Liberec – Lørenskog 4:3 (po pr.) | Sparta – Färjestad 1:2 (kon.) | Eisbären – SaiPa 2:4 (kon.)
Pardubice – Frölunda 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Växjö 3:2 (2:1 po s.n.) | Mannheim – Tappara 4:1 (kon.)
Djurgården – Rouen 4:0 (kon.) | Gap – Linköping 0:2 (kon.)
Djurgårdens IF
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
Les Dragons de Rouen
Neděle 21.08.2016, 19:00 • Hovet Arena, Stockholm • Hokejová Liga mistrů • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je zápas Hokejové Ligy mistrů a to mezi Djurgårdens IF a Les Dragons de Rouen.

Djurgårdens IF se loni ve švédské SHL umístil na sedmé příčce po základní části. V play-off pak vypadl ihned ve čtvrtfinále. Švédský celek se i v loňské sezoně 2015/2016 zůčastnil Hokejové Ligy mistrů. V ní ale skončil již v osmifinálové části.

Les Dragons de Rouen se v loni stal šampionem nejvyšší francouzské soutěže a po dvouletém čekání tak navázal na svou šňůru čtyř mistrovských titulů v řadě. Pro Rouen je letošní ročník premiérový v Lize mistrů a v prvním zápase proti Davosu čekala francouzský celek prohra 1:4.

Djurgårdens IF: Tellqvist (Reideborn) – Varakas, Press, E. Johansson, Urbom, Falk, Bernhardt, Ollas-Mattson – Tambellini, Anderson, Brodin – Ljungh, Lundh, Ridderwall – Ikonen, Vejdemo, Possler – Eriksson, Fallstrom, Davidsson – L. Johansson.

Les Dragons de Rouen: Sabourin (Papillon) – Matheson, Chakiachvili, Coulombe, Dame-Malka, P. Koudys, Langlais, Dorey – Guenette, D. Koudys, Lamperier – Thinel, S. Treille, Miller – Y. Treille, Hussey, Perret – Nesa, Raux, Bedin – Colotti.

Rozhodčí: Fonselius, Rantala – Ahlen, Wernstrom.

Oba týmy již nastupují na ledovou plochu.

00:01

00:10
    Po úvodním buly mají puk domácí a snaží se proniknout do útočné třetiny.

00:28
    Dan Koudys zavezl puk do rohu kluziště, kde o kus černé gumy svedl tvrdý boj s domácími obránci. Kotouče se nakonec ujímají hráči Djurgårdens.

01:49
    Dame-Malka přenechal puk Coulombemu, jenž tvrdou střelou prověřil pevnost Tellqvistovo betonů.

02:05
    Akci Djurgårdens zastavuje odpískaný ofsajd.

03:11
    Koudys zvládl souboj u mantinelu a poslal svůj tým do protiútoku. Ten ale ztroskotal na útočné modré.

03:59
    Fallstromova střela přes obránce ponechala Sabourina klidného. Francouzský gólman vyráží.

04:44
    Bekhendové zakončení Ljungha z bezprostřední blízkosti zlikvidoval brankář Rouenu bleskovým zákrokem lapačkou.

05:26
    O puk se nyní dlouze bojovalo ve střední třetině, k vidění bylo i několik tvrdých bodyčeků.

05:58
    Domácím se daří pronikat do pásma. K vyloženým šancím se ale zatím nedostávají.

06:23
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Davidsson – 2 min., vražení na hrazení).

06:36
    Djurgårdens ihned vyvezli puk ze svého pásma.

06:52
    Další rychlé vyhození kotouče ze strany domácích.

07:15
    Rouen má problémy s překonáním útočné modré čáry.

07:23
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Sabourina.

08:23

09:15
    Dlouhé nahození obránce Djurgårdens se mění v icing. Vhazování před Tellqvistem.

09:53
    Pohlednou akci předvedl Ridderwall, který prošel okolo tří hráčů a poslal puk jen těsně vedle brány!

10:44
    Sabourin byl na svém místě a proti tvrdé ráně Falka vystavil svou hruď.

11:50
    Djurgårdens nyní drží puk a neustále se snaží dostat do pásma.

12:54
    Vejdemo se dostal z pukem až za bránu soupeře. Zde ale tvrdě narazil na obranu Rouenu a o kotouč přišel.

13:34
    Vejdemo nyní zkusil vystřelit z mezikruží. Přihrávka byla příliš prudká a podjela pod nohou domácího útočníka.

14:28
    Nyní jsme byli svědky útoku hostů. Miller se dostal do zakončení z hranice kruhu. Trefil ale pouze nohu obránce.

