Vsetín – Havířov 1:9 (kon.) | Olomouc – Přerov 5:3 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
1:9 (1:2, 0:2, 0:5)
AZ Havířov
Čtvrtek 18.08.2016, 11:30 • Zimní stadion Na Lapači • Přípravné zápasy mladšího dorostu

V poslední třetině hosté definitivně rozhodli, když nasázeli domácím dalších pět branek. Havířov tedy zaslouženě vítězí.
    Já se s Vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (13:32:54)

59:43
    Křenek ještě jednou zasahuje u své levé tyčky.

59:22
    Hráči Havířova si nahrávají ve středním pásmu.

58:27
    V poslední dvouminutovce vidíme i práci pro havířovského gólmana. Chtěl pro jistotu krýt puk pod lapačkou, ten mu však vyklouzl a podél branky se dostal k domácímu hráči.

58:00
    Vsetínští vyvážejí kotouč ven z pásma.

57:15
    Zápas už se jen dohrává, pokud se však někdo dostane do blízkosti branky, určitě zkusí skórovat.

55:54
    Činčala v dobré pozici před gólmanem nevystřelil.

55:06
    Hradil se dostal ke střele z mezikruží, mířil mimo a Šembera zasahovat nemusel.

54:41
    Čempel měl před sebou odkrytou bránu, domácí hráč do střely vložil hokejku.

54:01
    Hosté se již do útoku moc neženou a nahrávají si za vlastní brankou. Do rozehrávky zapojují i gólmana.

52:14
    Havířov právě vstřelil branku!
    BACKA měl dva pokusy na to, aby poslal puk do vsetínské brány. Ten druhý už mu vyšel a střelou k tyčce navyšuje vedení svého týmu. Asistence: Grygar, Tomeček.

51:24
    Vsetínští si i v blízkosti Šembery raději nahrávají, než aby vystřelili. Proto gólman Havířova neměl zatím v této třetině moc práce.

50:19
    Bojuje se za havířovskou bránou.

49:38
    Vsetínský hráč za vlastní bránou si myslel, že nahraje spoluhráči a vyšle ho do úniku, nakonec však jeho pas skončil na holi Byčkova. Jeho střelu Křenek pokryl.

49:14
    Nyní se nevědělo, kde se kotouč nachází, nakonec se našel pod betonem vsetínského brankáře.

49:06
    Grygar opět pálil, Křenek betonem zasahuje.

48:22

48:18
    Hosté si nahrávali v útočném pásmu, když přijel Grygar, převzal kotouč a poslal dělovku k pravé tyči Křenkovy branky.

47:46
    Kotouč je sice v obranném pásmu Vsetína, ovšem na holi domácího borce.

46:40
    Pro Vsetín je tu tedy další nepříjemnost v podobě vyloučení, zatím to však vypadá, že se Havířovští v početní výhodě nedostanou do útočného pásma jen tak.

46:22
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Dohnal – 2 min., napadení).

45:57
    Přesnou střelu po ledě vyslal PŘEČEK. Asistence: Činčala.

45:00
    Revaj namazal na hůl Kužilkovi, který pálil od modré.

43:31
    Dvojici Thiel, FRENČIAK se podařilo probít skrz vsetínskou obranu a druhý jmenovaný přidává přesný zásah.

42:54
    Hra se odehrává převážně ve středním pásmu, Havířov se chce prodrat do útočné třetiny, ale domácí brání. Nejdotěrnějším hráčem z hostujícího týmu je Hrčka.

41:42
    Po delší době se kotouč ocitl v držení Vsetínských. Badura jej dovezl k bráně hostí.

40:50
    ČINČALA přidává další branku svého týmu. Asistence: Bez asistence.

40:12
    Backa sice ještě úspěšný nebyl, k odraženému kotouči se však dostal TOMEČEK a překonal Křenka střelou nad beton. Asistence: Backa

40:01

Hosté do druhé třetiny doslova vlétli, což jim přineslo další dvě branky v rychlém sledu. Byli lepším týmem až do 30. minuty, kdy došlo na jejich straně k vyloučení. V početní výhodě se Vsetínští dostali do útoku a do šancí, což jim vydrželo až do konce třetiny. Branku však vstřelit nedokázali a tak po druhé třetině prohrávají už 1:4.
    Třetí třetina začne cca v 13:04.

