Kadaň – Litoměřice 2:7 (kon.) | Kobra – Klatovy 4:4 (kon.)
Sportovní klub Kadaň
2:7 (1:2, 1:2, 0:3)
HC Stadion Litoměřice
Pondělí 08.08.2016, 18:00Přípravné zápasy

Je konec. Litoměřice přehrály Kadaň ve všech směrech a po zásluze zvítězili. Hvězdou zápasu na straně hostů byl Tomáš Rubeš, který jednu branku dal a na tři přihrál. To je pro dnešek vše, děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek večera. (20:18:42)

59:43
    Neuvěřitelný zákrok Michajlova! Flek zůstal zapomenutý před brankou a vypálil pod břevno, ale Michajlov zasáhl skvělým zákrokem lapačkou!

59:03
    Chrpa si pohrál s dvěma obránci za brankou a poté zkusil vystřelit, ale jeho střela skončila na pravém betonu brankáře kališníků.

58:40
    Rozhodčí přerušil hru pro hru vysokou holí.

57:20
    Kotouč opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

56:56
    Flek našel na druhé straně pásma volného Grígra, ale Michajlov se stihl přemístit a pokus domácího útočníka ukryl pod beton.

56:31
    Mrázkova střela skončila v náručí brankáře hostů.

56:16
    Litoměřice vyhazují.

56:02
    Za hákování si dvě minuty odsedí Valášek(LTM). Kadaň bude hrát 93 sekund přesilovou hru pět proti třem.

55:54
    Osmík zachytil Michajlovovu rozehrávku a okamžitě vystřelil, brankář hostů však včas klesl na led a střelu vychytal.

55:43
    Stadion vyhazuje.

55:34
    Za nedovolené bránění si dvouminutový trest odsedí Krátoška(LTM).

55:21
    Vrána zkoušel využít chyby při střídání, ale neměl rychlost a zavezl puk pouze za branku.

54:30
    Gríger zkoušel najít spoluhráče ve středním pásmu, ale nikoho nenašel.

53:33
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Kadaňský zimní stadion začíná připomínat střelnici. V mezikruží zůstal osamocený ONDŘEJ PROCHÁZKA a střelou nad lapačku přidává sedmou branku kališníků. Asistence: Tomáš Rubeš.

52:46
    Pieglova prudká střela k tyči skončila na Strmeňově vyrážečce.

52:18
    Štovíček se dostal k puku a vyhazuje.

51:53
    Dvouminutový trest za hru vysokou holí s odpyká Vrána(KAD).

49:58
    Laxní přístup k hráčům ve středním pásmu končí šestou brankou Litoměřic. Valášek vybojoval kotouč a vysunul TOMÁŠE RUBEŠE, který střelou mezi betony zvyšuje na rozdíl čtyř branek. Asistence: Milan Valášek, Ondřej Procházka.

49:00
    Šťovíček ujel po pravém křídle, ale jeho střelu zablokoval jeden z obránců.

48:37
    Šťáva vybojoval puk a hledal lépe postaveného spoluhráče, ale přihrávka mu nesedla.

48:06
    Oba celky hrají v plném počtu.

47:57
    Michajlov raději přikryl kotouč před dotírajícím útočníkem domácích.

46:55
    A hosté okamžitě využívají přesilovou hru. Pavlasovi nevyšla střela z první, tak nahrál na křídlo volnému JANU VESELÉMU, který nekompromisní střelou nad vyrážečku skóruje. Asistence: Aleš Pavlas.

46:40
    Trefný(KAD) ošklivě dohrál souboj s Valáškem a obdržel dvě minuty za vysokou hůl.

46:03
    Po konzultaci rozhodčího s kapitány přichází vyloučení také na druhé straně. Za vražení na hrazení vyloučen Jakúbek(LTM).

46:03
    Za vysokou hůl si dvě minuty odpyká Ringler(KAD).

45:37
    Šťovíček se prezentoval pohlednou individuální akcí, ale jeho střela šla daleko od branky.

45:08
    Gríger trefil pouze boční síť.

44:29
    Vrána zkoušel projet mezi třemi obránci hostů, ale sebevědomá akce mu nevyšla.

43:53
    Valášek pouze odevzdal puk domácí obraně.

43:36
    Michajlov raději vyjel z branky a přikryl kotouč.

43:12
    Kadaňský ofsajd.

42:54
    Nepřesná rozehrávka kališníků končí icingem.

42:16

41:54
    Litoměřický Icing.

