Cibulková – Bouchardová 0:2 (kon.) | Petkovicová – Kvitová 0:2 (kon.)
Plíšková – Halepová 0:2 (kon.) | Kuzněcovová – Kvitová 2:0 (kon.)
2 0
Eugenie Bouchardová
2
6 6
sk Čtvrtek 28.07.2016, 00:43WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (tvrdý povrch) • 2. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 00:30.

Aj v túto nočnú hodinu vítam všetkých priaznivcov ženského tenisu!

Turnaj v kanadskom Montrealu pokračuje druhým kolom, kde sa prebojovali aj dve slovenské tenistky, Dominika Cibulková a Kristína Kučová! My sa teraz zameriame na zápas prvej menovanej, ktorej súperkou bude domáca tenistka Eugenie Bouchardová.

Je 27-ročná slovenská tenisová jednotka a rodáčka z Bratislavy. V tomto období sa jej neskutočne darí, čo dokazuje aj jej rebríčkové postavenie! Po dosiahnutom semifinále v americkom Stanforde sa dostala opäť do Top 10 a vyrovnala tak svoje doterajšie maximum. Na tomto turnaji štartuje po piaty raz, jej najlepším výsledkom je finále z roku 2008!
    V prvom kole si poradila s Kolumbíjčankou Dugue-Marinovou hladko v dvoch setoch, dvakrát 6:2.

Je 22-ročná reprezentantka Kanady. Vinou zranenia sa prepadla až na 42. miesto rebríčka. Jej kariérnym maximom je piata pozícia! Po Wimbledone skúsila šťastie na turnaji vo Washingtone, kde ju v dvoch setoch vyradila Camilla Giorgiová. Na tomto turnaji štartuje taktiež po piaty raz, s tým rozdielom, že jej maximom je len 2.kolo.
    Včera v prvom kole zdolala českú reprezentantku Lucku Šafářovú po setoch 6:3, 3:6, 7:6!

VZÁJOMNÁ BILANCIA

Hráčky sa na okruhu WTA stretli už trikrát! Bilancia 2:1 hovorí v prospech kanadskej tenistky! No v poslednom zápase, ktorý spolu odohrali v treťom kole Wimbledonu 2016 sa z víťazstva tešila práve slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková!
    Dominika Cibulková žiarila po prvom kole spokojnosťou

Hráčky sú už na kurte, kde sa aktuálne rozcvičujú pred zápasom. Na servise začne slovenská tenisová jednotka Dominika Cibulková.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Dominika vstupuje do zápasu chybou z forhendovej strany.

0-30
    Aj druhý fiftín putuje na konto kanadskej tenistky!

0-40
    Bekhendový úder slovenskej tenistky končí v aute a tak sa dostáva Bouchardová k trom brejkbolom hne´d v úvode zápasu.

0:1
    Prvou dvojchybou teraz pomáha slovenská tenistka svojej súperke k zisku prvého gemu!

15-0
    Eugenie Bouchardová si hneď v prvej výmene pri svojom servise nabehla na sieť, kde sa ju na tretí pokus podarilo obhodiť Dominike Cibulkovej.

15-15
    Víťazným úderom z forhendu vyrovnáva Kanaďanka stav tohto gemu.

30-15
    Aj Eugenie Bouchardová sa dopúšťa hneď prvej dvojchyby v tomto geme.

30-30
    Víťazným bekhendom ukončila Bouchardová túto výmenu.

30-40
    Kanaďanka má gembol pri svojom podaní.

40-40
    Avšak tento gem putuje do zhody. Bouchardová posiela loptičku len do autu.

40-A
    Priamym bodom sa dostáva Bouchardová k ďalšiemu gembolu.

0:2
    Return slovenskej tenistky skončil až za základnou čiarou a tak si Eugenie Bouchardová drží svoj servis a potvrdzuje brejk z predošlej hry.

