Liberec – Lørenskog 4:3 (po pr.) | Sparta – Färjestad 1:2 (kon.) | Eisbären – SaiPa 2:4 (kon.)
Pardubice – Frölunda 3:2 (2:0 po s.n.) | Mladá Boleslav – Växjö 3:2 (2:1 po s.n.) | Mannheim – Tappara 4:1 (kon.)
Djurgården – Rouen 4:0 (kon.) | Gap – Linköping 0:2 (kon.)
Eisbären Berlín
2:4 (1:1, 0:2, 1:1)
SaiPa Lappeenranta
Neděle 21.08.2016, 14:30 • Mercedes Benz Arena • Hokejová Liga mistrů • Skupina I

Tým SaiPa Lappeenranta vyhrál tento zápas 4:2 a do tabulky skupiny vybojoval další body. (16:48:49)

59:20
    Poslední minuta hry, oba týmy vědí, kdo vyhraje tento zápas a kdo odejde jako poražený.

58:20
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Wissmann – 2 min., hrubost).

58:00
    Poslední dvě minuty hry a hosté měli na holi definitivní pojistku své výhry, Leivo ale minul střelou z první.

57:25
    Zápas se v poklidném tempu dohrává, domácí mají nyní více ze hry, nicméně kontaktní gól ne a ne vstřelit.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině.

56:38

56:07
    Vyloučený domácí hráč se vrací do hry, pokračuje přesilovka Berlína.

54:38
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Olver – 2 min., hrubost).

54:06
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Fischbuch – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (McFarland – 2 min., hrubost).

53:51
    Zápas se blíží do své finální fáze, domácím se nedaří vytvořit si tlak. Trenér Berlína dokonce přeházel sestavu, ale zatím to nepřináší ovoce.

52:45
    Vhazování před domácím brankářem. Vehanen kryje střelecký pokus Koskiranty, který svou střelu schoval za obránce.

52:00
    Tým SaiPa Lappeenranta přidal čtvrtý gól, a tak je pravděpodobně jasné, které mužstvo tento zápas vyhraje.
    51:29 Brett CARSON - 2:4

51:29
    SaiPa právě vstřelila branku!
    Krásná rána BRETTA CARSONA končí v síti. Hosté získávají zpět vedení o dva góly. Gólman Vehanen se jen ohlédl za pukem.

51:00
    Čas zbývající do konce třetí třetiny plyne velmi rychle. Hostující tým stále vede, nyní už jen o jednu branku.

49:33
    Hostující tým by nyní potřeboval tlak Berlína rozkouskovat a vrátit se ke své hře. Po inkasované brance se jejich herní systém vycházející z přesných přihrávek poněkud rozpadl.

48:55
    Domácí dokázali snížit a nyní jsou podstatně aktivnější. Jejich snaha je podporována fanoušky, kteří neúnavně podporují své oblíbence.
    47:32 2:3

47:32
    Eisbären právě vstřelili branku!
    Nicholas Petersen našel výbornou přihrávkou DANIELA FISCHBUCHA, který neměl problém poslat kotouč do odkryté branky. Asistence: Nicholas Petersen.

47:01
    Hraje se velmi rychle, zbytečně se nepřerušuje, střel je k vidění velmi málo. Gólmani mnoho práce nemají.

45:59
    Přesilová hra končí, domácí hrají v plném počtu.

44:47
    Eisbären se s vypětím všech sil dokázal ubránit a posílá kotouč přes všechny čáry. Čtveřice domácích střídá.

44:24
    Hostující celek hraje přesilovou hru dobře, hned se dostal do útočného pásma a roztáčí kolotoč.

43:59
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Hoerdler – 2 min., vysoká hůl).

43:47
    Optickou převahu mají sice domácí, ale hráčům Berlína se nedaří dostávat se do střeleckých pozic.

42:15
    Vhazování před brankou Markkanena, který přikryl kotouč před dotírajícím útočníkem.

41:37
    SaiPa Lappeenranta kontroluje hru, hraje styl hry, který vyhovuje. Naopak domácí se snaží najít mezírky, kterými by mohli defenzivu soupeře překonat.

