Slovensko
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Bělorusko
sk Čtvrtek 04.08.2016, 16:00Reprezentace do 18 let

Skončilo sa stretnutie medzi Slovenskom a Bieloruskom. Slovenskí reprezentanti ho zvládli a tesnou výhrou 2:1 môžu ísť s pokojom do šatní. Od nás je to pre dnešok všetko. Dovidenia. (18:00:14)

59:48
    Po obrovskom závere pred domácim gólmanom sa podarilo Slovákom udržať vedenia. Rozhodca prerušil hru, ktorá sa presúva do stredného pásma.

59:32
    Bielorusko to skúša v šestici. Pred Ovečkom sa strhla poriadna prestrelka.

59:00
    Nasleduje posledná minúta tretej tretiny. Podarí sa Slovákom udržať tesné vedenie 2:1?

58:02
    V závere zápasu dostali Slováci svojho súpera pod obrovský tlak, ale Griščenko kryl pokusy z hokejky Hrehorčáka a Lišku.

57:11
    Miškovec sa natlačil do bieloruskej brány v snahe o dorážku, ale Griščenko si puk po strele z medzikružia postrážil a prerušuje hru.

56:39
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú. Slováci si nedokázali vytvoriť strelecký pokus, na druhej strane klziska Ovečka zastavil strelu Firsova z ľavého krídla.

55:15
    Habrus preveril Juraja Ovečku tvrdou delovkou od modrej, domáci gólman bol ale pozorný.

54:17
    Pekná akcia Bielorusov neskončila strelou na bránu, pretože Firsov Gleb bol v ofsajde.

53:40
    Aj Bieloruské hráči sú v plnom počte.

53:00
    Slovensko v plnom počte.

52:28
    Po strele Stacha z ľavého krídla hostujúci brankár prikrytím puku prerušil hru. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

51:35
    Sily na ľade sa vyrovnajú! Filiayeu totiž vidí dve minúty za hákovanie.

51:35
    Oddychový čas pre Slovensko.

50:57
    Naši idú opäť do oslabenia. Za hákovanie vidí dve minúty Martin Korenčík, ktorý oslabuje svoje v mužstvo v zrovna nie príliš vhodný moment.

49:39
    Zdalo sa, že Bielorusko sa usadí v útočnom pásme a zakombinuje, ale po nepresnej prihrávke na modrú čiaru stratili reprezentanti v červených dresoch puk, ktorý má v moci Liška.

47:40
    Ivan nabil Margušovi, ktorý tvrdo vypálil od modrej. Závar pred bieloruským brankárom vyriešil až hlavný rozhodca prerušením hry.

45:23
    Oba celky nahadzovali puk do útočného pásma, ale ani jednému sa nepodarilo ho získať, zatiaľ čo zápas sa prehupol možno do záverečných 15 minút.

44:53
    Martin Kupec sa individuálne dostal až pred gólmana hostí, no jeho zakončenie nebolo správne, ale tento útok nebol vôbec márny a vyzeral nádejne.

43:46
    Nepresnosti na oboch stranách, o jedinú vážnejšiu akciu posledných sekúnd sa postaral Kukuča, ale jeho pokus bieloruský gólman bez problémov zneškodnil.

42:32
    Slováci v tlaku, veľmi nebezpečne kombinujú bielo-modrý v útočnej tretine, ale vyťažili z toho len jedinú strelu na bránu.

41:11
    Nepresná rozohrávka hostí sa končí zakázaným uvoľnením. Hra sa tak presunie pred Juraja Ovečku.

40:19
    Slovensko dalo gól! Začiatok ako z pohádky pre Slovákov. Domáci sa usadili v útočnom pásme, roztočili krátky kolotoč a z prvej úspešne zakončil PATRIK HREHORČÁK. Asistovali mu Havrila a Liška.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Domáci vyhrávajú na strely 24:15.

Skončila sa nám druhá tretina. Videli sme opäť iba jeden gól, no tentoraz puk putoval do našej siete po krásnom zakončení Drozdova. Po 40. minútach máme teda stav nerozhodný 1:1. Tretia časť hry sa nám začne o 8 minút.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:06
    V záverečných sekundách druhého dejstva je ťažiskom hry najmä stredné pásmo.

38:47
    Domáci už vo svojom typickom rozostavení, Boldižárova a Demova dorážka ale za Hryščanka neprešla.

37:22
    Slováci sa na chvíľu usadili v útočnom pásme, dokázali dvakrát vystreliť na gólmana, ale následne sa museli brániť, keď sa na druhej strane klziska dostal do zakončenia Baltruk.

36:15
    Slovensko dostáva šancu vrátiť sa späť do vedenia. Za seknutie inkasuje dve minúty Mikita Kantsavy.