40:00

39:10
    Lidák musel nyní nadvakrát zasahovat ramenem.

38:22
    Vsetínským se nedaří překročit červenou čáru a dostat se do útočné poloviny. Jejich nápady jsou dobré, přesnost je však nepodporuje.

36:51
    Hosté se vydali střídat, jeden z hráčů si však vyjel ke vsetínské brance. Šindelek se mu v tom snažil zabránit, to se mu sice povedlo, ale málem si kotouč kopl do branky sám. Lidák si svou brankovou čáru pohlídal.

36:08
    Opět se Vsetín musí bránit, nyní na to jde však aktivněji a je úspěšnější.

35:10
    Kužilek předvedl výborný obranný zákrok proti přesile ze strany soupeře.

34:39
    Zdá se, že přesilová hra domácí nakopla. Od udělení početní výhody se jim daří dostávat do útočného pásma a ohrožovat branku soupeře.

34:05
    Trio vsetínských útočníku se sešlo před havířovským gólmanem Šemberou, nejblíže ke gólu byl Lukačka.

33:51
    Lidák teď nevěděl, kde je kotouč. Puk byl nakonec v ochranné síti, vhazuje se tak po pravici vsetínského brankáře.

32:30
    Tempo Revaje nebylo při příjezdu do útočné třetiny nijak závratné a jen tak mimochodem vystřelil od modré čáry. Tato střela nebyla pro vsetínského brankáře složitá.

31:31

30:44
    Domácím se daří udržet v útočné třetině. Havířov se v přesilové hře může spoléhat na výkony svého gólmana.

29:55
    Cyprys pálil z levého kruhu, gólman jeho pokus srazil hokejkou.

29:40
    Havířov vyhazuje.

29:31
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Hrček – 2 min., nedovolené bránění).

28:58
    Nyní musel Lidák pohlídat branku i před svými spoluhráči.

28:06
    Vsetínští se snažili dostat do pásma nahozením, zakázané uvolnění z toho sice není, hostující hráči si však ke kotouči našli cestu znovu.

27:25
    Vsetínští jsou pod velkým tlakem.

26:48
    Mikulík na chvíli zavezl kotouč do útočného pásma.

25:58
    Tomeček ani na třetí pokus Lidáka nepřekonal. Nejprve dostal skvělou nahrávku před branku, tuto jeho první střelu gólman vyrazil a když se dostal k dorážce, kotouč projel okolo brankové čáry. Třetí pokus byl také z bezprostřední blízkosti a i nyní si jej gólman pohlídal.

25:39
    Jančar vystřelil z pravého kruhu, jeho střela orazítkovala mantinel za vsetínskou bránou.

25:26
    Stále se hraje u vsetínské branky.

24:30
    MASTIČ předvedl na chlup stejný kousek jako Činčala. Sice se zdálo, že tentokrát má vsetínský gólman kotouč pod kontrolou, nakonec puk přeci jen brankovou čáru přešel. Asistence: Bez asistence.

23:36
    ČINČALA se obtočil kolem hráčů před Lidákovou brankou a kotouč poslal po ledě do odkrytého levého dolního rohu. Brankář Vsetína nestačil včas zareagovat a posunout lapačku na správné místo. Asistence: Přeček.

22:46
    Boháč rozehrává zpoza brány, má na to hodně času i prostoru.

22:20

22:08
    Trvaj nahrál Frančiakovi a ten kotouč opět vyváží až ke vsetínské bráně.

21:03
    Badura bojuje u mantinele se dvěma soupeři. Havířov se dostává k puku a vyváží jej ze třetiny ven.

20:40
    Lukačka vystřelil z mezikruží, Trvaj ukrývá kotouč mezi betony.

20:20
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Backa – 2 min., podražení).

