Nizozemsko – Anglie 1:2 (kon.) | Chorvatsko – Francie 0:2 (kon.)
Nizozemsko
1:2 (1:1)
Anglie
Pátek 15.07.2016, 12:00 • Donaustadion, Ulm • Mistrovství Evropy U19 • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Mistrovství Evropy hráčů do devatenácti let, které se hraje v Německu, má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Nizozemskem a Anglií.

Skupina B

1. Nizozemsko 3:1 3 body
    2. Anglie 2:1 3 body
    3. Francie 1:2 0 bodů
    4. Chorvatsko 1:3 0 bodů

Nizozemsko hrálo první zápas s Chorvatskem a po dobrém výkonu nakonec slavilo vítězství 3:1. Nizozemsko tedy získalo cenné tři body a udělalo velký krok k postupu, který může dokončit už dnes, ale proti Anglii to lehké rozhodně nebude.

Anglie také zvládla úvodní duel na turnaji, když porazila 2:1 Francii. Anglie podala dobrý výkon a vyhrála zaslouženě. Pokud dnes Anglie opět vyhraje, tak si zajistí postup do další fáze.

Poslední vzájemné zápasy

Nizozemsko – Anglie 0:0
    Nizozemsko – Anglie 3:0
    Nizozemsko – Anglie 1:0

Nizozemsko: van Osch – Rosario, ter Avest, Verdonk, Duarte, Bergwijn, Nouri (C), Lammers, Schuurman, Paal, Lelieveld
    Náhradníci: Paes – Carolina, Eiting, Dekker, Van Der Heijden, Vlap

Anglie: Woodman – Rossiter, Taylor Moore (C), Abraham, Onomah, Solanke, Walker-Peters, Tomori, Oxford, Lookman, Maitland-Niles
    Náhradníci: Howes – Kenny, Connolly, Fry, Ojo, Brown, Ledson

Rozhodčí: Reinshreiber – Sigurdarson, Çokaj.
    Pohled do nizozemského kabiny, kde je vše připraveno.

Do začátku zápasu zbývá zhruba 35 minutek a rozcvičky obou celků jsou v plném proudu.

Hráči obou celků jsou na trávníku, takže duel mezi Nizozemskem a Anglií začne za malý okamžik.

Vše je připraveno, jdeme na to.

1

2
    Úvod zápasu zatím patří Nizozemcům, kteří drží míč a kombinují na polovině svého soupeře.

3
    Ale ani z jedné akce nic nebylo a Anglie úvodní nápor Nizozemska tedy v pohodě přežila.

5
    Anglie po dlouhé kombinaci vybojovala první rohový kop.

6
    Míč poslal do vápna Lookman, ale žádný z jeho spoluhráčů se k němu nedostal, takže van Osch práci neměl.

8
    Hra se vyrovnala a nyní se hraje především uprostřed hrací plochy. Začátek zápasu je velmi opatrný a ani jeden celek nechce udělat chybu.

10
    Obraz hry je stále stejný. K vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek a na první střelecký pokus stále čekáme.

11
    Nizozemsko právě vstřelilo branku!
    A z první střely na branku tu hned máme úvodní branku. Parádním zakončením se prezentoval SAM LAMMERS a Nizozemsko jde možná trochu překvapivě do vedení 1:0!

13
    Anglie se snaží bleskově odpovědět, ale Nizozemci zatím skvěle brání. Což potvrdili i nyní.

15
    Nizozemsko je opět u míče a kombinuje, což mu jde dnes zatím skvěle. Anglie to nebude mít vůbec lehké.

16
    Rohový kop pro Oranjes.

17
    Z rohu ale nic nebylo, protože snažení Nizozemců skončilo útočným faulem. Na tahu je tedy Anglie.

19
    A málem bylo vyrovnáno! V šanci se zjevil Abraham, ale v dobré pozici nezamířil přesně a nakonec branku Nizozemska vůbec netrefil!

21
    Anglie přidala a nyní je jasně lepší. K další střele se dostal Onomah, ale ani on neuspěl a Nizozemci tedy stále drží těsné vedení.

23
    Angličané jsou stále aktivnější a snaží se vstřelit vyrovnávací branku, ale zatím se jim ve finální fázi příliš nedaří.

25
    Ke střele se natlačil Solanke, ale ani jeho pokus nebyl přesný a stav se tedy stále nemění.

27
    Další akci anglického celku zastavil pomezní rozhodčí, podle kterého byl Solanke v ofsajdu.

29
    Po delší době na sebe upozornili i Nizozemci, když se ke střele propracoval Nouri, ale s jeho pokusem si Woodman poradil.

31
    V úvodních třiceti minutách jsme viděli jednu branku, kterou vstřelil Lammers a Nizozemsko tak vede nad Anglií 1:0.

33
    Tempo hry malinko opadlo. Hraje se především uprostřed hrací plochy a na další šanci stále čekáme.

35
    Angličané jsou o něco aktivnější, více drží míč, ale směrem dopředu se jim zatím nedaří podle představ.

36
    Po bleskové akci je tu roh pro Nizozemsko.

37
    Ze svého druhého rohu ale Nizozemci nic nevymysleli a stále tak vedou nejtěsnějším možným rozdílem, tedy o jednu branku.

