50:49 (15:19, 22:25, 36:38)
Česko
Neděle 17.07.2016, 18:00ME do 20 let - ženy (divize B) • O 3.–4. místo

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (19:57:43)

Bohužel, poslední akce košem neskončila. Střelecký pokus Gaislerové body nepřinesl a to znamená jediné. Český celek na tomto Mistrovství Evropy hráček do 20 let divize B skončí na čtvrtém místě – o jediný bod českým hráčkám utekl postup do elitní divize A. Svěřenkyně Petra Martínka měly po celý průběh tohoto utkání navrch, v polovině třetí čtvrtiny vedly o deset bodů. V tu chvíli se ale rozehrála Maďarka Dubeiová, která nakonec svou tříbodovou střelou půl minuty před koncem zápasu rozhodla o výhře Maďarska.

Nejlepší střelkyně tohoto zápasu:
    Maďarsko – Dubeiová (19)
    Česko – Gaislerová (17)

Konec zápasu. (50:49)

39:45
    Čtvrtý týmový faul Maďarska. Každý další bude znamenat trestné hody pro český celek. Petr Martínek si vyžádal oddechový čas! (50:49)

39:30
    Tohle je velmi nepříjemné! Maďarka Dubeiová trefuje trojku a posouvá svůj tým znovu do vedení! (50:49)

39:16
    Neuspěla ani Holešínská. Faulují i Češky, čtvrtý týmový faul, druhá osobní chyba pro Andělovou. (47:49)

38:49
    Marková netrefuje z tříbodové hranice. Následně přichází třetí týmový faul Maďarek v této čtvrtině, provinila se Horvathová. (47:49)

38:17
    Výborně! Dubeiová ztratila míč a Češky šly dopředu. Jejich akce končí úspěšným tříbodovým pokusem Gaislerové, která opět posouvá naše hráčky do vedení! Maďarský tým si vyžádal oddechový čas. Závěr zápasu bude nesmírně dramatický! (47:49)

37:39
    Horvathová netrefuje za tři body, čehož trestá Gaislerová. Češky snižují na rozdíl jednoho bodu! (47:46)

36:38
    Totožná situace jako před malou chvílí. Na přesný pokus Rokošové odpovídá na druhé straně stejnou mincí Kuttorová. (47:44)

35:56
    Nejprve na rozdíl jednoho bodu snížila Holešínská. Následný maďarský útok ale taktéž končí dvěma body. Úspěšnou střelkyní Nagyová. (45:42)

34:49
    Češky mohou opět dopředu, Rokošová totiž doskakuje nepřesný pokus Weningerové. (43:40)

34:24
    Výborně, Andělová snižuje na rozdíl tří bodů po přihrávce Holešínské. (43:40)

33:58
    Dubeiová se opět dostala ke slovu a trefuje za dva body. Česká lavička si vyžádala oddechový čas! (43:38)

33:34
    Třetí týmový faul českých basketbalistek ve čtvrté čtvrtině, oba celky střídají. (41:38)

32:58
    A to se taky stává. Zhruba před deseti minutami vedly české hráčky o 10 bodů. Nyní jsou o tři pozadu, Marková totiž trefuje trojku! (41:38)

32:36
    Kopecká bohužel přešlápla lajnu a ztrácí míč. Maďarky mohou jít do vedení. (38:38)

32:15
    Holešínská opět netrefuje za tři body. Naštěstí přichází útočný doskok, české hráčky zůstávají u míče. (38:38)

31:20
    Bohužel, Maďarky skórují zásluhou Horvathové a po dlouhé době opět srovnávají. (38:38)

Štěpán Slovák

Maďarsko: Dubeiová, Weningerová, B. Horvathová, Bachová, Kuttorová, Dobosová, Nagyová, Szeitlová, K. Horváthová, Solymosiová, Gundelová-Takaczová, Marková
    Česko: Andělová, Kopecká, Gaislerová, Malečková, Šoukalová, Šípová, Holešínská, Mircová, Beránková, Kracíková, Veselá, Rokošová
    Čtvrtiny: 15:19, 7:6, 14:13, 14:11