41:05

40:37
    Pokračuje přesilová hra domácího celku, hosté se však zatím velmi dobře brání.

40:01

Hostující celek vede o dvě branky a domácí mají už jen dvacet minut na to, aby se pokusili zápas zdramatizovat.

40:00

39:50
    Třetina se v poklidném tempu dohrává.

39:05
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Sneck – 2 min., držení protihráče).

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině.
    37:44 Jarvinen (SAI) - 1:3

37:44
    Gól v oslabení. MATT JARVINEN se dostal do brejku, který dokázal proměnit. Hostující tým se dostává do vedení o dvě branky.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry druhé třetiny.

36:50
    Přesilové hře rozhodně nepatří mezi ozdobné momenty tohoto zápasu. Ani jeden celek nedokázal početní výhodu proměnit.

35:50
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Stromberg – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

33:07
    Domácí celek se nyní dokázal ubránit soupeři a jeho přesilové hře. SaiPa Lappeenranta v početní výhodě zahrozila, ale přesilová hra zůstává nevyužitá.

31:25
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny, k vidění je poměrně rychlý hokej. Střelecky aktivnější domácí tým si nemůže poradit s obranou soupeře a zejména pak s dobře chytajícím brankářem Markkanenem.

31:07
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Tallackson – 2 min., hrubost).

30:20
    Hostující brankář raději přikryl kotouč. Buly po jeho levé ruce.

29:35
    Hra je přerušena, kotouč vylétl z hrací plochy. Buly ve středním pásmu.

29:10
    Hraje se poměrně svižný hokej. Šance k vidění prakticky nejsou. Optickou převahu mají hosté, kteří se dostali do vedení.

28:17
    Hosté v plném počtu. Domácí početní výhodu sehráli špatně.

27:45
    První ani druhá přesilovková formace se nemůže stabilněji usadit v útočném pásmu. Hostující tým se celkem bez problémů brání.

27:00
    Domácímu týmu se přesilová hra nedaří, snaží se hrát aktivně, ale naráží na dobře připravenou obranu soupeře.

26:17
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Makinen – 2 min., krosček).
    25:23 Neproměněné trestné střílení.

25:23
    Domácí Marcel Noebels to vzal na sebe. Jeho zakončení bylo sice elegantní, nicméně nepřekonal brankáře Markkanena.

25:23
    Lasse Lappalainen fauloval svého soupeře v jasné gólové pozici, následuje trestné střílení.
    23:24 Jaaskelainen (SAI) - 1:2

23:24
    Hostující celek se dostává do vedení. Střelou z předbrankového prostoru se prosazuje JOONA JAASKELAINEN. Gólman domácího týmu mnoho neviděl. Asistence: Kale Maalahti, Tero Koskiranta.

22:40
    Nyní musel zasahovat domácí brankář po střele Leiva.

22:20
    Hraje se rychlý hokej, který však nenabízí mnoho střeleckých pozic pro hráče.

20:58
    Německý tým vstoupil do druhé třetiny aktivně, snaží se získat vedení na svou stranu. Zatím se mu však nedaří finální přihrávka.

20:01

20:00

19:41
    Zakázané uvolnění vrací hru do útočného pásma domácího celku.

19:13

18:18
    Nyní to domácí zkoušeli od modré čáry, ale střelecký pokus byl zblokovaný.

17:35
    Domácí celek dohrává první dějství v početní výhodě, nicméně se opět nemůže stabilněji dostat do útočného pásma.

17:13
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Koskiranta – 2 min., vysoká hůl).

17:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v této třetině. Machacek bojuje v rohu o kotouč. Jeho snahu ale ruší pískot sudích.

16:37
    Závěr první třetiny se blíží, viděli jsme dva góly v rychlém časovém sledu.

15:01
    Hostující celek velmi rychle vyrovnává. Tero Koskiranta našel volného JOHNA MCFARLANDA, který se nemýlil.

13:57
    Domácí se dostávají do vedení. Prosazuje se po Oliverově přihrávce NICHOLAS PETERSEN.

12:05
    Buly před domácí brankou a hned musel Vehanen zasahovat, protože na něho vystřelil Jarvinen.

