USA – Česko 0:4 (kon.) | Velká Británie – Slovensko 2:9 (kon.)
Velká Británie
2:9 (2:3, 0:2, 0:4)
Slovensko
sk Pátek 08.07.2016, 20:30 • Bauer Arena, Sheffield • Mistrovství světa U18

Napriek rozpačitému úvodu slovenská "osemnástka" zvládla druhú aj tretiu tretinu bez inkasovaného gólu a napokon víťazí 2:9. Všetky naše reprezentácie aj po ďalšom hracom dni pokračujú bez prehry. Veľká Británia dnes zinkasovala debakle v každej vekovej kategórii.

S konštatovaním, že U18 zdolala domácich 2:9 sa s vami lúčim a prajem pekný piatkový večer. Dobrú noc! (22:14:51)

44:49
    Rozhodcovia ešte posielajú na trestnú lavicu Michala Luhového za nedovolené bránenie.
    44:16 SZABO - 2:9

44:16
    Slovensko dalo gól!
    Slováci ešte skrášľujú svoje vedenie! RICHARD SZABO si spracoval prihrávku medzi kruhmi a strelu bekhendom usmernil ponad Laingovu vyážačku!

44:07
    Pred Petrom Junasom sa otvoril priestor v tesnej blízkosti Lainga, no loptičku slovenský obranca nasmeroval napokon len do pozorného britského brankára.

43:40
    Slováci s prehľadom zvládajú aj záver stretnutia a Britom nedajú pomyslieť ani len na vyhodenie loptičky.

43:03
    Olejník pálil tvrdo od modrej čiary. Strela skončila napokon iba na zadnom mantineli.

42:39
    Banoczký nahodil na bránku. Laing bez problémov puk ukryl v lapačke a podržal do prerušenia hry.

41:28
    Slováci sa pokúšali prekvapiť brankára Lainga viacerými nahodeniami z väčších vzdialeností, ale gólman Veľkej Británie sa nenechal vyľakať.
    40:05 SVITANA - 2:8

40:05
    Slováci strieľajú ôsmy gól! Olejník výbornou brejkovou prihrávkou našiel RENÉHO SVITANU, ktorý si bekhendovým blafákom položil Lainga a loptičku zasunul do brány!
    Asistencia: Lukáš Olejník.

39:28
    Sily na ľade sa vyrovnávajú. Harry Ferguson si odpyká trest za hákovanie.

39:23
    Samuel Banoczký sa uvoľnil v medzikruží a dostal sa do blafáku proti Laingovi. Britský brankár ho vychytal.

38:52
    Fergusonovu delovku spoza modrej čiary Pukalík pohotovo odrazil na ochrannú sieť.

38:12
    Slovensko sa bude musieť brániť vo štvorici. Dávid Modrič si odsedí dve minúty za nedovolenú hru vysokou hokejkou.

37:45
    Szabo sa snažil oblúčikom prihrať Modričovi, ktorý si pýtal prihrávku v útočnom pásme.

37:08
    Briti hrajú svoju presilovku vcelku dobre. Teraz Kearnan krížnym pasom našiel Colea Shudru, ktorý však z ľavej strany bránu netrafil!

36:40
    Ferguson pálil od modrej čiary. Delovku od britského hráča ideálne zblokoval Lukáš Olejník.

35:41
    Ferguson tvrdo vypálil zo stredného pásma. Pukalík nastavil svoju lapačku a s jej pomocou loptičku zastavil.

35:15
    Presilovka pre Veľkú Britániu. Peter Junas dostáva trest za podrazenie.

34:57
    Hráči odišli na striedačku a zdá sa, že po niekoľkých minútach sa v hre bude pokračovať.
    34:57 LUHOVÝ - 2:7

34:57
    S britským hokejbalistom to nevyzerá asi najlepšie. Stále sa nehrá. K bránke Britov, kde sa incident odohral, prišli aj ostatní hráči zo striedačky. Čakáme...

