Sparta – Young Boys 1:2 (kon.) | Liberec – Universitatea Craiova 2:3 (kon.) | Hajduk Split – Slavia 1:0 (kon.)
AC Sparta Praha
1:2 (1:0)
BSC Young Boys
Čtvrtek 07.07.2016, 17:00 • Windischgarsten, Rakousko • Přípravný zápas

Sparta v Rakousku první přípravné utkání nezvládla a svému soupeři podlehla 1:2. Pražský celek šel do vedení v 7. minutě, když Šural přesně tečoval Kadlecovu ránu a dostal míč za gólmanova záda, navíc to byla Sparta, kdo byl v první polovině zápasu aktivnější. Nicméně po změně stran převzali kontrolu na hřišti Young Boys, kteří dokázali nepříznivé utkání otočit a radují se z výhry. Za Bern se trefil Thorsten Schick a Gerndt. Gólman Koubek na své první čisté konto ve Spartě bude muset počkat. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek čtvrtečního dne. (18:57:06)

90+3

90+2
    Thorsten Schick byl odveden za postranní čáru a pokračuje se ve hře. Podaří se Spartě vyrovnat a vytěžit z přípravného duelu alespoň remízu?

90+1
    Ve Windischgarstenu se nehraje, protože Schick potřebuje ošetřit.

90
    V blízkosti středového kruhu se snažil Frýdek získat balon pro Spartu, ale pomohl si faulem a Schick šel po jeho nedovoleném zákroku k zemi.

90
    Běží poslední minuta základní hrací doby, uvidíme, zda rozhodčí přidá nějakou tu minutku.

89
    Hráči Sparty zahrávali další rohový kop, ale ani tentokrát se vytoužené branky nedočkali.
    Young Boys se radují z vedoucí trefy.

87
    Ani tentokrát na střelu nedošlo, protože obrana Bernu je pozorná.

86
    Sparta z rohového kopu sice zahrozila, ale gólu na 2:2 se nedočkala. Následuje další roh pro hráče v rudém.

86
    Konaté ztratil míč, ale jeho spoluhráč ho vybojoval zpět a ještě si došel pro faul. Sparta rychle rozehrála a získala výhodu rohového kopu.

84
    Šural sice poslal do vápna pěkný centr, ale k míči se dostal pouze bránící protihráč, takže Sparta svému soupeři žádné nebezpečí nepřipravila a v 84. minutě stále prohrává o gól.

83
    Sparta má k dispozici volný přímý kop a bude se snažit vyrovnat.

80
    Frýdek ze své kopačky vyslal centr na malé vápno, ale nikdo z jeho spoluhráčů se ke střele neprodral.

79
    Sparta může vyrovnat, protože bude zahrávat rohový kop, který si bere na starost Frýdek.
    75. GERNDT - 1:2

75
    Young Boys právě vstřelil branku!
    Na pravém křídle nastartoval rychlé nohy Ravet, který se pozorně rozhlédl a poté poslal do vápna parádní centr, ke kterému se dostal ALEXANDER GERNDT a přesnou trefou nedal Koubkovi šanci.

71
    Střídání v týmu AC Sparta Praha: ze hřiště odchází Ondřej Zahustel, přichází Juraj Chvátal.

71
    Po krátké pauze se pokračuje ve hře.

Lucie Rapantová

Branky: 7. Šural – 60. Schick, 75. Gerndt

Karty:   38. Vácha (SPA) – 18. Wölfli (YBB), 37. Bürgy (YBB)

AC Sparta Praha: 1. poločas: Koubek (C) – Holek, Mazuch, Kadlec – Zahustel, Matějovský, Vácha, Mareček, Costa – Patrik Schick, Šural.
    2. poločas: Koubek (C) – Holek, Kadlec, Costa – Zahustel (71. Chvátal), Mareček (64. Shala), Frýdek, Matějovský (55. Sáček), Konaté – Juliš, Fatai.

Náhradníci: Budinský – Čermák, Pulkrab, Shala, Sáček, Fatai, Chvátal, Frýdek, Konaté, Juliš.

BSC Young Boys: 1. poločas: Wölfli (C) – Hadergjonaj, Bürgy, Rochat, Obexer – Duah, Bertone, Sanogo, Sulejmani – Kubo, Frey.
    2. poločas: Mvogo – Aebischer, Vilotic, Bürgy, Lecjaks – Ravet, Gajic, Zakaria, Thorsten Schick – Hoarau, Gerndt.

Náhradníci: Mvogo – Vilotic, Lecjaks, Gerndt, Ravet, Gajic, Zakaria, Thorsten Schick, Aebischer, Hoarau.