41:49
    Kadaň drží puk v pásmu Litoměřic.

40:43
    Flek okamžitě po vhazování nabral rychlost a ujel do samostatného úniku. Tváří v tvář Michajlovovi však poslal puk pouze do vyrážečky hostujícího brankáře.

40:24
    Trhači vyhráli vhazování a vyhazují kotouč.

40:15
    Hosté budou hrát přesilovou hru. Za sekání obdržel dvouminutový trest Petráš.

40:01

Druhá třetina přinesla aktivní hokej s šancemi na obou stranách. Hosty do dvoubrankového vedení poslal hosty Miškář, Trhači odpověděli zásluhou prudké střely Petráše v polovině třetiny. V závěru třetiny však vrátil kališníkům dvoubrankového vedení prudkou střelou Pilař. Třetí třetina začne přibližně v 19:40.

40:00

39:49
    Veselý zakončoval přečíslení dva na jednoho, ale přestřelil branku.

39:25
    Ofsajd Kadaně.

37:56
    A Litoměřice jdou znovu do dvoubrankového vedení! Piegl našel u levého mantinelu volného RADKA PILAŘE, který ranou pod břevno překonává Strmeně. Asistence: René Piegl, Ondřej Šťáva.

37:38
    Vyloučení na obou stranách. Na straně domácích za vysokou hůl vyloučen Šafář, na druhé straně za podražení Krátoška.

37:04

36:51
    Šťovíčkova prudká střela skončila ve výstroji brankáře hostí.

35:53
    Vrána našel pouze Miškářovu hůl, který okamžitě šetří cenné vteřinky.

35:40

35:21
    Blahova samostatná akce zastavena čárovým rozhodčím – ofsajd.

34:57
    A síly na ledě se vyrovnají. Za hákování obdržel dvouminutový trest Krátoška(LTM).

34:48
    Kadaň ve čtyřech.

34:28
    Napodruhé se to domácím povedlo a vyhazují kotouč.

34:17
    Kadaň vyhodila pouze na Piegla na modré čáře. Hosté tak mohou pokračovat v kombinaci.

33:39
    A hosté budou hrát minutovou dvojnásobnou početní výhodu! Walter(KAD) obdržel dvouminutový trest za sekání.

33:13
    Kadaň vyhazuje.

32:48
    Za hákování obdržel dvě minuty Mrázek(KAD).

31:55
    Kadaň právě vstřelila branku!
    A domácí snižují na rozdíl jediné branky. Osmík našel volného ŠIMONA PETRÁŠE a jeho prudká střela skončila nad ramenem brankáře hostů. Asistence: Martin Osmík, František Wágner.

31:44
    Chrpa obešel obránce, ale druhý jej zahnal do rohu kluziště.

30:49
    Kadaň drží puk za brankou a domácí hráči tak mohou vystřídat. Hosté kontrolují hru a domácí se pouze brání.

30:05
    Miškář rozjel přečíslení tři na dva, ale jeho přihrávku nezachytil Jakúbek a z útočné akce nebylo nic.

29:26
    Müllerovu střelu vyrazil Strmeň před sebe a domácí tým se tak dostává ke kotouči a může střídat.

29:17
    Icing Kadaně.

28:54
    Hanták zachytil domácí rozehrávku a z mezikruží trefil pouze vyrážečku domácího brankáře!

28:33
    Rozhodčí přerušil hru pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

28:19
    Pilařova rychlá střela od modré čáry skončila na betonu domácího brankáře.

28:12

26:58
    Hosté se znovu ujímají dvoubrankového vedení. Müllerovu střelu od modré čáry neudržel Strmeň ve výstroji a puk do odkryté branky posunul PATRIK MIŠKÁŘ. Asistence: Dominik Müller, Martin Jakúbek.

26:40
    Hanták našel rozjetého Krátošku, ale jeho střela skončila v lapačce domácího brankáře.

26:03
    Krátoška tečoval puk těsně před Strmeněm, ale domácí brankář udržel nohy u sebe.

25:17
    Ve vlastním oslabení ujel Valášek, ale hattricku zabránil pohotový zákrok Strmeně.

24:58
    Hosté v plném počtu. Domácím se přesilová hra vůbec nepovedla.

23:44
    Veselý vyjel za branku aby pomohl rozehrávce Stadionu.

23:32
    Hosté vyhazují.

22:58
    Za sekání obdržel dvě minuty Zajan(LTM).

21:55
    Okamžitě po vhazování vypálil Piegl, ale Strmeň byl pozorný.

