Třinec – Chomutov 7:1 (kon.) | K. Vary – Lugano 5:2 (kon.)
7:1 (4:0, 2:0, 1:1)
Piráti Chomutov
Neděle 07.08.2016, 11:00 • KV Arena • Karel Holoubek Cup U20

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Vítejte u dnešního on-line přenosu z Karlových Varů, kde se v rámci Karel Holoubek Cupu na ledě KV arény utkají HC Oceláři Třinec a Piráti Chomutov. Zápas začíná ve 11:00.

Již tradičně se v Karlových Varech pořádá juniorský turnaj, na kterém Karlovarští přivítají tři celky. Pro letošní ročník do Karlových Varů zavítali Piráti Chomutov, tým nejvyšší švýcarské juniorské ligy HC Lugano společně s loňským mistrem DHL extraligy HC Oceláři Třinec.

14:30 HC Energie Karlovy Vary – HC Lugano

HC Oceláři Třinec: Loubal (Hlaváč) – Radzinciak, Janiczek, Imrich, Haman, Bartko, Hrachovský, Fuchs, Lacka, Stuchlík, Flok, Irgl, Kaukič, Sztwiertnia, Kalus, Mach, Plitko, Cihlář. Trenér: Aleš Mach

Piráti Chomutov: Běhula R. (Pavlát) – Navrátil, Novák, Lidák, Hlaváček, Kopic, Hřebíček, Hajič, Gröger, Běhula T., Buchtela, Svoboda, Rindoš, Tůma, Niňaj, Smutný, Adámek, Dvořák, Polák, Šilar, Chlán. Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Belko.

00:01

00:23
    Oba celky se hned na úvod dostaly do útočných pásem, ani jeden se v něm ale po delších chvíli neudržel.

00:34
    Obrovská šance Třince hned na úvod! Stuchlík ujel s Lackem dva na nikoho, druhý jmenovaný byl sám před brankářem, bekhendovým blafákem ho ale nedokázal překonat, výborný zákrok brankáře!

01:16
    Třinec právě vstřelil branku!
    Podruhé už to ale Ocelářům vyšlo a hned z kraje zápasu se dostávají do vedení! MATĚJ MACH zůstal osamocen U pravé tyče, dostal rychlou přihrávkou, kterou jen lehounkou tečí nasměroval do branky, R. Běhula neměl šanci! Asistence: Jan Kalus a Kryštof Stuchlík

02:05
    Třinec svého soupeře svírá v jeho v obranném pásmo, Piráti se nemohou vůbec dostat k puku, výborný začátek od Slezanů.

02:36
    Hostům se nepodařilo vyhodit kotouč dále než do středního pásma, tam se jej ujímají Oceláři a hned se derou kupředu.

02:56
    První přesilová hra pro Třinec, Daniel Šilar (CHM) v rohu kluziště podrazil protihráče a dostává dvouminutový trest.

03:50
    Mach dostal krásný pas před branku, v záklonu ale nedokázal kotouč přizvednout, a tak trefil pouze betony brankáře Běhuly!

04:18
    Ocelářům se nyní nepodařilo rozehrávka, po odpískaném zakázaném uvolnění se hra stěhuje zpět před brankáře Loubala.

04:45
    Třinec využívá přesilovou hru a dostává se do dvoubrankového vedení! Z rohu hřiště přišel puk před branku pro GREGORZE RADZINCIAKA, který si jej velmi rychle zpracoval a střelou na bližší tyč propálil brankáře. Asistence: Dominik Cihlář a Eryk Sztwiertnia

05:25
    Šance pro Chomutov, dvě minuty za hákování obdržel Ocelář Lukáš Kaukič (TRI).

06:18
    Třinec se ale hned na úvod oslabení dvakrát osvobozuje, Chomutov není schopný se udržet v pásmu.

06:57
    Hajič pálil tvrdě od modré čáry, avšak trefil pouze prvního bránícího hráče, Třinec se poté osvobozuje.

07:25
    Oceláři se bez problémů ubránili, Loubal nemusel ani jednou zasahovat.

08:14
    Oceláři o něco polevili a Chomutov se toho snaží využít, stále se ale nemůže po delší dobu udržet v útočném pásmu.

