Brazílie – Švédsko 0:0 (3:4 po pen.) | Kanada – Německo 0:2 (kon.)
po penal. (3:4)
Brazílie
0:0 (0:0)
Švédsko
Úterý 16.08.2016, 18:00 • Maracanã, Rio de Janeiro • Olympijské hry - ženy • Semifinále
Sledujte:

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště opět na shledanou. (20:56:36)
    Závěrečná radost Švédek a smutek Brazilek.

Dnešní utkání je za námi. Brazilky dnes byly celý zápas lepším týmem, ale nakonec se z vítězství neradovaly, neboť podlehly Švédkám 0:1 po penaltách. Ty tak po skalpu Američanek, které také porazily po penaltách, dokázali zvítězit i nad domácími Brazilkami, a postoupily tak do finále, kde se utkají buď s Kanadou nebo Německem. Brazilky si tím pádem zahrají pouze zápas o bronz.

120+4. Lisa DAHLKVISTOVÁ - 0:1

120+4
    V penaltovém rozstřelu zvítězil tým Švédsko.

Autorkou rozhodující penalty je LISA DAHLKVISTOVÁ.

5. série
    3:4
    Dahlkvistová proměňuje a Švédky postupují do finále!

5. série
    3:3
    Ou! Andressa Alvesová neproměňuje svůj pokutový kop.

4. série
    3:3
    Fischerová nedala Bárbaře šanci a stav je tak opět vyrovnaný 3:3.

4. série
    3:2
    Rafaelle poslala míč k levé tyči a je to 3:2.

3. série
    2:2
    Segerová také proměňuje. 2:2.

3. série
    2:1
    Andressa bezpečně proměňuje střelou k levé tyči. 2:1.

2. série
    1:1
    Na druhé straně ale neproměňuje také Asllaniová a stav penalt je tak stále 1:1.

2. série
    1:1
    Cristiane neproměňuje!

1. série
    1:1
    Schelinová proměňuje střelou do levé šibenice a stav je tak 1:1.

1. série
    1:0
    Marta bezpečně proměňuje první pokutový kop a posílá Brazilky do vedení.

Střílení penalt začíná.

Druhé prodloužení skončilo a rozhodnout tak budou muset pokutové kopy! Marta měla v samém závěru prodloužení obrovskou šanci, tu však nedokázala proměnit a o vítězi dnešního utkání rozhodnou penalty.

120+4
    Druhé prodloužení skončilo.

Martin Penker

Tomáš Pavlík

Branky: rozh. pen. Dahlkvistová

Karty:   65. Beatriz (BRA), 70. Andressa Alvesová (BRA), 87. Formiga (BRA) – 76. Jakobssonová (SWE), 116. Dahlkvistová (SWE)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 10:2. Střely mimo: 23:4. Rohy: 10:4. Ofsajdy: 7:3. Fauly: 12:6.
    Brazílie: Bárbara – Poliana, Monica, Rafaelle, Tamires – Thaisa (46. Andressa), Formiga – Debinha (91. Cristiane), Marta (C), Andressa Alvesová – Beatriz (101. Raquel Fernandesová).
    Náhradníci: Aline – Andressa, Raquel Fernandesová, Bruna Benitesová, Érika, Cristiane, Fabiana.

Švédsko: Lindahlová – Samuelssonová (120. Berglundová), Fischerová, Sembrantová, Rubenssonová – Appelquistová (104. Schoughová), Dahlkvistová, Asllaniová – Schelinová (C), Blacksteniusová (61. Jakobssonová), Segerová.
    Náhradníci: Carlénová – Schoughová, Jakobssonová, Ericcsonová, Berglundová, Anderssonová, Hammarlundová.

Rozhodčí: Venegasová – Chavezová, Caudillová – Borjasová