21:45
    Puk opustil hrací plochu. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

21:13
    Domácí zatlačili Stadion do obranného pásma.

20:20
    Úvodní vhazování vyhráli hosté a okamžitě zamířili na domácí branku.

20:01

V první třetině jsme příliš pohledný hokej neviděli. Oba celky dělaly mnoho chyb a hra byla rozkouskována několika vyloučeními a strkanicemi. Hosté se v 18. minutě dostali do dvoubrankového vedení zásluhou Valáška. Domácím se podařilo snížit čtyři vteřiny před koncem zásluhou Fleka. Druhá část začne přibližně v 18:48.

20:00

19:56
    V přesilové hře 5 na 3 branka nepadla, ale ihned po skončení trestu Matějčeka se u levé tyče objevil volný JAKUB FLEK a přesnou střelou pod břevno snižuje. Asistence: Lukáš Vrána, David Gríger.

19:51
    Mrázek přestřelil.

19:30
    Flek ujížděl sám na branku, ale byl faulován. Pavlas(LTM) dostává dvě minuty za sekání a domácí mají výhodu dvojnásobné přesilové hry.

18:59
    Hosté drží kotouč ve středním pásmu.

18:36

17:56
    Domácí mohou snížit v přesilové hře. Za hákování vyloučen Matějček(LTM).

17:36
    Hosté využívají přesilovou hru. Strmeňovi vypadl kotouč z lapačky, kde jej vyšťoural MILAN VALÁŠEK, který střelou nad beton zvyšuje na rozdíl dvou branek. Asistence: Tomáš rubeš, Dominik Málek.

17:29
    Jakúbek našel před brankou zapomenutého Miškara, ale Strmeň vytáhl skvělý zákrok lapačkou!

16:58

16:53
    Pavlasovo nahození ukryl Strmeň do lapačky.

15:57
    Flekova střela vypadla Veselému z lapačky, ale brankář hostů situaci pohlídal.

15:43
    Domácí přesilová hra netrvala dlouho. Za hrubost si menší trest odsedí Chrpa(KAD).

15:14
    Trefného prudká střela těsně minula levou tyč.

14:57
    Za vysokou hůl si dvě minuty odpyká Procházka(LTM).

14:37
    Strmeň raději přikryl puk před dotírajícím Procházkou. Vzápětí se strhla další drobná strkanice před domácí brankou.

13:38
    Kovářů tváří v tvář Strmeňovi trefil pouze beton domácího brankáře. Hosté se zlobí, že byl faulován, ale rozhodčí žádný nedovolený zákrok neviděl.

13:14
    Uhlík bojuje v kadaňském obranném pásmu, ale nemá podporu spoluhráčů.

12:50
    Icing kališníků.

12:17
    Zajan hledal rozjetého Sýkoru, ale domácí obrana jeho nahrávku zablokovala.

11:55
    Útok domácích zastavil ofsajd.

11:23
    Veselý dostal přihrávku za obranu, ale Šťáva si s jeho pokusem o únik poradil.

10:30
    Puk za domácí brankou drží Šafář, hosté napadají hluboko v útočném pásmu.

09:54

09:50
    Ani jeden z celků neudrží dlouho puk a hra se přelévá ze strany na stranu.

08:52

08:46
    Mrázkova střela od modré čáry šla mimo tři tyče,

08:24
    Valášek po odpískání strčil do Strmeně a okamžitě na něj vyjela dvojce obránců Kadaně. Rozhodčí vyřešil situaci domluvou.

08:06

07:54
    Osmík se probojoval až do samostatného úniku, ale trefil pouze boční síť!

07:18
    Černý dostal hodně prostoru na modré čáře, ale jeho tvrdou střelu ukryl Veselý do výstroje.

06:54
    Síly na ledě se srovnají. Za držení vyloučen Miškář(LTM).

06:52
    Chmelovo nahození skončilo daleko od domácí branky.

06:33
    Před brankou se o puk hlásil Uhlík, ale domácí brankář si s jeho střelou zblízka poradil.

06:06
    První vyloučení dnešního zápasu. Za hákování vyloučen Mrázek(KAD).

05:19
    A hosté se ujímají vedení. Po Šťavově střele od modré čáry dorazil puk do odkryté branky MILAN VALÁŠEK. Asistence: Ondřej Šťáva, Tomáš Rubeš.

04:29
    Chrpa ujel po levém křídle, ale jeho střela šla mimo branku.

