Horanský – Souza 0:2 (kon.) | Ferreira Silva – Gombos 2:0 (kon.)
0
4 3
sk Úterý 19.07.2016, 14:04Challenger Tampere (antuka) • 1. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:00.

Prajem vám pekné poludnie a vítam vás pri sledovaní zápasu z challengerového turnaja vo fínskej Tampere! Tam sa práve nachádza aj Slovák Norbert Gombos, ktorý si zmeria v 1. kole sily s Fredericom Silvom.

Norbert Gombos je 25-ročný slovenský reprezentant. Minulý víkend sa nachádzal s našou Davis cupovou reprezentáciou v Budapešti, kde Slovensko zdolalo Maďarsko 3:0 na zápasy. Norbert však ani do jedného zo zápasov nezasiahol. Aktuálne sa nachádza na 299. priečke, kde sa prepadol vinou zranenia. Jeho kariérnym maximom je 103. pozícia. V tomto roku odohral len 19 stretnutí, v ktorých nemá pozitívnu bialnciu. Len šesťkrát odchádzal Gombos z kurtu ako víťaz!

Frederico Ferreira Silva je 21-ročný, ľavou rukou hrajúci reprezentant z Portugalska. Aktuálne sa nachádza na 257. mieste vo svetovom rebríčku ATP. Jeho najlepším umiestnením je priečka č. 231. V tomto roku odohral 53 duelov z toho sa až 29-krát radoval z víťazstva.

Vzájomná bilancia
    Hráči sa na okruhu ATP stretli len raz a to práve v tomto roku. V 1.kole kvalifikácie vo Wimbledone sa tešil z postupu do ďalšieho kola Ferreira Silva, ktorý zvíťazil nad Gombosom po setoch 7:6(4), 6:7(3), 6:2!

Začiatok zápasu sa nám trošku posunie, kedže na kurte, kde nastúpi Noro Gombos sa aktuálne začína tretí set medzi Vasilenkom a Gigounonom.

Hráči sú už na kurte, kde aktuálne prebieha rozcvička. Na servise začne Norbert Gombos.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Zápas sa nám začal a hne´d prvý fiftín si pripisuje na svoje konto Norbert Gombos.

0-30
    Gombos je zatiaľ na servise neomylný! Aj druhý fiftín putuje na jeho konto.

0-40
    Tentoraz šiel slovenský tenista cez druhé podanie, no aj napriek tomu získava fiftín a má šancu na čistú hru!

0:1
    Esom ukončuje Norbert Gombos tento expresný gem na servise!

15-0
    Ferreira Silva začína na servise rovnako suverénne ako jeho súper.

30-0
    Tentoraz šiel portugalský tenista cez druhé slabšie podanie, no Gombos túto výhodu na fiftín nepremenil!

30-15
    Prvý fiftín pre slovenského reprezentanta na príjme! Jeho súper mu k nemu dopomohol dvojchybou!

30-30
    Frederico Ferreira Silva šiel znovu cez druhý servis, no tentoraz sa už Gombos dostal do výmeny a presadil sa! Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Slovenský reprezentant získava tretí fiftín v rade a má tak prvý brejkbol v zápase!

40-40
    Portugalský reprezentant šiel cez druhé podanie pri ktorom zariskoval a oplatilo sa! Ferreira Silva posiela gem do zhody!

A-40
    Vzápätí sa dostáva Frederico Ferreira Silva k výhode a prvému gembolu v tomto zápase!

40-40
    Norbert Gombos sa ešte nevzdáva a bojuje o každý fiftín v tomto geme! Druhá zhoda.

A-40
    Ale aj Ferreira Silva bojuje o každú loptičku a nechce pustiť súpera k ďalším brejkbolom!

40-40
    Portugalčan šiel cez druhé podanie, čoho využil práve jeho súper a upravil na zhodu.

A-40
    Do tretice sa teraz dostáva Frederico Ferreira Silva k výhode!

1:1
    Opäť platilo staré známe, do tretice všetko dobré! Tretí gembol už Ferreira Silva dokázal premeniť a napriek výrazným problémom a odvrátenému brejkbolu si dokázal podržať svoj servis.