15-0
    Loptu získava Cibulková.

30-0
    Bouchardová si teraz vzala jastrabie oko ale loptička od Dominiky Cibulkovej bola dobrá!

40-0
    Slovenská tenistka má šancu na čistú hru, prvú v tomto zápase.

1:2
    Forhend kanadskej tenistky končí v aute a tak si Dominika Cibulková drží svoj druhý gem na servise a znižuje na 2:1.

0-15
    Esom vstupuje Eugenie Bouchardová do tohto štvrtého gemu!

0-30
    Pri dlhšej výmene od základnej čiary ako prvá chybovala slovenská tenistka, ktorá poslala svoj forhend len do autu.

15-30
    Bouchardová robí už svoju druhú dvojchybu v zápase.

30-30
    Teraz však prichádza ďalšia nevynútená chyba z rakety domácej tenistky. Po 30 na oboch stranách.

40-30
    Ziskom troch fifitínov v rade sa dostáva Dominika Cibulková k prvému brejkbolu v zápase.

40-40
    Avšak Bouchardová sa bráni a odvracia ho priamym bodom.

40-A
    Dominika Cibulková sa rozhodla skrátiť hru, stopball jej vyšiel, no Bouchardová ho dobehla a ešte stihla odohrať víťazný úder.

40-40
    Druhá dvojchyba v tomto geme od Kanaďanky, celkovo už jej tretia.

A-40
    Eugenie Bouchardová posiela loptičku do bočného autu a tak sa Dominika Cibulková dostáva k druhému brejkbolu v tomto geme.

40-40
    Avšak ani tento brejkbol Dominika Cibulková nepremieňa, tentoraz po svojom nepresnom forhende, ktorý s nevošiel do dvorca.

40-A
    Dominika Cibulková teraz nenašla recept na veľmi kvalitné prvé podanie svojej súperky.

1:3
    Dominika Cibulková mala na rakete víťazný úder, no loptičku zastavila páska. Bouchardová odvrátila v tomto geme dva brejkboly no a nakoniec si podržala svoj servis.

15-0
    Bouchardovej return po druhom servise súperky neprešiel cez sieť.

30-0
    Dominika Cibulková musela na sieť, po krátkom returne súperky, no nakoniec situáciu zvláda.

40-0
    Bekhend domácej reprezentantky bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou.

40-15
    Mala to byť čistá hra, no Dominika posiela svoj forhend len do siete.

40-30
    Víťazným returnom odvracia Bouchardová aj druhý gembol svojej súperky.

2:3
    Priamym bodom z druhého podania Dominika Cibulková znižuje stav tohto setu! Avšak stále prehráva o jeden brejk!

15-0
    Eugenie Bouchardová vstupuje do šiesteho gemu prvého setu dvojchybou!

15-15
    Po 15 na oboch stranách. Cibulkovej return stopla páska.

30-15
    Dominika Cibulková ide do vedenia v geme na príjme.

30-30
    Bekhend slovenskej tenisovej jednotky skončil ďaleko za základnou čiarou.

30-40
    Eugenie Bouchardová si teraz trošku rozbehala svoju súperku a v závere zakončila výmenu forhendovým winnerom.

40-40
    Avšak aj tento gem pri servise kanadskej tenistky pôjde cez zhodu!

40-A
    Víťazným bekhendom teraz nepúšťa Bouchardová svoju súperku k brejkbolu!

40-40
    Bouchardová teraz prepálila svoj forhend do autu. Dominika Cibulková upravuje na zhodu!

40-A
    Eugenie Bouchardová zariskovala pri druhom podaní a podarilo sa. Cibulkovej return stopla len sieť.

2:4
    Dominika Cibulková si teraz obehla return na forhendovú stranu a ukázalo sa, že to nebolo najlepšie riešenie. Eugenie Bouchardová si znovu s problémami ale predsa drží svoj servis a vedie už 4:2.

