Slovensko
2:1 (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)
Kanada
sk Neděle 10.07.2016, 10:30Mistrovství světa U18

Súboj Slovenska a Kanady v kategórii do 18 rokov museli rozhodnúť až nájazdy, ktoré lepšie vyšli slovenským chlapcom! Tí sa tak môžu tešiť z dvoch bodov a predovšetkým z úspešne zvládnutého kľúčového stretnutia. (12:24:29)

Filip VAŠAŠ

3. série
    1:0
    Filip Vašaš svoj nájazd zakončil presnou strelou a rozhodol tak o tom, že extra bod putuje na slovenské konto!

Ani tretia séria samostatných nájazdov nepriniesla na kanadskej strane úspešného strelca. O všetko tak môžeme rozhodnúť my.

2. série
    0:0
    René Svitana nedokázal prekonať Curra.

2. série
    0:0
    Zo súboja medzi Johnsonom a Šturmom vyšiel ako víťaz slovenský brankár!

Ani slovenský strelec nebol úspešný.

1. série
    0:0
    Daniel Lowe sa snažil skórovať strelou, no Šturmu neprekonal.

Samostatné nájazdy začínajú.

O víťazovi zápasu rozhodnú samostatné nájazdy.

45:00
    Tretia tretina sa skončila.

44:54
    Vhadzuje sa v strednom pásme, gól už v riadnom hracom čase neuvidíme.
    Lukáš OLEJNÍK - 1:1

44:08
    Slovensko dalo gól!
    Fantázia! Duel smeruje k rozuzleniu v samostatných nájazdoch. Slovenskí mladíci vytvorili v prevahe o dvoch hráčov obrovský tlak. Kanada sa mu snažila stoj čo stoj odolávať, no proti zakončeniu LUKÁŠA OLEJNÍKA nemal brankár Curr šancu! Asistencia: Radovan Cerjan.

43:01
    Marko Šturma opustil našu svätyňu. Slovensko sa snaží vyrovnať v šestici proti štyrom brniacim sa hráčom kanadského tímu.

42:46
    Toto je veľká šanca na vyrovnanie! Slovensko si svojou aktivitou vypýtalo ďalšiu presilovú hru, ktorú bude hrať takmer až do konca riadnej hracej doby. Vylúčeným hráčom Kanady je Kyle Linney.

41:40
    Už začala skrátená presilovka nášho tímu. Slovenskí mladíci sa snažia vyrovnať, ich protivníci zas bojovnou a obetavou hrou robia všetko preto, aby svoj najtesnejší náskok uhájili.

40:21
    Brendan Johson ukončil presilovku svojho tímu, nie však gólom, ale faulom, po ktorom sa počet hráčov na hracej ploche vyrovnal.

38:45
    Kanada prečkala bez inkasovania štvorminútové oslabenie a teraz si pre zmenu zahrá v početnej prevahe.

38:12
    Tavin Straub sa vydarenou kľučkou a následným posunutím loptičky dostal do dobrej pozície. Z uhla išiel sám na Šturmu, natlačil sa pred nášho brankára, no neskóroval.
    37:16

37:16
    René Svitana peknou bekhendovou prihrávkou dostal loptičku pred brankára Curra, kde sa následne strhla poriadna mela. Dvojica slovenských hráčov sa snažila pretlačiť loptičku do brány, no nepodarilo sa im to. Slušná príležitosť sa gólom neskončila.

36:36
    Opäť sa vhadzuje, tentoraz však na opačnej strane hracej plochy.

35:59
    Andrew Carmichael sa dostal do útoku a okrem toho, že preveril Šturmovu pozornosť aj získal pre Kanadu vhadzovanie v útočnom pásme.

35:21
    Hra je teraz na dlhšiu dobu prerušená kvôli úprave hracej plochy.

35:16
    Presilovková kombinácia Slovenska smerovala na pravú stranu, na jej konci bol Marián Hošala a jeho strela z prvej, ktorú úspešne zlikvidoval brankár Curr.

34:44
    Briar Whyte svojím faulom ponúka Slovákom príležitosť zahrať si v presilovej hre, a to dokonca v štvorminútovej.

34:07
    Marko Šturma radšej prikryl loptičku odrazenú od zadného mantinelu, pretože ho atakoval jeden z kanadských mladíkov.

32:35
    Oba tímy už hrajú v plnom počte. Pokračuje sa vhadzovaním v útočnom pásme Slovenska.

32:00
    Začína sa krátka presilovka Slovenska.