03:38
    Po sérii nepřesností vybojoval puk Miškář. Hosté mají více ze hry.

03:06
    Hanták ujel po pravém křídle, ale Strmeň jeho střelu na bližší tyč vyrazil.

02:45
    Šťáva drží kotouč ve vlastním pásmu, zatímco oba celky střídají.

02:07
    Drobného střelu tečoval Šťovíček do ochranné sítě. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

01:54
    Blaha nahodil puk do středního pásma, ale tam se jej zmocnili hráči hostů.

01:06
    Kotouč za brankou kališníků a oba celky střídají.

00:33
    O první prověření Veselého se střelou od modré čáry postaral Trefný. Brankář hostů si s jeho střelou lehce poradil.

00:01

Sportovní klub Kadaň: Strmeň (Dvořák) – Černý, Trefný, Mrázek, Blaha, Šimek, Walter, Drobný, Šafář – Osmík, Kůs, Petráš – Gríger, Vrána, Chrpa – Ringler, Šťovíček, Vaněk – Wágner, Veselý, Flek

HC Stadion Litoměřice: Veselý (Michajlov) – Chmel, Pavlas, Kovářů, Miškář, Jakúbek, Malek, Matějček, Procházka, Rubeš, Valášek, Piegl, Šťáva, Zajan, Pilař, Sýkora, Bažant, Muller, Uhlík, Hanták, Kratoška, Veselý.

SK Kadaň

Také domácí tým prošel řadou změn. Odešel slovenský útočník Martin Sloboda, do zahraničí odešel Danko Deveri a z hostování se do Mostu vrátil Kamil Charousek. Naopak do Kadaně přišla, stejně jako minulý rok, řada mladíků. Šimon Petráš a Jan Walter z Plzeňské juniorky, Martin Kohout a Tomáš Harkabus z Jihlavy a také junioři z partnerského Chomutova a karlovarské Energie. Mladý tým doplnili zkušení hráči jako Jaroslav Mrázek nebo Jaroslav Kůs.

První přípravný zápas odehráli Trhači s Mostem. Pro oba celky to bylo první utkání a tomu také odpovídal obraz hry. Domácí po dvou třetinách vedli 2:1 zásluhou Kohouta a Černého, hosté však zásluhou zkušeného dua Divíšek-Kubinčák otočili skóre v poslední třetině a zvítězili 2:3.

S příchodem nového generálního manažera prošel obměnou i hráčský kádr Litoměřic. Přišlo několik juniorů z vlastní líhně, pražské Sparty a hradeckého Mounfieldu. Ze zahraničí se do Čech vrátili Martin Jakúbek(Polonia Bytom) a Dominik Müller(Motala AIF). V sestavě kališníků se také představí zkušený brankář Filip Šindelář a veterán Václav Pletka, který nabral přes 600 startů v domácí nejvyšší soutěži.

Litoměřice mají za sebou dva přípravné zápasy. V prvním zápase se představili v Mladé Boleslavi. Kališníci se svým soupeřem drželi krok celé dvě třetiny, po kterých prohrávali 2:1. Ve třetí třetině ovšem Stadionu došly síly a Boleslav čtyřmi brankami, zatímco Stadion skóroval pouze jednou zásluhou Valáška. Utkání tak skončilo 6:2.

Ve druhém utkání přijel na litoměřický led ústecký Slovan. Oba celky hrály s poměrně mladým týmem a tomu také odpovídal obraz hry. Po necelých čtyřech minutách otevřel skóre litoměřický odchovanec Zajan, hosté do dvou minut odpověděli zásluhou Furcha a ve druhé části se o otočení skóre postaral Merta. Další gól i přes velkou snahu obou stran k vidění nebyl a utkání tak skončilo 1:2.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Filip De Bolle

Branky a nahrávky: 20. Flek (Vrána, Gríger), 32. Petráš (Osmík, Wágner) – 6. Valášek (Šťáva, Rubeš), 18. Valášek (Rubeš, Málek), 27. Miškař (Muller, Jakúbek), 38. Pilař (Piegl, Šťáva), 47. Veselý (Pavlas), 50. Rubeš (Valášek, Procházka), 54. Procházka (Rubeš)

HC Stadion Litoměřice: Veselý (32. Michajlov) – Chmel, Pavlas, Kovářů, Miškář, Jakúbek, Malek, Matějček, Procházka, Rubeš, Valášek, Piegl, Šťáva, Zajan, Pilař, Sýkora, Bažant, Muller, Uhlík, Hanták, Kratoška, Veselý