0-15
    Gombos ide na servise pohotovo do vedenia.

15-15
    Prichádza prvý fiftín Ferreiru Silvu na príjme, po 15!

30-15
    Gombos šiel cez druhé podanie, ktoré bolo výrazne slabšieho a jeho súper sa nemal problém presadiť.

30-30
    Slovenský tenista vyrovnáva, po 30 na oboch stranách.

30-40
    Zatiaľ sa žiadna dráma nekoná! Norbert Gombos sa dostáva ku gembolu v treťom geme prvého setu.

1:2
    A hneď ten premieňa a drží si aj svoj druhý gem na servise v tomto zápase!

15-0
    Loptu získava Ferreira Silva.

15-15
    Norbert Gombos vyrovnáva stav, po 15 na oboch stranách.

30-15
    Ferreira Silva šiel znovu cez druhé podanie, no tam je dnes úspešnejší ako jeho súper.

40-15
    Frederico Ferreira Silva sa dostáva k dvom gembolom na vyrovnanie!

40-30
    Prvú možnosť nepremenil! Norbert Gombos ešte znižuje.

40-40
    Norbert Gombos získava ďalší fiftín v tomto geme, ktorý má šancu ešte zdramatizovať. Zhoda.

A-40
    Tretí fiftín už nepridal! Ferreira Silva sa dostáva k výhode.

2:2
    Frederico Ferreira Silva si drží svoje podanie a vyrovnáva stav prvého dejstva na 2:2!

0-15
    Norbert Gombos začína na servise kvalitným podaním.

15-15
    Druhý bod však nepridal, po 15 na oboch stranách.

15-30
    Norbert Gombos ide znovu na servise do vedenia.

15-40
    Vzápätí pridáva ďalší fiftín a má k dispozícii dva gemboly!

2:3
    Slovenský reprezentant musel ísť cez druhé podanie, no situáciu zvládol veľmi dobre a premenil hneď prvý gembol.

0-15
    Ferreira Silva šiel cez druhé podanie, po ktorom sa konečne presadil jeho súper.

15-15
    Prvé podanie teraz nejako nepadá do dvorca portugalskému tenistovi.

15-30
    Norbert Gombos sa po dobrom servise od súpera dokázal dostať do výmeny a získať fiftín.

30-30
    Znovu druhé podanie Silvu, no tentoraz si ho dokázal postrážiť. Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Norbert Gombos sa po dlhom čase dostáva k brejkbolu!

40-40
    Silva šiel cez druhé podanie, no Norbert ani napriek tejto výhode nedokázal brejkbol premeniť! Zhoda.

A-40
    A vzápätí sa už k ďalšiemu nedostáva. Práve naopak, jeho súper má výhodu.

40-40
    Slovenský reprezentant sa snaží svoju chybu napraviť a znovu upravuje na zhodu.

A-40
    Portugalský tenista sa dostáva znovu ku gembolu v tejto hre.

3:3
    Ferreirovi Silvovi dnes nejako nefunguje prvé podanie, no všetko si vynahradzuje po tom druhom! Aj tentoraz tomu tak bolo. Portugalčan vyrovnáva na 3:3.

15-0
    Po prvý raz v zápase získava Ferreira Silva prvý fiftín na príjme!

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Dlho sa portugalsky reprezentant z vedenia netešil.

15-40
    Norbert Gombos sa ziskom troch fiftínov v rade dostáva k dvom gembolom!

30-40
    Prvý je však už minulosťou! Norbert Gombos tak má k dispozícii ešte jeden.

3:4
    Gombos šiel cez druhé podanie, no aj napriek tomu využil druhý gembol a vedie 4:3. Obaja tenisti si zatiaľ konštantne držia svoje podania!

15-0

30-0
    Vzápätí si pripisuje Frederico Ferreira Silva prvé eso v tomto zápase!

30-15
    Teraz to portugalskému tenistovi na servise nevyšlo a ťažil z toho práve jeho súper.

30-30
    Aj druhý fiftín si pripisuje na príjme Noro Gombos. Po 30 na oboch stranách.