34:57
    Britskí lekári majú teraz starosti a tréneri obavy o Rossa MacKinnona, ktorý po súboji pred bránkou ostal ležať na ihrisku.
    34:57

34:57
    Slováci skórovali! Szabovu strelu dotlačil cez brankára Lainga MICHAL LUHOVÝ! Hlavný rozhodca len tak tak rozoznal, či puk prešiel cez bránkovú čiaru a následne sa odohrala menšia strkanica!
    Asistencia: Richard Szabo.

34:28
    Szabo si vymenil loptičku s Nahálkom a následne ho vyslal do zakončenia. Slovenský obranca však proti Laingovi nepochodil.

33:11
    Farkaš naznačil strelu, ale potom prihrávkou pred bránu hľadal Modriča, ktorý už nestihol včas reagovať.

32:45
    Reľovský nastrelil loptičku od modrej čiary. Nik však nedokázal tečovať alebo dorážať.

32:04
    Slovensko si zahrá presilovku. Reece Cochrane dostáva dve minúty za podrazenie.

31:40
    Turan nahodil loptičku zo stredného pásma. Naši hráči narobili Laingovi problémy, ale nie veľmi vysokých parametrov, aby ich nemohol zvládnuť.

30:37
    Slovenskí hokejbalisti začínajú tretiu tretinu najlepšie, ako sa len dá – gólom! Modrič v medzikruží posunul RICHARDOVI SZABOVI, ktorý tvrdou delovkou prestrelil aj Lainga!
    Asistencia: Dávid Modrič.

30:01
    Začala sa tretia tretina.

V prostrednej časti hry naši navýšili vedenie o dva góly presnými zásahmi Szaba a Janačeka. Stretnutie pokračuje treťou tretinou, ktorá je tu po krátkej prestávočke.

30:00
    Druhá tretina sa skončila.

29:32
    Kalas zo stredného pásma bekhendom nahadzoval loptu späť do útočnej tretiny. Protihráči ju však zablokovali a posunuli dopredu.

28:57
    Hošala sa neprebil cez protihráčov v medzikruží, Briti vyhodili loptičku až k Pukalíkovi.

27:31
    Veľká Británia si zahrá presilovku. Roman Kalas je potrestaný za podrazenie.

27:02
    Luhový pálil príklepom od modrej čiary. Laing šiel aj do rozkľaku, ale nemusel, pretože loptička letela vedľa.

26:23
    Radovan Cerjan sa pustil do rýchleho brejku. Lainga však svojím blafákom veľmi neoklamal.

26:12
    Ryan Kemp vzal loptičku na pravom krídle a tvrdo vypálil. Pukalík ostal pripravený a strelu bezpečne zachytil vo výstroji.
    25:07 JANAČEK - 2:5

25:07
    Slováci prekvapili súpera! Junas vybojoval loptičku na pravom kruhu a prihral ju na modrú čiaru, kde si ju spracoval KRISTIÁN JANAČEK. Jeho následná delovka cez cloniaceho Hošalu prenikla do siete!
    Asistencia: Peter Junas.

24:31
    Junas sa pretláčal po pravej strane ihriska, ale ďaleko sa nedostal. V týchto minútach sa tímy viac stiahli do defenzívy a dávajú si pozor na jednotlivé prieniky. Loptička kolíše z jednej strany na druhú.

23:25
    Slováci nerozohrali svoj postupný útok úspešne, pretože sa dopustili zakázaného uvoľnenia. Hra sa sťahuje pred Pukalíka.

22:48
    Junas síce získal loptičku v rohu ihriska, no následne nemal veľmi komu prihrať. Briti si v tejto chvíli pozorne pokryli hráčov.

21:35
    Turan vyštartoval dopredu opäť. Tentokrát získal loptičku pri mantineli a priblížil sa medzi kruhy. Tam ho už protihráči odstavili.

20:46
    Matej Turan nasmeroval svoj pohyb k bráne. Snažil sa obhodiť si Fergusona, no loptičku mu Brit zblokoval do rohu hracej plochy.

19:44
    Modrič strieľal spred bránky gólmana Lainga, no nevystrelil presne.

19:22
    Presilovka pre Veľkú Britániu. Dominik Dadaj je potrestaný dvomi minútami za podrazenie.

