6 65 6
Pondělí 18.07.2016, 13:01ATP Gstaad - EFG Swiss Open Gstaad (antuka) • 1. kolo

Ode mě je to pro tento okamžik vše, tenisový program dneska však ještě nekončí. (15:31:15)

Český tenista v osmifinále narazí na jedničku turnaje, Feliciana Lópeze!

Český tenista Jan Mertl hned při svém premiérovém startu na okruhu ATP postoupil do osmifinále! Čtyřiatřicetiletý hráč měl dnešní duel výborně rozehraný, když po dvou získaných brejcích rychle vedl 4:1. Ačkoliv o své podání brzo přišel, zisk prvního setu si ujít nenechal. Na začátku druhého setu Mertl prohrával 0:2, okamžitě se mu ale povedl získat rebrejk. Český borec měl v druhém setu hned dvě příležitosti k tomu, aby při svém podání dovedl utkání do vítězného konce, ani jednou se mu to však nepodařilo a jelikož neuspěl ani ve zkrácené hře, musela následovat třetí sada! Do té vstoupili oba hráči výborně, když neztráceli míčky na svém podání. Za stavu 1:2 však Marti o své podání přišel a jelikož se tato situace opakovala ještě jednou, Honza Mertl získal závěrečné dějství v poměru 6:2!

Oba tenisté v dnešním duelu předvedli příliš velké množství nevynucených chyb, zvláště od švýcarského tenisty jich bylo na dva zápasy dopředu. Domácí hráč se v dnešním duelu ovšem prezentoval výborným bekhendem, který ho několikrát podržel. Jana Mertla naopak dokázal v důležitých chvílích podržet vlastní servis.

Konec zápasu

2:6
    Nyní už to vyšlo a Honza Mertl postupuje do osmifinále v Gstaadu! Zkušený tenista z Ústí nad Labem zpočátku výměny neměl tolik šancí na úspěch, poté ale dokázal doběhnout úder a pokusit se svého soupeře přelobovat, což vyšlo ideálně, neboť Marti zahrál smeč jenom do sítě!

15-40
    Ještě se nepodařilo, jeho soupeř dokázal zahrát povedený úder kros, který Čech poslal jen do sítě.

0-40
    Český tenista získává tři mečboly! Využije už ten první?

0-30
    Neskutečná forhendová minela na voleji od domácí tenisty nabízí českému tenistovi velkou naději!

0-15
    Marti se dostal ven z kurtu a nebylo divu, že svůj úder po lajně nedokázal přes pásku zahrát.

2:5
    Konec přestávky, podávat bude Yann Marti.

2:5
    Následuje přestávka a výměna stran.

2:5
    Jan Mertl vede 5:2! Český hráč se dostal k síti, kde nejprve musel zahrát nelehký volej, aby poté dvěma smečemi svého protivníka udolal! Již jediný gem dělí Mertla od výhry! Zvládne situaci ustát?

30-40
    Yann Marti se snažil svůj return zakroutit k lajně, naštěstí pro Mertla neměl přesnou mušku.

30-30
    A dokonce i dvojchyba, pro bývalého 164. tenistu světa pátá v tomto duelu.

15-30
    Vzápětí přišla od zkušeného tenisty z České republiky jednoduchá chyba z forhendové strany, když se snažil zahrát úder po lajně.

0-30
    Tuto skutečnost potvrdil český tenista devátým esem v dnešním zápase, jeho soupeře netrefil ani jedno!

0-15
    Servis na kříž a return končící v autu.

2:4
    Tak tohle byla velice rychlá hra domácího hráče, pro kterého byl v šestém gemu základem výborný servis. Jak odpoví Mertl?