Mladá Boleslav – Slavia 5:1 (0:1 po s.n.) | Košice – Zvolen 6:3 (kon.) | Litvínov – Znojmo 1:4 (kon.)
Olomouc – Zlín 1:2 (kon.) | Třebíč – Jihlava 1:3 (kon.) | Plzeň – Chomutov 4:1 (kon.)
Motor ČB – Anyang Halla 1:2 (kon.) | Benátky n/J – Ústí n/L 4:2 (kon.) | Litoměřice – Most 5:2 (kon.)
K. Vary – Kladno 3:4 (2:3 po s.n.) | SHK Hodonín – Piešťany 0:0 (zruš.) | Opava – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Žilina – Nové Zámky 3:2 (2:1 po s.n.) | Pelhřimov – Žďár n/S 4:3 (1:0 po s.n.) | David Servis – Tábor 3:0 (kon.)
HC Slovan – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Lausanne – Sparta 2:4 (kon.)
HC Olomouc
1:2 (0:0, 0:1, 1:1)
Berani Zlín
Úterý 09.08.2016, 17:00 • Zimní stadion Olomouc. Kapacita: 5.500 míst. • Přípravné zápasy

To je dnes ode mě vše, přeji příjemný zbytek večera a třeba někdy napočtenou. (19:23:49)

Viděli jsme bojovné utkání z obou stran. Radují se hosté, kteří si připsali o gól více. Na první gól museli diváci čekat až do druhé třetiny, kdy Pavel Kubiš prostřelil Konráda těsně po skončení přesilové hry. Následně hosté dostali možnost hrát více než minutu v přesilové hře pěti proti třem, tuto přesilovou hru nevyužili. Druhý gól si Ševci připsali ve vlastním oslabení, kdy uprchl osamocený Okál a překonal domácího brankáře. Hanáci Kašíka překonali třikrát, ale pokaždé jim gólovou radost překazila branková konstrukce. Domácí se dočkali snížení v sedmapadesáté minutě, kdy Kašíka překonal kapitán Martin Vyrůbalík. Ani závěrečný tlak k vyrovnání nevedl a Zlínští tak vyhráli po šedesáti minutách 2:1.
    Následně si týmy zkusili prodloužení ve třech hráčích na obou stranách, to trvalo pouhých 26 vteřin. Ostřížek se dostal do úniku, vylákal Kašíka z branky a zakončil. Prodloužení vyhráli domácí.
    Došlo i na samostatné nájezdy. Těch diváci mohli vidět čtrnáct, úspěšní exekutoři byli pouze tři – za domácí Mikúš, na zlínské straně Ondráček a rozhodující nájezd si připsal Antonín Bořuta. V nájezdech byli úspěšnější hosté, vyhráli 2:1.

Bořuta nic nevymýšlel, rychle vystřelil do pravého horního růžku a trefil přesně. Hosté tak vyhráli v samostatných nájezdech 2:1.

Rác se snažil rozhýbat Kašíka a rychle vypálit, jeho střela směřovala mimo tři tyče.

Šťastný trefil prudkou střelou horní tyč.

Změna pořadí, Eberle neuspěl s kličkou do bekhendu.

Houdek střílel znovu mezi betony, neúspěšně.

Okál se snažil Konráda prostřelit nad beton, ale domácí brankář si jeho pokus pohlídal.

Vyrůbalík se rozjel pomalu, střílel mezi betony, ale Kašík ho vychytal.

Hrazdíra nic nevymýšlel a pálil, Konrád vyrazil.

Mikúš dokázal krátkou kličkou překonat Kašíka.

Kubišovi v rozhodující fázi nájezdu utekl puk, takže Konrád měl snadnou práci.

Strapáč zkoušel střelu z větší dálky, neúspěšně.

Ondráček překonl Konráda střelou nad beton.

Ostřížek zkoušel stejnou fintu, ale neuspěl.

Za hosty Podešva neúspěšný, blafákem trefil pouze Konrádův beton.

Prodloužení již nepokračuje, na řadě jsou samostatné nájezdy.

Po 26 vteřinách prodloužení se mohou domácí radovat! David Ostřížek se dostal do samostatného úniku, dostal Kašíka pryč z branky a poté již měl jednoduchý úkol trefit prázdnou branku.

Přestože hosté vyhráli poměrem 2:1, bude následovat pětiminutové prodloužení ve třech hráčích a také samostatné nájezdy.

59:45
    Kohouti nedokáží přejít přes modrou čáru.