37
    Anglie právě vstřelila branku!
    Ale to už neplatí, protože po rohovém kopu se Anglie dostala k míči, vydala se dopředu a je z toho vyrovnávací branka. Na konci rychlé akce byl DOMINIC SOLANKE, který nezaváhal.

39
    Vedení na stranu Nizozemců chtěl strhnout ter Avest, ale jeho pokusu scházela přesnost a od své branky bude rozehrávat Woodman.

41
    Oba celky se tlačí dopředu a diváci se rozhodně nenudí. Zatím sledujeme hodně zajímavý první poločas.

43
    Aktivní Lammers se dostal ke střele, ale tentokrát jeho projektilu pár centimetrů chybělo a druhou branku v tomto utkání tedy nepřidal.

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

45+1

První poločas je za námi. Do vedení šlo Nizozemsko, když se trefil Lammers. Anglie poté přidala a nakonec i vyrovnala, když se prosadil Solanke. Žádná další branka už nepadla a Anglie tak hraje s Nizozemskem nerozhodně 1:1. Druhý poločas tak bude ještě hodně zajímavý.

Druhý poločas začne přibližně v 13:02.

Hráči se vrací zpět na trávník, druhý poločas začne za malý okamžik.

46

48
    Anglie vstoupila do druhého poločasu skvěle. Po tlaku pálil Lookman, ale van Osch byl na svém místě.

49
    Nyní kombinují Nizozemci, kteří se usadil na polovině anglického celku.

50
    A nakonec to vzal na sebe Nouri, ale i s jeho pokusem si brankář poradil. Stav je tedy stále nerozhodný.

52
    Hodně aktivní je dnes nizozemský Lammers, na kterého si musí Angličané dávat velký pozor. Zahrozil i nyní, ale hradbu těl nepropálil.

54
    A střelecký pokus, ale ani Solanke nepropálil hradbu těl, takže van Osch zasahovat nemusel.
    Pohle dna hrací plochu.

56
    Dnešní utkání sleduje 3 928 diváků.

57
    Rohový kop pro Nizozemsko.

58
    A Lammers málem poslal svůj celek znovu do vedení, ale ve velké šanci ho parádně vychytal Woodman! Angličané měli nyní štěstí.

60
    Žlutou kartu dostává Lelieveld (Nizozemsko).

62
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Solanke, přichází Ojo.

64
    Oba celky se tlačí dopředu a vypadá to, že ani jeden nechce pouze bod. Bude to ještě hodně zajímavé a máme se na co těšit.

66
    Lammers to opět vyzkoušel, ale tentokrát byl úspěšnější Woodman, který si s jeho dělovkou poradil.

68
    Nizozemci jsou nyní aktivnější a snaží se něco kloudného vymyslet, ale Anglie zatím odolává.

70
    Oba týmy mají posledních dvacet minutek na vítěznou branku, tak uvidíme, zda se jí dočkáme.

72
    Nouri to vyzkoušel z přímého kopu, ale Woodman byl na svém místě, takže stav zápasu se nemění.

74
    Hraje se ve velkém tempu a příliš se nebrání. K vidění je mnoho střel, ale většina z nich je nepřesná.

76
    Střídání v týmu Anglie: ze hřiště odchází Lookman, přichází Brown.

78
    Nyní jsou o něco aktivnější Angličané, kteří to zkouší hlavně po stranách, ale zatím bez výsledku.

80
    A další akci ukončil ofsajd, ve kterém byl podle pomezního rozhodčího Abraham.

82
    Nizozemci to zkusili rychlou akcí po straně, ale vše skončilo nepřesným centrem a od své branky bude rozehrávat Woodman.

84
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Lammers, přichází Van Der Heijden.

86
    Po kombinaci to vyzkoušel Onomah, ale jeden z protihráčů jeho ránu zblokoval, takže ani tento pokus se neujal.

88
    Konec zápasu se blíží a vypadá to, že utkání skončí nerozhodně. V tom případě by měly oba celky na svém kontě čtyři body.

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

90+1
    Rozhodčí přidal tři minutky.

90+2
    Střídání v týmu Nizozemsko: ze hřiště odchází Paal, přichází Dekker.

90+3
    Tak pozor, protože v samém závěru jde Anglie do vedení a zřejmě získá cenné tři body. Těsně před koncem se po rychlé akci prosadil ISAIAH BROWNE, který svému celku zřejmě zajistil postup.

90+4

Je dobojováno! Sledovali jsme zajímavé a vyrovnané utkání, které se nakonec rozhodlo v samém závěru. Nizozemsko vedlo 1:0, ale Anglie dokázal v prvním poločase vyrovnat a v nastaveném čase se prosadil Brown, který strhl vedení na stranu Anglie. Ta má tak na svém kontě šest bodů a zajistila si postup do další fáze. Nizozemsko má tři body a o postup musí ještě zabojovat.

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 2:5. Rohy: 3:1. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 14:9.

To je z mé strany vše, hezký den přeji. (13:56:32)