35:27
    Bielorusko dalo gól! A máme vyrovnané. Krásna akcia hostí, ktorí sa doslova pohrali s domácou obranou. Po presných výmenách puku poslal gólovú strelu za chrbát Ovečku IVAN DROZDOV. Asistoval mu Vladislav Habrus.

34:16
    Nepresnosti na oboch stranách, ani jeden z tímov sa pri svojom pokuse o útok nedokázal dostať k strele na bránu. Druhá tretina vstupuje do svojej poslednej päťminútovky.

33:33
    Slovensko smeruje do oslabenia. Dominik Verbický totiž dostáva dve minúty za podrazenie, čím dáva šancu hosťujúcim hráčom na vyrovnanie.

32:27
    Slovensko s pukom na hokejkách na útočnej polovici, ale k zakončeniu ich lotyšská obrana nepúšťa.

31:47
    Slovensko usadené v útočnom pásme a roztáča typický presilovkový kolotoč. Padne z toho aj gól?

31:01
    Ďalšie vylúčenie na bieloruskej strane. Za hákovanie dostáva dve minúty Uladzislau Yaromenka.

30:25
    Hrá sa v strednom pásme, kde však puk získali domáci a po nahodení pred bránu ho v lapačke ukryl brankár hostí Andrej Griščenko.

29:25
    Hostia v plnom počte. Slovensko nedokázalo navýšiť svoje vedenie, a tak sa vylúčený hráč zapája znovu do hry.

28:01
    Slovensko si tak opäť zahrá v početnej výhode, už druhýkrát v dnešnom stretnutí. Uvidíme či sa opäť dokážu Lotyši ubrániť.

27:24
    Výborná práca Kupeca, ktorý získava pre naše mužstvo početnú výhodu. Za hákovanie si ide sadnúť Dmitri Kot.

26:54
    Gleb Andreyev sa ocitol v sľubnej šanci, no Ovečka dnes podáva naozaj kvalitný výkon.

25:23
    Bielorusko sa snaží hrať so Slovenskom vyrovnanú partiu, bojuje na oboch stranách klziska, ale Slovensko vyzerá byť lepšie pripravené na dnešný duel.

24:06
    Po nepresnej bieloruskej rozohrávke sa k puku dostal Firsov Gleb, ktorý okamžite pálil na bránu, ale vyrovnávajúci gól Ovečka nepripustil.

23:44
    Matúš Havrila to skúsil spoza kruhov, no jeho nastrelený puk trafil pravú hornú žrď gólmana hostí. Obrovské šťastie pre Bielorusko.

23:25
    Liška pekne našiel Marguša, ktorý nepríjemne vystrelil, no Griščenko aj so šťastím vyrazil puk do bezpečia.

22:47
    Domáci v plnom počte.

22:06
    Bielorusi počas početnej výhody nebezpečne kombinovali v útočnom pásme, ale po nepresnej strele jedného z nich sa dokázali Slováci úspešne oslobodiť.

21:05
    Slováci sa zatiaľ perfektne bránia. Puk až za Griščenkovu bránu vyhodil Korenčík.

20:45
    Nepríjemný začiatok pre našich. Za hákovanie vidí hneď v úvode druhej tretiny dve minúty Patrik Hrehorčák.

20:07
    Hostia vyhrali úvodné buly a ihneď sa s pukom presunuli do útočného pásma.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Slovensko bojuje o víťazstvo v nasledovnej zostave:

Slovensko: Ovečka (Vičan) – Ivan, Korenčík, Marguš, Kupec, Boldižár, Maňák, Nahálka, Demo – Verbický, Kukuča, Miškovec – Liška, Havrila, Hrehorčák – Stacho, Urbánek, Kelemen – Fafrák, Kövér, Kukľa – Eliáš

Rozhodca: Baluška, Krist – Návratek, Kanich.

Skončila sa nám prvá tretina. Slovensko bolo od prvého momentu lepším mužstvom na ľade, čo sa prejavilo aj vsietením úvodného gólového zásahu po krásnej akcii Korenčíka s Miškovecom. Druhý menovaný mal šancu aj na druhý gól, no v trestnom strieľaní sa mu uspieť nepodarilo, a tak máme stav veľmi tesný 1:0. Druhá tretina sa začína o 6 minút.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:44
    Urbánekova strela v samotnom závere gól do šatne nepriniesla. Griščenko puk chytá do lapačky. Nasleduje vhadzovanie po jeho pravici.

18:24
    Prvá tretina sa nám schyľuje ku svojmu koncu. Viac do hry majú jednoznačne domáci, teda Slováci, ktorí si svojou ustavičnou aktivitou pýtajú druhý gól.

17:13
    Jeden z domácich hráčov sa ocitol v postavení mimo hry. Nasleduje vhadzovanie v strednom pásme.

