Tisková konference FK Teplice | (kon.) |
17. etapa: Berne – Finhaut-Emosson | Vítěz: I. Zakarin (RUS/KAT) (kon.) |
konec
17. etapa: Berne – Finhaut-Emosson
Vítěz: I. Zakarin (RUS/KAT)
Patrik Sandev
Průběžné výsledky:
Průběžné pořadí po 17. etapě:
(žlutý trikot)
1. Christopher Froome (GBR/Team Sky) 77:25:10
2. Bauke Mollema (NED/Trek-Segafredo) +2:27
3. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) +2:53
4. Nairo Quintana (COL/Movistar Team) +3:27
5. Romain Bardet (FRA/AG2R La Mondiale) +4:15
6. Richie Porte (AUS/BMC Racing Team) +4:27
7. Alejandro Valverde (ESP/Movistar Team) +5:19
8. Fabio Aru (ITA/Astana) +5:35
9. Daniel Martin (IRL/Etixx-Quick Step) +5:50
10. Louis Mentjes (RSA/Lampre–Merida) +6:07
11. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) +7:03
12. Joaquin Rodríguez (ESP/Team Kaťuša) +7:06
13. Sébastien Reichenbach (SUI/FDJ) +10:19
14. Sergio Luis Henao (COL/Team Sky) +14:40
15. Geraint Thomas (GBR(Team Sky) +20:15
...
89. Jan Bárta (CZE/Bora-Argon 18) +2:28:14
90. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) +2:28:23
123. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +3:00:59
Průběžné pořadí sprinterské soutěže:
(zelený trikot)
1. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 425 bodů
2. Marcel Kittel (GER/Etixx-Quick Step) – 228 bodů
3. Bryan Coquard (FRA/Direct Énergie) – 156 bodů
4. Alexander Kristoff (NOR/Team Kaťuša) – 152 bodů
5. Michael Matthews (AUS/Orica–BikeExchange) – 143 bodů
...
31. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 42 bodů
43. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 34 bodů
121. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) – 5 bodů
Průběžné pořadí vrchařské soutěže:
(puntíkatý trikot)
1. Rafal Majka (POL/Tinkoff) – 173 bodů
2. Thomas De Gendt (BEL/Lotto Soudal) – 90 bodů
3. Ilnur Zakarin (RUS/Team Kaťuša) – 78 bodů
4. Daniel Navarro (ESP/Cofidis) – 69 bodů
5. Jarlinson Pantano (COL/IAM Cycling) – 63 bodů
...
42. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 4 body
47. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 3 body
59. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 1 bod
Průběžné pořadí jezdců do 25 let:
(bílý trikot)
1. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) 77:28:03
2. Louis Meintjes (RSA/Lampre-Merida) +3:14
3. Warren Barguil (FRA/Giant-Alpecin) +30:12
4. Emanuel Buchmann (GER/Bora-Argon 18) +33:06
5. Wilco Kelderman (NED/LottoNL-Jumbo) +1:03:46
...
21. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +2:58:06
Průběžné pořadí soutěže týmů:
(závodní čísla na žluté barvě)
1. Movistar Team (ESP) +232:22:54
2. Team Sky (GBR) +2:20
3. BMC Racing Team (USA) +14:48
4. AG2R La Mondiale (FRA) +38:31
5. Astana (KAZ) +39:38
Nejagresivnější jezdec 17. etapy:
(závodní číslo na červené barvě)
Jarlinson Pantano (IAM Cycling)
Konečné pořadí - 17. etapa:
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) 4:36:33
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) +0:55
3. Rafal Majka (Tinkoff) 1:26
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) +1:32
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) +2:33
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) +2:46
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) +2:50
8. Stef Clement (IAM Cycling) +2:57
9. Steve Morabito (FDJ) +4:38
10. Richie Porte (BMC Racing Team) +7:59
11. Christopher Froome (Team Sky) +7:59
12. Adam Yates (Orica–BikeExchange) +8:07
13. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) +8:10
14. Fabio Aru (Astana) +8:18
15. Louis Mentjes (Lampre–Merida) +8:18
...