30:17
    Slováci sú z najhoršieho vonku. Prišlo totiž vylúčenie aj na strane Kanady, na trestnú lavicu putoval Kyle Richardson.

30:01
    Začala sa tretia tretina.

Prostredná tretina sa niesla v znamení jasnej kanadskej prevahy, z ktorej plynuli a ktorú následne umocňovali presilové hry. Aktivitu javorových listov premenil na zaslúžený gól Sallows. Slovenských mladíkov čaká v tretej tretine náročný boj v snahe vyrovnať. Najprv však musia v jej úvode odolať oslabeniu o dvoch hráčov.

30:00
    Druhá tretina sa skončila.

29:46
    Kanada dostáva k dispozícii presilovú hru o dvoch hráčov. Za záchrannú brzdu v podobe ďalšieho faulu zatiahol kapitán slovenského výberu Filip Vašaš.

29:16
    V záverečnej minúte druhej časti hry prichádza vylúčenie Turana.

29:00
    Kanaďania sa spätnou prihrávkou sami trošku zahnali. Puk však kontrolujú vo svojej moci aj naďalej.

27:39
    Hra sa v druhej tretine odvíja zväčša v kanadskom útočnom pásme. Práve tam bude nasledovať buly.
    27:00

27:00
    Obrovská chyba pri rozohrávke poskytla Kanade prečíslenie troch proti jednému. To sa, chvalabohu, druhým gólom v slovenskej sieti neskončilo.

26:20
    Slováci v snahe preniknúť do útoku zastavení na modrej čiare. Kanaďania otáčajú hru na druhú stranu.

25:21
    Boj o loptičku pri kanadskej hráčskej lavici síce vyhrali Kanaďania, no pomohli si prihrávkou rukou. Hra je prerušená a pokračovať bude vhadzovaním v strednom pásme.
    24:08 Ryan SALLOWS - 0:1

24:08
    Kanada dala gól! Veľká radosť na kanadskej strane. Mladíkom s javorovým listom na dresoch sa podarilo ujať vedenia! Čakanie na úvodný gól zápasu ukončil RYAN SALLOWS. Asistencia: Mitchell Livingston.

23:30
    Kanaďania pri útočnom snažení siahli po nedovolenej prihrávke rukou.

23:23
    Ďalší zákrok v podaní slovenského gólmana, ktorý kanadskú strelu vyrazil na zadný mantinel.
    22:47

22:47
    Už to vyzeralo tak, že slovenský brankár Šturma bude prekonaný. Nakoniec sa mu ale podarilo naďalej udržať doterajšie čisté konto.

22:08
    Ďalšia kanadská početná výhoda. Dve minúty za krosček dostal Roman Kalas.

21:50
    Bitka o prvý gól stále pokračuje.

20:49
    Slovenskí reprezentanti sa ocitli v prečíslení dvoch proti jednému. Hošala hľadal krížkou prihrávkou Modriča, no ten si loptičku nedokázal spracovať, a tak k zakončeniu neprišlo.

19:30
    Presilovú hru Kanady režíruje Pederson, slovenskí mladíci sa obetavo hádžu do striel.

18:21
    Faul v strednom pásme. Potrestaným vinníkom Michal Luhový, po ktorého nedovolenom zákroku nasleduje presilovková možnosť Kanady.

17:00
    Po hre štyroch proti štyrom nasledovala slovenská presilovka. V tomto momente už oba tímy hrajú v plnom počte.

15:01
    Presilovka Kanady sa nedohráva, pretože po skončení druhej tretiny bol za hrubosť v predbránkovom priestore vylúčený Kyle Linney.

15:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina nepriniesla gól na žiadnej strane. Druhú tretinu otvorí dohrávaná presilovka kanadského mančaftu.

15:00
    Prvá tretina sa skončila.

13:56
    Skóre sa v závere môže predsa len ešte meniť, nasleduje totiž presilová hra Kanady. Vylúčeným hráčom Slovenska je obranca Matej Turan.

13:39
    Prvá tretina sa blíži ku svojmu koncu. Zdá sa, že gól v nej neuvidíme.
    12:30

12:30
    Obrovská príležitosť Slovenska na otvorenie skóre! Po peknej prihrávke z ľavej strany sa vo výbornej šanci ocitol Filip Bobál, ktorý mal v strede dostatok priestoru, siahol po strele príklepom, no s tou si Curr dokázal poradiť!

11:32
    Jeden zo slovenských hokejbalistov sa veľmi snažil, aby zabránil zakázanému uvoľneniu, no tieto preteky nakoniec vyhrala loptička. Hra sa tak vráti do nášho pásma.

