Sparta – HC Slovan 4:2 (kon.) | Kobra – Slavia 1:8 (kon.)
4:2 (2:1, 2:0, 0:1)
HC Slovan Bratislava
Středa 03.08.2016, 17:00 • Tipsport aréna (Holešovice) • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Dobrý den, vítám všechny u přípravného utkání mezi Spartou Praha a Slovanem Bratislava. Jedná se o velmi atraktivní zápas. Za bývalého Československa se tomuto střetnutí říkalo federální derby. Přestože hraje každý z klubů jinou ligu, prestiž a specifická atmosféra přetrvává. I když je to příprava, utkání jistě bude mít zvláštní náboj. Proto neváhejte a sledujte onlajn přenos. Zápas začíná v 17 hodin ve středu 3. srpna.

PŘEDSTAVENÍ SLOVANU BRATISLAVA:

V sezóně 2015/16 v základní části skončil na 8. místě v Západní konferenci. Získal 89 bodů. 21 výher, 11 výher v prodloužení, 4 prohry po prodloužení, 24 proher.

V play off podlehl v osmifinále silnému CSKA Moskva 4:0 na zápasy. (2:0, 3:2 pp, 2:1, 3:1)

Slovan Bratislava – Torpedo Nižnyj Novgorod 3:2
    Branky: 27. Rosandič, 42. Michal Hlinka, 55. Skalický – 25. Lofquist, 59. Norman

Zimní stadion Luďka Čajky ve Zlíně – 29.7.

PSG Zlín – Slovan Bratislava 2:3
    Branky: 3. Blaťák, 50. Kubiš – 14. Vopelka, 43. Zigo, 52. Tibenský

PŘEDSTAVENÍ HC SPARTA PRAHA:

Po základní části v sezóně 2015/16 skončili Sparťané na 2. místě se ziskem 110 bodů. 30 výher, 7 výher v prodloužení, 6 proher po prodloužení, 9 proher.

Celkově skončila Sparta na 2. místě, když prohrála ve finále play off extraligy s Bílími Tygři z Liberce 4:2 na série (1:3, 4:2, 1:4, 4:1, 4:3, 2:1 pp)

CIZINCI VE SPARTĚ V SEZÓNĚ 2015/16:

Sabolič – Slovinec, Hamilton – Kanaďan, Čajkovský – Slovák, A. Kudrna – Slovák, J. Mikúš – Slovák, Cingel – Slovák, Glenn – Kanaďan, Taylor – Kanaďan, Réway – Slovák.

ZMĚNY V KÁDRU 2016/17:

Příchody: B. Ihnačák (Mountfield HK) – Kanaďan, Petr Vrána (Brynäs), Martin Gernát (San Diego Gulls), Dominik Uher (Wilkes Barre Penguins), Richard Nedomlel (Quad City Mallards).

Odchody:
    Taylor, Polášek (Novosibirsk), Přibyl (Calgary), Buchtele (Jekatěrinburg), Hlaváč (konec smlouvy), Dragoun (Kladno), Hamilton (Saipa Lappeenranta), Volek (konec smlouvy), Dvořáček (konec smlouvy).

VÝSLEDKY V PŘÍPRAVĚ:

Žádné. První zápas v přípravě dnes se Slovanem Bratislava.

Další program v přípravě:

6.8. Ingolstadt – HC Sparta
    9.8. Lausanne – HC Sparta
    11.8. Ženeva – HC Sparta
    12.8. Fribourg – HC Sparta
    30.8. Slavia – HC Sparta

HC Sparta Praha: Novotný – Nedomlel, Čajkovský – Ihnačák, Vrána, Klimek – Gernát, Hrbas – Forman, Havel, O. Procházka – Mikuš, Kalina – Kudrna, Pech, Kumstát – Švrček, Eminger – Netík, Černoch, M. Procházka

HC Slovan Bratislava: Brust – Kundrátek, Starosta, Luža, Bačík, Vidovič, Pokorný – Valský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Halama, Tibenský – Vopelka, Ružička, Hlinka – Zigo, Šiška, Petráš -Galis.

00:01

00:15
    První přerušení hry už po patnácti sekundách.

00:49
    Belasí vyhráli souboj u mantinelu a udrželi tak útočné pásmo.