23. Roman Kreuziger (Tinkoff) +9:38
65. Jan Bárta (Bora-Argon 18) +26:15
70. Peter Sagan (Tinkoff) +29:03
119. Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) +33:12
Prémie 17. etapy:
Horská prémie – Cote de Saanenmöser – 3. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Peter Sagan (Tinkoff) – 1 bod
Horská prémie – Col des Mosses – 3. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 1 bod
Sprinterská prémie – Martigny:
1. Peter Sagan (Tinkoff) – 20 bodů
2. Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) – 17 bodů
3. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 15 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 13 bodů
5. Alexej Lucenko (Astana) – 11 bodů
6. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 10 bodů
7. Tanel Kangert (Astana) – 9 bodů
8. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
9. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 7 bodů
10. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 6 bodů
11. Rafal Majka (Tinkoff) – 5 bodů
12. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 4 body
13. Tony Gallopin (Lotto-Soudal) – 3 body
14. Steve Morabito (FDJ) – 2 body
15. Serge Pauwels (Team Dimension Data) – 1 bod
Horská prémie – Col de la Forclaz – 1. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 10 bodů
2. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
3. Steve Morabito (FDJ) – 6 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 4 body
5. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 2 body
6. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 1 bod
Horská prémie - Finhaut-Emosson - kategorie HC:
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 50 bodů
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 40 bodů
3. Rafal Majka (Tinkoff) – 32 bodů
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 28 bodů
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 24 bodů
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 20 bodů
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 16 bodů
8. Stef Clement (IAM Cycling) – 12 bodů
9. Steve Morabito (FDJ) – 8 bodů
10. Richie Porte (BMC Racing Team) – 4 body
Průběžné pořadí po 17. etapě:
(žlutý trikot)
1. Christopher Froome (GBR/Team Sky) 77:25:10
2. Bauke Mollema (NED/Trek-Segafredo) +2:27
3. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) +2:53
4. Nairo Quintana (COL/Movistar Team) +3:27
5. Romain Bardet (FRA/AG2R La Mondiale) +4:15
6. Richie Porte (AUS/BMC Racing Team) +4:27
7. Alejandro Valverde (ESP/Movistar Team) +5:19
8. Fabio Aru (ITA/Astana) +5:35
9. Daniel Martin (IRL/Etixx-Quick Step) +5:50
10. Louis Mentjes (RSA/Lampre–Merida) +6:07
11. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) +7:03
12. Joaquin Rodríguez (ESP/Team Kaťuša) +7:06
13. Sébastien Reichenbach (SUI/FDJ) +10:19
14. Sergio Luis Henao (COL/Team Sky) +14:40
15. Geraint Thomas (GBR(Team Sky) +20:15
...
89. Jan Bárta (CZE/Bora-Argon 18) +2:28:14
90. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) +2:28:23
123. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +3:00:59
Průběžné pořadí sprinterské soutěže:
(zelený trikot)
1. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 425 bodů
2. Marcel Kittel (GER/Etixx-Quick Step) – 228 bodů
3. Bryan Coquard (FRA/Direct Énergie) – 156 bodů
4. Alexander Kristoff (NOR/Team Kaťuša) – 152 bodů
5. Michael Matthews (AUS/Orica–BikeExchange) – 143 bodů
...
31. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 42 bodů
43. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 34 bodů
121. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) – 5 bodů
Průběžné pořadí vrchařské soutěže:
(puntíkatý trikot)
1. Rafal Majka (POL/Tinkoff) – 173 bodů
2. Thomas De Gendt (BEL/Lotto Soudal) – 90 bodů
3. Ilnur Zakarin (RUS/Team Kaťuša) – 78 bodů
4. Daniel Navarro (ESP/Cofidis) – 69 bodů
5. Jarlinson Pantano (COL/IAM Cycling) – 63 bodů
...
42. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 4 body
47. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 3 body
59. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 1 bod
Průběžné pořadí jezdců do 25 let:
(bílý trikot)
1. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) 77:28:03
2. Louis Meintjes (RSA/Lampre-Merida) +3:14
3. Warren Barguil (FRA/Giant-Alpecin) +30:12
4. Emanuel Buchmann (GER/Bora-Argon 18) +33:06
5. Wilco Kelderman (NED/LottoNL-Jumbo) +1:03:46
...
21. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +2:58:06
Průběžné pořadí soutěže týmů:
(závodní čísla na žluté barvě)
1. Movistar Team (ESP) +232:22:54
2. Team Sky (GBR) +2:20
3. BMC Racing Team (USA) +14:48
4. AG2R La Mondiale (FRA) +38:31
5. Astana (KAZ) +39:38
Nejagresivnější jezdec 17. etapy:
(závodní číslo na červené barvě)
Jarlinson Pantano (IAM Cycling)
Konečné pořadí - 17. etapa:
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) 4:36:33
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) +0:55
3. Rafal Majka (Tinkoff) 1:26
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) +1:32
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) +2:33
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) +2:46
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) +2:50
8. Stef Clement (IAM Cycling) +2:57
9. Steve Morabito (FDJ) +4:38
10. Richie Porte (BMC Racing Team) +7:59
11. Christopher Froome (Team Sky) +7:59
12. Adam Yates (Orica–BikeExchange) +8:07
13. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) +8:10
14. Fabio Aru (Astana) +8:18
15. Louis Mentjes (Lampre–Merida) +8:18
...
23. Roman Kreuziger (Tinkoff) +9:38
65. Jan Bárta (Bora-Argon 18) +26:15
70. Peter Sagan (Tinkoff) +29:03
119. Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) +33:12
Prémie 17. etapy:
Horská prémie – Cote de Saanenmöser – 3. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Peter Sagan (Tinkoff) – 1 bod
Horská prémie – Col des Mosses – 3. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 1 bod
Sprinterská prémie – Martigny:
1. Peter Sagan (Tinkoff) – 20 bodů
2. Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) – 17 bodů
3. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 15 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 13 bodů
5. Alexej Lucenko (Astana) – 11 bodů
6. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 10 bodů
7. Tanel Kangert (Astana) – 9 bodů
8. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
9. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 7 bodů
10. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 6 bodů
11. Rafal Majka (Tinkoff) – 5 bodů
12. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 4 body
13. Tony Gallopin (Lotto-Soudal) – 3 body
14. Steve Morabito (FDJ) – 2 body
15. Serge Pauwels (Team Dimension Data) – 1 bod
Horská prémie – Col de la Forclaz – 1. kategorie:
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 10 bodů
2. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
3. Steve Morabito (FDJ) – 6 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 4 body
5. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 2 body
6. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 1 bod
Horská prémie - Finhaut-Emosson - kategorie HC:
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 50 bodů
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 40 bodů
3. Rafal Majka (Tinkoff) – 32 bodů
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 28 bodů
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 24 bodů
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 20 bodů
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 16 bodů
8. Stef Clement (IAM Cycling) – 12 bodů
9. Steve Morabito (FDJ) – 8 bodů
10. Richie Porte (BMC Racing Team) – 4 body
O zeleném trikotu, který vlastní Peter Sagan (SVK/Tinkoff), je prakticky rozhodnuto. Slovenský fantom má tak dostatečný náskok, že pokud letošní TdF bez komplikací dojede, o prvenství v soutěži sprinterů ho už nikdo nepřipraví. V předchozí etapě navíc například bylo na sptinterské prémii evidentní, že ostatní sokové už jako by vzdali boj o tenhle primát. Rozhodovat se bude hlavně o puntíkatém trikotu, který aktuálně drží Rafal Majka (POL/Tinkoff) s náskokem 37 bodů. Především závěrečná horská prémie kategorie HC může kartami pořádně zamíchat. O bílý trikot usilují reálně ještě dva cyklisté, Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) ho bude bránit před Louisem Meintjesem (RSA/Lampre–Merida), který ztrácí něco málo přes tři minuty. A žlutý trikot? Pokud Christophera Frooma (GBR/Team Sky) nepostihne nějaký výraznější problém, nebude muset například do cíle klusat bez kola jako v jedné z letošních etap a udrží současnou formu, o další vítězství na Staré dámě ho jen těžko někdo připraví.
Žlutý trikot: Christopher Froome (GBR/Team Sky)
Zelený trikot: Peter Sagan (SVK/Tinkoff)
Puntíkatý trikot: Rafal Majka (POL/Tinkoff)
Bílý trikot: Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange)
Z Bernu odstartuje peloton zhruba patnáct minut po poledni, stočí se na jih k městům Wattenwil a Reutigen, pak se etapa posune na západ k městům s názvem Oberwil im Simmental a Boltigen a pak na řadu přijde první horská prémie třetí kategorie na Cote de Saanenmöser na 72,5. kilometru. Následovat bude ještě jedna horská prémie stejné kategorie na Col des Mosses na 105. kilometru, pak na 150. kilometru jedna sprinterská v Martigny, dále další horská prémie 1. kategorie na Col de la Forclaz na 166,5. kilometru a na závěr čeká cyklisty nejtěžší stoupání nejvyšší kategorie na vrchol přehrady Émosson Dam. Délka tohoto úseku činí celkem 10,4 kilometrů a jeho cíl je posazený do nadmořské výšky 1960 metrů.
