Helsinki – Göteborg 0:2 (kon.) | Kalju – Osmanlispor 0:2 (kon.) | Midtjylland – Fehérvár 1:1 (po pr.)
Spartak – Larnaka 0:1 (kon.) | Trnava – Austria 0:1 (4:5 po pen.) | FK Krasnodar – Birkirkara 3:1 (kon.)
Vorskla Poltava – Loko Záhřeb 2:3 (kon.) | Apollon Limassol – Grasshoppers 3:3 (po pr.) | AIK Stockholm – Panathinaikos 0:2 (kon.)
Beitar Jeruzalém – Jelgava 3:0 (kon.) | Arouca – Heracles 0:0 (kon.) | Qäbälä – Lille 1:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Škendija 1:0 (kon.) | Giannina – Alkmaar 1:2 (kon.) | SønderjyskE – Zagłębie 1:1 (kon.)
Maccabi Tel Aviv – CS Pandurii 2:1 (kon.) | Dinamo Minsk – Vojvodina 0:2 (kon.) | AEK Atény – Saint-Étienne 0:1 (kon.)
Maribor – Aberdeen 1:0 (kon.) | Brøndby – Hertha 3:1 (kon.) | Constanta – Gent 0:0 (kon.)
Rijeka – Başakşehir 2:2 (kon.) | Sassuolo – Luzern 3:0 (kon.) | Hajduk Split – FK Oleksandrija 3:1 (kon.)
Cork City – Genk 1:2 (kon.) | West Ham – Domžale 3:0 (kon.) | Rio Ave – Slavia 1:1 (kon.)
Rapid – Žodino 3:0 (kon.)
HJK Helsinki
0:2 (0:1)
IFK Göteborg
Čtvrtek 04.08.2016, 18:00 • Sonera Stadium (Helsinki) [Kapacita: 10 770] • Evropská liga (předkola) • 3. předkolo

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (19:53:33)

Dnešní utkání je za námi. Hosté dnes přehráli svého soupeře a zaslouženě tak zvítězili 0:2 a postoupili tak do 4. předkola letošní Evropské ligy. Helsinki sice v prvním utkání na půdě soupeře dokázali zvítězit 1:2, dnes však podlehli svému soupeři 0:2 a dále tak nedokázali postoupit. V dnešním utkání byli Helsinki horším týmem a zaslouženě tak prohráli. O branky se dnes postarali ve 35. minutě Boman a v 82. minutě Ankersen.

Držení míče: 47% – 53%
    Střely celkem: 8 – 15
    Střely na branku: 4 – 6

90+3

90+3
    Následný rohový kop nenadělal hostům větší potíže.

90+2
    Jalasto zkusil překvapit brankáře soupeře střelou z velkého úhlu a málem se mu to povedlo, Alvbåge však vytáhl skvělý zákrok a míč dokázal vyrazit nad branku.

90+2
    Už nám běží druhá nastavená minutka a vypadá to, že hosté dnes vyhrají 0:2 a postoupí tak do 4. předkola letošní Evropské ligy!

90+1
    Rozhodčí nastavuje pouze 2 minuty!

90
    Právě se nám rozeběhla poslední minutka utkání.

89
    Aapo Halme vyfasoval od rozhodčího za svůj faul žlutou kartu.

88
    Domácí pokud chtějí ještě pomýšlet na postup, musí vstřelit alespoň jednu branku! Ta by zápas poslala do prodloužení.

87
    Mattias Bjärsmyr se dopustil tvrdého zákroku na jednoho z protihráčů a od rozhodčího tak vyfasoval žlutou kartu.

85
    Hosté střídají. Ze hřiště odchází Martin Smedberg-Dalence a místo něj nastupuje Tom Pettersson.

84
    Dá se tedy teď očekávat, že hosté budou jen bránit a snažit se ubránit jejich nadějný výsledek.
    82. ANKERSEN - 0:2

82
    Göteborg právě vstřelil branku! A je to tady! Hosté zvyšují na 0:2 a tento výsledek je posílá do 4. předkola! JAKOB ANKERSEN napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, a jeho povedená střela mířená k levé tyči skončila za bezmocným Dähnem.