01:29
    Slovan se vymanil z presinku pražské Sparty.

01:38
    Slovanisté se tlačili až do branky, kterou stráží Filip Novotný. Ten však puk schoval ve výstroji.

02:19
    Netík ztratil kotouč před útočnou modrou čárou a dovolil tak klubu z Bratislavy založení nového útoku.

02:22
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Bačík – 2 min., krosček).

03:25
    Sparťanům se konečně podařilo usídlit se v útočné třetině. Nyní kombinují přesně z hokejky na hokejku.

04:20
    Sparta stále v pásmu soupeře.

04:22

04:50
    Pěkná akce v podání Kumstáta a jeho kumpánů z lajny.

05:02
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Nedorost – 2 min., hákování).

05:10
    Další možnost pro pražany. Druhá přesilová hra v krátkém čase.

06:12
    Sparta právě vstřelila branku!
    Autorem branky je LUKÁŠ KLIMEK. Přesilovou hru domácí využili a po vyměnění přihrávek dotlačili puk za brankovou čáru. Stav utkání 1:0 pro Spartu. Asistence: Lukáš Pech, Andrej Kudrna.

07:39
    Sparta po několika odehraných minutách zatím lepším týmem. Je aktivnější, důraznější a má více šancí.

08:00
    Za mohutného burácení domácích fanoušků, hráči rozehrávají za bránou další akci.

08:05
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Procházka O. – 2 min., vysoká hůl).

09:00
    Pražané hrají v oslabení, ale hrají sp ukem v útočném pásmu a nedávají tak možnost Slovanu "vystrčit růžky."

09:11
    Slovan měl zatím jen jednu větší příležitost v právě hrané početní převaze.

10:05

10:52
    Utkání má vysoké tempo. Hráči dohrávají souboje a jedou takříkajíc naplno.

11:26
    Belasím se podařilo vyhodit puk ze svého pásma i přes dotírajícího soupeře, který nemá slitování a napadá hluboko ve třetině hostů.

11:37
    Probíhající hru zastavil ofsajd Slovanu.

12:08
    Brust má další zásah. Pokryl kotouč ve své výstroji. Znemožnil pražanům skórovat.

12:47
    Tlak domácích je znatelný. Hrají útočně a tím si získávají své fanoušky, kteří nyní fandí jako o život.

13:15
    Hra přerušena, puk mimo hřiště.

13:27
    Slovanu se nedaří najít to správné tempo. Nyní zahráli Icing.

13:48
    Brust rozehrává hokejkou za svou brankou. Jenže hra je opět přerušena.

14:27
    Slovan právě vstřelil branku!
    Autorem branky hostů je ŽIGA JEGLIČ. Slovanisté sehráli krátkou akci za brankou Novotného, hodili puk na náhodu před branku a Novotný si srazil černou pryž do své klece. Je vyrovnáno. Bez asistence.

15:02
    Ihned po inkasovaném gólu se pražští hnali dopředu na Brusta. Ten jejich atak vyřešil, s problémy, avšak vydařeně.

15:37
    Sparta měla obrovskou šanci jít opět do vedení. Přihrávka před branku byla ovšem zpacifikována soupeřem.

16:57
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Vidovič – 2 min., nedovolené bránění).

17:58
    Rozháraná početní výhoda. Spartě se nedaří dostat na dostřel.

18:52
    Brust vyhodil po mantinelu, avšak domácí udrželi pásmo.

18:57

19:10
    Opět výborná hra Sparty ve středním pásmu. Získali puk v tomto prostoru a potvrdili převahu

19:48
    Autorem další branky je JAN ŠVRČEK. Puk dostal pěkně na modrou a ukázal, že umí vypálit. Jeho střela propadla Brustovi a skóre je tak 2:1 pro domácí. Asistence: Brian Ihnačák, Marek Hrbas.

20:00

První třetina je za námi. Viděli jsme tři branky. Oba týmy předvádějí rychlý, tvrdý hokej, který je v tomto ročním období trochu neobvyklý. První gól vstřelil Klimek, když se nejlépe zorientoval v brankovišti. Poté Slovanisté vyrovnali trochu z ničeho. Nahodili puk na Novotného a tomu propadl puk výstrojí a bylo srovnáno. Trochu smolné. Avšak Sparta nelenila a dostala se opět do vedení. 12 sekund před koncem třetiny obránce Jan Švrček vyslal od modré gólovou ránu, klasický šatňák = gól do šatny. Stav pro první třetině je veselejší pro domácí pražské fanoušky.

