Lens – Arsenal 1:1 (kon.)
Racing Lens
1:1 (1:0)
Arsenal FC
Pátek 22.07.2016, 20:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Mezinárodní přípravné zápasy

To je z mé strany vše, hezký večer. (21:54:04)

Je dobojováno. Sledovali jsme klasický přípravný zápas, ve kterém se protočilo hodně hráčů a nakonec jsme viděli dvě branky. Do vedení šel domácí Lens, ale Arsenal přeci jen zabral a alespoň vyrovnal na konečných 1:1.

90+1

90
    Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.

89
    Domácím útok nevyšel a hostům také ne.

87
    Hra se přelévá ze strany na stranu a nyní se hraje v opravdu vysokém tempu.

85
    Ale z další akce nic nebylo. Před námi je posledních zhruba pět minutek, tak uvidíme, zda se dočkáme ještě nějaké branky.

83
    Arsenal se hned dostal k míči a opět se tlačí dopředu.
    81. OXLADE-CHAMBERLAIN - 1:1

81
    Arsenal právě vstřelil branku!
    Je vyrovnáno! Po rychlé akci se k míči dostal Gnabry, který ho poslal do vápna, kam si naběhl ALEX OXLADE-CHAMBERLAIN, který parádním obloučkem překonal brankáře, krásná branka.

79
    Hostující hráč se na hranici velkého vápna dostal k míči, ale s jeho technickým pokusem si brankář v pohodě poradil.

77
    Londýnský celek přidal a je to znát. Nyní je Arsenal jasně lepší, ale do šance se zatím nedostal.

75
    Jenže rozehrávka tohoto rohu se vůbec nepovedla a domácí celek se opět v pohodě ubránil.

74
    Rohový kop pro Arsenal.

73
    Dobrá pasáž domácího celku, který se usadil na polovině Arsenalu, ale nakonec vše skončilo nepřesným centrem.

71
    Nyní se hosté vyrovnávací branky dočkali, ale ta nakonec neplatí kvůli ofsajdu.

70
    A další snažení Arsenalu ukončil pomezní rozhodčí, ofsajd.

68
    Nyní domácí chybovali v rozehrávce a Campbell šel dopředu, ale poté šlápl na míč a akce skončila.

66
    Arsenal se snaží něco vymyslet, ale Francouzi skvěle brání a domácí brankář nemá žádnou práci.

64
    Ale ani z jednoho rohu nic nebylo a stav se tedy nemění.

63
    Po zásahu hostujícího hráče je tu další roh pro Lens.

62
    Rohový kop pro Lens.

60
    Je před námi posledních třicet minutek a Lens stále vede nad Arsenalem 1:0. Je jasné, že to bude ještě hodně zajímavé.

58
    Po další nepřesnosti na straně Arsenalu skončil míč v zámezí a na tahu je domácí celek, který nikam nepospíchá.

56
    Ani nyní londýnský celek nic nevymyslel, protože finální přihrávku domácí zadáci přečetli a míč získali.

54
    O něco aktivnější jsou stále domácí, kteří dobře kombinují a hráči Arsenalu s tím mají poměrně velké problémy.

52
    Oba celky se tlačí dopředu, ale ve finální fázi zatím ani jeden ve druhém poločase nic nevymyslel.

50
    Dopředu se vydal i Arsenal, ale dopadlo to stejně, jako před chvíli, takže nepřesným centrem.

48
    Domácí vstoupili do druhého poločasu velmi aktivně a hned se usadili na polovině Arsenalu, ale vše skončilo nepřesným centrem.

46

Hráči se vrací zpět na trávník, takže druhý poločas začne za malý okamžik.

Druhý poločas začne přibližně v 21:07.

První poločas je za námi. Viděli jsme jednu branku, kterou vstřelil domácí Autret a Lens tak trochu překvapivě vede nad Arsenalem 1:0. Druhý poločas bude ještě hodně zajímavý, protože anglický celek bude chtít výsledek otočit.

45+1

45+1
    Rozhodčí přidal jednu minutku.

45
    Žlutou kartu dostává Debuchy (Arsenal FC).

45
    Hraje se poslední minuta prvního poločasu.

44
    Jeden z domácích hráčů zůstal ležet na trávníku a rozhodčí hru přerušil, bude se ošetřovat.

42
    Ani z další akce londýnského celku nic nebylo a od své branky bude rozehrávat Douchez.

40
    Arsenal se snaží hned odpovědět, ale Lens zatím výborně brání.
    38. AUTRET - 1:0

38
    Lens právě vstřelilo branku!
    Ale první branky jsme se přeci jen dočkali ještě v prvním poločase. Hostující zadák neodhadl vysoký míč a domácí borec šel sám na brankáře, který si s jeho pokusem poradil, ale k míči se dostal MATHIAS AUTRET, který neměl problém poslat kulatý nesmysl do prázdné branky.