82
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů a ten ho následně poslal mimo vápno.

81
    Domácí budou zahrávat rohový kop.

80
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu příliš nepospíchají.

78

78
    Zajímavou střelu zhruba z dvaceti metrů vyslal na branku Medo, jeho pokus mířený pod břevno však dokázal skvělým zákrokem vyrazit nad branku brankář Alvbåge.

76
    Sebastian Eriksson vyfasoval za svůj nešetrný faul zhruba na polovině hřiště od rozhodčího žlutou kartu.

75
    Domácí drží míč na svých kopačkách, ale dopředu se jim příliš nechce.

74
    Smedberg to nekopl špatně, ale Dähne si s jeho povedenou střelou mířenou k pravé tyči dokázal poradit.

74
    Hosté budou zahrávat velmi zajímavý přímý kop zhruba z dvaceti metrů.

73
    Annan napřáhl ke střele z větší vzdálenosti, jeho pokus však skončil zhruba metr vedle pravé tyče.

72
    Míč se od rohového praporku však dostal pouze do rukavic brankáře Dähneho.

72
    Hosté budou zahrávat rohový kop.

71
    Nepřesný centr do vápna od jednoho z hostujících hráčů z pravé strany skončil pouze v rukavicích brankáře Dähneho.

70
    Hosté se stále snaží vstřelit tu potřebnou druhou branku, domácí však téměř ve všech lidech brání a zatím jim to vychází.

68
    Ville Jalasto vyfasoval za svůj faul od rozhodčího žlutou kartu.

67
    Domácí střídají. Ze hřiště odchází Richard Gadze a místo něj nastupuje Toni Kolehmainen.

67
    Albæk se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, střela mu však vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle pravé tyče.

66
    Morelos dostal příliš dlouhou přihrávku za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a u míče tak byl jako první brankář Alvbåge.

65
    Míč se z následného přímého kopu dostal ve vápně na hlavu jednoho z hostujících hráčů, ten ho však následně poslal nad branku.

65
    Sebastian Sorsa vyfasoval od rozhodčího za svůj faul na vlastní polovině žlutou kartu.

64
    Morelos si nedokázal dobře zpracovat míč na pravé straně hřiště poblíž postranní čáry a míč mi tak utekl do zámezí.

63
    Hosté jsou momentálně lepším týmem, ale vstřelit druhou branku se jim zatím nepodařilo, ještě však mají dost času. Domácí obrana teď pracuje velmi dobře.

62
    Ankersen poslal do vápna centr z pravé strany, ten však dokázal odvrátit mimo vápno jeden z obránců.

60
    Rieks měl na kopačce druhou branku hostů! Jeho střelecký pokus uvnitř vápna soupeře směřovaný ke vzdálenější tyči však skončil jen těsně vedle.

59
    Morelos se dostal ke střele uvnitř vápna soupeře, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

58
    Eriksson vyslal na branku střelu poblíž hranice vápna, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

57
    Aleesami poslal do vápna centr z pravé strany, míč se však ve vápně dostal pouze na hlavu Tatomiroviče a ten ho následně neměl problém poslat mimo vápno.

56
    Ankersen se pokusil poslat do vápna centr z levé strany, to se mu sice povedlo, míč však následně z vápna dokázal odhlavičkovat Sorsa.

55
    Druhý poločas nám zatím příliš krásy nenabízí, hra se prakticky skoro pořád pohybuje ve středu hřiště.
    54.

54
    Alho to zkusil přímo na branku, míč však poslal jen těsně vedle pravé tyče. Povedená střela tohoto finského záložníka neskončila v síti.

