4 3
Kristína Kučová
2
6 6
sk Sobota 30.07.2016, 02:45WTA Montréal - Omnium Banque Nationale présenté par Rogers (antuka) • Čtvrtfinále

Slovenská reprezentantka sa postarala o ďalšie prekvapenie! Po vyradení Wickmayerovej, Suarezovej-Navarrovej a Bouchardovej je tu ďalšie víťazstvo tentoraz nad hráčkou Top 20 Johannou Kontaovou po setoch 6:4, 6:3.
    Kristína Kučová zastavila sedem zápasovú neporaziteľnosť britskej reprezentantky a postupuje do semifinále, kde bude jej súperkou svetová dvanástka Madison Keysová! S týmto konštatovaním sa s vami lúčim a prajem pekný štart do dňa. (04:23:15)

Koniec zápasu

3:6
    Kristína Kučová zdoláva ďalšiu favoritku, víťazí v tomto zápase a postupuje do semifinále!

40-A
    Priamym bodom z podania sa dostáva Kučová k druhému mečbolu v tomto zápase!

40-40
    Johanna Kontaová mala na rakete víťazný úder no loptičku poslala len do autu.

40-30
    Bekhend slovenskej tenistky končí v aute a tak sa dostáva jej súperka k brejkbolu!

30-30
    Kontaová teraz urobila nevynútenú chybu, keď jej return letel ďaleko za základnú čiaru.

30-15
    Priamym bodom teraz znižuje.

30-0
    Toto je zlé! Kučová robí vo veľmi nevhodnom čase prvú dvojchybu zápasu!

15-0
    Kučová začína gem na servise dlhým bekhendom.

3:5
    Esom ukončuje Johanna Kontaová tento gem na servise, ktorým znižuje na 5:3!

A-40
    Kučová nenašla recept na druhé slabšie podanie súperky! Kontaová má gembol.

40-40
    Avšak tento prvý mečbol jej Kontaová nedovolila premeniť po kvalitnej agresívnej hre na sieti.

40-A
    Kristína Kučová sa po niečo menej ako hodine a pol dostáva k prvému mečbolu v zápase.

40-40
    Kristína Kučová ešte bojuje a najradšej by ukončila tento zápas už pri podaní súperky.

40-30
    Johanna Kontaová si teraz pomáha víťazným forhendom a získava prvý gembol.

30-30
    Víťazným úderom do odkrytej časti kurtu vyrovnáva Kontaová stav tohto gemu.

15-30
    Loptička z rakety britskej reprezentantky skončila opäť v aute a tak ide Kučová na returne do vedenia.

15-15
    Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kontaová vstupuje do gemu na servise nevynútenou chybou z bekhendu.

2:5
    Kristína Kučová premieňa hneď prvý z nich a ide do vedenia 5:2. Slovenská tenistka je blízko postupu do semifinále!

15-40
    Kontaová vyhadzuje svoj return von z kurtu a tak má jej súperka dva gemboly!

15-30
    Nevynútenou chybou sa teraz opäť prezentovala britská reprezentantka.

15-15
    Kučová sa po dlhej dobe pokúsila o drop-shot, ktorý síce jej súperka dobehla no už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-0
    Johanna Kontaová vstupuje do gemu na príjme fiftínom.

2:4
    Kvalitným podaním premieňa Kontaová hneď prvý gembol a znižuje na 4:2.

40-15
    Teraz v zápätí pridáva priamy bod a má dve gemboly.

30-15
    Druhým esom v tomto zápase ide Kontaová do vedenia.

15-15
    Kontaová si opäť nabehla na sieť, kde opäť slávila úspech.

0-15
    Loptu získava Kučová.

1:4
    Johanna Kontaová robí nevynútenú chybu a tak vedie Kristína Kučová aj v druhom sete s výhodou brejku už 4:1.

40-A
    Kristína Kučová sa dostáva k ďalšiemu gembolu po tom čo jej súperka poslala forhend len do siete.

40-40
    Kristíne Kučovej sa podarilo obhodiť svoju súperku na sieti a upravuje znovu na zhodu!

A-40
    Kontaová získava po vyhodenom bekhende Kučovej ďalší brejkbol!

40-40
    Avšak Kontaová odvracia aj tento gembol súperky víťazným returnom.

40-A
    Kučová teraz veľmi dobre čítala hru a loptičku odohrala do protipohybu súperky.

40-40
    Kristíne Kučovej sa ho podarilo odvrátiť. Zisk tohto gemu bude kľúčový pre ďalší vývoj zápasu.

A-40
    Johanna Kontaová sa dostáva ku brejkbolu v tomto geme!