18:44
    Slováci nedokázali získať loptičku v strednom pásme. Vtedy zaúradoval Callum Mort, ktorý im ju vypichol a vyštartoval do úniku. Pukalík však hokejkou následne zakročil proti britskému hráčovi.

17:52
    Cerjan vypálil z pravého kruhu. Jeho delovku Laing dokázal vyraziť. Naši po štvrtom góle prebrali kontrolu nad zápasom a aktuálne Britom veľa nedovoľujú.
    16:51 SZABO - 2:4

16:51
    Naši chlapci zvyšujú svoje vedenie! Turan vypálil od modrej strelu v ideálnej výške, ktorú do bránky tečoval RICHARD SZABO!
    Asistencia: Matej Turan.

16:39
    Kalas hľadal pred bránkou Vašaša, ktorý si však nedokázal prihrávku okamžite spracovať a následne vystreliť.

15:38
    Od modrej vypálil Junas. Jeho delovka smerovala vedľa bránky Angusa Lainga.

15:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodné dejstvo sa pre náš tím nevyvíjalo dobre. Slováci prehrávali už 2:0, ale vďaka zlepšenej hre otočili na 2:3. Sledujte s nami aj ďalší priebeh.

15:00
    Prvá tretina sa skončila.

14:07
    Našim hráčom sa naďalej darí úspešne brániť v oslabení. Briti sa zatiaľ do šance nedostali.

13:20
    Naši získavajú pomaličky cenné sekundy. Szabo nahodil loptičku cez celé ihrisko k Laingovi, ktorý pred dobiehajúcim Kľocom pre istotu prikryl.

12:18
    Vzápätí sa budeme brániť kvôli faulu Filipa Vašaša, ktorý dostáva trest za hru telom.

12:07
    Vašaš si nabehol pred brankára Lainga, ale nakoniec dobrú prihrávku neinkasoval.
    10:58 BANOCZKÝ - 2:3

10:58
    Slovákom sa podarilo otočiť skóre ešte pred koncom prvého dejstva! Hošala skvele čítal hru a z ľavého kruhu krížom pred bránu naservíroval loptičku SAMUELOVI BANOCZKÉMU, ktorý ju z prvej sklepol do brány!
    Asistencia: Marián Hošala.

10:51
    Slovensko si zahrá presilovú hru. Ryan Kemp je potrestaný dvomi minútami za držanie.

10:40
    Kalas nastrelil loptičku zo stredného pásma. Angus Laing ju s istotou zachytil vo svojej výstroji.
    09:32 MODRIČ - 2:2

09:32
    Naši vyrovnali! Kľoc od zadného mantinelu posunul loptičku do skrumáže tiel pred bránou. Tam sa síce s ťažkosťami, no predsa najlepšie zorientoval DÁVID MODRIČ a napálil loptu do siete!
    Asistencia: Erik Kľoc.

09:27
    Kľoc prihrávkou hľadal Modriča pred bránou, no tomu sa nepodarilo loptičku dopraviť do brány.

08:27
    Dominik Dadaj strieľal spomedzi kruhov. Loptičku však namieril vedľa bránky.

07:33
    Cole Shudra z prvej pálil z pravého kruhu. Loptičku však namieril vedľa brány.

06:27
    Kearnanova strela z blízkosti brány smerovala vedľa. Slováci sa následne vyhodením oslobodili.

06:08
    V početnej prevahe budú hrať domáci. Dve minúty za hru telom dostáva René Svitana.

05:12
    Olejník chcel strieľať spred brány, no loptičku netrafil ideálne a pre Lainga to neznamenalo až také nebezpečenstvo.
    04:48 HOŠALA - 2:1

04:48
    Slováci si otvárajú strelecký účet v tomto zápase! Nahodenie MARIÁNA HOŠALU spoza modrej čiary vyzeralo nevinne a neškodne, ale Laing si nedal pozor a inkasoval!
    Bez asistencie.

04:24
    Radovan Cerjan vypálil spomedzi kruhov po prihrávke Nahálku. Angus Laing si bránu postrážil a podržal loptičku.

03:46
    Ďalej strieľal vyššie z medzikružia aj Matej Turan. Jeho zakončenie smerovalo taktiež mimo priestoru bránkovej konštrukcie.