(žlutý trikot)
1. Christopher Froome (GBR/Team Sky) 72:40:38
2. Bauke Mollema (NED/Trek-Segafredo) +1:47
3. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) +2:45
4. Nairo Quintana (COL/Movistar Team) +2:59
5. Alejandro Valverde (ESP/Movistar Team) +3:17
6. Romain Bardet (FRA/AG2R La Mondiale) +4:04
7. Richie Porte (AUS/BMC Racing Team) +4:27
8. Tejay Van Garderen (USA/BMC Racing Team) +4:47
9. Daniel Martin (IRL/Etixx-Quick Step) +5:03
10. Fabio Aru (ITA/Astana) +5:16
11. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) +5:24
12. Louis Mentjes (RSA/Lampre–Merida) +5:48
13. Joaquin Rodriguez (ESP/Team Kaťuša) +5:54
14. Sébastien Reichenbach (SUI/FDJ) +8:40
15. Sergio Luis Henao (COL/Team Sky) +12:24
...
90. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) +2:07:19
92. Jan Bárta (CZE/Bora-Argon 18) +2:09:58
127. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +2:35:46
Průběžné pořadí sprinterské soutěže:
(zelený trikot)
1. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) 405 b.
2. Mark Cavendish (GBR/Team Dimension Data) 291 b.
3. Marcel Kittel (GER/Etixx-Quick Step) 228 b.
4. Bryan Coquard (FRA/Direct Énergie) 156 b.
5. Alexander Kristoff (NOR/Team Kaťuša) 152 b.
...
31. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) 42 b.
41. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) 34 b.
122. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) 5 b.
Průběžné pořadí vrchařské soutěže:
(puntíkatý trikot)
1. Rafal Majka (POL/Tinkoff) 127 b.
2. Thomas De Gendt (Lotto-Soudal) 90 b.
3. Daniel Navarro (ESP/Cofidis) 69 b.
4. Serge Pauwels (BEL/Team Dimension Data) 62 b.
5. Tom Dumoulin (NED/Giant–Alpecin) 58 b.
...
38. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) 4 b.
45. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) 2 b.
58. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) 1 b.
Průběžné pořadí jezdců do 25 let:
(bílý trikot)
1. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) 72:43:23
2. Louis Meintjes (RSA/Lampre–Merida) +3:03
3. Warren Barguil (FRA/Giant-Alpecin) +16:30
4. Emanuel Buchmann (GER/Bora–Argon 18) +25:53
5. Wilco Kelderman (NED/LottoNL-Jumbo) +45:38
...
21. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +2:33:01
Průběžné pořadí soutěže týmů:
(závodní čísla na žluté barvě)
1. Movistar Team (ESP) +218:03:31
2. Team Sky (GBR) +6:29
3. BMC Racing Team (USA) +9:01
4. Astana (KAZ) +39:38
5. AG2R La Mondiale (FRA) +41:55
Nejagresivnější jezdec 16. etapy:
(závodní číslo na červené barvě)
Julian Alaphilippe (FRA/Etixx-Quick Step)
Tony Martin (GER/Etixx-Quick Step)
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Peter Sagan (Tinkoff) – 1 bod
11 uprchlíků: Tanel Kangert (Astana), Stef Clement a Jarlinson Pantano (oba IAM Cycling), Kristijan Djurasek (Lampre-Merida), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Rafal Majka a Peter Sagan (oba Tinkoff), Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Steve Morabito (FDJ), Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) a Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept)
8 uprchlíků: Alexej Lucenko (Astana), Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), Serge Pauwels (Team Dimension Data), Alberto Losada (Team Kaťuša), Rui Costa (Lampre-Merida), Thomas Voeckler (Direct Énergie), Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step) a Rubén Plaza (Orica–BikeExchange) +1:00
peloton +5:00
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 2 body
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 1 bod
14 uprchlíků: Tanel Kangert a Alexej Lucenko (Astana), Stef Clement a Jarlinson Pantano (oba IAM Cycling), Kristijan Djurasek (Lampre-Merida), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Rafal Majka a Peter Sagan (oba Tinkoff), Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Steve Morabito (FDJ), Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) a Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), Thomas Voeckler (Direct Énergie)
3 uprchlíci: Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step), Alberto Losada (Team Kaťuša), Serge Pauwels (Team Dimension Data) +1:50
2 uprchlíci: Rubén Plaza (Orica–BikeExchange), Rui Costa (Lampre-Merida) +7:00
peloton +10:50
1. Peter Sagan (Tinkoff) – 20 bodů
2. Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) – 17 bodů
3. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 15 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 13 bodů
5. Alexej Lucenko (Astana) – 11 bodů
6. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 10 bodů
7. Tanel Kangert (Astana) – 9 bodů
8. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
9. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 7 bodů
10. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 6 bodů
11. Rafal Majka (Tinkoff) – 5 bodů
12. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 4 body
13. Tony Gallopin (Lotto-Soudal) – 3 body
14. Steve Morabito (FDJ) – 2 body
15. Serge Pauwels (Team Dimension Data) – 1 bod
2 uprchlíci: Alexej Lucenko (Astana) a Tony Gallopin (Lotto-Soudal)
11 uprchlíků: Tanel Kangert (Astana), Stef Clement a Jarlinson Pantano (oba IAM Cycling), Kristijan Djurasek (Lampre-Merida), Rafal Majka (Tinkoff), Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Steve Morabito (FDJ), Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) a Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Greg Van Avermaet (BMC Racing Team), Thomas Voeckler (Direct Énergie) +0:25
4 uprchlíci: Peter Sagan (Tinkoff), Julian Alaphilippe (Etixx-Quick Step), Alberto Losada (Team Kaťuša), Serge Pauwels (Team Dimension Data) +3:40
peloton +11:50
1. Rafal Majka (Tinkoff) – 10 bodů
2. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 8 bodů
3. Steve Morabito (FDJ) – 6 bodů
4. Stef Clement (IAM Cycling) – 4 body
5. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 2 body
6. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 1 bod
v čele: Ilnur Zakarin (Team Kaťuša), Rafal Majka (Tinkoff) a Jarlinson Pantano (IAM Cycling)
za nimi: Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept), Alexej Lucenko (Astana) +0:25
za nimi: Tanel Kangert (Astana), Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Stef Clement (IAM Cycling), Steve Morabito (FDJ), Kristijan Djurasek (Lampre-Merida), Thomas Voeckler (Direct Énergie), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) +0:35
za nimi: peloton +10:20
v čele: Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) a Jarlinson Pantano (IAM Cycling)
za nimi: Rafal Majka (Tinkoff) +0:15
za nimi: Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) a Alexej Lucenko (Astana) +0:25
za nimi: Tanel Kangert (Astana), Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale), Stef Clement (IAM Cycling), Steve Morabito (FDJ), Kristijan Djurasek (Lampre-Merida), Thomas Voeckler (Direct Énergie), Tony Gallopin (Lotto-Soudal), Greg Van Avermaet (BMC Racing Team) +0:35
za nimi: peloton +10:20
za nimi: Vasil Kirjienka a Geraint Thomas (oba Team Sky), Jon Izagirre (Movistar Team), Wilco Kelderman (LottoNL–Jumbo), Edvald Boasson Hagen (Team Dimension Data), Daniel Navarro (Cofidis), Daryl Impey (Orica–BikeExchange), Sylvain Chavanel (Direct Énergie), Arthur Vichot (FDJ), Fabian Cancellara (Trek–Segafredo), André Greipel (Lotto–Soudal), Tejay Van Garderen (BMC Racing Team), Peter Sagan (Tinkoff)
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) – 50 bodů
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) – 40 bodů
3. Rafal Majka (Tinkoff) – 32 bodů
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) – 28 bodů
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) – 24 bodů
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) – 20 bodů
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) – 16 bodů
8. Stef Clement (IAM Cycling) – 12 bodů
9. Steve Morabito (FDJ) – 8 bodů
10. Richie Porte (BMC Racing Team) – 4 body
1. Ilnur Zakarin (Team Kaťuša) 4:36:33
2. Jarlinson Pantano (IAM Cycling) +0:55
3. Rafal Majka (Tinkoff) 1:26
4. Kristijan Djurasek (Lampre-Merida) +1:32
5. Brice Feillu (Fortuneo-Vital Concept) +2:33
6. Thomas Voeckler (Direct Énergie) +2:46
7. Domenico Pozzovivo (AG2R La Mondiale) +2:50
8. Stef Clement (IAM Cycling) +2:57
9. Steve Morabito (FDJ) +4:38
10. Richie Porte (BMC Racing Team) +7:59
11. Christopher Froome (Team Sky) +7:59
12. Adam Yates (Orica–BikeExchange) +8:07
13. Romain Bardet (AG2R La Mondiale) +8:10
14. Fabio Aru (Astana) +8:18
15. Louis Mentjes (Lampre–Merida) +8:18
...
