Tisková konference před startem CHL | (kon.) | | | TK Bílí Tygři Liberec | (kon.) |
Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 9. den | (kon.) | | | Přehled událostí na LOH Rio 2016 - 10. den | (kon.) |
Skok do výšky - kvalifikace (muži) | (kon.) | | | 400 m - semifinále (ženy) | Vítěz: A. Felixová (USA) (kon.) |
Trojskok - finále (ženy) | Vítěz: C. Ibargüenová (COL) (kon.) | | | 100 m - semifinále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) |
1 500 m - semifinále (ženy) | Vítěz: G. Dibabová (ETH) (kon.) | | | 400 m - finále (muži) | Vítěz: W. van Niekirk (RSA) (kon.) |
100 m - finále (muži) | Vítěz: U. Bolt (JAM) (kon.) | | | Trojskok - kvalifikace (muži) | Vítěz: Ch. Taylor (USA) (kon.) |
200 m - rozběhy (ženy) | Vítěz: M. J. Ta Louová (CIV) (kon.) | | | 3 000 m překážek - rozběhy (muži) | Vítěz: C. Kipruto (KEN) (kon.) |
Hod kladivem - finále (ženy) | Vítěz: A. Wlodarczyková (POL) (kon.) | | | 3 000 m překážek - finále (ženy) | Vítěz: R. Jebetová (BRN) (kon.) |
400 m překážek - rozběhy (muži) | Vítez: A. Whyte (JAM) (kon.) |
C1 1000 m - rozjížďky a semifinále (muži) | Vítěz: I. Štokalov (RUS) (kon.) | | | K2 500 m - rozjížďky a semifinále (ženy) | (kon.) |
K1 200 m - rozjížďky a semifinále (ženy) | (kon.) | | | K1 1000 m - rozjížďky a semifinále (muži) | (kon.) |
Drezura jednotlivci Grand Prix ve volném stylu | (kon.) |
Sprint - 1/16 a opravy (ženy) | (kon.) | | | Omnium - stíhačka na 4 km (muži) | Vítěz: L. N. Hansen (DEN) (kon.) |
Omnium - vyřazovací závod (muži) | Vítěz: E. Viviani (ITA) (kon.) | | | Sprint - 1/8 a opravy (ženy) | (kon.) |
Omnium - kilometrová časovka (muži) | Vítěz: D. Kennett (NZL) (kon.) | | | Omnium - 10 km (ženy) | Vítěz: T. Šarokavová (BLR) (kon.) |
Omnium - flying lap (muži) | Vítěz: D. Kannett (NZL) (kon.) | | | Sprint - 9. - 12. místo (ženy) | Vítěz: N. Hansenová (NZL) (kon.) |
Omnium - stíhačka na 3 km (ženy) | Vítěz: L. Trottová (GBR) (kon.) | | | Omnium - bodovací závod na 40 km (muži) | (kon.) |
Omnium - vyřazovací závod (ženy) | Vítěz: L. Trottová (GBR) (kon.) |
Nad 75 kg - finále (ženy) | Vítěz: S. Meng (CHN) (kon.) | | | Do 105 kg (muži) | A. J. S. Abbood (IRQ) (kon.) |
10km maraton - ženy | Vítěz: S. Van Rouwendaalová (NED) (kon.) |
Celodenní liveblog | (kon.) | | | Celodenní liveblog | (kon.) |
Týmy (ženy) – semifinále | (kon.) | | | Týmy (ženy) – semifinále | (kon.) |
Týmy (muži) – semifinále | (kon.) |
Do 64 kg - odpolední předkola (muži) | (kon.) | | | Do 81 kg - odpolední čtvrtfinále (muži) | (kon.) |
Do 60 kg - dopolední čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 52 kg - dopolední předkola (muži) | (kon.) |
Do 69 kg - dopolední semifinále (muži) | (kon.) | | | Do 75 kg - dopolední předkola (muži) | (kon.) |
Do 60 kg - odpolední čtvrtfinále (ženy) | (kon.) | | | Do 52 kg - odpolední předkola (muži) | (kon.) |
Do 69 kg - odpolední semifinále (muži) | Vítěz: D. Jelevssinov (KAZ) (kon.) | | | Do 75 kg - odpolední předkola (muži) | (kon.) |
Závody mužů | (kon.) | | | Závody žen | (kon.) |
3m prkno (muži) - předkolo | (kon.) |
Kruhy (muži) - finále | Vítěz: E. Petrounias (GRE) (kon.) | | | Přeskok (muži) - finále | Vítěz: R. Gwang (PRK) (kon.) |
Kladina (ženy) - finále | Vítěz: S. Weversová (NED) (kon.) |
Dvojice - kvalifikace technická | Vítěz: Ishčenková, Romašinovová (RUS) (kon.) |