Další třetina začne přibližně v 17:47.

Schyluje se k začátku druhé periody.

20:01

21:04
    Z kraje třetiny takové oťukávání z obou stran.

21:40
    Nejistý zákrok Brusta. Sparta je v tlaku.

21:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Brust – 2 min., podražení).

22:09
    Autorem další branky Sparty je PETR VRÁNA. Využitá početní převaha 5 na 4. Netrvalo to dlouho a Sparta je ve vedení o dvě branky. Asistence: Michal Čajkovský, Lukáš Pech.

23:50

24:00
    Velká bojovnost v podání Sparty. Hráči nedají dýchnout Bratislavě. Hrají rychle, rychle presují. Super výkon zatím.

24:28
    Slovan nevyužil přečíslení dva na jednoho. Skóre zůstává stejné.

25:55
    Hráči s velkým "S" na hrudi se dostali chytře a šikovně ze své třetiny, i přes napadajícího protivníka.

26:50
    Sparťané v držení kotouče. Nová akce se valí na slovenský mančaft.

27:19
    Autorem branky je PETR VRÁNA. Tento forvard se po návratu do Čech pěkně zastřeluje. Jeho druhý gól a stav je zase veselejší. Sparta – Slovan 4:1.

27:50
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Sersen – 2 min.).

28:24
    Střela od modré domácích. Bohužel neskončila v síti Barryho Brusta.

29:00
    Obrovský zámek. Slovan ve čtyřech je téměř bezmocný. Domácí příznivci oceňují svůj celek dalším tleskáním a fanděním.

29:50

30:08
    Novotný radši pokryl kotouč pod lapačkou před dotírajícím sokem.

30:47
    Jegličovi ujel puk a tím pádem ho vyváží domácí pryč, daleko od své branky.

31:42
    Slabý pokus bekhendem jednoho hráče Bratislavy. Novotný neměl problém.

32:03
    Růžička se krásnou kličkou uvolnil přes jednoho beka Sparty. Druhého bránícího hráče už však nezvládl.

33:42
    Hraje se od branky k brance. Bez střel a šancí. Jen nedotažené akce.

34:41
    Slovan zahrál icing. Nepovedená přihrávka vedla k dalšímu přerušení hry. Slovan musí zlepšit útočnou fázi, jestli chce uspět v dnešním zápase v Praze.

35:43
    Hrbasovi se nepovedla střela z první "golfákem." Sparťanský tlak však pokračuje. Pěkné pasy, kombinace. Dobrá hra ve středním pásmu. To je ve zkratce dnešní výkon Sparty.

36:44
    Pěkný únik Andreje Kudrny. Probojoval se až k Brustovi a chtěl ho překonat střelou na vyrážečku. Úmysl ale nevyšel. Brust si připisuje úspěšný zásah.

37:02
    Za brankou Novotného jsme měli možnost vidět šarvátku do které se zapojili skoro všichni hráči na ledě. rozhodčí ale hráče od sebe odtrhli a hra bude pokračovat buly před Novotným.

37:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Eminger – 2 min.).

37:07
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Martin Procházka – 2 min., hrubost).

37:07
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Kubalík – 2 min., hrubost).

37:55
    Skvělý zákrok Filipa Novotného. V šanci se doslova zjevil hráč Slovanu avšak Novotný vykryl prostory a nedovolil mu skórovat. Dobrá práce Novotného.

38:57
    Jeglič pálil z lruhů. Výbornou pozici ke střelbě, ale nevyužil.

39:43
    Na druhé straně byl v šanci Sparťan, Jel sám na branku. Brust ovšem vyrazil jeho pokus levým ramenem. Štěstí pro hosty.

40:00

40:01

40:01
    První buly pro domácí.

40:19
    Brust vyřešil spletitou situaci bravurně. Presink Sparty nevyšel.

41:09
    Překažený útok Slovanu. Sparta zahrála defenzivu na jedničku.

42:15
    Belasí se vrhli do útoku. Nic z toho. Bez střely.