15:42
    Hraje se velice svižně a téměř bez přerušení. Aktivnější jsou jednoznačně domácí, ovšem vyloženou gólovou šanci jsme zatím neviděli.

16:20
    Djurgårdens se nyní natlačili k brankovišti a několikrát se snažili dorazit puk do sítě. Hosté ale skvěle zapracovali a ubránili svou svatyni.

16:20
    Komerční pauza.

17:38
    Brodin vyšťoural puk z pod těla obránce a následně lehkým nahozením zakončil. Kotouč nyní kontroluje brankář francouzského celku.

18:34
    Ojedinělý útok Rouenu skončil po nahození puku, který následně po krátké strkanici získali domácí hráči.

18:59
    Po icingu Rouenu přichází vhazování před jejich bránou.

19:02
    Poslední minuta první třetiny.

19:30
    Tvrdou střelu Langlaise od modré dokázal zneškodnit připravený Tellqvist.

20:00

Úvodních dvacet minut je minulostí a stav je zatím bezgólový. Hře zatím dominovali hráči domácího celku, kteří si dokázali vytvořit tlak. Vážnější gólové akce ale nepřicházeli, gólmani neměli příliš práce.

20:01

20:10
    Rouen vyhrál první buly třetiny. Ihned ale převzali puk domácí, kteří zvládli pouze nahodit.

20:40
    Lehké nahození lapil do své rukavice Tellqvist.

21:05
    Djurgårdens kontrolují puk na svém území a snaží se zahájit ofenzivu.

21:57
    Přílišná snaha domácích dostat se do útočné třetiny končí jen zakázaným uvolněním.

22:08
    Puk se po zakončení Lamperiera odrazil od hole obránce do ochranné sítě a následuje vhazování v pásmu domácích.

23:37
    Bernhardtova střela se odrazila od nohy obránce. Domácí následně vyhodili puk z hrací plochy a hra se tedy stěhuje do středního pásma.

24:40
    Johansson se prokličkoval skrze obranu Rouenu a zakončil bekhendem. Puk ovšem nasměroval mimo bránu.

25:23
    Po křídle pronikl do útoku Hussey, jehož střela mířila jen těsně vedle bližší tyče!

25:45
    Nadějnou střelu Lundha likviduje Sabourin.

25:55
    Sabourin byl po dalším zákroku otřesený a rozhodčí na chvíli přerušil hru. Nyní je gólman hostů již zcela v pořádku a připraven dále chytat.

26:05
    Puk v ochranné síti a následuje komerční pauza.

26:41
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Langlais – 2 min., podražení).

26:59
    Prudká střela Andersona minula cíl a puk se dostal mimo útočné pásmo.

27:20
    Rouen nyní vyhazuje.

27:58
    Sabourin výborně zasáhl proti střele z hranice kruhu, proti které se zvládl bleskově přesunout!

28:41
    Hosté v plném počtu. Střelu Posslera vykopl gólman betonem.

29:20
    Icing Rouenu přerušuje plynulost hry.

29:43
    Djurgårdens přitvrzují tlak. Po ostré ráně od modré se snažili co nejlépe dorážet, ale hosté odolali.

30:29
    Domácí se drží v doslova přesilovkovém tlaku. Hosty zcela zamkli v jejich pásmu a snaží se o gólovou koncovku.

31:07
    Rouen se daří osvobodit z tlaku jen vyhozením puku do prostřední části hřiště.

32:04
    Sabourin předvedl další nádherný zákrok! Tváří v tvář Johanssonovi zvládl vyrazit vyrážečkou nebezpečnou střelu z blízka!

33:16
    Sacha Treille zkusil trefit baseballově puk ze vzduchu. Kdyby se býval trefil poslal by svůj tým jistě do vedení.

33:59
    Sabourin odolala dalšímu nájezdu Andersona, ten byl ale chvíli poté faulován a na ledě se strhla mela.

34:01
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Lundh – 2 min., sekání).

34:35
    Rouen se zatím drží v útočné třetině a snaží si najít pozici ke střelbě.

35:01
    Djurgårdens se vyhozením osvobozují.

35:33
    Sacha Treille zkusil rozhýbat Tellqvista při svém úniku. Bekhendový blafák ale švédský gólman prokoukl a předvedl krásný zákrok lapačkou.

35:44
    Domácí se osvobozují vyhozením.

35:55
    Hosty zastavuje ofsajd.

36:01

36:29
    Po útoku domácích končí puk v ochranné sítu a po komerční pauze bude následovat vhazování ve středním pásmu.

37:21
    Ostrá střela Falka mířila jen pár centimetrů vedle brankoviště.