36
    Po centru se jeden z hráčů dostal k hlavičce, ale míč skončil několik metrů vedle branky.

35
    Je tu první rohový kop pro Lens.

34
    Ale i tentokrát se francouzský celek ubránil a vypadá to, že v prvním poločase se už branky nedočkáme.

33
    Po zásahu domácí hráče je tu další roh pro Arsenal.

32
    A po další útočné akci je tu třetí roh pro celek z Londýna. Dočkáme se úvodní branky?

31
    Po rohu se míč dostal na hranici velkého vápna, kde se do něj opřel Elneny, ale kulatý nesmysl skončil vysoko nad brankou.

30

29
    Nyní se hraje především uprostřed hrací plochy, ale k vidění je pouze mnoho nepřesných přihrávek.

27
    A další snažení hostujících hráčů skončilo ofsajdem, takže na tahu je francouzský celek hrající druhou ligu.

26
    Po krátké kombinaci nakonec jeden z hráčů poslal míč do vápna, ale tam vyskočil nejvýše Landre, který míč odvrátil do bezpečí.

25
    Máme tu první rohový kop, který bude zahrávat Arsenal.

23
    Oba celky se tlačí dopředu, ale ve finální fázi se ani jednomu nedaří podle představ.

21
    Úvodních dvacet minutek nabídlo na každé straně jednu šanci, ale branky jsme se nedočkali a Lens hraje s Arsenalem stále 0:0.

19
    Na skvělou kolmou přihrávku si do vápna nabíhal Akpom, ale nakonec byl u míče dříve pozorný Douchez.

17
    Ale dopředu se vydali i hosté. Walcott skvěle obešel dva protihráče, ale následně pokazil přihrávku.

16
    Domácí nyní hrají velmi dobře. Stále se tlačí dopředu a Arsenal se pouze brání. Dobrá pasáž domácího celku.
    14. Autret

14
    A málem jsme se dočkali úvodní branky! Domácí Autret dostal přihrávku za obranu a šel sám na Martíneze, ale branku nakonec těsně minul!

12
    Ani další centr, tentokrát z levé strany, se neujal, protože ve vápně anglického celku kraloval Mertesacker.

11
    Zatím se hraje v hodně exhibičním tempu a na první větší šanci stále čekáme. Domácí to nyní zkusili po pravé straně, ale vše skončilo nepřesným centrem.

9
    Nakonec ale Arsenal získal míč a po pravé straně se hnal dopředu Walcott, ale byl zastaven a míč se od něj navíc odrazil do zámezí.

8
    Domácí borci drží míč a kombinují, ale zatím daleko od branky, kterou střeží Martínez.

6
    Po další povedené kombinaci byli ve vápně Lens tři hráči Arsenalu, ale Lala dobrým obranným zákrokem míč odkopl do bezpečí.

5
    Anglický celek je zatím aktivnější, což se ale očekávalo. Lens ale zatím pozorná brání.

3
    Po bleskové akci se do zakončení dostal Akpom, ale s jeho přízemním pokusem si nakonec Douchez poradil.

2
    Domácí dobře kombinovali a jeden z hráčů se s míčem dostal na hranici velkého vápna, ale tam ho zastavil pozorný Debuchy.

1

Vše je připraveno, jdeme na to.

Hráči obou celků přicházejí na trávník, takže duel začne za malý okamžik.

Racing Club De Lens: Douchez – Scaramozzino, Lala, Landre, Abdoul Ba, Bostock, Autret, Zoubir, Bourigeaud, Bellegarde
    Náhradníci: Zedadka, Koukou, Vachoux, Fortuné, Fofana, Banza, Cyprien, Ebosse, Duverne, Chouiar, Chevalier

Arsenal FC: Martínez – Debuchy, Mertesacker, Chambers, Monreal – Elneny, Coquelin – Walcott, Iwobi, Reine-Adelaide – Akpom
    Náhradníci: Macey, Bielik, Gibbs, Zelalem, Oxlade-Chamberlain, Willock, Campbell, Gnabry.
    Kabina londýnského celku se začala připravovat téměř tři hodiny před zápasem.

Na tomto krásném stadionu se skvěle připraveným trávníkem se přípravný duel odehraje.

Utkání, které se hraje na stadionu druholigového Lens, začne ve 20:00 hodin a myslím si, že se máme na co těšit, tak si nenechte zápas ujít.

Poslední vzájemné zápasy

Arsenal – Lens 0:1
    Lens – Arsenal 1:1

Racing Club De Lens, druholigový francouzský celek, už dva zápasy v přípravě odehrál. Nad belgickým Waasland-Beveren vyhrál 2:1 a ve druhém utkání s Boulogne remizoval 1:1.

Arsenal FC dnes odehraje první přípravný duel v nové sezoně. Šanci zřejmě dostanou nadějní mladíci, protože řada klíčových hráčů má po nedávno skončeném evropském šampionátu ještě volno.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Na programu jsou další přípravné zápasy a my budeme sledovat duel mezi Lens a Arsenalem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.