08:18
    Oceláře v rychlém protiútoku zastavil čárový rozhodčí odpískaným ofsajdem, vhazuje se tedy ve středním pásmu.

09:03
    Piráti se sice velmi rychle přesunuli do útočného pásma, tam ale o puk zase velmi rychle přišli, Třinec má zatím zápas jasně pod kontrolou.

09:54
    Zdeněk Gröger se dostal se svým spoluhráčem do přečíslení dvou proti jednomu, zakončení vzal na sebe, avšak trefil jen tyč Loubalovy branky!

11:20
    Oceláři se na chvilku usadili v útočném pásmu a na brankáře vyslali hned několik střel, většinu z nich ale zablokovali obránci.

12:03
    Další veliká šance Chomutova! Piráti rozebrali třineckou obranu, až zůstal Petr Chlán zcela sám před brankářem, ten ho ale rychlou pravačkou vychytal!

12:45
    Nedáš? Dostaneš! Třinec z rychlého protiútoku skóruje a je z toho tříbrankový náskok! Stuchlík našel zpoza branky JANA KALUSE, který z první poslal puk pod víko, krásná akce. Asistence: Kryštof Stuchlík a Matěj Mach

13:59
    Oceláři byli opět usazeni v útočném pásmu a R. Běhula měl plné betony práce, nakonec vše zakončil svižným zákrokem lapačkou.

14:46
    Flok zachytil špatnou rozehrávku Pirátů, díky čemuž se tak Oceláři prakticky bez práce dostali do pásma, tentokrát toho ale nevyužili.

15:38
    Piráti v posledních minutách ještě zvýšili svou aktivitu, v jejich hře se objevuje obrovské množství chyb.

16:02
    Ze zápasu se nám stává ocelářská exhibice! Po levé straně se protáhl až před branku ERYK SZTWIERTNIA , kde si bez problémů poradil s brankářem Běhulou, ten byl opět bez šance. Asistence: Ondřej Imrich

16:53
    Takový Chomutov jsme zde na turnaji ještě neviděli, zcela rozebraný a psychicky také nejspíš ne zrovna silný. Poslední vystoupení v karlovarské hale se jim tedy zrovna nedaří.

17:37
    Na střídačce Chomutova se již protahuje brankář Pavlát, zdá se, že do druhé třetiny svého kolegu vystřídá.

18:32
    Oceláři jsou opět usazeni v pásmu, Chomutov není schopný se dostat k puku, vše zachraňuje dobrým zákrokem R. Běhula.

19:45
    Chlán dostal v přečíslení dvou proti jednomu pas před odkrytou branku, avšak nesmyslně ještě přihrával, tím celou akci zazdil...

19:56
    Rozhodčí Kostourek u diváků ne zrovna pochopitelně vylučuje Jana Bartka (TRI) za faul kolenem, když se jednalo o skoro čistý bodyček.

20:00

První třetina nabídla jen jedno – góly Ocelářů. Ti svého soka jednoznačně přehráli a nastříleli hned čtyři branky. Ačkoliv jsou Piráti již jistými vítězi turnaje, takový závěr si asi nepředstavovali. Uvidíme, jestli se sebou dokáží něco do zbytku zápasu udělat.

20:01

20:01
    Opravdu dochází ke střídání brankařů Chomutova, Běhulu nahradí Pavlát.

20:18
    Chomutov začal druhou třetinu přesilovou hru, drží se zatím v útočném pásmu.

21:06
    Dvě střely od modré, více zatím Piráti v početní výhodě nevyprodukovali.

21:56
    Oceláři se i podruhé ubránili, opět tak hrají v plném počtu.

22:50
    Hosté se snažili udržte kotouč v rohu útočného pásma, Oceláři jej ale vydolovali a hned se vydali kupředu, vystřelit se jim ale nepodařilo.

23:22
    To naopak Chomutovu se vystřelit podařilo, Loubal ale puk bez větších problémů zachytil.

24:39
    Chomutov se ve druhé třetině o něco více snaží, stále se ale nemůže dostat přes obranu Třinec, ta funguje dnes perfektně.