59:22
    Hanáci se nevzdávají a Vyrůbalík zakládá útok z obranného pásma.

59:12
    Puk je na zlínských hokejkách.

59:01
    Olomouc zkusí hru bez brankaře, vhazování po Kašíkově pravé ruce.

59:01
    Domácí tým si vyžádal oddechový čas.

58:58
    Konrád opouští branku!

58:30
    Zlín se z olomouckého sevření dokázal dostat a zavézt puk za Konrádovu branku.

58:08
    Olomouc ve velkém tlaku před Kašíkem. Ale střelba je velmi nepřesná.

57:48
    Mikúš nabil Škůrkovi, jeho střela skončila mimo tři tyče.

56:57
    Olomouc se žene za vyrovnáním. Ale Kašík zatím hosty drží.

56:12
    Olomouc právě vstřelila branku!

Nejprve nenápadný útok se mění v první branku domácích. Ostřížek vypálil puk na Konráda, ten jej vyrazil jen před Martina VYRŮBALÍKA, který se nemýlil. Asistence: David Ostřížek, Petr Strapáč.

55:44
    Holík prověřil Konráda, ale jeho střela těsně minula domácí branku.

55:33
    Po kombinaci Mataie se Zemanem pálil Vyrůbalík, ale střela mu nesedla a Kašík s ní neměl žádný problém. Vhazování po jeho pravé ruce.

55:00
    Ondráček s Kubišem se řítili dva na jednoho, zezadu je dojížděli další bránicí hráči, Ondráček volil střelu, Konrád ji vyrazil.

53:25
    Bukarts s Holíkem znovu ohrozili Konráda! Ten musel předvést rozklek, aby dokázal zabránit třetímu gólu do své sítě.

53:10
    Ostřížek ukořistil puk za modrou čárou a poslal jej z dosahu hostů.

52:48
    Jaroměřský vyhazuje až za Kašíkovu branku.

52:27
    Domácí se osvobozují, Matai se snažil ohrozit Kašíka, neúspěšně.

52:12
    Přesilová hra pro hosty, Ondrušek (OLO) se provinil držením protihráče.

52:06
    Šťastný faulován Ondruškem, výhoda pro hosty.

51:45
    hosté hrají v plném počtu.

51:32
    Puk vytečován mimo ledovou plochu, vhazování ve středním pásmu.

50:58
    Vyrůbalík našel střílenou přihrávkou Ostřížka vedle hostující branky, Kašík už byl na zemi, Ostřížek ho nedokázal překonat.

50:41
    Práce pro Kašíka, Ondrušek střílel od modré čáry, Eberle dorážel, Kašík puk za svá záda nepustil.

50:26
    Herman zaváží puk do útočného pásma.

50:07
    Ševci se osvobozují.

49:45
    Přesilová hra pro domácí, Kubiš (ZLN) se mimo puk pustil do Ondruška a je vyloučen na dvě minuty.

49:22
    Zlín obětavě brání modrou čáru, Hanáci se přes jejich obranný val nedokážou dostat a ohrozit Kašíka.

Dnešní utkání sleduje 2771 diváků.

48:52
    Matai nájezd neproměnil. Jeho střela nad ledem šla mimo Kašíkovu branku.

48:52
    Domácí Matai unikal, dostal se před bránicího hráče, ten fauloval a Matai tak pojede trestné střílení!

48:39
    Další zákrok si Konrád připisuje po střele Veselého.

48:30
    Bukartsova střela z vrcholu kruhů vytečována do ochranné sítě.

48:24
    Holík s Bukartsem zahrozili, Konrád nemusel zasahovat.

47:40
    Hosté hrají v plném počtu.

47:34
    Zlín právě vstřelil branku!

Studená sprcha pro domácí. Ve vlastní přesilové hře jim po levé straně unikl Zdeněk OKÁL, který trefil růžek Konrádovy branky. Bez asistence.

47:20
    Kotvan hosty osvobozuje.

46:54
    Eberle nabíjí Houdkovi, jeho střela míří mimo.

46:32
    Domácím se přesilová hra nedaří, Ševci dokonce kombinují v útočném pásmu.

45:40
    Šance na vyrovnání v přesilové hře, Bukarts odsedí 2 minuty za hákování.

45:36
    Obrovská šance domácích, po střele Ostřížka se Kašík dostal mimo branku, ale Strapáč nedokázal přes bránicí hráče trefit puk do odkryté klece.

45:15
    Vyrůbalík se snaží založit útok z obranné třetiny.

