Djurgården – Davos 6:0 (kon.) | Skellefteå – Kuopio 4:0 (kon.) | Frölunda – Pardubice 5:2 (kon.)
Nitra – Plzeň 2:1 (kon.) | Tappara – Lugano 1:3 (kon.) | Sheffield – HV71 2:5 (kon.)
Skellefteå AIK
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
KalPa Kuopio
Sobota 27.08.2016, 14:00Hokejová Liga mistrů • Skupina N

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

V tomto zápase Hokejové Ligy mistrů skupiny N proti sobě nastoupí švédský tým Skellefteå AIK a finský KalPa Kuopio.
    Sestava hostů

Skellefteå AIK: Hanses – Burstrom, Aho; Lindgren, Danielsson; Djuse, A. Pettersson – Moller, O. Pettersson, Lindstrom – Calof, Lindholm, Hetta – Olofsson, Wingerli, A. Petterson – Ericsson, Petterstrom, Krekula.

KalPa Kuopio: Kilpelainen – Lyytinen, Timonen; Lukka, Riikola; Sopanen, Mikkola; Ruuskanen – Nuutinen, Rissanen, A. Ruutu – Mankinen, Sebok, Nikko – Junnila, Vainola, Mutanen – Hamalainen, Pitkanen, Piipponen..

00:01

01:01
    Hostující celek vstoupil do zápasu aktivněji, snaží se na svého soupeře vlétnout a vstřelit úvodní branku utkání. Hanses má poměrně hodně práce na úvod.

02:38
    Píská se zakázané uvolnění. Hostující hráči si špatně přihráli, a tak se hra vrací před jejich branku. Akce to nebyla myšlená špatně, ale přesnost chyběla.

04:24
    V první polovině páté minuty registrujeme první vážnější šanci tohoto zápasu. Hostující kapitán Timonen se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale gólman Hanses dokázal kotouč udržet před brankovou čárou.

05:26
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindström – 2 min., hrubost).

06:08
    Domácí tým se velmi dobře brání, soupeře nenechává dostávat se do vyložených střeleckých pozic. Hanses mnoho práce díky skvělé hře obrany mnoho práce nemá.

06:58
    Skellefteå vysunula obránce poměrně vysoko, a tak mají soupeři velké problémy s přechodem přes modrou čáru.

07:47
    Domácí Lindström se po skončení trestu dostal do jakéhosi brejku. Jeho střelecký pokus byl velmi nepřesný.

09:20
    Blíží se polovina úvodní třetiny. Domácí se znovu dostávají do lepších pozic pro zakončení. Velmi dobrý útočník Calof se objevil v dobré pozici. Jeho rána jen o malý kousek minula branku.

11:27
    Oba týmy hrají útočný stal hry a obránci to v těchto chvílích nemají vůbec jednoduché. Střelci se snaží rozvlnit síť v brance.

12:03
    Hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

12:10
    Zápas znovu pokračuje, možnost přečíslení měli domácí hráči, ale tento moment využít nedokázali.

14:25
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Sopanen – 2 min., vražení na hrazení).

14:34
    Domácí celek má k dispozici dnes první přesilovou hru. Několikrát se dostali ke střele. Nehrají početní výhodu vůbec špatně.

15:58
    Tým Skellefteå AIK si připsal několik velmi dobrých šancí. I tak stále čekáme na první gól v tomto zápase.

16:25
    Finský celek hraje v plném počtu.

18:24
    O kotouč se bojuje zejména ve středním pásmu, ani jeden tým nechce udělat chybu.

19:00
    Hlasatel nyní ohlásil poslední minutu hry v první třetině.

20:00

Úvodních dvacet minut je pryč. Sledujeme atraktivní hokej, který ovšem nenabízí mnoho zajímavých gólových šancí.

20:01

21:08
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Riikola – 2 min., vražení na hrazení).

21:16
    Další přesilová hra pro hostující celek. Tu první proměnit nedokázal, bude druhá úspěšná?

22:09
    První přerušení hry po minutě přesilové hry. Kilpelainen kryje kotouč. Buly před jeho brankou.

22:41
    Do zajímavého zakončení se dostal Lindström, jeho střelu kryje brankář. Kilpelainen vyrazil ramenem.

22:50
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Ericsson – 2 min., držení protihráče).

23:08
    Hosté hrají v plném počtu, začíná jejich přesilový hra.

23:44
    Hosté se velmi často dostávají do střeleckých pozic, nicméně branku se jim trefit zatím nepodařilo.

24:19
    Rutuu a Mankinen se dostali do zakončení, ale Hanses oba střelce vychytal.

24:50

25:00
    Tvrdou střelou se prezentoval Möller. Kotouč minul branku jen o malý kousek.

25:57
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Vainola – 2 min., držení hole).

26:41
    KalPa Kuopio se zatím velmi dobře brání. Domácí mají velké problémy se založením útočné akce.

27:20
    Hostující Mankinen jen o malý kousek minul horní část branky, Hanses se jen ohlédl za kotoučem mířícím nad.

