25 25 25
Slovensko
0
20 23 16
Neděle 10.07.2016, 15:00 • Palace of Sports, Minsk, Bělorusko • Kvalifikace ME do 20 let • Skupina I

0:0
    Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek neděle. (16:23:08)

0:0
    Česká reprezentace postupuje z prvního místa na závěrečný turnaj do Bulharska, který se bude konat začátkem září tohoto roku.

0:0
    3:0, 3:0, 3:0. Není co řešit! Po třech jednoznačných výhrách postupují čeští hráči do dvaceti let na evropský šampionát! Dnes si poradili, i přes řadu změn v sestavě, se slovenským týmem zcela v pohodovém tempu. Jen v závěru třetího setu se Slováci nepříjemně dotahovali, ale český tým zkušeně sadu ukončil.

25:16
    Třetí set skončil.

25:16
    Také slovenský volejbalista neposlal povedený servis na českou polovinu a zápas končí.

24:16
    První neproměňuje svým zkaženým servisem český hráč.

24:15
    Lehký míč přehrál Prokopec, ale trefil lehce anténku a je z toho řada mečbolů.

23:15
    Další aut předvedl Kozák.

22:15
    Útok jen do autu od slovenského blokaře a český tým si jde za vítězstvím.

21:15
    Prokopec znovu bez bodu a následná smeč středem sítě střídajícího Sudy.

20:15
    Prokopec na první pokus neprošel. Poté se dostal k útoku Handlíř a dává dvacátý český bod.

19:15
    Indra měl na ruce bod pro český tým. Ten přichází až po chybě Prokopece. Oddechový čas pro Slovensko.

18:15
    Slováci mohli znovu snížit, ale Kozák narval míč z velké výšky jen do sítě.

17:15
    Nyní si již Firkal pohrál s českým blokem a boduje.

17:14
    Nečistá nahrávka slovenského nahrávače.

16:14
    Výborná smeč Handlíře kolem bloku do diagonály a český tým jde na druhý technický oddechový čas při dvoubodovém vedení.

15:14
    Červinka chtěl zahrát na druhou přes, ale nevyšlo mu to a po útoku Firkala bodují Slováci.

15:13
    Blok předvedl Indra a Češi znovu odskakují v prostřední části setu.

14:13
    Také Šulc si naběhl na rychlou nahrávku a proměňuje jí.

13:13
    Kozák měl velmi dobrou nahrávku a využívá jí v bod.

13:12
    Přichází přímý bod z podání a Češi jdou do vedení.

12:12
    Nyní již Indra posunul míč přesně do rohu kurtu.

11:12
    Indra měl těžkou pozici po vybojovaném míči pod sítí a smečuje jen do autu.

11:11
    Blok Červinky na hlavním kůlu a je znovu vyrovnáno.

10:11
    Kop měl těžkou pozici v útoku, ale poradil si a vytloukl trojblok.

9:11
    Kunc přihrál jen na polovinu soupeřů a je z toho jednoduchý bod pro Slovensko. Ivan Pelikán uklidňuje své hráče při oddechovém čase.

9:10
    Kunc byl na správném místě, ale odrazil míč jen do autu. Slovensko jde do vedení.

9:9
    Útok je do autu z pipu, navíc útočící hráč přešlápl. Srovnáno.

9:8
    Kop byl daleko od sítě a míč mu na bloku prošel do kapsy.

9:7
    Indra s problémy položil míč podél sítě na palubovku.

8:7
    Červinka nejdříve zablokoval, ale na druhý útok neměl blok ani obrana v poli.

8:6
    Kop také proti jednobloku uspěl a posílá oba týmy na první technický oddechový čas.

7:6
    Útok otečoval blok, poté míč doputoval jen do autu. Bod pro Slovensko.

7:5
    Nyní dokonce přepálil kurtu a míč končí daleko v autu, ale blok byl v sítí. Velká štěstí pro český tým.

6:5
    Indra si nepřišel na blok slovenských hráčů a je zablokován.