20:01

O něco málo lepší byli v první třetině hosté, měli více šancí. Na druhou stranu ale nevyužili dlouhou přesilovku 5 na 3. Naopak domácí přesilovou hru využili hned v úvodu a díky ní se dostali do vedení. Vsetínští snažili, a když už se dostali k havířovské bráně, byla z toho velká šance. Brankář Havířova si však vedl skvěle a i díky němu je jeho tým ve vedení.
    Druhá třetina začne cca v 12:20.

20:00

19:23
    Hradil se přebruslil všechny soupeře a dostal se před havířovského gólmana, ten na střelu od pravého mantinelu vytáhl vyrážečku.

18:58
    Poslední minuta patří Havířovu, který se dostal před vsetínskou branku.

18:33
    V souboji u mantinelu byli úspěšnější hosté a mohou se vydat do útoku.

17:26
    Kotouč se otřel o Hrčkovu brusli a málem zapadl do brány. Trvaj si se skákavým pukem poradil, jinak bychom tu měli už druhý vlastí gól.

17:25

16:09
    Vsetínu se nedaří ohrožovat Trvaje. Hra se odehrává daleko od havířovské brány.

15:25
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Koubek – 2 min., nedovolené bránění).

14:37
    Čempel tečoval těsně před gólmanem, chybělo pár centimetrů k tomu, aby Lidák nedokázal zasáhnout.

13:55
    Povedené akce na obou stranách. Chyběla jen gólová tečka, oba gólmani si však skvěle pohlídali prostor u tyče.

12:49
    Branka je připsána DUFKOVI, kotouč si však do sítě dopravili sami vsetínští hráči.

11:47
    Přeček byl v dobré střelecké pozici, v rozhodujícím okamžiku jej zradila rovnováha.

10:53
    Mikulec si teď nerozuměl s Vávrou, čehož málem využil soupeř. Druhý jmenovaný hráč si vše rychle uvědomil a zavezl kotouč do bezpečí.

09:34
    Obě mužstva v plném počtu.

09:20
    Vsetín zahrozil únikem.

08:40
    Havířov se nedokáže udržet v útočném pásmu.

07:34
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Dufek – 2 min., nedovolené bránění).

07:16
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Mikulík – 2 min.).

07:00
    Havířovští si v početní výhodě vytvářejí tlak, vystřelili však po delší odmlce a Lidák bez problému zasáhl.

06:27
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Badura – 2 min.).

05:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín (Kužilek – 2 min., hákování).

05:20
    JANČAR se prosadil pod Lidákovy betony. Asistence: Malysz, Tomeček.

04:09
    Hostující Dufek se snažil zakončit po objetí brány. Domácí obránce si jej pohlídal a hráč Havířova tak nemohl zakončit.

03:09
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Domácí rychle využívají přesilovku a dostávají se do vedení! Střelcem je MIKULÍK.

02:57
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Tomeček – 2 min., faul kolenem).

02:04
    Přichází první zákrok gólmana. Předvádí jej brankář Vsetína.

01:28
    Útočná část domácí formace vyvezla puk k havířovské bráně. Gólmana se jim ohrozit nepodařilo.

00:51
    Vsetínu se daří odrážet útočný nápor hostů, ze své třetiny se však nedostávají.

00:18
    Aktivněji začali hokejisté Havířova.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.

Helena Hegeďová

Branky a nahrávky: 4. Mikulík (Lukačka) – 6. Jančar (Malysz, Tomeček), 13. Dufek, 24. Činčala (Přeček), 25. Mastič, 41. Tomeček (Backa), 41. Činčala, 44. Frančiak (Thiel), 46. Přeček (Činčala), 53. Backa (Grygar, Tomeček)

VHK ROBE Vsetín: Lidák (41. Křenek) – Mikulec, Vávra, Kužilek, Šindelek, Sviták, Fojtášek, Vindiš, Houser, Lukačka, Mikulík, Pochyly, Badura, Bouček, Dohnal, Calada, Hradil, Kopčil, Sovják, Boháč, Cyprys
    AZ Havířov: Trvaj (30. Šembera) – Hrček, Koubek, Grygar, Dabrowski, Frančiak, Thiel, Macurák, Malysz, Tomeček, Revaj, Jančar, Činčala, Přeček, Čempel, Byčkov, Dufek, Mastič, Backa