03:18
    Kalas zvíťazil na buly a prihral dozadu na Nahálku, ktorého nahodenie smerovalo vedľa bránky.
    02:37 WATSON - 2:0

02:37
    Veľká Británia dala gól!
    Domáci hokejbalisti zvyšujú svoje vedenie! Mort bežal pre loptičku za bránku a od zadného mantinelu ju prihral pred bránu TOMOVI WATSONOVI, ktorý rýchlym zakončením prekvapil neskoro presúvajúceho sa Pukalíka!
    Asistencia: Callum Mort.

02:27
    Ďalšie nebezpečenstvo pred Pukalíkom! Briti vyštartovali do prečíslenia. Colton prihrávkou z pravého kruhu našiel pri opačnej žrdi Jordiho Allsoppa, ktorý strieľal a ruky už dvíhal nad hlavu, no nakoniec namieril iba do bočnej siete!

02:02
    Naši hokejbalisti takýto úvod rozhodne nečakali. My však veríme, že sa im čoskoro podarí streliť vyrovnávajúci gól a stretnutie obrátiť vo svoj prospech.
    01:24 KEARNAN - 1:0

01:24
    Briti sa dostávajú do vedenia v stretnutí! Slováci podcenili situáciu v rohu ihriska. Shudra vypichol loptičku nášmu obrancovi a prihral ju pred bránku STEVENOVI KEARNANOVI, ktorý pohotovou strelou prekonal Pukalíka!
    Asistencia: Cole Shudra.

00:18
    Hneď nebezpečenstvo pred Pukalíkom. Henderson vypálil z medzikružia, no mieril vedľa bránky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Prajem vám príjemný piatkový večer a vítam vás pri sledovaní on-line prenosu z majstrovstiev sveta v hokejbale. Dnešný program našich reprezentácií v Sheffielde zavŕši "osemnástka", ktorá sa, rovnako ako predošlé výbery, predstaví proti domácej Veľkej Británii.

Slovenskí hokejbalisti do 18 rokov pôsobili v prvom zápase sebavedome a koncentrovane. Proti Švajčiarsku si vytvorili veľa gólových príležitostí, ale gólovo sa presadili "iba" dvakrát. Po presných zásahoch Cerjana a Vašaša Slovensko zdolalo Švajčiarsko 2:0. Herne však bolo oveľa lepšie, Švajčiari sa málokedy dostávali pred gólmana Šturmu.

Domáci hráči sú na šampionáte v Sheffielde bezradní. Toto tvrdenie zatiaľ nevyvrátil ani výber do 18 rokov. Veľká Británia si na úvod turnaja zahrala proti Čechom, ktorým podľahla vysoko 10:0. Na druhý deň (včera) čelila o triedu silnejšej Kanade a po 45 minútach hry odchádzala do šatní s debaklom 10:0.

Aj v tomto zápase sú slovenskí hokejbalisti favoritmi a na dosah majú ďalšie víťazstvo. Musia však zlepšiť koncovku a streliť súperovi viac gólov. Sledujte zápas na webe Onlajny.eu.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:30.

Lukáš Rastislav Ovšonka

Branky a nahrávky: 2. Kearnan (Shudra), 3. Watson (Mort) – 5. Hošala, 10. Modrič (Kľoc), 11. Banoczký (Hošala), 17. Szabo (Turan), 26. Janaček (Junas), 31. Szabo (Modrič), 35. Luhový (Szabo), 41. Svitana (L. Olejník), 45. Szabo

Velká Británie: Laing – Shaw, R. MacKinnon, E. Hehir, Helens, Nilsen, Cochrane, Nixon, Barwell, Warnock, Karmali – Henderson, Preston, Watson, Kemp, Allsopp, Dixon, Colton, Lutwyche, Kearnan, Shudra, Mort, Ferguson
    Slovensko: Pukalík – Knesl, Nahálka, Reľovský, Turan, Gajdoš, Vašaš, Janaček, Junas, Farkaš – Svitana, Kalas, L. Olejník, Banoczký, Hošala, Luhový, Dadaj, Modrič, Bobál, Cerjan, Kľoc, Szabo