23. Roman Kreuziger (Tinkoff) +9:38
65. Jan Bárta (Bora-Argon 18) +26:15
70. Peter Sagan (Tinkoff) +29:03
119. Petr Vakoč (Etixx-Quick Step) +33:12
(žlutý trikot)
1. Christopher Froome (GBR/Team Sky) 77:25:10
2. Bauke Mollema (NED/Trek-Segafredo) +2:27
3. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) +2:53
4. Nairo Quintana (COL/Movistar Team) +3:27
5. Romain Bardet (FRA/AG2R La Mondiale) +4:15
6. Richie Porte (AUS/BMC Racing Team) +4:27
7. Alejandro Valverde (ESP/Movistar Team) +5:19
8. Fabio Aru (ITA/Astana) +5:35
9. Daniel Martin (IRL/Etixx-Quick Step) +5:50
10. Louis Mentjes (RSA/Lampre–Merida) +6:07
11. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) +7:03
12. Joaquin Rodríguez (ESP/Team Kaťuša) +7:06
13. Sébastien Reichenbach (SUI/FDJ) +10:19
14. Sergio Luis Henao (COL/Team Sky) +14:40
15. Geraint Thomas (GBR(Team Sky) +20:15
...
89. Jan Bárta (CZE/Bora-Argon 18) +2:28:14
90. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) +2:28:23
123. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +3:00:59
Průběžné pořadí sprinterské soutěže:
(zelený trikot)
1. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 425 bodů
2. Marcel Kittel (GER/Etixx-Quick Step) – 228 bodů
3. Bryan Coquard (FRA/Direct Énergie) – 156 bodů
4. Alexander Kristoff (NOR/Team Kaťuša) – 152 bodů
5. Michael Matthews (AUS/Orica–BikeExchange) – 143 bodů
...
31. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 42 bodů
43. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 34 bodů
121. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) – 5 bodů
Průběžné pořadí vrchařské soutěže:
(puntíkatý trikot)
1. Rafal Majka (POL/Tinkoff) – 173 bodů
2. Thomas De Gendt (BEL/Lotto Soudal) – 90 bodů
3. Ilnur Zakarin (RUS/Team Kaťuša) – 78 bodů
4. Daniel Navarro (ESP/Cofidis) – 69 bodů
5. Jarlinson Pantano (COL/IAM Cycling) – 63 bodů
...
42. Jan Bárta (CZE/Bora–Argon 18) – 4 body
47. Peter Sagan (SVK/Tinkoff) – 3 body
59. Roman Kreuziger (CZE/Tinkoff) – 1 bod
Průběžné pořadí jezdců do 25 let:
(bílý trikot)
1. Adam Yates (GBR/Orica–BikeExchange) 77:28:03
2. Louis Meintjes (RSA/Lampre-Merida) +3:14
3. Warren Barguil (FRA/Giant-Alpecin) +30:12
4. Emanuel Buchmann (GER/Bora-Argon 18) +33:06
5. Wilco Kelderman (NED/LottoNL-Jumbo) +1:03:46
...
21. Petr Vakoč (CZE/Etixx-Quick Step) +2:58:06
Průběžné pořadí soutěže týmů:
(závodní čísla na žluté barvě)
1. Movistar Team (ESP) +232:22:54
2. Team Sky (GBR) +2:20
3. BMC Racing Team (USA) +14:48
4. AG2R La Mondiale (FRA) +38:31
5. Astana (KAZ) +39:38
Nejagresivnější jezdec 17. etapy:
(závodní číslo na červené barvě)
Jarlinson Pantano (IAM Cycling)