť dostávame na rovnakú úroveň ako Japonsko.
    14:14

15:15
    Registrujeme pokazené podania na oboch stranách. Aktuálne je na podaní Filip Palgut. Verme, že bude úspešnejší ako predošlí hráči.

15:16
    Máme pred sebou druhý technický oddychový čas. Po predošlom presnom útoku Masashiho Kuriyamu vedú Japonci tesným rozdielom.

16:16
    Výborne. Dokázali sme vyrovnať, vďaka presnej ruke Štefana Chrtianskeho. Ten je zatiaľ našim najlepším hráčom v poli.

17:16
    Teraz dokonca dokázal Štefan Chrtiansky zablokovať japonský útok. Nambu Masashi si okamžite berie time out.

18:16
    Paráda. Peter Mlynarčík predviedol nekompromisný útok, vďaka ktorému odskakujeme nášmu súperovi.

18:17
    Tentokrát sme už nemali toľko šťastia. Masashi Kuriyama vytĺkol bloky, ktoré postavil Peter Mlynarčík.

19:17
    Technická chyba Japonska prichádza vo veľmi nevhodný čas. Na podanie ide Peter Ondrovič. Verme, že sa mu podarí bodovať.

19:18
    Kunihiro Shimizu predviedol dobrý útok krajom siete a dokázal znížiť slovenský náskok na rozdiel bodu.

20:18
    Loptu sme síce nedokázali zložiť na zem, no Japonci nám vzápätí pomohli nepresným útokom z ľavej strany.

20:19
    Takashi Dekita bol nekompromisný a stredom siete pridáva na japonské konto devätnásty bod v štvrtom sete.

20:20
    A je vyrovnané. Opäť sme nedokázali zložiť loptu na zem, za čo nás potrestal Kunihiro Shimizu. Miroslav Palgut si berie oddychový čas.

21:20
    Štefan Chrtiansky boduje a sám pôjde na podanie. Slovensko môže získať cenné body na príjme.

22:20
    Podarilo sa! Štefan Chrtiansky donútil Japoncov poslať loptu na druhú stranu a výmenu zakončil razantným smečom prekvapujúco Filip Palgut.

22:21
    Yuta Yoneyama drží japonské nádeje v dnešnom zápase. Krajom siete si poradil s jedným blokujúcim slovenským hráčom.

23:21
    Masahiro Yanagida pokazil svoje podanie! Slovensko tak potrebuje k cennému víťazstvu už len dva body.

24:21
    Matej Paták vytĺkol japonský trojblok, a tak máme k dispozícii tri šance na ukončenie zápasu.

24:22
    Prvý mečbal sme nevyužili, pretože Filip Palgut pokazil svoje podanie. Napriek tomu máme stále dve šance na ukončenie zápasu.

25:22
    Je to tam! Matej Paták zložil loptu na zem čo znamená, že Slovensko víťazí v dnešnom stretnutí nad Japonskom 3:1 na sety.
    25:22

0:0
    Slovenskí volejbalisti si napravili náladu po včerajšej jasnej prehre s Čínou. Výber Japonska zdolali vďaka skvelému kolektívnemu výkonu 3:1 na sety a do tabuľky si pripisujú cenné tri body. Našimi najlepšími hráčmi boli Peter Mlynarčík, Štefan Chrtiansky, no skvelo im sekundoval aj kapitán Matej Paták. Slovensko sa tak teší z dôležitého víťazstva a zajtra zabojuje o ďalšie. V rovnakom čase na nich v čínskom Xuanchengu čaká Turecko. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem ešte pekný deň. (11:12:47)