Rumunsko – Angola 19:23 (kon.) | Švédsko – Argentina 31:21 (kon.)
Rumunsko
19:23 (9:11)
Angola
Neděle 07.08.2016, 00:50 • Future Arena, Rio de Janeiro • Olympijské hry - ženy • Skupina A
Sledujte:

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Angoly vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne, například sledováním některého z textových online přenosů. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (02:42:42)

Statistiky zápasu:

Rumunsko:
    Munteanuová, Ungureanuová – Szücsová, Geigerová 1, Buceschiová 1, Neaguová 8, Bradeanuová 1, Perianuová, Ardean Eliseiová 1, Maneaová 1, Hoteaová, Chintoanová 2, Vizitiuová, Chiperová 4

Angola:
    Barbosaová, Brancová, Almeidaová – Machadová 2, Monteirová 1, Bernardová 3, Kassomaová 2, Kialaová 2, Carlosová 2, Dombaxiová 2, Cazangaová 3, Venanciová, Santosová 1, Guialová 5

Střely na bránu: 47-50
    Sedmimetrové hody: 7-7
    Žluté karty: 2-3
    Vyloučení: 2-5

Máme za sebou jeden ze zápasů ženské házené, který obstaralo Rumunsko s Angolou ve skupině A. Kdyby někdo před začátkem zápasu řekl, že Angola vyhraje, plno lidí by určitě nesouhlasilo, neboť měla být právě Angola jedním z největších outseiderů celé skupiny. Jenže Angolanky dotáhly velmi slibně rozehraný zápas do vítězného konce, když dvoubrankové vedení z poločasu dokázaly navýšit na vedení o 4 branky po závěrečném hvizdu. Je tedy jasné, že Angola se postarala o jedno z dalších překvapení letošních olympijských her.

Konec zápasu. (19:23)

60
    Geigerová se sice ještě trefuje těsně před závěrečným hvizdem, ale tato branka jde zřejmě na vrub Almeidaové, která už nebyla dostatečně koncentrována a bylo zřejmé, že už i ona se raduje z výhry. (19:23)

60
    Bernardová dostává diváky do varu, když se trefuje necelou půl minutu před koncem střetnutí do sítě Rumunska. (18:23)

60
    Na začátku poslední minuty dnešního střetnutí se povedlo jedné z hráček Angoly provinit proti pravidlům příliš mnoha kroky bez driblingu. (18:22)

59
    Neaguová po rozehrávky jednoho z volných hodů napřáhla ke střele a míč se zastavuje až v síti. (18:22)

59
    Angola zastavuje útoky svých soupeřek pouze za cenu faulu. Nesledujeme v posledních minutách tohoto zápasu zrovna pohlednou házenou. (17:22)

58
    Kde nacházejí recept na vstřelení branky, kterou přidává Machadová. (17:22)

57
    Almeidaová byla trefena do obličeje a rozhodčí raději přerušuje hru. Nic to ale nemění na tom, že se Angolanky přesouvají do útoku. (17:21)

57
    Až na třetí pokus vyšel Angole pokus o průnik mezi dvěma spojkami soupeře. O branku z tohoto průniku se postarala Cazangaová. (17:21)

56
    Buceschiová si připadá jak ve špatném snu. Almeidaová její střelecký pokus vyrazila konečky prstů, ačkoli již ležela na zemi zcela překonána. To je nemožné, co dnes Rumunky netrefují! (17:20)

55
    Za Rumunky nečekaně z kroku vystřelila Chiperová, která je jednou z nejčastějších skórujících hráček Rumunska ve druhé půli. Míč si našel cestičku do brány Angoly. (17:20)
    55
    To Angola je na tom momentálně mnohem lépe. Guialová se ze sedmimetrových hodů rozstřílela a nechce přenechat jen tak místo svým spoluhráčkám. (16:20)

55
    Sedmimetrový hod přichází na řadu i na druhé straně hrací plochy. (16:19)

54
    Do brány se na sedmimetrový hod postavila opět Brancová, která si se střelou Neaguové s přehledem poradila a rumunská hráčka jen nevěřícně kroutí hlavou, co se jí nepovedlo ze sedmimetrového hodu netrefit. (16:19)