11:40
    Nyní už měl Markkanen podstatně více práce, ale střelu Wilsona dokázal chytit do rukavice.

11:12
    Domácí se nyní marně pokoušeli o přechod do útočného pásma. O puk je připravil obránce Backman.

10:00
    První třetina se dostává do své druhé poloviny, mnoho hokejových krásných momentů k vidění není. Hraje se poklidný hokej. Hodně bruslivý, šancí naprosté minimum.

08:20
    Vehanen dokázal vychytat Snecka ve vyložené pozici. Hostující útočník zvolil pro zakončení střelu příklepem, domácí maskovaný muž proti puku nastavil beton.

06:17
    I po komerční přestávce hrají oba celky velmi opatrně. Gólmani mnoho práce v tomto zápase nemají. Hraje se hodně ve středním pásmu.

05:20
    Eisbären Berlin hraje v plném počtu. Brankář Vehanen nemusel řešit žádnou složitou situaci.

04:40
    Přesilovou hru mají hosté velmi podobně jako domácí, tedy nemohou se stabilně udržet v předbrankovém prostoru.

04:10
    Sledujeme hokej, který nenabízí mnoho šancí. Týmy hrají opatrně, nechtějí udělat chybu.

03:20
    Vyloučení v týmu Eisbären Berlin (Rankel – 2 min., faul kolenem).

03:01
    SaiPa Lappeenranta hraje v plném počtu.

02:42
    Markkanen až nyní kryje střelu jednoho z členů druhé přesilovkové formace. Buly po jeho levé ruce.

02:10
    Eisbären Berlin se ještě nedostal do žádné střelecké pozice, hostující brankář zasahovat nemusel.

01:56
    Domácí hrají přesilovou hru velmi špatně, nemohou se stabilně dostat do útočného pásma.

01:01
    Vyloučení v týmu SaiPa Lappeenranta (Koskiranta – 2 min., podražení).

00:38
    Úvod zápasu nabízí opatrný hokej, ani jeden tým nechce udělat chybu.

00:01

Zápas za malý moment začne.

I SaiPa neměla vůbec špatnou sezónu, v základní části finské ligy skončila na pátém místě. Bohužel pro ně sezóna skončila ve čtvrtfinále. SaiPa se v loňské sezóně hokejové LM neúčastnila, takže nejsou k dispozici žádné výsledky. Pojďme se podívat na jejich přípravu na letošní sezónu. Finský klub odehrál tři zápasy, ve kterých si připsal jednu výhru, výhru po prodloužení a jednu prohru.

Eisbären Berlin

Německý klub má za sebou sezónu, která by se dala oznámkovat jako chvalitebná. Druhé místo v základní části je výborné, jenže následné vypadnutí ve čtvrtfinále PO, to kazí. V loňské sezóně LM postoupili se třemi body ze základní skupiny. Následně poté skončili s Skellefteou. Berlínští Medvědi už mají za sebou jeden zápas v letošním ročníku LM a to zápas za tři body. V pátek porazili Luleu 2:1.

Příjemný nedělní večer, vítám vás u zápasu hokejové Ligy mistrů. Dnes se utká domácí Eisbären Berlin a SaiPa Lappeenranta. Pojďme si tyto kluby představit.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. Petersen (Oliver), 48. Fischbuch (Petersen) – 16. McFarland (Koskiranta), 24. Jaaskelainen (Maalahti, Koskiranta), 38. Jarvinen, 52. Carson (Koskiranta)

Eisbären Berlín: Vehanen (Cuepper) – Mueller, Dupont, Bruneteau, Hoerdler, Baxmann, Wissmann, Braun – Machacek, Wilson, Rankel – MacQueen, Tallackson, Noebels – Petersen, Olver, Fischbuch – Talbot, Ziegler, Hessler
    SaiPa Lappeenranta: Markkanen (Tuohimaa) – Maalahti, Carson, Taupalus, Savilahti-Nagander, Backman, Kappalainen, Sneck, Makinen – McFarland, Jaaskelainen, Koskiranta – Stomberg, Jarvinen, Kaksonen – Leivo, Koski, Kuronen – Verkkunen, Kettunen, Salminen