15-0
    Dominika Cibulková si teraz sama vybojovala túto výmenu, kde jej súperka nedala zadarmo žiadnu loptičku.

15-15
    Víťazným returnom sa teraz prezentovala kanadská tenistka. Po 15 na oboch stranách.

15-30
    Cibulková sa pokúsila obhodiť súperku, na sieti, po čiare, no loptička skončila mimo kurt.

15-40
    Dvojchybou teraz darovala Dominika Cibulková dva brejkboly svojej súperke.

2:5
    Cibulkovej bekhend končí až za základnou čiarou a tak vedie domáca reprezentantka už 5:2. Po prestávke pôjde Eugenie Bouchardová servovať na zisk prvého setu.

0-15
    Dominika sa snažila dostať z defenzívy, no to sa jej nakoniec nepodarilo.

0-30
    Priamym bodom ide Eugenie Bouchardová ešte do výraznejšieho vedenia.

0-40
    Vzápätí pridáva ďalší kvalitný servis a tak má kanadská tenistka tri setboly!

2:6
    Hneď prvý setbol Bouchardová premieňa a získava prvý set pomerom 6:2, kde dvakrát zobrala servis svojej súperky!

0-15
    Eugenie Bouchardová vstupuje do druhej sady víťazným forhendom do odkrytej časti kurtu.

15-15
    Priamym bodom vyrovnáva Cibulková stav tohto gemu.

15-30
    Prvá dvojchyba Dominiky Cibulkovej v druhom sete.

15-40
    Eugenie Bouchardová sa po kvalitnom returne, na ktorý nenašla odpoveď jej súperka dostáva k dvom brejkbolom!

0:1
    Dominika Cibulková pomáha svojej súperke druhou dvojchybou v tomto geme a znovu v úvode setu prichádza o svoj servis!

15-0
    Dominika Cibulková sa dostala do výmeny, následne si rozbehala svoju súperku a ukončila ju víťazným forhendom.

15-15
    Po 15 na oboch stranách!

30-15
    Jeden z forhendov domácej hráčky skončil až za základnou čiarou.

40-15
    Dominika Cibulková má teraz dve príležitosti na ribrejk!

40-30
    Eugenie Bouchardová veľmi dobre čítala hru, videla, že jej súperka smeruje do opačnej strany kurtu a tak loptu umiestnila presne opačne!

40-40
    Aj druhý brejkbol sa podarilo Bouchardovej odvrátiť. Zhoda.

40-A
    Esom sa teraz dostáva kanadská reprezentantka ku gembolu.

40-40
    Avšak Bouchardová ešte túto výhodu nevyužila. Ďalšia zhoda.

40-A
    Eugenie Bouchardová sa dostáva ku ďalšiemu gembolu v tejto hre!

40-40
    Dominika Cibulková teraz veľmi dobre zapracovala, nabehla si na sieť, kde forhendovým winnerom ukončila výmenu.

A-40
    Dominika sa dostáva do tretice k brejkbolu v tomto geme.

40-40
    Avšak aj tento tretí odvracia Bouchardová priamym bodom.

A-40
    V neskutočnej výmene mala navrch kanadská tenistka, no Dominika Cibulková sa dostala spod defenzívy a nakoniec získava túto výmenu na svoje konto.

40-40
    Ani tento brejkbol sa nepodarilo Dominike Cibulkovej premeniť.

A-40
    Víťazným krížnym forhendom sa teraz prezentovala Dominika Cibulková, ktorá získava ďalší brejkbol.

40-40
    Kvalitným servisom odvracia Bouchardová aj tento brejkbol.

40-A
    Esom sa dostáva Kanaďanka po dlhšej dobe ku gembolu!

0:2
    Neskutočné! Bouchardová odvrátila v tomto geme celkovo päť brejkbolov súperky, no nakoniec sa jej podarilo potvrdiť brejk z predošlej hry a znovu vedie 2:0.

