Liberec – Lørenskog 4:3 (po pr.) | Sparta – Färjestad 1:2 (kon.) | Eisbären – SaiPa 2:4 (kon.)
Pardubice – Frölunda 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Växjö 3:2 (2:1 po s.n.) | Mannheim – Tappara 4:1 (kon.)
Djurgården – Rouen 4:0 (kon.) | Gap – Linköping 0:2 (kon.)
Eisbären Berlín
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
SaiPa Lappeenranta
Neděle 21.08.2016, 14:30 • Mercedes Benz Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina I

Tým SaiPa Lappeenranta vyhrál tento zápas 4:2 a do tabulky skupiny vybojoval další body. (16:48:49)

59:20
    Poslední minuta hry, oba týmy vědí, kdo vyhraje tento zápas a kdo odejde jako poražený.

58:20
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Wissmann – 2 min., hrubost).

58:00
    Poslední dvě minuty hry a hosté měli na holi definitivní pojistku své výhry, Leivo ale minul střelou z první.

57:25
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, domácí mají nyní více ze hry, nicméně kontaktní gól ne a ne vstřelit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:38

56:07
    Vyloučený domácí hráč se vrací do hry, pokračuje přesilovka Berlína.

54:38
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Olver – 2 min., hrubost).

54:06
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Fischbuch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (McFarland – 2 min., hrubost).

53:51
    Zápas se blíží do své finální fáze, domácím se nedaří vytvořit si tlak. Trenér Berlína dokonce přeházel sestavu, ale zatím to nepřináší ovoce.

52:45
    Vhazování před domácím brankářem. Vehanen kryje střelecký pokus Koskiranty, který svou střelu schoval za obránce.

52:00
    Tým SaiPa Lappeenranta přidal čtvrtý gól, a tak je pravděpodobně jasné, které mužstvo tento zápas vyhraje.
    51:29 Brett CARSON - 2:4

51:29
    SaiPa právě vstřelila branku!
    Krásná rána BRETTA CARSONA končí v síti. Hosté získávají zpět vedení o dva góly. Gólman Vehanen se jen ohlédl za pukem.

51:00
    Čas zbývající do konce třetí třetiny plyne velmi rychle. Hostující tým stále vede, nyní už jen o jednu branku.

49:33
    Hostující tým by nyní potřeboval tlak Berlína rozkouskovat a vrátit se ke své hře. Po inkasované brance se jejich herní systém vycházející z přesných přihrávek poněkud rozpadl.

48:55
    Domácí dokázali snížit a nyní jsou podstatně aktivnější. Jejich snaha je podporována fanoušky, kteří neúnavně podporují své oblíbence.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Petersen (Oliver), 48. Fischbuch (Petersen) – 16. McFarland (Koskiranta), 24. Jaaskelainen (Maalahti, Koskiranta), 38. Jarvinen, 52. Carson (Koskiranta)

Eisbären Berlín: Vehanen (Cuepper) – Mueller, Dupont, Bruneteau, Hoerdler, Baxmann, Wissmann, Braun – Machacek, Wilson, Rankel – MacQueen, Tallackson, Noebels – Petersen, Olver, Fischbuch – Talbot, Ziegler, Hessler
    SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Tuohimaa) – Maalahti, Carson, Taupalus, Savilahti-Nagander, Backman, Kappalainen, Sneck, Makinen – McFarland, Jaaskelainen, Koskiranta – Stomberg, Jarvinen, Kaksonen – Leivo, Koski, Kuronen – Verkkunen, Kettunen, Salminen