25:03
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Stuchlík – 2 min., krosček).
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Svoboda – 2 min., sekání).

26:36
    Piráti byli dlouho usazeni v útočném pásmu, avšak za více jak minutu se nedostali ke střele.

27:03
    Stuchlík i Svoboda jsou na ledě, sledujeme tak opět hru v pěti na obou stranách.

27:54
    Jiří Kopic (CHM) obdržel dvě minuty za sekání, přesilovka pro Třinec.

28:08
    Přesilovka ale končí, brankář Loubal (TRI) taktéž vyfasoval dvě minuty, nedovolené bránění.

28:58
    Nádherná, ale opravdu nádherná individuální akce a máme tu pátou branku! JAKUB LACKA se protáhl nejprve po levé straně, odkud se prokličkoval před bránu, obešel dva obránce a brankáře propálil mezi betony, krása. Asistence: Adam Flok

29:58
    Piráti Chomutov hrají v plném počtu.

30:10
    V plném počtu hrají již také Oceláři Třinec, opět se tak hraje pět na pět.

31:21
    Oceláři se usadili v pásmu a zamotali chomutovským obráncům hlavy poněkud nevybíravým způsobem, Lacka režíroval celou akci, k zakončení ale se nedostal.

32:39
    Třinečtí hráči se nyní snaží každou akci dohrát až do prázdné brány, zkouší si všechny možné blafáky, hrají opravdu v pohodě.

33:32
    Další nádherná akce Ocelářů, která končí brankou! DOMINIK CIHLÁŘ se středem prokličkoval mezi kruhy, odkud i s pomocí teče propálil brankáře pod lapačkou. Asistence: Daniel Plitko

33:32
    Třinec střídá brankáře, Loubala nahradil v brankovišti Jan Hlaváč.

35:36
    Jsme za polovinou zápasu a Třinec má opravdu pohodlný náskok, teď by už utkání ztratit neměl. Na turnaji tak skončí nejhůře na třetím místě.

36:50
    Chomutov se ale i za tohoto stavu snaží a nic nevzdává, to je od nich velmi sympatické.

37:10
    Střelec zatím poslední branky, Dominik Cihlář (TRI), je nyní vyloučen na dvě minuty za nedovolení bránění.

38:20
    Chomutov se držel v útočném pásmu, avšak po první střele se puk odrazil mimo pásmo.

38:41
    Třinečtí bojovali a nakonec se jim podařilo zadržet puk u mantinelu v útočném pásmu, ubránili tak téměř půl minuty.

39:10
    Cihlář je opět na ledě, Chomutov tak nevyužil ani tuto přesilovou hru.

40:00

40:01

40:22
    Chomutov začal třetí třetinu zakázaným uvolněním, Pavlát tak musí být v pozoru.

41:15
    Třinec se dostal do útočného pásma, obránci Chomutova ale velmi rychle získali puk.

42:05
    Piráti jsou nyní opravdu aktivní, stále se snaží s výsledkem něco udělat.

42:53
    Na to, že se hraje již třetí třetina, tak mají všichni hráči dostatek sil a hrají ještě tvrději než v předchozích dvou.

44:07
    Hraje se opravdu klasický hokej nahoru a dolu, oba týmy si vytváří šance, avšak ne nijak výrazné.

45:56
    Flok se obtočil kolem branky a snažil se zakončit bekhendem na bližší tyč, tam byl ale připravený brankář Pavlát.

46:21
    Ani jeden celek nechce nyní nic vypustit, avšak ani se nesnaží vyloženě o skórování.

46:22
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Daniel Šilar – 2 min., podražení).

46:42
    Vyloučení v týmu Piráti Chomutov (Pavlát – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:00
    Třinec využívá dvojitou přesilovou hru a přidává již sedmou branku! Kalus našel mezi kruhy nekrytého MATĚJE MACHA, který se trefil přesně mezi Pavalátovy betony! Asistence: Jan Kalus a Filip Haman

49:14
    Chomutov hraje v plném počtu, klasické krátké oslabení přestáli bez obdržené branky.

50:39
    Chomutov se stále snaží o vstřelení alespoň jedné branky, nemůže se ale stále propracovat ani do útočného pásma.