44:52
    Nepřesnosti na obou stranách, ani jeden z týmů nedokáže přejít s pukem na holi střední pásmo.

44:07
    Kubiš nedokázal tečovat přihrávku a píská se zakázané uvolnění, vhazování po Kašíkově pravé ruce.

43:55

43:33
    Hanákům se stále nedaří překonat hostující obranu a dostat se do útočného pásma.

43:14
    Domácí se při rozehrávce provinili zakázaným uvolněním, vhazuje se po Konrádově pravé ruce.

43:08
    Říčka vyhazuje přes všechny čáry.

42:41
    Výborný Kašíkův zákrok! Škůrek si nabruslil před branku, dostal přihrávku, Kašík se ještě ohlížel zda mu puk nevypadl, ale byl úspěšnz.

42:13
    Zlínští po vhazování vyhodili přes všechny čáry a Kohouti se snaží dostat do útočného pásma.

41:55
    Kubiš (ZLN) si odpyká dvě minuty za podražení.

41:44
    Třetí tyč v dnešním zápase nastřelil Eberle!

41:10
    Jakub Hermal ujížděl po pravé straně, překonal střelou Kašíka, ale puk zastavila tyč.

40:52
    Hosté se dostali k puku a Honejsek se dere do útoku.

40:25
    Je to Olomouc, kdo zakládá první útok, Škůrek zaváží do pásma a nahazuje ke Kašíkovi.

40:02
    Na úvodním buly Ostřižek proti Holíkovi. Úspěšnější hostující hráč.

40:01

Třetí část za okamžik začne, obě mužstva již jsou na ledové ploše.

Třetí třetina začne přibližně v 18:30.

Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, když těsně po skončení přesilové hry dokázal najít mezírku mezi Konrádovými betony Pavel Kubiš. I domácí dostali výhodu přesilové hry, v té si vytvořili šance, ale žádná z nich neskončila za Kašíkem. Kohouti se hnali za vyrovnáním, ale brzdila je vyloučení. Zlín hrál déle než minutu a čtvrt ve dvojnásobné přesilové hře, Konrád předvedl několik výborných zákroků a podržel domácí. Do největší šance se dostal hostující Říčka, ale Konrádův beton dokázal zabránit druhému gólu za svá záda.

40:00

39:50
    Kubiš tvrdě vypálil, Konrád vyrazil jeho střelu do rohu, kde se dohrála druhá třetina.

39:17
    Matějíček zakládá útok z obranného pásma.

38:53
    Nyní zahrozil Bukarts z pravého kruhu, puk skončil mimo tři tyče.

38:30
    Jaroměřský vypálil tvrdě od modré, střela těsně minula branku.

37:45
    Kašík pomáhal s rozehrávkou ve vlastním pásmu, puk však sebral Jergl, obránci hned přispěchali brankáři na pomoc a situaci zvládli.

37:25
    Hosté kombinují v útočném pásmu.

37:02
    Mikúš dojížděl Kašíkem vyražený puk, ale Holomek byl rychlejší.

36:33
    Domácí hrají v plném počtu.

36:31
    Honejskova přihrávka před branku zblokovaná do ochranné sítě.

36:02
    Matějíček nahazuje do útočného pásma, kde puk sbírá Jaroměřský a vyhazuje.

35:17
    Velká šance hostů. Říčka se ocitl sám před Konrádem, ten předvedl fantastický zákrok betonem.

34:55
    Dva zákroky Konráda v krátkém sledu z levé strany pálil Marušák.

34:46
    Zlín rozestavěn v útočném pásmu.

34:33
    Dvojnásobná přesilovka pro hosty! Zeman (OLO) se provinil vysokou holí.

34:10
    Ondráček bojuje o puk u mantinelu. Hosté se pořád drží v pásmu.

33:51
    V obranném pásmu se provinil sekáním Okála Herman (OLO).

33:15
    Olomouc se drží v útočném pásmu a kombinuje, chybí však finální střela.

32:36
    Kašík vyrazil Škůrkovo nahození od červené čáry a následně měli zlínští hráči problém vyvézt puk z obranné třetiny.

32:20
    Mataiova střela skončila až v ochranné síti.

31:40
    Skladaný našel krásnou přihrávkou Škůrka, jeho střelu zblokoval obránce mimo branku.

31:05
    Mikúš s Eberlem kombinují v útočném pásmu, hostující obránci výborně blokují střely.