30-40
    Skvelé! Noro Gombos zapracoval, získal ďalší fiftín a dostal sa k brejkbolu, už tretiemu v tomto zápase!

40-40
    No ani ten nevyužíva! To je zlé. Zhoda.

40-A
    Hneď na to sa dostáva slovenský reprezentant k ďalšiemu brejkbolu!

40-40
    To nie je možné! Norbertovi Gombosovi sa vôbec nedarí urobiť ten posledný krok a prelomiť podanie súpera.

A-40
    Tretí gembol v tomto geme už nedostane! Ferreira Silva má výhodu a gembol!

40-40
    Norbert Gombos bojuje a upravuje na zhodu!

A-40

40-40
    Ani tento gembol portugalský tenista nepremieňa. Ďalšia zhoda!

A-40
    Ani teraz z toho nie je ďalší brejkbol pre Gombosa!

40-40
    Vyzerá to tak, že tento gem bude veľmi dôležitý z hľadiska ďalšieho vývoja zápasu.

A-40
    Norbert Gombos nevie získať dva fiftíny po sebe!

4:4
    Tento štvrtý gembol už Portugalec Frederico Ferreira Silva premieňa a po odvrátení dvoch brejkbolov súpera upravuje stav tohto setu na 4:4!

15-0

30-0
    To je zlé! Ferreira Silva ide na príjme do výraznejšieho vedenia!

40-0
    Gombos teraz pomáha svojmu súperovi k zisku troch brejkbolov dvojchybou!

40-15
    Prvý brejkbol sa podarilo Gombosovi odvrátiť!

40-30
    Norbert Gombos musel ísť cez druhý servis, no aj napriek tomu zabral a vybojoval fiftín! Už ostáva odvrátiť len jeden brejkbol!

5:4
    Tretí brejkbol sa mu už nepodarilo odvrátiť a tak ako prvý prichádza o svoj servis! Ferreira Silva ide do vedenia 5:4 a po prestávke pôjde podávať na zisk tohto setu!

15-0
    A Frederico Ferreira Silva začína gem na servise veľmi dobre!

30-0
    Vzápätí si pripisuje ďalší fiftín! To je zlé!

30-15
    Norovi sa konečne podarilo presadiť na príjme a znižuje na 30:15.

30-30
    Ešte nie je všetko stratené! Noro Gombos vyrovnáva stav tejto hry!

40-30
    Avšak ďalší fiftín sa mu už nepodarilo získať! Frederico Ferreira Silva má prvý setbol!

40-40
    Ten však Gombos odvracia a posiela gem do zhody!

A-40
    Lenže Frederico Ferreira Silva sa hneď vzápätí dostáva k ďalšiemu setbolu!

40-40
    Aj tento druhý setbol sa podarilo slovenskému tenistovi odvrátiť!

A-40
    No ani teraz nezískava Norbert Gombos dva fiftíny v rade. Ferreira Silva má tretí setbol!

6:4
    Tretí setbol už Portugalčan Frederico Ferreira Silva premieňa a získava prvý set pomerom 6:4.
    Norbert Gombos mal v tomto sete viac šancí na brejk súpera, no ani jednu z nich nevyužil a tak prišiel o tento set! Nič však ešte nie je stratené, tenis sa hrá na dva víťazné sety!

0-15
    Norbert Gombos začína druhý set servisom a pripisuje si fiftín.

0-30
    Vzápätí navyšuje svoje vedenie v tomto geme.

0-40
    Slovenský tenista má hneď na úvod druhého setu, podobne ako v tom prvom 3 gemboly a šancu na čistú hru.

15-40
    Čistá hra to nebude!

0:1
    Druhý gembol už Norbert Gombos premieňa a získava celkom ľahko prvý gem druhého dejstva.

15-0

30-0
    Aj portugalský tenista celkom poľahky získava fiftíny pri svojom servise.

40-0
    Frederico Ferreira Silva má šancu na prvú čistú hru v zápase!

40-15
    No nezíska ju! Norbert Gombos mu to prekazil, keď sa dostal do výmeny, ktorú získal.

1:1
    Druhý gembol už Portugalčan premieňa a vyrovnáva stav druhého setu!