6:4
    Kunc si sice šáhl na míč v poli, ale odrazil ho jen do autu.

6:3
    Také Indra si pomohl úderem do zadní části kurtu. Červinka převedl výborné uvolnění.

5:3
    Útok do diagonály Kozákovi vyšel a připisuje třetí bod.

5:2
    Zkažené podání od Slováků a jednoduchý bod.

4:2
    Handlíř se vyznamenal na bloku, ale byl v síti. Bod pro Slovensko.

4:1
    Slováci se ubránili, ale na úder přes hlavu od Kopa nikdo už neměl. Slovensko si bere oddechový čas po pěti výměnách ve třetím setu.

3:1
    Nyní již Červinka kazí své podání do sítě.

3:0
    Útok ze středu jen do autu a Češi vedou již o tři body.

2:0
    Další blok českého týmu. Nyní se nejvíce zapojil Šulc.

1:0
    Třetí set začíná na podání český tým a znovu to je Kristián Červinka. Hudák zablokoval a Češi berou první bod.

0:0
    Začal třetí set.

25:23
    Druhý set skončil.

25:23
    Šulc vytlouká blok soupeřů a ani snaha hráčů v poli neprodlužuje set. Češi tak vyhrávají i druhou sadu.

24:23
    Červinka se upinkl a český tým bude muset ještě brát oddechový čas před posledním setbolem v sérii.

24:22
    Indra musel útočit po nahrávce Šmídla a je zablokován.

24:21
    Šmídl přišel na blok a hned také blokuje. Výborný tak českého trenéra. Ještě jeden oddechový čas pro Slovensko při třech setbolech.

23:21
    Znovu Šulc dává bod po povedeném podání a dohrané bodovce do kůlu.

22:21
    Vytlučený blok od Šulce a Češi znovu vedou. Důležitý bod.

21:21
    Český blok je v síti při útoku Kozáka a v koncovce setu je vyrovnáno. Také Ivan Pelikán si bere oddechový čas.

21:20
    Slovensko snižuje po útoku Kozáka také do otevřeného prostoru.

21:19
    Skvělý útok Indry do diagonály. Bod pro český tým.

20:18
    Také Firkal měl lehkou útoku proti jednobloku, který vytlouká.

20:18
    Útok na bezblok pro Martina Kopa a vítězná smeč.

19:18
    Také Kristián Červinka ale kazí své podání.

19:17
    Zkažené podání slovenského hráče do sítě.

18:17
    Indra nebyl úspěšný a to trestá úderem za blok Firkal.

18:16
    Slovensko snižuje, když Češi nevybrali míč v poli.

18:15
    Útok je do autu od Kozáka a Češi odskakují ve skóre. Ivan Hiadlovský si bere oddechový čas.

17:15
    Mikulenka si počkal na další útok soupeře středem a blokuje ho.

16:15
    Kop vytloukl blok soupeře z hlavního kůlu a posílá oba týmy na druhý technický oddechový čas. Češi jsou ve vedení o jeden bod.

15:15
    Také slovenský blokař ale umí výborně zasmečovat.

15:14
    Indra zasáhl v poli a poté boduje Mikulenka středem sítě.

14:14
    Kop jen ulejval. Poté ale přišel signál a zkrácená nahrávka a bod pro český tým.

13:14
    Znovu Jančura poslal míč téměř na českou polovinu, ale nyní si s tím Firkal poradil.

13:13
    Nepřesná nahrávka Jančury a český tým to trestá. Srovnáno.

12:13
    Nyní ale Martin Hudák poslal tvrdou smeč a snižuje.

11:13
    Hudák byl příliš daleko se svým blokem od sítě a míč mu propadl na českou polovinu.

11:12
    Hudák nejdříve neuspěl, ale Indra již dává bod útokem po lajně.

10:12
    Nyní již Kozák vytlouká český blok.

10:11
    Kozák byl nepřesný v útoku a dává českému týmu laciný bod.

9:11
    Výborný pipe zakončil Šulc a je to znovu jen o dva body.

8:11
    Slováci trestají nedůrazný útok Kopa z pozice univerzála.