40-40
    Ani tento gembol sa Kučovej nepodarilo premeniť, Kontaová si na sieti pomohla skrátením! Ďalšia zhoda.

40-A
    Avšak teraz je Britka dáva tretiu možnosť na ukončenie tohto gemu!

40-40
    Ani tento gembol sa nepodarilo Kučovej premeniť. Kontaová teraz opäť na sieti ukázala svoju extratriedu.

40-A
    Kontaová to teraz uponáhľala a jej forhend zastavila iba sieť.

40-40
    Kučová si vzala jastrabie oko, ktoré potvrdilo, že loptička z jej rakety skončila v aute. Zhoda.

30-40
    Kontaová posiela svoj bekhend opäť za základnú čiaru a tak má Kristína Kučová gembol na 4:1.

30-30
    Avšak Kučová na to odpovedá víťazným forhendom! Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Víťazným úderom z bekhendu sa teraz prezentovala britská tenistka.

15-15
    Kučová sa v celej výmene len bránila, no jej súperka si to pokazila vlastnou chybou.

15-0
    Loptu získava Kontaová.

1:3
    Johanna Kontaová robí ďalšiu nevynútenú chybu z bekhendu a tak Kučová premieňa za výraznej pomoci súperky brejkbol a vedie v druhom sete s výhodou brejku už 3:1.

30-40
    Bekhendový úder Kontaovej skončil až za základnou čiarou a tak sa jej súperka dostáva k prvému brejkbolu v druhom sete.

30-30
    Kontaová to opäť skúšala na sieti, no Kučová ju bravúrne obhodila. Po 30 na oboch stranách.

30-15
    Víťazným returnom sa teraz prezentovala Kristína Kučová, ktorá znižuje stav tohto gemu.

30-0
    Kontaová si nabehla na sieť, kde odohrala volej, ktorý jej súperka už nedobehla včas.

15-0
    Kučová teraz trafila loptičku len rámom rakety a tá letela medzi divákov.

1:2
    Kristína Kučová obhodila svoju súperku, na sieti, po čiare a vedie 2:1.

30-40
    Return Johanny Kontaovej sa nezmestil do dvorca a tak má Kristína Kučová gembol na 2:1.

30-30
    Po 30 na oboch stranách.

15-30

15-15
    Johanna Kontaová teraz absolútne nezvládla situáciu na sieti, kde jasný víťazný úder do prázdnej časti kurtu skončil v aute.

15-0
    Kontaová vstupuje do gemu na servise víťazným úderom z bekhendu.

1:1
    Čistou hrou, už druhou v zápase sa teraz prezentovala Britka Kontaová, ktorá vyrovnáva stav druhej sady na 1:1.

40-0
    Return slovenskej tenistky bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou v aute.

30-0
    Kontaová ide po chybe súperky do výraznejšieho vedenia.

15-0
    Priamym bodom z podania vstupuje do gemu na servise Johanna Kontaová.

0:1
    Priamym bodom ho premieňa a ide do vedenia aj v druhom sete!

40-A
    Kontaovej forhend sa teraz nevošiel do dvorca a tak má Kristína Kučová gembol.

40-40
    Kučovej sa ho podarilo odvrátiť. Zhoda.

40-30
    Kontaová si vybojovala už tretí fiftín v tomto geme na sieti! Britka má brejkbol!

30-30
    Kvalitným podaním nepúšťa Kučová svoju súperku k brejkbolu a vyrovnáva stav tohto gemu.

30-15
    Kontaová si opäť nabehla na sieť, kde si dnes mimoriadne verí!

15-15

15-0
    Kontaová vstupuje do druhého setu veľmi dobrým skrátením hry.

4:6
    Tento piaty setbol sa podarilo Kristíne Kučovej konečne premeniť a tak získava tento prvý set nad favoritkou Kontaovou pomerom 6:4.

40-A
    Víťazným returnom sa dostáva Kučová k piatemu setbolu v tomto zápase.

40-40
    Aj štvrtý setbol Johanna Kontaová odvracia a upravuje na zhodu!

30-40
    Kučová dobehla skrátenie hry od súperky, no loptičku odohrala len presne na raketu súperky, ktorá nemala problém túto výmenu ukončiť.

15-40
    Prvý setbol Kontaová odvarcia kvalitným podaním.

0-40
    Kristína Kučová sa po 40 minútach hry dostáva k ďalším trom setbolom, tentoraz pri podaní súperky.

0-30
    Dvojchybou teraz pomáha Johanna Kontaová súperke k zisku fiftínu.

0-15
    Kučová dobehla drop-shot súperky a obhodila ju na sieti krížnym bekhendom.