0-15
    Gombos ide pri svojom podaní do vedenia.

0-30
    Teraz šiel slovenský tenista cez druhé podanie, no ustál túto situáciu a pripisuje si ďalší fiftín.

15-30
    Ferreira Silva sa dostal do výmeny výborným returnom a znižuje stav tejto hry.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

40-30
    To je zlé! Norbert Gombos musí čeliť prvému brejkbolu druhom sete!

2:1
    Situáciu nezvláda psychicky, robí dvojchybu v tom najhoršom momente a tak daruje tento gem súperovi!

15-0
    Silva vkročil do gemu na potvrdenie brejku najlepšie ako mohol.

30-0
    Aj druhá výmena putuje na jeho konto, napriek tomu že si situáciu skomplikoval druhým podaním.

30-15
    Norbertovi Gombosovi sa konečne podarilo presadiť na príjme a znižuje.

40-15
    Avšak tentoraz mu to nevyšlo! Ferreira Silva sa dostáva k dvom gembolom na potvrdenie brejku!

3:1
    Frederico Ferreira Silva premieňa hneď prvý gembol, potvrdzuje brejk z predošlej hry a vedie už 3:1:

0-15
    Noro Gombos musel ísť cez druhé podanie, no s ťažšou situáciou sa vysporiadal a získal fiftín.

0-30
    Loptu získava Gombos.

0-40
    Slovenský reprezentant má 3 gemboly!

3:2
    Čistou hrou znižuje Norbert Gombos stav druhej sady na 3:2, no však stále má manko jedného brejku.

15-0

30-0
    Frederico Ferreira Silva odkedy prelomil podanie súpera zlepšil svoju hru aj na servise a aj na príjme.

40-0
    Portugalský tenista má 3 gemboly na 4:2.

40-15
    Čistá hra to nebude. Ferreira Silva robí svoju druhú dvojchybu v zápase.

4:2
    Ferreira Silva však druhý gembol premieňa a ide do vedenia 4:2.

0-15
    Gombos získava na servise fiftín.

15-15

15-30
    Norbert Gombos bojuje o každú loptičku.

30-30
    Avšak vzápätí dvakrát chybuje na servise a pomáha svojmu súperovi, po 30.

30-40
    Našťastie sa teraz nedostáva Frederico Ferreira Silva k ´dalšiemu brejkbolu.

40-40
    Lenže Noro Gombos nedokázal ukončiť tento gem. Zhoda.

40-A
    Slovenský reprezentant sa nevzdáva a získava ďalší gembol v tomto geme.

4:3
    Tento druhý gembol už Norbert Gombos premieňa a znižuje stav druhého setu na 4:3.

15-0

15-15
    Frederico Ferreira Silva robí tretie dvojchybu v tomto zápase. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    Vzápätí však Portugalčan svoju chybu napráva a ide do vedenia v ôsmom geme druhého setu.

30-30
    Aj tentoraz sa dokázal Noro Gombos dostať do výmeny, po 30.

40-30
    Frederico Ferreira Silva strieľa eso a ním sa dostáva ku gembolu na 5:3!

5:3
    Ferreira Silva premieňa po svojom druhom podaní hneď prvý gembol na 5:3.

0-15
    Norbert Gombos začína tento gem na servise fiftínom.

15-15
    Lenže Frederico Ferreira Silva by najradšej ukončil tento zápas už na returne. Po 15 na oboch stranách.

30-15
    To je zlé! Portugalský reprezentant ide na príjme do vedenia 30:15.!

40-15
    Frederico Ferreira Silva má pri podaní súpera dva mečboly!

40-30
    Norovi Gombosovi sa podarilo odvrátiť prvý mečbal!

6:3
    No druhý sa mu po svojom druhom podaní nepodarilo premeniť a tak víťazí Ferreira Silva!

Koniec zápasu

Norbert Gombos sa lúči s fínskou antukou hneď v prvom kole, kde stroskotal na rakete Portugalčana Frederica Ferreira Silvu za hodinu a pol 6:4, 6:3!
    Nepodarilo sa mu oplatiť tohtoročnú porážku z londýnskej trávy! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok dňa! (15:40:11)