16:46
    Kupec nabil Nahálkovi, ktorý z prvej vystrelil príklepom, Griščenko ale tento nastrelený puk veľmi dobre videl, a tak vyráža do bezpečia.

15:39
    Domáci nahodili puk do útočného pásma, kde ho ale prebral Firsov, ktorý ihneď vysúva Paulenka.

14:26
    Hostia s prehľadom vyhadzujú cez všetky čiary. Slováci musia začať svoju útočnú akciu od Juraja Ovečku.

13:52
    Prichádza vylúčenie. Opäť na strane Bieloruska. Tentoraz si odsedí dve minúty Andrei Paulenka, ktorý dostáva trest za hodenia hokejky.

13:52
    Miškovec zvolil strelu bekhendom, ale Griščenko ju svojím pravým betónom zlikvidoval.

13:52
    Prichádza faul, ktorý má hodnotu trestného strieľania! Za Slovensko sa pripraví Miškovec.

12:54
    Kelemenova nebezpečná strela, ktorú Griščenko vyrazil pred seba. Ihneď sa do dorážky oprel Fafrák, no ani ten nedokázal poslať puk za Mikitov chrbát.

11:38
    Kot drží puk za domácou bránou a čaká na spoluhráčov, no toho dobre odtláča Kupec.

10:15
    Okrem gólu tu máme aj prvé vylúčenie. Inkasuje ho domáci hráč Miloš Kelemen, ktorý dostáva dve minúty za vrazenie na mantinel.

10:06
    Slovensko dalo gól!
    A máme tu prvý gól v dnešnom zápase. Po krásnej akcii Slovákov sa gólovo podarilo presadiť ADRIÁNOVI MIŠKOVECOVI. Asistencie: Marek Korenčík, Andrej Kukuča.

07:39
    Domáci sú opäť usadení pred Griščenkom a roztáčajú kolotoč, Eliáš hľadal Maňáka, ktorému ale puk skĺzol z čepele hokejky.

06:45
    Kövér preveril prudkou strelou Griščenka, ktorý puk našťastie pre Bielorusko zachytil do svojej lapačky.

05:32
    Úvod zápasu je opatrný z oboch strán. Hrá sa prevažne v strednom pásme.

04:26
    Filip Maňák vytvoril sľubnú šancu pre Urbánka, no toho dobre odstavil od puku Sapeha. Slovensko prichádza o útočné pásmo.

03:46
    Prvá vážna akcia domácich. Matúš Havrila sa dostal do úniku, no zvolil veľmi jednoduchú kľučku, ktorú Griščenko s prehľadom prečítal.

01:37
    Slovensko usadené v útočnom pásme, Kelemen hľadal na druhej strane Kuklu, no tomu skĺzol puk z hokejky.

00:05
    Domáci vyhrali úvodné vhadzovanie dnešného stretnutia. Prvá akcia domácich ale gólmana Bieloruska nijako vážne neohrozila.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hráči oboch celkov sú už na ľadovej ploche. O malý moment začíname.

Vzhľadom na technické príčiny pridáme zostavy na dnešný duel po skončení 1. tretiny. Za komplikácie sa ospravedľnujeme.
    Hráči počas predzápasového nástupu

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri sledovaní prípravného zápasu slovenskej hokejovej reprezentácie do 18 rokov. Naši mladíci sa dnes presunuli do Skalice, kde vo vzájomnom dueli vyzvú rovesníkov z Bieloruska.

Zápas je generálkou na prestížny Ivan Hlinka Memorial Cup, ktorý sa už počas nasledujúceho týždňa uskutoční na ľade Zimného štadióna Ondreja Nepelu v Bratislave. Naši reprezentanti sa tam v základnej skupine od pondelka do stredy postupne stretnú s dorastencami Kanady, Švédska a Ruska a pokúsia sa zabojovať o triumf pod vedením nového kouča Norberta Javorčíka. Ešte pred ostrým štartom týchto neoficiálnych MS hráčov do 18 rokov ich ale čakajú dve generálky – dnešný duel v Skalici a sobotňajší zápas proti USA v Piešťanoch.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:00.

Michal Štetina

Branky a nahrávky: 11. Miškovec (Korenčík, Kukuča), 41. Hrehorčák (Havrila, Liška) – 36. Drozdov (Habrus)

Bělorusko: Griščenko (Talapila) – Jaromenko, Sapeha, Nazaran, Saurickij, Habrus, Ivančikov, Kancavý, Firsov – Kot, Kaminskij, Martynov – Šemel, Filiajev, Drozdov – Baltruk, Anosav, Anufrienko – Michalčuk, Andrejev, Paulenko

Rozhodčí: Baluška, Krist – Návratek, Kanich