8:10
    Útok do diagonály proti jednobloku vyšel Prokopecovi.

8:9
    Kop se neprosadil, ale vše zachraňuje blokem Červinka.

7:9
    Útok vedle českého bloku po lajně a je z toho devátý slovenský bod.

7:8
    Právě Kop vytlouká blok soupeře z hlavního kůlu.

6:8
    Martin Kop je poprvé na turnaji na palubovce. Po útoku Firkala ale bodují Slováci. Následuje první technický oddechový čas.

6:7
    Handlíř na druhý pokus již vytlouká blok soupeře a boduje.

5:7
    Neprosadil se ani Handlíř z hlavního kůlu a je to už o dva body.

5:6
    Druhé jeho podání už končí v autu.

5:5
    Eso! Indra přidává přímý bod z podání. Srovnáno.

4:5
    Pipe českého týmu nevyšel. Slováci, ale neuspěli s bodovkou a to už trestá Šulc.

3:5
    Také Kozák si vybral útok po lajně a dává míč před bránícího hráče.

3:4
    Indra v útoku bez problémů poslal míč do zadní části kurtu.

2:4
    Nejdříve přišel výborný blok Indry, ale Slováci se vykryli a poté sami zablokovali.

2:3
    Zkažené podání pomáhá českému týmu.

1:3
    Indra neuspěl v útoku. Po ulejvce do středu kurtu Slováci odskakují.

1:2
    Také český nahrávač na podání a také od nedává podání.

1:1
    Nyní už Jančura kazí své podání daleko do autu.

0:1
    Druhý set začnou na podání Slováci. A hned je z toho přímý bod.

0:0
    Začal druhý set.

25:20
    První set skončil.

25:20
    Po útoku Kozáka do autu ze zóny číslo dvě je první set u konce. Češi jdou do vedení i v závěrečném zápase.

24:20
    Šulc si nedělal hlavu s blokem a útočí přes něj. Setboly pro český celek.

23:20
    Firkal ještě dostal míč českým blokem na palubovku.

23:19
    Kunc skvěle zasáhl v poli a poté vytlouká blok Indra. Český tým jde za prvním setem.

22:19
    Také slovenský hráč podává příliš prudce do autu.

21:19
    Zkažené podání českého hráče. Míč končí v autu.

21:18
    Skvělý útok Mikulenky ve středu sítě. Červinka výborně uvolnill hráče.

20:18
    Nyní už bodují také soupeři po vytlučeném bloku Indry.

20:17
    Indra zasáhl v poli a po jeho útoku jde český tým do tříbodového vedení. Druhý oddechový čas Slováků.

19:17
    Také Slováci ale kazí své podání jen do sítě.

18:17
    Marek Šulc stále na podání. Ale nyní již podává příliš daleko za kurt.

18:16
    Šulc přidává eso. Dvoubodové vedení pro Čechy a přichází první oddechový čas Slováků.

17:16
    Hudák bez problémů položil míč po útoku středem sítě.

16:16
    Červinka pokračuje na podání. Kunc zasáhl v poli. Indra jen přehrál míč. A to trestá Firkal útokem do diagonály.

16:15
    Češi zablokovali pipe soupeřů a jdou na druhý technický oddechový čas ve vedení o jeden míč.

15:15
    Mikulenka umístil svou smeč kolem bloku a vyrovnává.

14:15
    Znovu Firkal z velké výšky proti Červinkovi. A znovu úspěšně.

14:14
    Mikulenka neproměnil smeč ze středu, ale poté je slovenský blok v síti.

13:14
    Kozák měl výborně připravenou pozice od nahrávače a proměnil jí.

13:13
    Skvělý útok Handlíře po lajně. Bránící hráč se jen ohlédl za míčem.

12:13
    Navíc nyní mohl přidal bodovku, ale Slováci se ubránili a poté vytloukají Červinku.

12:12
    Handlíř si poradil s kratší nahrávkou a dává míč na zem.

