USA – Slovensko 1:4 (kon.) | Česko – Kanada 1:4 (kon.)
Česko
1:4 (0:1, 0:2, 1:1)
Kanada
Pondělí 11.07.2016, 16:30Mistrovství světa U20

Český tým tento duel nedokázal vyhrát. Ve třetí třetině snížil, více toho ale nestihl. (18:06:09)

44:40
    Poslední pokus České republiky o kosmetické upravení skóre.

44:00
    Probíhá poslední minuta hry.

43:18
    Kanada hraje v plném počtu.

43:00
    Jeden z hráčů Česka se odhodlal ke střele z velké dálky, míček se do prostoru branky ani nedostal, neboť ho zblokovala obrana.

42:26
    Kanadský tým nyní kombinuje v útočném pásmu a snaží se tak zápas dohrát daleko od vlastní branky.

42:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině a celém zápase.

41:57
    Buly před brankou Kanady, která se nyní bude v oslabení bránit tlaku České republiky.

41:18
    Vyloučení v týmu Kanada (Wightman – 2 min., sekání).
    40:48 PITTHARD - 1:4

40:48
    Česko právě vstřelilo branku!
    Tak konečně se prosazuje i Česko. Po Šlehoferově pasu míří přesně tvrdou střelou FILIP EMMER. Asistence Václav Šlehofer.

39:42
    Kanada zápas kontroluje, vede o čtyři branky a míří za výhrou v tomto zápase.

38:55
    Vyloučení v týmu Kanada (Laframboise – 10 minut osobní trest, nesportovní chování).
    38:04 ALVO - 0:4

38:04
    Kanada právě vstřelila branku!
    Po krásné akci navyšuje vedení svého týmu STEVEN ALVO, jehož pohledná samostatná akce končí gólem. Asistence: Nathan Yetman.

37:13
    Český tým se snaží vstřelit gól. Kanadský brankář v tomto zápase mnoho práce neměl. Tým vedený jako domácí si poměrně dlouhou dobu nevytvořil vážnější šanci.

36:34
    Vyloučení v týmu Česká republika (Anyž – 2 min., hákování).

35:59
    Defenziva Kanady dlouhou dobu měla míček za svou brankou a čekala na vhodný moment pro rozehrávku.

35:00
    Deset minut zbývá do konce třetí třetiny, stav zápasů hovoří ve prospěch Kanady, která nedává Česku mnoho příležitostí se prosadit.

34:35
    Hra je nyní přerušena, neboť u mantinelu zůstává ležet jeden z hráčů Kanady.

33:57
    Balík v brance Česka měl co dělat, aby míček dokázal udržet před brankovou čárou.

33:20
    Tým vedený jako domácí se nyní musí bránit, neboť Kanada hraje dál aktivně.

32:30
    Česká republika se snaží něco s výsledkem udělat. Přes dobře hrající defenzivu Kanady se dá prosadit jen velmi těžko.

31:37
    Oba týmy střídají, buly před brankou českého týmu. David Balík musí být pozorný.

30:52
    Zámořský tým hodně vysunul hru, což má pozitivní dopad na útočnou aktivitu. Obránci velmi dobře podporují útočníky.

30:10
    Buly před brankou Kanady. Česko nyní v oslabení podává velmi dobrý výkon.

30:01

30:00

30:00
    Vyloučení v týmu Česká republika (Davídek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Kanada (Lindgren – 2 min., hrubost).

29:46
    V závěru se pokusil český tým o rychlý útok, který byl zastavený obránci.

29:24
    Vyloučení v týmu Česká republika (Pliml – 2 min., sekání).

29:00
    Výborný zákrok českého brankáře, před kterým se zjevil soupeřův hráč nikým neatakovaný.

28:10
    Závěr třetiny se blíží a zámořský tým hraje to, co potřebuje. Vede o tři branky a míček má pod kontrolou daleko od své branky.

27:51
    Česko hraje v plném počtu.

27:18
    Kanada hraje v přesilové hře, Česko se musí bránit. Buly v jeho obranném pásmu.

25:51
    Vyloučení v týmu Česká republika (Pořízek – 2 min., vražení na hrazení).

25:33
    Český tým přesilovou hru proměnit nedokázal, Kanada hru v oslabení přečkala. Rychle se dostává do útočného pásma.

25:00
    Pět minut zbývá do konce druhé třetiny, Kanada vede o tři branky a hraje styl hry, který potřebuje.

24:36
    Hra je přerušena, Česko hraje výrazně lépe, jenomže nedokáže proměnit své šance.

23:51
    Český tým se částečně do hry může vrátit díky přesilově hře. Tým ze srdce Evropy má nyní převahu.

23:33
    Vyloučení v týmu Kanada (Laframboise – 2 min., hákování).
    23:04 KASTES - 0:3

23:04
    Kanada se dokázala rychlou akcí dostat z obranného pásma. Ellis posunul míček na volného KALLANA KASTESE, jehož brejk je zakončený gólově. Kanada vede o tři branky.

22:51
    Česko má momentálně převahu, ale nemůže se dostat do výhodnější střelecké pozice.

22:00
    Šlehofer se pokoušel o pořádnou ránu od modré čáry. Míček se k brance dostal, gólman si s jeho pokusem dokázal poradit. Odražený míček poslala obrana do bezpečí.