38:30
    Nápor domácích se opět zvětšuje. Rouen se ale dobře brání.

39:01
    Zbývá poslední minuta druhé třetiny.

39:32
    Střelu Varakase pohodlně lapil připravený gólman.

39:59
    Djurgårdens právě vstřelilo branku!
    Po posledním vhazování třetiny se podařilo Djurgårdens vystřelit z modré a DANIEL BRODIN dorazil odražený puk za záda brankáře. Po konzultaci s videorozhodčím byl gól uznán. Bez asistence.
    39:59 Daniel BRODIN - 1:0

40:00

Ve druhé třetině dominovali brankáři a dlouho se ani jednomu z týmů nedařilo rozseknout bezgólový stav. Teprve v poslední vteřině třetiny Daniel Brodin poslal Djurgårdens do vedení.

40:01

40:10
    Po vyhraném buly se Rouen snaží dostat do útočné akce.

40:38
    Djurgårdens nyní drží kotouč a připravují se na útok.

41:48
    GUSTAV POSSLER dostal od Vejdema zpětnou přihrávku před bránu a po sklepnutí kotouče se mu podařilo přesně vystřelit mimo dosah gólmana. Asistence: Lukas Vejdemo.
    41:48 Gustav POSSLER - 2:0

42:55
    Za obranu soupeře se po dlouhém pasu dostal DANIEL BRODIN a po samostatné akci zakončil přesně za záda brankáře. Asistence: Ville Varakas.
    42:55 Daniel BRODIN - 3:0

43:45
    Góly evidentně povzbudili domácí a ti nyní ostřelují bránu Sabourina.

45:25
    Sacha Treille nyní pálil z nadějné pozice a poslal puk přímo do betonů přesunujícího se brankáře.

46:35

46:48
    Djurgårdens neustále obléhají Sabourina. Nadějnou střelu Posslera nyní francouzský brankář lapil.

47:55
    Gólman hostů si poradil s přesnou střelou Davidssona.

47:55
    Nyní se do sebe pustili Dame-Malka a Varakas! Ville Varakas v bitce uspěl a poslal soupeře k zemi. Oba se po rvačce odebrali do šaten.

47:55
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Varakas – trest ve hře, bitka).
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Dame-Malka – trest ve hře, bitka).

48:40
    Střelu Nesy dobře viděl brankář Tellqvist a skvěle zasáhl lapačkou.

48:41
    Oddechový čas pro domácí.

49:22
    Vyloučení v týmu Djurgårdens IF (Lundh – 2 min., hákování).

49:51
    Koudys se toho nebál a ostrou střelou prověřil pozornost domácího brankáře.

50:20
    V samostatném úniku zkusil Tambellini zakončit pod horní tyč, ale přestřelil.

50:57
    Tellqvist vyjel proti střele obránce a zastavil kotouč svým tělem.

51:22

52:28
    Hra je nyní vyrovnaná a hraje se ze strany na stranu.

52:46
    Vyloučení v týmu Les Dragons de Rouen (Guenette – 2 min., hákování).

52:46
    Komerční přestávka.

53:21
    Fallstromův bekhend mířil jen pár centimetrů vedle odkryté tyče. Gólman ležel na zemi a nemohl by zasáhnout!

54:06
    Rouenu se podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma.

54:22
    Po přihrávce Lundha mezi kruhy přesně zacílil MARKUS JUNGH a zvýšil tak vedení Djurgårdens na čtyřgólový rozdíl. Asistence: Patrik Lundh.
    54:22 Markus JUNGH - 4:0

56:15
    Po velké chybě hostů mohl skórovat Anderson, který zůstal sám před gólmanem a zkusil poslat puk k bližší tyči. Sabourin ale opět výtečně zasáhl.

Dnešní utkání sleduje 2293 diváků.

56:45
    Po dalším zákroku gólmana Rouenu se strhla menší strkanice před bránou. Ta byla rychle rozehnána rozhodčími.

58:07
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:58
    Tellqvist nyní senzačně odolal náporu hostů, kteří nadvakrát vystřelili z těsné blízkosti.

59:15
    Po útoku Lamperiera poskakoval puk brankovištěm, ale byl následně poslán obráncem mimo nebezpečnou zónu.

Zápas končí a ve třetí třetině zvládli domácí Djurgårdens dát tři další góly, kterými definitivně potvrdili své vítězství v zápase. (21:13:57)

Antonín Domanický

Branky a nahrávky: 40. Brodin, 42. Possler (Vejdemo), 43. Brodin (Varakas), 55. Jungh (Lundh)

Rozhodčí: Fonselius, Rantala – Ahlen, Wernstrom