30:39
    Žižka zakládá útok z vlastního obranného pásma.

30:12
    Strapáč hledal před brankou Ostřížka, puk k němu však neprošel.

29:48
    Škůrek nahazuje za Kašíkovu branku.

29:30
    Beutlovu střelu tečoval Matai těsně vedle branky.

29:03
    Holomkova přihrávka byla vytečována mimo ledovou plochu, vhazování ve zlínském obranném pásmu.

28:45
    Konrád přikrývá lehké nahození od modré čáry, vhazování po jeho pravé ruce.

28:34

28:20
    Domácí musí znovu začínat z obranné třetiny.

27:45
    Fořt nabíjel na modrou čáru Staňkovi, jeho střela byla těsně před Kašíkem zblokovaná.

27:31
    Nebezpečná teč Ráce před Kašíkem, hostující gólman si s ní poradil a vhazuje se po jeho levé ruce.

27:13
    Zlínští se osvobozují a kombinují okolo Konráda.

26:33
    Přesilová hra pro domácí, Okál (ZLN) dostal dvě minuty za podražení.

25:37

Přestože si Zlín v přesilové hře nevytvořil souvislý tlak, dokázal po skončení udeřit. Pavel KUBIŠ z pravé strany dokázal najít mezeru mezi Konrádovými betony. Asistence: Jiří Ondráček, Jiří Marušák.

25:26

25:00
    Kašík má nyní více práce než Konrád. Prověřil ho Burian.

24:35
    Zlínu se nedaří rozbít olomoucký obranný val a nedokáží přejít do útočného pásma.

24:15
    Domácí se znovu osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

24:05
    Holík zakládá útok.

23:40
    Olomouc se osvobozuje, Strapáč dokonce ohrozil Kašíka střelou od modré čáry.

23:26
    Beutl (OLO) vyloučen na dvě minuty za podražení.

23:04
    Hosté si zahrají první přesilovou hru, Kohouti faulovali v útočném pásmu. Zlínští zatím ve výhodě.

22:46
    Matai se Zemanem kombinují v útočném pásmu.

22:26
    Mikúš poslal Skladaného do útoku. Ten vystřelil z pravé strany a Kašík jeho střelu vytečoval do ochranné sítě.

21:55
    Podešva byl volný na vrcholu kruhů, zakončit však nedokázal.

21:21
    Rác z vystřelil z úrovně brankové čáry, Kašíka nepřekvapil.

20:56
    Veselý vybojoval puk v rohu. Hosté se drží v útočném pásmu.

20:36
    Zlínští zakládají útok z obranné třetiny.

20:19
    Strapáč vyzkoušel Kašíkovu pozornost z pravé strany.

20:04
    Na úvodním vhazování úspěšnější Ostřížek.

20:01

Obě mužstva již nastupují na led.

Druhá třetina začne přibližně v 17:43.

V úvodu první třetiny jsme viděli opatrný hokej. V první větší šanci se ocitl domácí Adam Zeman, který pronikl po pravé straně, gólmana hostů překonal, avšak jeho střelu po ledě zastavila pravá tyč. V osmé minutě zahrozili i Zlínští Bukarts s Holíkem, když první jmenovaný dostal přihrávku na střed hřiště, ale Konrád střelu za svá záda nepustil. V jedenácté minutě dostali domácí výhodu přesilové hry, avšak ta se jim nevydařila a Kašíkovu klec neohrozili. Hosté zahrozili Okálem, kterého však výborným zákrokem lapačkou zastavil Konrád. Velkou šanci spálili domácí, když se dostali do přečíslení tři na jednoho, ale Kašíka nepřekonali. Zlínští měli poté více ze hry, ale olomoucká obrana v čele s Konrádem pracuje zatím bezchybně.

20:00

19:55
    Ondrušek se dostal ke střele, se kterou měl Kašík problémy, ale s pomocí obránců nebezpečí zažehnal.

19:45
    Rác zakládá ještě jeden útok.

19:33
    Bukarts nahazuje za Konrádovu branku.

18:57
    Ani jeden z týmů nedokáže projít s pukem na holi přes střední pásmo.

18:28
    Klvaňa zakládá útok z obranného pásma.

18:11

18:10
    Puk byl vytečován mimo hrací plochu.

17:50
    Útočnou akci Kohoutů zastavuje postavení mimo hru.

17:46
    Hosté znovu vyhazují puk.

17:31
    Zlín se osvobozuje.

17:14
    Zlínští rychle přistupují k hráčům a blokují střely.