51:48
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Lukáš Irgl – 2 min., sekání).

52:06
    Vyloučení v týmu HC Oceláři Třinec (Jan Bartko – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

52:37
    Třinec vyhazuje a trojice bránících může vystřídat.

52:53
    Další útočná akce Chomutova končí ofsajdem.

53:19
    Po střele od modré se daří Ocelářům osvobodit, toto s nimi vypadá dobře.

54:00
    Další vyloučení na straně hřiště, za vysokou hůl usedá na trestnou lavici na čtyři minuty Hrachovský (TRI).

54:21
    Bartko je na ledě, takže je z toho klasická přesilová hra, který bude trvat skoro až do konce zápasu.

55:04
    Tečovaná střela končí v ochranné síti, po vystřídání se bude vhazovat po levici brankáře Hlaváče.

55:20
    Piráti právě vstřelili branku!
    Alespoň malá radost pro Chomutov, kterému se daří skórovat ještě v první dvouminutovce přesilovky! Před brankou se dostal k odraženému kotouči ONDŘEJ BUCHTELA a takovým bekhendovým dloubákem dostal puk za brankáře. Asistence: Jakub Navrátil a Petr Chlán

56:06
    Chomutov pokračuje ve druhé části přesilové hry, je usazen v pásmu, ale nedaří se mu vystřelit.

57:19
    Po souboji v rohu kluziště zůstal na ledě ležet jeden z Třineckých, jedná se o kapitána Filipa Hamana. Ten se držel za obličej a za pomoci lékaře odjel na střídačku.

57:22
    Díky první brance Chomutova se přesilová hra zkrátila, a tak Oceláři hrají opět v plném počtu.

58:01
    Třinečtí se snažili rychle rozehrát, avšak nakonec je z toho jen zakázané uvolnění.

58:18
    Plitko se pokoušel dvakrát zakončit bekhendem, ale ani jednou si na brankáře Třince svými střelami nepřišel.

59:02
    Třinec se po dlouhé době dostal do útoku a Lacka mohl přidat ještě jednu branku, výborný zákrok ale předvedl brankář Chomutova.

Předposlední zápas turnaje je u konce a radují se vlastně oba celky. Třinec za dnešní výhru, díky které se v aktuální tabulce posunul na druhé místo, avšak musí čekat na výsledek odpoledního utkání. Chomutov se zase raduje z celkové výhry v turnaji, jelikož získal 6 bodů, což titul stačilo.

V hale již nyní probíhá ceremoniál, při kterém proběhlo také vyhlášení nejlepších hráčů turnaje z každého týmu, ceny předal šéftrenér karlovarské mládeže Jiří Ryžuk. Za Oceláře přebral cenu Jakub Lacka, za Piráty poté Jakub Navrátil.

V tuto chvíli už si ale přijíždí kapitán Pirátů Chomutov Matěj Niňaj pro putovní pohár za vítězství v turnaji U20 Karel Holoubek Cup. Gratulujeme! (13:09:26)

Tomáš Hála

Branky a nahrávky: 2. Mach (Kalus, Stuchlík), 5. Radzinciak (Cihlář, Sztwiertnia), 13. Kalus (Stuchlík, Mach), 17. Sztwiertnia (Imrich), 29. Lacka (Flok), 34. Cihlář (Plitko), 48. Mach (Kalus, Haman) – 56. Buchtela (Navrátil, Chlán)

HC Oceláři Třinec: Loubal (od 34. Hlaváč) – Radzinciak, Janiczek, Imrich, Haman, Bartko, Hrachovský, Fuchs, Lacka, Stuchlík, Flok, Irgl, Kaukič, Sztwiertnia, Kalus, Mach, Plitko, Cihlář. Trenér: Aleš Mach
    Piráti Chomutov: Běhula R. (od 21. Pavlát) – Navrátil, Novák, Lidák, Hlaváček, Kopic, Hřebíček, Hajič, Gröger, Běhula T., Buchtela, Svoboda, Rindoš, Tůma, Niňaj, Smutný, Adámek, Dvořák, Polák, Šilar, Chlán. Trenér: Robert Kaše

Rozhodčí: Kostourek – Gerát, Belko