53
    Domácí budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba ze sedmadvaceti metrů.

52
    Thomas Rogne vyfasoval za svůj faul zhruba na polovině hřiště od rozhodčího žlutou kartu.

52

51
    Gadze se dopustil faulu zhruba na polovině hřiště a hrát tak mohou hosté.

50
    Morelos dostal příliš dlouhý pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Alvbågeho.

49
    Domácí kombinují s míčem na vlastní polovině.

48
    Smedberg poslal do vápna centr z pravé strany, míč však skončil pouze v rukavicích brankáře Dähneho.

47
    Hosté získali míč na své kopačky a momentálně se snaží něco vymyslet směrem dopředu.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

46

Druhý poločas začne přibližně v 19:02.

První poločas je za námi. Hosté jsou zatím mírně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 0:1. O jedinou branku prvního poločasu se postaral ve 35. minutě Boman. Domácí se v prvním poločase prakticky dostali pouze do jedné velké šance, kterou však nedokázal Morelos proměnit. Druhý poločas tak bude ještě velmi zajímavý, neboť hosté musejí vstřelit alespoň ještě jednu branku, aby mohli pomýšlet na postup.

Držení míče: 43% – 57%
    Střely celkem: 4 – 7
    Střely na branku: 3 – 4

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45
    Medo se dopustil faulu poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou hosté.

44
    Albæk zkusil své střelecké štěstí z větší vzdálenosti, jeho pokus však skončil vysoko nad brankou.

43
    Salomonsson napřáhl ke střele z velké dálky, střela mu však vůbec, ale vůbec nesedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče.

42
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středu hřiště.

41
    Hosté drží míč na svých kopačkách a pomalu se s ním posouvají na polovinu soupeře.

40
    Alho poslal do vápna dlouhý aut z pravé strany, ve vápně se však dopustil útočného faulu jeden z jeho spoluhráčů, a tak z toho už nic nebude.

39
    Albæk fauloval zhruba na polovině hřiště Annana a domácí tak zůstanou u míče i nadále.

38
    Boman se dopustil faulu poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.

37
    Hosté tak potřebují vstřelit už jen jednu branku, aby ještě mohli pomýšlet na postup, tak uvidíme jak to nakonec dnes dopadne, mají ještě na to spoustu času.

36
    Domácí drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.
    35. BOMAN - 0:1

35
    Göteborg právě vstřelil branku! Hosté se dostávají do vedení! Aleesami poslal do vápna centr z levé strany, ve vápně se vyšplhal nejvýše do vzduchu MIKAEL BOMAN a svou umístěnou hlavičkou ke vzdálenější tyči se nemýlil. Dähne neměl proti této hlavičce žádnou šanci.

34
    Následný rohový kop se domácím vůbec nepovedl a navíc byl ve vápně faul jednoho z nich a hrát tak mohou hosté.

33
    Míč se po následném přímém kopu dostal ve vápně pouze na hlavu jednoho z hostujících hráčů a ten ho následně poslal do zámezí. Domácí tak budou zahrávat rohový kop.

32
    Martin Smedberg-Dalence vyfasoval za svůj faul na vlastní polovině od rozhodčího první žlutou kartu v dnešním utkání.

32
    Oduamadi se dostal s míčem středem hřiště až do vápna, jeho následný střelecký pokus směřovaný ke vzdálenější tyči však skončil pouze v rukavicích připraveného Alvbågeho.

31
    Domácí kombinují s míčem na polovině soupeře.

30
    Hra se momentálně pohybuje spíše ve středu hřiště.
    29.

29
    Morelos se prokličkoval středem hřiště až do vápna soupeře, následně však střelou k bližší tyči nedokázal překonat brankáře Alvbågeho!

28
    Hosté ztratili míč poblíž hranice vápna soupeře a hrát tak mohou domácí.

27
    Boman dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

26
    Tento rohový kop se jim však vůbec nepovedl a míč tak skončil pouze v zámezí.

26

26
    Rieks dostal dobrou přihrávku na hranici vápna od jednoho ze svých spoluhráčů, zády k brance si však míč špatně zpracoval a následně o něj přišel.

