Basilašvili – Kolář 1:2 (kon.) | Kližan – Giraldo 0:2 (kon.)
6 7
sk Pátek 29.07.2016, 17:09Challenger Praha 2 (antuka) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Vážení diváci!

Vítam Vás pri sledovaní štvrťfinálového zápasu challengerového turnaja Praha 2 medzi slovenským tenistom Martinom Kližanom a Kolumbijčanom Santiagom Giraldom. Duel by sa mal začať o 15:00.

MARTIN KLIŽAN

Martin Kližan prežíva napriek dlhodobému zraneniu z úvodu sezóny pomerne vydarenú sezónu. Jeho výsledky z posledných týždňov ho dostali už na 30. miesto svetového rebríčka ATP. V tomto roku toho síce veľa neodohral, no na svojom konte má už jedno semifinále a dva turnajové tituly. Tie získal na pomerne kvalitné obsadených turnajoch v Hamburgu a Rotterdame. Na pražskom challengeri sa predstavuje prvýkrát a ako sám hovorí, je to jeho posledný turnaj na antuke v tejto sezóne. Kližan sa dokonca rozhodol z obáv pre svoje zdravie vzdať aj účasti na olympiáde, a tak sa bude už naplno pripravovať na sériu zámorských turnajov na betóne a následný záverečný grandslam roka US Open. Slovenský tenista sa do dnešného štvrťfinále dostal vďaka triumfom nad Turkom Marselom Ilhanom a Kazachom Aleksandrom Nedovjesovom.

SANTIAGO GIRALDO

Santiagovi Giraldovi aktuálne vo svetovom rebríčku patrí až 150. priečka. Táto sezóna mu zatiaľ vôbec nevychádza, keď má dokonca aj pasívnu zápasovú bilanciu 15-19. Na okruhu ATP sa mu v tomto roku darilo v Hamburgu či dvoch brazílskych mestách Rio de Janeiro a Sao Paolo. Na všetkých týchto turnajoch to Giraldo dotiahol do osemfinále. Najlepším grandslamovým výsledkom Kolumbijčana v roku 2016 je druhé kolo Australian Open. Podobne ako Kližan aj Giraldo sa v Prahe predstavuje vôbec prvý raz v kariére. Jeho cesta do štvrťfinále viedla cez domáceho tenistu Jana Mertla a Poliaka Huberta Hurkacza.

Títo dvaja tenisti sa proti sebe postavili zatiaľ len raz. V druhom kole turnaja ATP v Madride v roku 2013 bol úspešnejší Santiago Giraldo. Z hľadiska súčasnej formy a rebríčkového postavenia je však favoritom Martin Kližan. Dá sa očakávať zaujímavý tenis plný víťazných úderov. Tak uvidíme, kto sa napokon bude tešiť z postupu do semifinále.
    Santiago Giraldo v kolumbijskom drese počas Davis Cupu

Program pražského challengra komplikuje dážď, a tak sa začiatok zápasu medzi Martinom Kližanom a Santiagom Giraldom odkladá zatiaľ na 16:00!

V Prahe sa už opäť hrá, no vyzerá to tak, že štvrťfinále s účasťou slovenskej jednotky nezačne skôr ako o 17:15.

Obaja hráči práve absolvujú krátku rozcvičku. Ako prvý začne na podaní Santiago Giraldo.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Prvá loptička zápasu ide na konto podávajúceho Kolumbijčana.

0-30
    No a hneď pri druhej loptičke Giraldo zaznamenáva prvé eso zápasu.

15-30
    Martin Kližan získava svoj prvý fiftín pri podaní súpera.

15-40
    Giraldo napriek tomu získava dva gemboly a má šancu bez problémov otvoriť tento zápas.

0:1
    A tak sa aj stáva. Santiago Giraldo sa ujíma vedenia v prvom sete.

0-15
    Kolumbijčan pokračuje v dobrom vstupe do zápasu aj na príjme.

15-15
    Martin Kližan však následne kontruje ziskom prvého fiftínu aj pri svojom servise.

30-15
    A Slovák otáča vývoj tohto gemu vo svoj prospech.

30-30
    Cez druhé Kližanovo podanie vyrovnáva Santiago Giraldo na stav po 30.