10:47
    Whyte zahrozil strelou z prvej. Otvárací gól zápasu ale z tejto strely nepadol.

09:34
    Kanaďania sa dokázali vo svojom prvom oslabení v zápase úspešne ubrániť.

08:47
    Po prihrávke Janačeka to z prvej strany vyskúšal Hošala, jeho strelecký pokus sa však neujal.

08:10
    Našu útočnú akciu začíname z vlastnej polovice.

07:20
    Veľmi škaredý zákrok zo strany Daniela Loweho, ktorý po odpískaní nepochopiteľne poslal k zemi jedného zo slovenských hráčov. Nasleduje naša úvodná presilovka v zápase.

07:06
    Slováci sa v útoku dopustili technického priestupku. Po prihrávke rukou sa vhadzuje v strednej tretine.

06:37
    Hra sa presúva aj na opačnú stranu. Vhadzovať sa bude v slovenskom obrannom pásme.

06:11
    Filip Vašaš to skúsil z veľkej diaľky. Jeho strele nechýbala razancia, zato presnosť áno. Curr všetko kontroloval len pohľadom.
    05:09

05:09
    Rýchly kontra Slovenska vo dvojici. Po naskočení do hry sa v strede hracej plochy ujal loptičky Lukáš Olejník, ktorý si peknou kľučkou pripravil dobrú streleckú pozíciu, Curra však neprekonal.

03:57
    Úvodné minúty duelu sa nesú v znamení slovenskej aktivity. Kanada sa doposiaľ vážnejšie pripomenula len jedným zakončením.

03:45
    Po zakázanom uvoľnení Kanady bude hra pokračovať v našom útočnom pásme.

03:15
    Slováci sa dokázali v útočnom pásme udržať na loptičke, následne sa ocitol v dobrej pozícii opäť Hošala, ktorý je v úvode zápasu veľmi aktívny. Curr úspešne zasiahol.

02:16
    Hra bude pokračovať vhadzovaním po ľavici slovenského brankára.

01:30
    O prvý vážnejší rozruch pred kanadskou bránou sa postaral Hošala. Curr s dôležitým zákrokom hneď v úvode stretnutia.

00:30
    Chris Curr sa prvýkrát v zápase dotkol loptičky, keď opustil svoju bránu, aby pomohol s rozohrávkou.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Úvodné zostavy:

Slovensko: Pukalík (Šturma) – Knesl, Nahálka, Reľovský, Turan, Gajdoš, Vašaš, Janaček, Junas, Farkaš – Svitana, Kalas, L. Olejník, Banoczký, Hošala, Luhový, Dadaj, Modrič, Bobál, Cerjan, Kľoc, Szabo.

Kanada: Curr (Santaguida) – DesLauriers, Grier, Pederson, Livingston, Whyte, Haimila, Linney, Carmichael – Johnson, Lowe, Apostoliuk, Richardson, Blowes, Tomaras, White, Sallows, Porter, Gautreau, Straub..

Všetkým priaznivcom hokejbalu prajem príjemné dopoludnie. Mládežnícke majstrovstvá sveta v hokejbale dnes pokračujú ďalšími zápasmi. V kategórii do 18 rokov zvedú naši mladíci mimoriadne dôležitý súboj s Kanadou.

Oba tímy majú za sebou tri zápasy, po ktorých majú na konte sedem bodov. Ich vzájomný duel bude, zdá sa, kľúčový smerom k zabezpečeniu si finálovej miestenky.

Slováci si zatiaľ na turnaji najvýraznejšie poradili s Veľkou Britániou, nad ktorou vyhrali 9:2. Tri body zaznamenali aj proti Švajčiarom. Tí už boli tvrdším orieškom, mladíkom zo Slovenska však podľahli 0:2. Doposiaľ posledným vystúpením slovenských hokejbalistov bolo stretnutie proti reprezentantom susednej Českej republiky. Vyrovnaný zápas napokon priklonil na českú stranu gól v predĺžení. Duel sa skončil 1:2 zo slovenského pohľadu.

Mladí hokejbalisti z Kanady si do tabuľky zapísali tri body z vyrovnaného zápasu s USA aj zo stretnutia proti Veľkej Británii. Kanaďania zviedli veľmi vyrovnaný súboj nielen s USA, ale aj so Švajčiarmi. Zápas sa po riadnom hracom čase skončil 2:2, predĺženie ukončili víťazným gólom švajčiarski reprezentanti.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 10:30.