11:12
    Slováci měli problémy s přihrávkou, ale vše řeší smečí Kozák.

11:11
    A znovu Hudák. Nyní trestá nepovedený příjem soupeřů. Srovnáno.

10:11
    Nekompromisní útok ze středu sítě předvedl Hudák.

9:11
    Červinka se při nahrávce dotkl sítě a to znamená bod pro Slovensko.

9:10
    Nyní už je Handlíř vytlučený po útoku Kozáka.

9:9
    Srovnáno. Handlíř s Hudákem postavili neprostupný blok.

8:9
    Indra z velký výšky zasmečoval do ostré diagonály.

7:9
    Český blok znovu v síti. Velká škoda, Kunc totiž zasáhl v poli.

7:8
    Šulc se neprosadil a Slováci měli na ruce další bod. Ale Firkal trefil jen aut z připravené pozice.

6:8
    Nyní ale kazí podání Mikulenka a oba týmy odcházejí na první technický oddechový čas.

6:7
    Znovu Marek Šulc dává míč na zem do dlouhé diagonály.

5:7
    Český blok je v síti při smeči Firkala.

5:6
    Znovu Šulc a nyní již boduje po nekompromisním útoku.

4:6
    Slováci odskakují po útoku jen do autu od Šulce.

4:5
    Slováci zasáhli v poli a poté trestají útokem z hlavního kůlu.

4:4
    Také Indra kazí své podání jen do sítě.

4:3
    Handlíř proti jednobloku poslal míč velmi rychle na zem.

3:3
    Nyní si poradil v pomalou nahrávkou znovu Kozák z univerzálu.

3:2
    Jednoblok Patrika Indry a Češi jsou poprvé do vedení.

2:2
    Druhé zkažené podání ze slovenské strany.

1:2
    Útok Firkala končí v sítě z české strany.

1:1
    Podání ze slovenské strany doplachtilo až za základní lajnu.

0:1
    Češi začínají zápas na podání. Konkrétně Kristián Červinka. Slováci rozehráli útok do kůlu a bodují.

0:0

0:0
    Hráči obou týmů již dokončují rozcvičení na palubovce. Závěrečný zápas českého výběru může za malou chvilku odstartovat.

0:0
    Český tým se v třetí fázi kvalifikace předvádí ve výborném světle především v útoku a to se projevuje i v osobních statistikách hráčů! Matěj Šmídl, univerzál českého týmu, dal již 33 bodů v předešlých dvou zápasech a má 5,5 bodu na set. Nedaleko za ním je i Donovan Džavoronok, který již bodoval šestadvacetkrát. Ani čeští blokaři si nevedou vůbec zle. Martin Hudák má na kontě již devět bodových bloků a je druhý nejvíce blokujícím hráčem třetí fáze kvalifikace, před ním je jen Slovák Jakub Kováč, který ale odehrál o dva sety více. Češi si tlačí soupeře také podáním. Kristián Červinka a Martin Hudák dali každý již tři esa v tomto turnaji!

0:0
    I přes jistý postup budou dnes čeští mladíci jasnými favority. Češi potřebují k jistotě prvního místa uhrát jen jediný set.

0:0
    Již nyní je jasné, že se český tým představí na evropském šampionátu! Závěrečný turnaj se koná začátkem září v Bulharsku a výběr trenéra Ivana Pelikána bude zařazen do skupiny, která odehraje své zápasy ve Varně.
    0:0 Češi porazili ve druhém zápase 3:0 Dánsko.

0:0
    Slovensko

Slováci byli v druhé fázi kvalifikace od postupu jen jednu výhru. Hned však v prvním zápase se svěřenci Ivana Hiadlovského nevypořádali s Francií a ani odehraný zbytek turnaje bez ztráty setu jim evropský šampionát nezaručil.

V Bělorusko Slováci začali velmi překvapivou porážkou s Dánskem ve třech setech. Druhý zápas proti domácímu týmu byl již vyrovnanější a dospěl až do rozhodujícího pátého setu. V něm však mladí Slováci nezvládli koncovku a prohráli 13:15.