40-30
    Našťastie tento fiftín ide na konto Martina Kližana, ktorý tak má šancu vyrovnať stav prvého setu.

40-40
    Prichádza však Kližanova dvojchyba a máme tu prvú zhodu v dnešnom stretnutí.

40-A
    Tak to je nepríjemné! Hneď pri prvom Kližanovom servise je tu brejkbol pre Santiaga Giralda!

40-40
    Ten našťastie Martin Kližan odvracia.

A-40
    A teraz sa dokonca Slovák dostáva k výhode.

40-40
    Kližan sa na podaní naďalej trápi.

40-A
    Ďalší brejkbol pre Giralda!

40-40
    Ani ten našťastie Kolumbijčan nevyužíva.

40-A
    Opäť je tu ďalšia šanca pre Giralda!

0:2
    Santiago Giraldo získava podanie svojho slovenského súpera.

0:3
    Vážení diváci, ospravedlňujeme sa za malé technické problémy. Kolumbijčan si v treťom gemu počínal suverénne a udržal si ho čistou hrou. V zápase pokračujeme za stavu 0:3 pre Santiaga Giralda.

15-0
    Loptu získava Kližan.

30-0

40-0
    Zdá sa, že by to konečne mohol byť bezproblémový gem pre slovenského tenistu.

1:3
    Skvelé! Martin Kližan si drží servis čistou hrou a znižuje stav prvého setu.

0-15
    Santiago Giraldo však pokračuje v suverénnom výkone na servise.

15-15
    Martin Kližan získava fiftín aj pri podaní súpera.

15-30
    Do vedenia pri vlastnom servise sa dostáva Kolumbijčan.

15-40
    Dve gemboly pre Santiaga Giralda na opätovné navýenie stavu prvého setu.

1:4
    Giraldo je úspešný a v prvom sete vedie už 4:1. Martin Kližan bude musieť zabrať, aby s týmto setom ešte niečo urobil.

15-0
    Prvú loptičku šiestej hry si na svoje konto pripisuje podávajúci slovenský tenista.

15-15
    Santiago Giraldo však dnes podáva dobrý výkon a snaží sa bojovať o každý fiftín.

15-30
    Aj táto lopta ide na konto dobre hrajúceho kolumbijského hráča.

15-40
    Ďalšia veľká nepríjemnosť pre Martina Kližaba! Santiago Giraldo má dva brejkboly!

1:5
    Tak to je neuveriteľné! Martin Kližan túto hru daruje svojmu súperovi po tom, čo na brejkbol predviedol druhú dvojchybu v zápase!

0-15
    Giraldo podáva na víťazstvo v prvom sete a začína úspešne.

15-15
    Martin Kližan sa snaží ešte zabojovať, uvidíme, na čo mu to bude stačiť.

15-30
    Eso Santiaga Giralda a Kolumbijčan je už len dve loptičky od zisku prvého setu!

15-40
    Druhé eso v poradí pre Giralda!

1:6
    Tak to je neuveriteľné! Santiago Giraldo ukončil prvý set sériou troch es v rade! Kolumbijský tenista zatiaľ predvádza takmer bezchybný výkon.

0-15
    Druhý set otvára na podaní Martin Kližan, no prvá lopta ide na konto jeho súpera.

0-30
    Žeby z toho boli nepríjemnosti pre Slováka hneď na úvod druhej časti zápasu? Giraldo získava aj druhú loptu v rade.

0-40
    Je to tak. Bohužiaľ, sú tu tri brejkboly pre Santiaga Giralda!

0:1
    Tak to je neuveriteľné! Santiago Giraldo prelamuje hneď na úvod druhého setu servis Martina Kližana čistou hrou! Dokáže sa z tohto slovenský tenista ešte pozviechať?

0-15
    Giraldo dnes na kurte absolútne vládne a Martina Kližana takmer k ničomu nepúšťa.

15-15
    Kližan však teraz dokázal získať túto výmenu na svoju stranu.

30-15
    A dokonca sa slovenský tenista dostáva do vedenia pri servise svojho súpera. Budú z toho brejkboly?