4:5
    A ten aj hneď premieňa a berie si späť stratené podanie! Kristína Kučová bude mať čo robiť aby doviedla tento set do víťazného konca.

40-30
    Johanna Kontaová sa po krásnom stop-balle dostáva k prvému brejkbolu v zápase.

30-30
    Kvalitným podaním vyrovnáva Kučová stav tohto gemu. Tak čo bude to setbol alebo brejkbol?

30-15
    Johanna Kontaová dobehla krátky drop-shot súperky a odpovedala na neho víťazným volejom.

15-15

0-15
    Krásnym spôsobom teraz obhodila Kristína Kučová nabiehajúcu súperku na sieť.

3:5
    Johanna Kontaová si po odvrátení jedného setbolu nakoniec drží svoje podanie a znižuje na 5:3.

A-40
    Kučová nenašla recept na druhé podanie britskej reprezentantky.

40-40
    Avšak na druhý set si budeme musieť ešte počkať. Zhoda.

40-A
    Kučová sa dostáva k prvému setbolu v zápase!

40-40
    Avšak Kučová sa teraz dostala do výmeny, odohrala kvalitný return pod nohy súperky po ktorom Kontaová poslala loptičku do autu.

40-30
    Return Kučovej skončil v aute, čo nakoniec potvrdilo aj jastrabie oko. Johanna Kontaová má gembol.

30-30
    Kontaová zariskovala pri druhom podaní a vyplatilo sa, Kučová nedokázala odohrať presný return.

15-30
    Bekhendový úder vyhadzuje Johanna Kontaová až za základnú čiaru. Kučová je dve loptičky od zisku prvého setu.

15-15
    Kontaová teraz zatlačila svoju súperku z forhendu a donútila ju chybovať.

0-15
    Kontaová vstupuje do tohto veľmi dôležitého gemu dvojchybou!

2:5
    Kvalitným podaním premieňa hneď tento gembol a vedie už 5:2 v prvom sete! Johanna Kontaová pôjde po prestávke servovať na udržanie sa v prvej sade.

30-40
    kristína Kučová získava veľmi dôležitý fiftín a získava gembol na 5:2.

30-30
    Kontaová ostala trochu stáť v strede kurtu, čoho hneď využila Kučová na víťazný úder do odkrytej časti kurtu.

30-15
    Avšak Johanna Kontaová by si rada hneď vzala svoje podanie späť.

15-15
    Bekhendový úder Kristíny Kučovej skončil až za základnou čiarou. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Return Britky končí v aute. Kučová ide na servise do vedenia.

2:4
    A hneď prvý brejkbol premieňa a ide do vedenia 4:2! Kučová pôjde teraz pomáhať na potvrdenie brejku.

15-40
    Kristína Kučová sa dostáva k prvým brejkbolom v zápase!

15-30
    Bekehndový úder britskej reprezentantky skončil ďaleko za základnou čiarou.

15-15
    Kristíne Kučovej sa podarilo dostať do výmeny, ktorú si nakoniec pripísala na svoje konto.

15-0
    Priamym bodom z podania vstupuje britská tenistka do šiesteho gemu prvého setu.

2:3
    Kristína Kučová si pomáha kvalitným podaním a opäť si bez väčších problémov drží svoje podanie.

30-40
    Avšak prvý je už minulosťou. Kontaovej to dnes na sieti ide veľmi dobre.

15-40
    Aj Kristína Kučová strieľa svoje prvé eso a má dva gemboly na ukončenie tohto gemu.

15-30
    Kristíne Kučovej veľmi dobre vyšlo skrátenie hry, ktoré síce jej súperka dobehla no už nedokázala prehodiť cez sieť.

15-15

15-0
    Johanna Kontaová dobehla kratší úder súperky a na sieti odohrala víťazný úder z forhendu.

2:2
    Kontaová odohrala loptičku pod nohy súperky, ktorá na to odpovedala chybou.

40-15
    Kontaová položila základ úspechu v tejto výmene už podaním von z dvorca.

30-15
    Priamym bodom ide Kontaová do vedenia v tejto hre.

15-15

15-0
    Johanna Kontaová to urobila na sieti veľmi dobre, videla, že jej súperka je za základnou čiarou a tak odohrala kraťas, ktorý jej súperka nemala šancu dobehnúť.

1:2
    Kvalitným prvým podaním, na ktoré jej súperka nenašla recept ukončuje Kristína Kučová druhý gem na servise a vedie 2:1.

15-40
    Forhendový úder Johanny Kontaovej bol pridlhý a skončil až za základnou čiarou.

15-30
    Kristína Kučová teraz zmenila rytmus hry a urobila dobre.

15-15
    Teraz sa však dopustila nevynútenej chyby z bekhendu slovenská tenistka. Po 15 na oboch stranách.