21:34
    Hraje se čtyři na tři ve prospěch České republiky.

21:34
    Vyloučení v týmu Kanada (Saunders – 2 min., sekání).

21:12
    Vyloučení v týmu Česká republika (Česák – 2 min., držení hole).

20:34
    Vyloučení v týmu Kanada (Kastes – 2 min., krosček).
    20:30 HANCOCK - 0:2

20:30
    Kanada vede o dva góly. Obrovské nedůslednosti české obrany využil k samostatné akci BRANDEN HANCOCK, jehož sólo bylo gólové. Asistence: Ryley Lindgren.

20:06
    Vyloučení v týmu Česká republika (Hejtmánek – 2 min., podražení).

18:22
    Druhá třetina nabízí poměrně podobný obrázek hry, který byl k vidění v té první. Hraje se hodně takticky, týmy nechtějí chybovat. Střel na branku mnoho není.

17:00
    Kanada hraje v plném počtu, dokázala se ubránit české převaze o jednoho hráče.

16:58
    Jeden z českých hráčů stál před brankou a pokoušel se míček tečovat. To se mu však nepodařilo. Směr hry se otáčí.

16:31
    Buly ve středním pásmu, Hejtmánek vybojoval míček pro svůj tým.

15:51
    Český tým v útočném pásmu nedokázal vymyslet důraznější zakonče, přišel o míček a Kanada se dostala do brejku. Defenziva si s výpadem dokázala poradit.

15:01

Za malý moment začne druhá třetina.

15:00

15:00
    Vyloučení v týmu Kanada (Alvo – 2 min., podražení).

14:51

14:00
    Probíhá poslední minuta hry v této třetině, Česko se obětavě brání.

13:30
    Tlak Kanady, která dohrává první třetinu v přesilové hře, se stupňuje.

13:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

12:51
    Vyloučení v týmu Česká republika (Česák – 2 min., hrubost).
    12:02 BOCHINSKI - 0:1

12:02
    Kanada se dostává do vedení, prosazuje se důrazem před brankou JORDAN BOCHINSKI. Asistence: Nathan Yetman.

08:06
    Český tým posílá míček daleko od své vlastní branky. Čtveřice hráčů střídá.

07:10
    Kanada hraje aktivně v přesilové hře, český tým má hodně vysunuté dva hráče, kteří napadají rozehrávku soupeře.

06:45
    Vyloučení v týmu Česká republika (Míka – 2 min., sekání).

06:30
    Hraje se hodně takticky, ani jeden celek nechce udělat chybu. Optickou převahu má Česko.

06:14
    Kanadský tým přečkal i druhé oslabení. Česko nedokázalo početní výhodu proměnit.

06:12
    Na hrací ploše zůstává ležet jeden z hráčů České republiky. Věřme, že bude v pořádku a v zápase bude pokračovat.

05:30
    Český tým udělal chybu v útoku a následně se do brejku dostal Schatz. S jeho bekhendovým blafákem si brankář v červeném dresu poradit dokázal.

04:14
    Vyloučení v týmu Kanada (Wong – 2 min., sekání).

03:56
    Hejtmánek čekal před brankou na přihrávku. Míček k němu ale přes dobrý blok neprošel.

03:54
    Kanada dokázala oslabení ustát.

02:14
    Akce českého týmu nebyla vedená vůbec špatně, ale se zakončením si brankář Kanady věděl rady.

01:54
    Vyloučení v týmu Kanada (Fedorko – 2 min., nedovolené bránění).

01:41
    Yetman dostal od české obrany dostatek prostoru pro zakončení. Střela se mu ale nepovedla podle představ.

01:41
    Pallota táhl akci Kanady, na jejímž konci byla střela na branku. Český brankář si dokázal poradit a míček drží před brankovou čárou. Bude se vhazovat.

00:53
    Tým ze zámoří nezačal příliš dobře, se soupeřem se nestíhá pohybovat. Česká republika je aktivnějším celkem v úvodu utkání.

00:13
    Martin Pála vedl první akci České republiky. Ke střele se tento hráč ale dostat nedokázal. Dobře zapracovala obrana Kanady.

00:01

V tomto zápase se proti sobě postaví první Kanada, která odehrála čtyři utkání se skóre 29:27 a vybojovala dvanáct bodů. A Česká republika, která rovněž odehrála čtyři zápasy, skóre 27:17 a získala devět bodů.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům mezinárodního hokejbalu. V tomto zápase Mistrovství světa hráčů do 20 let proti sobě nastoupí Česká republika a Kanada.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 41. Emmer (Šhelhofer) – 13. Bochinski (Yetman), 21. Hancock (Lindgren), 24. Kastes (Ellis), 39. Alvo (Yetman)

Česko: Balík – Pala, Peschout, Emmer, Šlehofer, Voves, Hejtmánek, Kovačík, Česák, Hanuš, Pořízek, Fejfar, Kunc, Macek, Koch, Davídek, Pitthard, Pliml, Pazourek, Anýž, Bureš, Haismann,
    Kanada: Richardson – Anderson, Fedorko,Saunders, Hedges, Hancock, Pallota, Wong, Hardy – Petrozza, Power, Alvo, Lindgren, Schatz, Eiis Kastes, Wightman, Bochenski, Yetman, Laframboise, Navrot