25
    Ankersen se dopustil útočného faulu ve vápně soupeře a k míči se tak dostávají domácí.

24

23
    Medo byl faulován na vlastní polovině Ankersenem a hrát tak mohou domácí.

22
    Hosté si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.

21
    Domácí tento přímý kop rozehráli na krátko, následný centr do vápna však nenadělal hostům větší potíže.

20
    Morelos byl faulován zhruba třicet metrů od branky soupeře a domácí tak budou zahrávat přímý kop.

19
    Medo se odhodlal ke střele z velké dálky, střela se mu však vůbec nepovedla a míč tak skončil daleko vedle levé tyče.

19
    Albæk poslal do vápna bídný centr z levé strany a míč tak skončil pouze v rukavicích brankáře Dähneho.

18
    Domácí se po dlouhé době usadili s míčem na polovině soupeře.

17
    Albæk to zkusil přímo na branku, tu však vysoko přestřelil.

16
    Hosté budou zahrávat zajímavý přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů.

16
    Hosté si špatně přihráli na polovině soupeře a míč tak od jednoho z nich skončil pouze v zámezí.

15
    Salomonsson se dostal s míčem do úniku po pravé straně hřiště, těsně před vápnem si však míč příliš předkopl a ten mu tak následně utekl do zámezí.

14
    Annan dostal přihrávku do ofsajdu, a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

13
    Hosté drží míč na svých kopačkách a snaží se vymyslet něco směrem dopředu.

12
    Míč se dostal od rohového praporku na zadní tyči k úplně volnému Rognemu, ten se ho následně snažil vrátit zpět do malého vápna, tam se ho však ujal pouze jeden z domácích hráčů a ten ho následně poslal daleko od své branky.

12
    Hosté budou zahrávat rohový kop po sražené střele jednoho z nich poblíž hranice vápna.

11
    Tento přímý kop však nenadělal hostům příliš velké problémy, míč skončil pouze v rukavicích brankáře Alvbågeho.

10
    Domácí budou zahrávat přímý kop zhruba z pětadvaceti metrů, avšak z poměrně velkého úhlu.

9
    Morelos napřáhl ke střele poblíž hranice vápna, jeho pokus však postrádal razanci a Alvbåge tak míč v pohodě chytil.

9
    Další rohový kop se domácím příliš nepovedl a hrát tak mohou hosté.

9
    Míč se od rohového praporku dostal ve vápně na hlavu jednoho z hostujících hráčů a ten ho následně poslal zpět do zámezí.

8
    Domácí budou zahrávat svůj první rohový kop v dnešním utkání.

7
    Domácí si mezi sebou neporozuměli na polovině soupeře a míč tak skončil od jednoho z nich pouze v zámezí.

6
    Ankersen se dostal s míčem podél levé postranní čáry až do vápna, následně předložil míč kousek za malým vápnem úplně volnému Rieksovi, ten však následnou střelou z první branku přestřelil.

6
    Hosté kombinují s míčem na polovině soupeře.

5
    Hosté vědí, že dnes potřebují vstřelit alespoň dvě branky, aby ještě mohli pomýšlet na postup, a tak se už od začátku zápasu velice snaží a jsou momentálně aktivnějším týmem.

4
    Ankersen napřáhl ke střele z hranice vápna, jeho pokus mířený ke vzdálenější tyči však dokázal Dähne v pohodě chytit.