15-0
    Bouchardová vstupuje do gemu na returne chybou z forhendovej strany.

15-15
    Dominike Cibulkovej dnes forhendy letia až za základnú čiaru.

15-30
    Ďalšia nevynútená chyba z forhendu od Dominiky Cibulkovej.

15-40
    Eugenie Bouchardová je lepšou hráčkou na kurte a získava ďalšie dva brejkboly pri podaní súperky.

30-40
    O prvý brejkbol sa pripravila Bouchardová sama, po tom čo jej forhend zastavila sieť.

40-40
    Dominika sa v celej výmene len bránila, no jej súperka v závere chybovala. Zhoda.

A-40
    Priamym bodom z podania sa dostáva Dominika Cibulková k prvému gembolu v tomto geme.

40-40
    Víťazným forhendom po čiare sa teraz prezentovala kanadská tenistka a upravuje tak znovu na zhodu.

40-A
    Eugenie Bouchardová je dnes veľmi agresívna a hrá s veľkým rizikom, no všetko jej padá do kurtu.

40-40
    Aj tretí brejkbol odvracia Dominika Cibulková v tejto hre!

40-A
    Bouchardová odohrala veľmi dobrý return pod nohy svojej súperky, ktorá následne chybovala.

0:3
    Dominika Cibulková vyhadzuje svoj forhend až za základnú čiaru a tak pomáha svojej súperke Bouchardovej premeniť štvrtý brejkbol. Kanadská tenistka vedie v druhom sete 3:0!

0-15
    Dominika Cibulková kazí svoj return po druhom slabšom podaní súperky.

0-30
    Esom sa dostáva Kanaďanka do výraznejšieho vedenia.

0-40
    Priamym bodom z podania sa dostáva Eugenie Bouchardová k trom gembolom.

15-40
    Čistá hra to nebude! Dominika Cibulková bojuje o každú loptičku.

30-40
    Víťazným bekhendom po čiare znižuje Dominika Cibulková stav tejto hry!

0:4
    Tretí gembol už Bouchardová premieňa a potvrdzuje tak brejk z predošlej hry!

0-15
    Cibulková vstupuje do gemu na servise nepresným forhendom, ktorý skončil až za základnou čiarou.

0-30
    Neskutočná výmena! Eugenie Bouchardová sa v celej výmene len bránila. No v jej závere odohrala loptičku, ktorá prešla na druhú stranu aj so šťastím!

0-40
    Víťazným returnom sa dostáva Bouchardová k trom brejkbolom v tomto geme.

0:5
    Bouchardová teraz vybehala celú výmenu. Dominika Cibulková mala celú výmenu pod kontrolou no v jej závere urobila nevynútenú chybu! Kanaďanka vedie v druhom sete už 5.0 a po prestávke pôjde servovať na víťazstvo v zápase.

0-15
    Return slovenskej tenistky končí len v sieti.

0-30
    Priamym bodom sa dostáva Bouchardová do výraznejšieho vedenia.

15-30
    Čistá hra to nebude. Bekhend Kanaďanky bol nepresný a letel mimo kurt.

15-40
    Eugenie Bouchardová sa dostáva po hodine a desiatich minútach k dvom mečbolom!

0:6
    A hneď prvý mečbol premieňa a víťazí pomerne hladko v tomto zápase!

Koniec zápasu

Toto nebol najlepší deň pre Dominiku Cibulkovú! Jej súperka bola lepšia vo všetkom. Eugenie Bouchardová zdoláva slovenskú tenisovú jednotku hladko v dvoch setoch 6:2, 6:0 a postupuje do ďalšieho kola, kde bude jej súperkou ďalšia Slovenka Kristína Kučová, ktorá dnes senzačne vyradila svetovú deviatku Carlu Suarezovú-Navarrovú!
    S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem ešte pekný zvyšok noci! (02:00:39)