0-15
    Kontaová sa pokúsila odohrať agresívny úder z bekhendovej strany, no loptičku zastavila páska.

1:1
    Prvým esom tohto zápasu ukončuje Kontaová prvú čistú hru v zápase!

40-0
    Kristína Kučová už sa pomaličky dostávala spod defenzívy, no pri nábehu na sieť urobila chybu.

30-0
    Johanna Kontaová prerušila výmenu a urobila dobre! Loptička z rakety Kučovej skutočne už bola mimo dvorca.

15-0
    Kučová vstupuje do gemu na returne nevynútenou chybou z forhendu.

0:1
    Tento gembol už slovenská reprezentantka zvládla a ide do vedenia 1:0.

40-A
    Kristína Kučová bojuje o svoj prvý servis a nechce pustiť svoju súperku k brejkbolom.

40-40
    Ale ani ten sa jej nepodarilo premeniť.

40-A
    Return Kontaovej skončil v aute a tak má Slovenka ďalší gembol.

40-40
    Avšak Johanna Kontaová teraz veľmi dobre čítala hru a loptičku poslala do protipohybu súperky.

40-A
    Priamym bodom z podania sa dostáva Kristína Kučová k výhode a ďalšiemu gembolu.

40-40
    Prvý gem zápasu pôjde cez zhodu.

30-40
    Kontaová nenašla recept na druhý servis Kristíny Kučovej a svoj return posiela len do autu.

30-30
    V dlhej výmene ako prvá chybovala Britka, ktorá poslala svoj bekhend až za základnú čiaru.

30-15
    Johanna Kontaová sa po druhom podaní súperky presadila a ide do vedenia v geme na returne.

15-15
    Víťazným úderom z forhendu vyrovnáva britská tenistka stav tohto gemu.

0-15
    Kučová vstupuje do zápasu veľmi dobre a to fiftínom.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.
    Johanna Kontaová sa pred niekoľkými dňami tešila z prvého titulu

1st title!!

Fotka uverejnená používateľom Johanna Konta (@jokonta91),

V túto nočnú hodinu vítam všetkých priaznivcov ženského tenisu!

Rogers Cup v Montreale pokračuje štvrťfinálovými zápasmi, kde sa prekvapujúco z pozície úspešnej kvalifikantky prepracovala aj naša Kristína Kučová, ktorá prežíva najlepší turnaj v kariére. Vyradením troch favoritiek sa dostala až do štvrťfinále, kde bude jej súperkou Britka Johanna Kontaová!

Je 26-ročná slovenská reprezentantka z Bratislavy. Aktuálne sa nachádza na 121. mieste svetového rebríčka WTA. Jej najlepším umiestnením je pozícia č.103. V tomto roku odohrala 36 zápasov, z toho sa až 21-krát tešila z postupu do ďalšieho kola. Do hlavnej súťaže sa v Montreale dostala cez dve kolá kvalifikácie, kde zdolala Erin Routliffeovú a jasnú favoritku Cristinu McHaleovú! V prvom kole si poradila s favorizovanou Yaninou Wickmayerovou po setoch 6:4, 2:6, 3:6. V druhom kole sa jej podaril zatiaľ najväčší skalp kariéry, keď zdolala svetovú deviatku Španileku Carlu Suarezovú-Navarrovú 2:1 na sety! A včera senzačne vyradila aj bývalú svetovú päťku Genie Bouchardovú!
    Na tomto turnaji štartuje po prvý raz!

Je 25- ročná reprezentantka Veľkej Británie! V tomto roku zažíva svoju najlepšiu sezónu, čomu nasvedčuje aj jej rebríčkové postavenie! Aktuálne sa nachádza na 14. mieste, čo je zároveň aj jej maximom. Po trávnatých turnajoch sa jej mimoriadne darí. Turnaj v Stanforde vyhrala, kde v semifinále zdolala Slovenku Dominiku Cibulkovú a vo finále si poradila s Venus Williamsovou! Tu v Montreale postupne zdolala S. Rogersovú po setoch 6:4, 6:2, v druhom kole vystavila stopku V. Kingovej a v osemfinále si vyšliapla na Varvaru Lepchenkovú, ktorú zdolala po setoch 6:3, 6:2.
    Na tomto turnaji hraje taktiež po prvý raz!

VZÁJOMNÁ BILANCIA
    Hráčky sa na okruhu WTA nestretli ani raz, čiže pôjde o ich vzájomnú premiéru. Favoritkou je Britka Kontaová, no Kristína Kučová nemá čo stratiť a môže len prekvapiť podobne ako v minulých troch zápasoch!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 02:00.