3
    Gadze dostal příliš nepřesný pas za obránce od jednoho ze svých spoluhráčů a u míče tak byl dříve brankář Alvbåge.

2
    Boman se dostal ke střele z hranice vápna, střela mu však příliš nesedla a Dähne tak míč v pohodě chytil.

2
    Ankersen byl faulován zhruba na polovině hřiště a hosté tak u míče zůstanou i nadále.

1
    Hosté rozehráli první poločas a momentálně s míčem kombinují na vlastní polovině.

1

Oba týmy jsou již na hrací ploše. Domácí dnes nastupují v modro-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli fialové dresy.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

HJK Helsinki: Dähne – Sorsa (C), Tatomirović, Halme, Jalasto – Alho, Annan, Medo, Gadze – Oduamadi, Morelos
    Náhradníci: Uusitalo – Malolo, Forssell, Kolehmainen, Väisänen, Lappalainen, Dahlström

IFK Göteborg: Alvbåge – Salomonsson, Bjärsmyr (C), Rogne, Aleesami – Smedberg, Albæk, Eriksson, Ankersen – Boman, Rieks
    Náhradníci: Dahlberg – Jónsson, Sabah, Pettersson, Karlsson Lagemyr, Nordström, Öhman

Rozhodčí: Žabčenko – Al'ochin, Skrypka – Abdula (všichni Ukrajina).

První zápas

První zápas na půdě Göteborgu byl velmi vyrovnaný, avšak Helsinki dokázali proměnit své vyložené šance a nakonec tak zvítězili 1:2. Branky však padali až ve druhé půli. Nejdříve se ve 47. minutě trefil Tanaka a hosté tak vedli 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat v 73. minutě, a to když se dokázal prosadit Salomonsson. Hosté však ze svého tlaku v samém závěru utkání dokázali vstřelit ještě jednu branku, a to konkrétně v 75. minutě Morelos. Göteborg tak dnes musí vstřelit alespoň 2 branky, aby mohl ještě pomýšlet na postup.

IFK Göteborg je klub ze Švédska, který se do 3. předkola letošní Evropské ligy dostal z druhého místa tamní soutěže Allsvenskan a následně přes 1. a 2. předkolo. V 1. předkole se utkali s welšským týmem Llandudno F.C. První utkání na domácí půdě zvládl Göteborg bez větších problémů a zvítězil 5:0. Na půdě soupeře poté zvítězili 1:2 a zajistili si tak postup do 2. předkola. Ve 2. předkole se utkali s polským týmem Piast Gliwice, který dokázali vyřadit po výsledcích 0:3 (V) a 0:0. Švédská liga je taktéž momentálně v plném proudu a Göteborg se po šestnácti odehraných zápasech nachází na čtvrté příčce. V dnešním utkání bude Göteborg muset vstřelit alespoň 2 branky, aby mohl ještě pomýšlet na postup.

Posledních 5 zápasů

Jönköpings – Göteborg 1:1
    Göteborg – HJK 1:2 (EL)
    Göteborg – Jönköpings 2:1
    Göteborg – Piast 0:0 (EL)
    Elfsborg – Göteborg 1:1

HJK Helsinki je klub z Finska, který se do 3. předkola letošní Evropské ligy dostal z třetího místa tamní soutěže Veikkausliiga a následně přes 1. a 2. předkolo. V prvním předkole se utkali s litevským týmem FK Atlantas. První zápas na půdě Atlantasu dokázali Helsinki zvítězit 0:2, v odvetném utkání na domácí půdě zápas skončil 1:1. Ve 2. předkole se utkali s PFK Beroe Stara Zagora, který dokázali vyřadit po výsledcích 1:1 a 1:0 (V). Finská liga je momentálně v plném proudu, Helsinki se momentálně nachází v tabulce po devatenácti zápasech na druhé příčce. Helsinki v prvním zápase na půdě Göteborgu zvítězili 1:2 a jsou tak velmi blízko postupu do 4. předkola. No uvidíme jak nakonec dnešní zápas dopadne.

Inter Turku – HJK 0:0
    HJK – PK-35 Vantaa 4:2
    HJK – Beroe 1:0 (EL)
    Ilves – HJK 1:0

Zdravím všechny fotbalové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního odvetného utkání 3. předkola Evropské ligy mezi HJK Helsinki a IFK Göteborg.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.