27:57

29:56
    Nyní se bude vhazovat v útočném pásmu hostujícího celku.

30:00
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Na úvodní gól stále čekáme. Stále častěji jsou ale k vidění velké šance.

32:23
    KalPa Kuopio má nyní více ze hry, hraje podstatně aktivněji a všechny formace se dostávají do útočného pásma poměrně snadno.

32:44
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Nuutinen – 2 min., sekání).

33:40
    Hostující celek se velmi zodpovědně brání, nedává soupeři mnoho prostoru pro kombinaci, obránci nic nevymýšlí a posílají kotouče rychle mimo pásmo.

34:44

35:30
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, do brejku se dostal domácí Lindholm, nicméně jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

36:26
    Střídavě se oba celky dostávají ke střeleckým pokusům. Gólmani nyní své týmy drží, na úvodní gól stále čekáme.

37:52
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Lukka – 2 min., držení hole).

37:58
    Domácí díky přesilové hře snadno získali útočné pásmo, snaží se vstřelit vedoucí branku v tomto zápase.

38:43
    Po krásné kombinaci se do zakončení dostal Calof, jehož střelecký pokus kryje gólman Kilpelainen.

39:09
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Calof – 2 min., příliš mnoho hráčů).

39:29
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindgren – 2 min., hákování).
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Riikola – 2 min., držení hole).

39:44
    Skellefteå právě vstřelila branku!
    Domácí se dostávají v přesilové hře do vedení. První gól k velké radosti fanoušků dávají domácí hráči. Gól dává obránce BURSTRÖM. Asistence: Lindström, Möller.
    39:44 BURSTRÖM - 1:0

40:00

40:01

40:54
    Pokračuje přesilová hra hostujícího celku. Niitinen se dostal do zajímavé pozice, ale kotouč trefit nedokázal.

41:17
    Přímo z trestné lavice se do brejku dostal CALOF, který navyšuje vedení domácího celku.
    41:17 CALOF - 2:0

41:49
    Nikko zblokoval střelu protihráče tak, že do dráhy kotouče nastavil své vlastní tělo. Vypadá to, že bude v pořádku.

45:01
    Nyní sledujeme poněkud anarchii na ledové ploše, ani z jedné strany se nejedná o kontrolovaný výkon.

46:01
    Petterström se dostal do výborné pozice, ale gólman jeho pokus vychytal.

46:40
    Domácí hrají výborně, snaží se hrát aktivně a přidat další branky.

48:43
    A je definitivně rozhodnuto. Domácí dávají třetí branku. Kotouč za brankovou čáru doklepl PONTUS PETTERSTRÖM. Asistence: Simon Krekula, Jimmie Ericsson.
    48:43 Pontus PETTERSTÖM - 3:0

50:36
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Pettersson – 2 min., držení hole).

50:58
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Sebok – 2 min., nedovolené bránění).

51:08
    Sledujeme hru čtyři na čtyři. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu, Sledujeme hodně bruslící hokej.

52:58
    Oba celky hrají v plném počtu. Zápas se blíží do své finální fáze.

53:54
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Lindholm – 2 min., vražení na hrazení).
    Vyloučení v týmu Skellefteå AIK (Calof – 2 min., vysoká hůl).

54:00
    Hostující hokejisté mohou snížit v přesilové hře pět na tři.

55:46
    Hansen kryje těžkou střelu Mankinena.

55:54
    Dvojnásobné oslabení domácí přečkali, nyní hrají v plném počtu.

56:53
    PETTERSSONOVA střela končí přesně v brance. Krásný hokejový moment. Domácí navyšují poměrně snadno své vedení.
    56:53 PETTERSSON - 4:0

57:07
    Vyloučení v týmu KalPa Kuopio (Sopanen – 2 min., hrubost).

58:00
    Poslední dvě minuty třetí třetiny, hosté hrají v oslabení dobře. Za malý moment budou mít polovinu oslabení za sebou.

59:07

Domácí tým potvrdil roli papírového favorita a vyhrál 4:0. Hosté nejvíce doplatil na mnoho nepřesností a nevyužití přesilové hry. (16:23:29)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 40. Burström (Lindström, Möller), 42. Calof, 49. Petterstöm (Krekula, Ericsson), 57. Pettersson

Skellefteå AIK: Hanses (Lindvall) – Bustrom, Aho, Danielsson, Lindgren, Pettersson, Djuse – Lindstrom, Pettersson E., Moller – Hetta, Lindholm, Calof – Pettersson A., Wingerli, Olofsson – Petterstrom, Ericsson, Krukula
    KalPa Kuopio: Kilpelainen (Godla) – Timonen, Lyytinen, Lukka, Riikola, Mikkola, Sopanen, Ruuskanen – Rissanen, Nuutinen, Ruutta – Nikko, Mankinen, Sebok – Vainiola, Mutanen, Junnila – Pipponen, Kokkola, Hamalainen – Pitkanen

Rozhodčí: Björk, Lemerlin – Kack, Yletyienen