Kord, družstva (muži) | Vítěz: Francie (kon.) |
Řecko-římský do 85 kg - kvalifikace | (kon.) | | | Řecko-římský do 130 kg - kvalifikace | (kon.) |
Řecko-římský do 85 kg - finále | Vítěz: D. Čakvetadze (RUS) (kon.) | | | Řecko-římský do 130 kg - finále | Vítěz: M. Lopez Nunez (CUB) (kon.) |
Nizozemsko - Austrálie | 4:0 (kon.) | | | Německo - Nový Zéland | 3:2 (kon.) |
Nový Zéland - Austrálie | 4:2 (kon.) | | | USA - Německo | 1:2 (kon.) |
Velká Británie - Španělsko | 3:1 (kon.) |
Francie - Chorvatsko | 9:8 (kon.) | | | Srbsko - Japonsko | 12:8 (kon.) |
Brazílie - Maďarsko | 6:10 (kon.) |
Brazílie - USA | 3:13 (kon.) | | | Austrálie - Maďarsko | 8:9ph (kon.) |
Rusko - Španělsko | 12:10 (kon.) |
konec
100 m - semifinále (muži)
Vítěz: U. Bolt (JAM)
Tomáš Lysý
Postupující do finále:
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Justin Gatlin (USA) 9,94
4. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95
5. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
6. Akani Simbine (RSA) 9,98
7. Yohan Blake (JAM) 10,01
8. Trayvon Bromwell (USA) 10,01.
Konečné pořadí semifinále:
První semifinále:
1. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95 vteřiny
2. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
3. Akani Simbine (RSA) 9,98
4. Jak Ali Harvey (TUR) 10,03
5. Nickel Ashmeade (JAM) 10,05
6. Marvin Bracy (USA) 10,08
7. Čej-jie Sie (CHN) 10,11
8. Hassan Taftian (IRI) 10,23.
Druhé semifinále:
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Trayvon Bromwell (USA) 10,01
4. Chijindu Ujah (GBR) 10,01
5. Ryota Yamagata (JPN) 10,05
6. Kim Collins (SKN) 10,12
7. Cejhae Greene (ANT) 10,13
Andrew Fisher (BRN) - diskvalifikován.
Třetí semifinále:
1. Justin Gatlin (USA) 9,94
2. Yohan Blake (JAM) 10,01
3. Christophe Lemaitre (FRA) 10,07
4. Ping-tchien Su (CHN) 10,08
5. Kemarley Brown (BRN) 10,13
6. James Dasaoulu (GBR) 10,16
7. Aska Cambridge (JPN) 10,17
Daniel Bailey (ANT) - nestartoval.
Startovní listina:
Semifinále 1:
Hassan Taftian (IRI)
Jimmy Vicaut (FRA
Nickel Ashmeade (JAM)
Akani Simbine (RSA)
Čej-jie Sie (CHN)
Ben Youssef Meite (CIV)
Marvin Bracy (USA)
Jak Ali Harvey (TUR)
Semifinále 2:
Cejhae Greene (ANT)
Kim Collins (SKN)
Andrew Fisher (BRN)
Andre De Grasse (CAN)
Usain Bolt (JAM)
Chijindu Ujah (GBR)
Ryota Yamagata (JPN)
Trayvon Bromwell (USA)
Semifinále 3:
James Dasaoulu (GBR)
Ping-tchien Su (CHN)
Yohan Blake (JAM)
Kemarley Brown (BRN)
Justin Gatlin (USA)
Aska Cambridge (JPN)
Daniel Bailey (ANT)
Christophe Lemaitre (FRA)
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Justin Gatlin (USA) 9,94
4. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95
5. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
6. Akani Simbine (RSA) 9,98
7. Yohan Blake (JAM) 10,01
8. Trayvon Bromwell (USA) 10,01.
Konečné pořadí semifinále:
První semifinále:
1. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95 vteřiny
2. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
3. Akani Simbine (RSA) 9,98
4. Jak Ali Harvey (TUR) 10,03
5. Nickel Ashmeade (JAM) 10,05
6. Marvin Bracy (USA) 10,08
7. Čej-jie Sie (CHN) 10,11
8. Hassan Taftian (IRI) 10,23.
Druhé semifinále:
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Trayvon Bromwell (USA) 10,01
4. Chijindu Ujah (GBR) 10,01
5. Ryota Yamagata (JPN) 10,05
6. Kim Collins (SKN) 10,12
7. Cejhae Greene (ANT) 10,13
Andrew Fisher (BRN) - diskvalifikován.