43:27
    Zákrok Barryho Brusta plastronem. Buly po jeho levé ruce. Sparta neudržela třetinu.

44:00
    První pětka Slovanu zatím asi nejnebezpečnější lajnou hostů.

44:12
    Sparta mohla navýšit skóre. Střela z prostředku šla vedle.

46:07
    Zastavený atak domácích. Slovan už si dává pozor na rychlé útočníky pražanů.

46:45
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Mikuš – 2 min.).

46:54
    Autorem branky je VÁCLAV NEDOROST. Uběhlo pár sekund a skóre se mění. Slovan snižuje na 2:4 ve využité přesilové hře 5 na 4.

48:28
    Vyloučení v týmu HC Slovan Bratislava (Vidovič – 2 min., podražení).

48:40
    Nyní má příležitost ke skórování domácí Sparta Praha.

49:27
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Ihnačák – 2 min.).

50:01
    Se štěstím se sparťané ubránili.

50:28

50:30
    Početní převaha 5 na 4 pro Slovan.

51:05
    Střela mimo a poté vyhození přes všechny čáry. Pražané se brání znamenitě.

51:27

52:00
    Icing Sparty. Nicméně domácí jsou na kotouči mnohem jistější. Dokážou udržet puk na svých hokejkách déle. Naopak Slovan se často uchyluje k nahozením a dojíždění. Takový spíše zámořský hokej.

53:44
    Vyloučení v týmu HC Sparta Praha (Kumstát – 2 min., podražení).

53:49
    Slovan bojuje a dere se dopředu, avšak je to málo. Na dobře hrající Spartu to zatím nemá velký efekt.

54:25
    Nesoustředěný Slovan přišel o puk za brankou. Puk se dokutálel až mezi kruhy a málem jeden ze sparťanů zakončoval. Měl to ale na dlouhou hokejku, takže ze šance nebylo nic.

55:44

57:07
    Úspěšný zákrok Barryho Brusta. Klimek se ho pokoušel přelstít z velkého úhlu. Brust si prostory u první tyčky pohlídal a situaci uklidnil.

58:00
    Poslední dvě minuty a utkání se spíše dohrává v přátelském tempu. Až po krátké chvilce ujížděl do brejku sparťanský forvard. Střela šla mimo.

58:41

58:41
    Přesilovková kombinace se povedla. Z pravého křídla pálil Vrána. Brust pozorný. Buly v útočné třetině Sparty.

59:00
    Poslední minuta utkání.

59:55
    Sparťané dohráli 3. periodu s pukem na hokejkách.

Zápas skončil 4:2. Sportovně musíme uznat, že dnes byla Sparta lepším týmem. Od začátku byla aktivnější, napadala hluboko obránce Slovanu. Zápas zvládla takticky i střelecky. Dvěma góly se blýskl Petr Vrána, který zažívá comeback do české extraligy. Dnešní výkon Sparty byl dostatečnou pozvánkou na její další mače. Hrála opravdu výborně. Proto neváhejte a navštivte i zápasy hokejové Ligy mistrů. V ní čeká pražany švédský Färjestad a polský Krakov. Jistě to budou zajímavá střetnutí.

Děkuji za pozornost a těším se u dalších přenosů na počtenou! Mějte hezký zbytek dne. (19:22:28)

Jan Volf

Branky a nahrávky: 7. Klimek (Pech, Kudrna), 20. Švrček (Ihnačák, Hrbas), 23. Vrána (Čajkovský, Pech), 28. Vrána (Ihnačák) – 15. Žeglič, 47. Nedorost (Jeglič)

HC Sparta Praha: Novotný (Chour) – Čajkovský, Nedomlel, Hrbas, Gernát, Kalina, Mikuš, Eminger, Švrček (A) – Klimek (C), Vrána, Ihnačák – O. Procházka, Havel, Forman – Kumstát, Pech, Kudrna – M. Procházka, Černoch, Netík.
    HC Slovan Bratislava: Brust (Pavlas) – Kundrátek, Starosta, Luža, Bačík, Vidovič, Pokorný – Valský, Jeglič, Nedorost – Kubalík, Halama, Tibenský – Vopelka, Ružička, Hlinka – Zigo, Šiška, Petráš -Galis

Rozhodčí: Fraňo, Lacina – Komárek, Ondráček