30-30
    Zatiaľ nie. Santiago Giraldo vyrovnáva v geme na stav po 30.

30-40
    Podávajúci Kolumbijčan otáča vývoj gemu a vypracováva si gembol na potvrdenie brejku z predchádzajúcej hry.

40-40
    Kližan ale robí čo môže a teraz dorovnáva na zhodu.

40-A
    K výhode sa dostáva Santiago Giraldo.

40-40
    Giraldo však svoju šancu nevyužíva, keď predvádza svoju vôbec prvú dvojchybu v zápase.

A-40
    Skvelé! Predsa len je tu brejkbol pre Martina Kližana!

1:1
    Podarilo sa! Martin Kližan si berie svoje stratené podanie späť a vyrovnáva stav druhého setu.

0-15
    Prvý fiftín tretej hry však získava Santiago Giraldo.

15-15
    Martin Kližan povzbudený rebrejkom z predhcádzajúcej hry kontruje.

30-15
    A Slovák otáča stav gemu vo svoj prospech.

30-30
    Giraldo vyrovnáva na stav po 30.

40-30
    Gembol pre Martina Kližana. Dostane sa po prvý raz v zápase do vedenia?

40-40
    Zatiaľ nie, Santiago Giraldo dorovnáva na zhodu.

40-A
    Martin Kližan sa pri svojom servise naďalej mimoriadne trápi. Je tu ďalší brejkbol pre jeho súpera!

40-40
    Túto hrozbu straty servisu zatiaľ slovenský tenista odvracia.

A-40
    Martin Kližan sa dostáva k výhode. Podarí sa mu konečne ukončiť tento gem?

40-40
    Tak nie. Opäť je tu zhoda.

A-40
    Ďalšia výhoda pre Martina Kližana.

2:1
    Tak konečne sa to podarilo. Martin Kližan sa po prvý raz v dnešnom stretnutí dostáva do vedenia a v druhom sete vedie 2:1.

15-0
    Kližan získava aj prvú loptičku pri servise Giralda v tomto geme.

15-15
    Kolumbijčan však reaguje úspešne a Slováka zatiaľ do trháku v tomto geme nepúšťa.

15-30
    Z tejto výmeny vyšiel úspešne opäť Santiago Giraldo.

15-40
    Giraldo je na servise až na jednu výnimku zatiaľ absolútne suverénny.

2:2
    To potvrdil aj teraz. Stav v druhom sete je opäť vyrovnaný.

15-0
    Kližan sa snaží chytiť aj pri svojom servise, čo sa mu teraz podarilo.

30-0
    Slovák získava aj druhú loptičku v rade.

40-0
    Po ese je tu šanca na bezproblémový gem pre Martina Kližana.

40-15
    Ten však neprichádza, keďže po ese Kližan predviedol aj dvojchybu. Už tretiu v tomto stretnutí.

3:2
    Ďalšie problémy si však slovenský tenista nepripustil a opäť strháva vedenie v druhom sete na svoju stranu.

15-0
    Martin Kližan evidentne zlepšil svoju hru v porovnaní s prvým setom, čo potvrdil aj ziskom tohto fiftínu.

15-15
    Santiago Giraldo sa však snaží udržať si dobrú formu z úvodnej časti zápasu.

30-15
    Do vedenia v geme ide Kližan. Podarí sa dostať Slovákovi k ďalším brejkbolom?

40-15
    Áno! Martin Kližan má dve možnosti na opätovný zisk podania Kolumbijčana.

4:2
    Skvelé! Martin Kližan je dnes v premieňaní brejkbolov zatiaľ stopercentný!

15-0
    Kližan pokračuje v zlepšenom výkone a získava aj túto loptičku.

30-0
    Slovák sa konečne dostal do toho správneho herného rytmu.

40-0
    Bude z toho čistý gem pre Martina Kližana?

40-15
    Tak nie. Kližan pridáva ďalšiu dvojchybu.

40-30
    Menšie komplikácie pre podávajúceho Slováka.

5:2
    Výborne! Martin Kližan tento gem napokon ukončuje esom.

15-0
    Santiago Giraldo podáva na udržanie sa v druhom sete. Prvý fiftín však získava Martin Kližan.