Třetí semifinále:
1. Justin Gatlin (USA) 9,94
2. Yohan Blake (JAM) 10,01
3. Christophe Lemaitre (FRA) 10,07
4. Ping-tchien Su (CHN) 10,08
5. Kemarley Brown (BRN) 10,13
6. James Dasaoulu (GBR) 10,16
7. Aska Cambridge (JPN) 10,17
Daniel Bailey (ANT) - nestartoval.
Startovní listina:
Semifinále 1:
Hassan Taftian (IRI)
Jimmy Vicaut (FRA
Nickel Ashmeade (JAM)
Akani Simbine (RSA)
Čej-jie Sie (CHN)
Ben Youssef Meite (CIV)
Marvin Bracy (USA)
Jak Ali Harvey (TUR)
Semifinále 2:
Cejhae Greene (ANT)
Kim Collins (SKN)
Andrew Fisher (BRN)
Andre De Grasse (CAN)
Usain Bolt (JAM)
Chijindu Ujah (GBR)
Ryota Yamagata (JPN)
Trayvon Bromwell (USA)
Semifinále 3:
James Dasaoulu (GBR)
Ping-tchien Su (CHN)
Yohan Blake (JAM)
Kemarley Brown (BRN)
Justin Gatlin (USA)
Aska Cambridge (JPN)
Daniel Bailey (ANT)
Christophe Lemaitre (FRA)
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Justin Gatlin (USA) 9,94
4. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95
5. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
6. Akani Simbine (RSA) 9,98
7. Yohan Blake (JAM) 10,01
8. Trayvon Bromwell (USA) 10,01.
1. Justin Gatlin (USA) 9,94
2. Yohan Blake (JAM) 10,01
3. Christophe Lemaitre (FRA) 10,07
4. Ping-tchien Su (CHN) 10,08
5. Kemarley Brown (BRN) 10,13
6. James Dasaoulu (GBR) 10,16
7. Aska Cambridge (JPN) 10,17
Daniel Bailey (ANT) – nestartoval.
1. Usain Bolt (JAM) 9,86
2. Andre De Grasse (CAN) 9,92
3. Trayvon Bromwell (USA) 10,01
4. Chijindu Ujah (GBR) 10,01
5. Ryota Yamagata (JPN) 10,05
6. Kim Collins (SKN) 10,12
7. Cejhae Greene (ANT) 10,13
Andrew Fisher (BRN) – diskvalifikován.
1. Jimmy Vicaut (FRA) 9,95 vteřiny
2. Ben Youssef Meite (CIV) 9,97
3. Akani Simbine (RSA) 9,98
4. Jak Ali Harvey (TUR) 10,03
5. Nickel Ashmeade (JAM) 10,05
6. Marvin Bracy (USA) 10,08
7. Čej-jie Sie (CHN) 10,11
8. Hassan Taftian (IRI) 10,23.
Semifinále 1:
Hassan Taftian (IRI)
Jimmy Vicaut (FRA
Nickel Ashmeade (JAM)
Akani Simbine (RSA)
Čej-jie Sie (CHN)
Ben Youssef Meite (CIV)
Marvin Bracy (USA)
Jak Ali Harvey (TUR)
Semifinále 2:
Cejhae Greene (ANT)
Kim Collins (SKN)
Andrew Fisher (BRN)
Andre De Grasse (CAN)
Usain Bolt (JAM)
Chijindu Ujah (GBR)
Ryota Yamagata (JPN)
Trayvon Bromwell (USA)
Semifinále 3:
James Dasaoulu (GBR)
Ping-tchien Su (CHN)
Yohan Blake (JAM)
Kemarley Brown (BRN)
Justin Gatlin (USA)
Aska Cambridge (JPN)
Daniel Bailey (ANT)
Christophe Lemaitre (FRA)
Před čtyřmi lety na nejrychlejším běhu planety jasně dominovali zástupci Jamajky. První místo bral Usain Bolt s fantastickým časem 9,63, na druhém místě doběhl jeho krajan Yohan Blake, jenž byl pouze o 12 setin "pomalejší" a třetí skončil Američan Justin Gatlin za 9,79.
Peking 2008:
A právě na hrách v Riu se bude Usain Bolt snažit završit zlatý hattrick, protože již v Pekingu 2008 bral své první olympijské zlato na této nejrychlejší trati. V Číně vyhrál s časem 9,69 před druhým Richardem Thompsonem z Trinidadu a Tobaga (9,89), třetí pak skončil opět Američan, a to Walter Dix (9,91).