Vladivostok – Viťaz 5:4 (kon.) | Novokuzněck – Jekatěrinburg 2:5 (kon.) | Novosibirsk – Chanty-Mansijsk 2:0 (kon.)
Omsk – Barys 3:1 (kon.) | CSKA Moskva – Ufa 3:1 (kon.) | Čerepovec – Čeljabinsk 2:7 (kon.)
N.Novgorod – Jokerit 3:1 (kon.) | Petrohrad – Magnitogorsk 4:2 (kon.) | Spartak Moskva – Riga 4:3 (kon.)
Spartak Moskva
4:3 (0:2, 2:1, 2:0)
Dinamo Riga
Sobota 27.08.2016, 16:00 • Lužniki Arena • KHL

Domácí tým vyhrává tento dramatický duel o jednu jedinou branku. Získává tak k velké radosti fanoušků v hale body do tabulky. (18:26:06)

Česká stopa v zápase
    Lukáš Radil (SPM) 1 střela, čas na ledě16:18
    Jakub Sedláček 30 střel, 26 zákroků, 4 inkasované branky.

59:50
    Hosté hrají v šesti.

59:11

59:05
    Jakub Sedláček krásným zákrokem zastavil jasnou šanci soupeře. Parádní moment českého gólmana.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:20
    Hosté nemohou hrát bez gólmana, puk nemají pod kontrolou.

57:47
    Domácí stále vedou o jednu branku a do konce zápasu zbývá něco přes dvě minuty.

56:52
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Komerční přestávka.

56:10
    Frenks Razgals se do brejku nedostal, protože přihrávka na něj směřující byla velmi nepřesná.

55:40
    Sledujeme podstatně rychlejší pasáž hry než byly ty předchozí.

55:00
    Pět minut zbývá do konce třetí třetiny.

54:31
    Nechybělo mnoho a bylo málem vyrovnáno. Gólman domácích nyní zachránil situaci.

53:25
    Blíží se finální část třetí třetiny. Domácí hokejisté prohrávali 0:2 a nyní vedou 4:3.

51:12
    Doufejme, že se nyní bude hrát rychleji a bez přerušení, neboť požitek ze zápasu je momentálně velmi malý.

50:13
    Spartak právě vstřelil branku!
    DMITRIJ KALININ posílá domácí do vedení! Krásná rána na vzdálenější tyč. Bleskově využitá přesilová hra. Asistence: Vjačeslav Leščenko, Matthew Gilroy.
    50:13 Dmitrij KALININ - 4:3

50:04
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Justin Shugg – 2 min., hákování).

49:00
    Polovina třetí třetiny se blíží. Hra je velmi poznamenaná častými přerušeními a fauly. Nic moc pěkného k vidění na ledové ploše není.

48:09
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Pjotr Sčastlivyj – 2 min., hákování).

47:54
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Maxim Potapov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Kaspars Saulietis – 2 min., hrubost).

47:48
    Při této herní situaci není k vidění mnoho krásných momentů.

46:46
    Sledujeme hru čtyři na čtyři.

46:15
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., hákování).

46:03
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., vražení na hrazení).
    45:30 Dmitrij KALININ - 3:3

45:30
    DMITRIJ KALINEN vyrovnává strav zápasu na 3:3. Krásnou ránou v přesilové hře ustanovuje stav zápasu jako nerozhodný.

45:25
    Velmi dobře se zatím hostující celek brání.

44:01
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Colton Gillies – 2 min., faul loktem).

44:00
    Čtyři minuty hry ze třetí třetiny jsou pryč.

43:26
    Sledujeme pasáž hry, která nabízí rychlý hokej, Dinamo brání své vedení a nechce o něj přijít.

42:16
    Hra je přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

41:40
    Spartak je nyní podporován fanoušky. Jakub Sedláček nemá snadnou pozici, musí odolávat valícím se útokům.

40:45
    Spartak hraje nyní aktivněji, snaží se napadat. Výsledkem tohoto snažení by měl být vyrovnávající gól.

40:01
    Domácí hokejisté vyhráli úvodní buly třetí třetiny.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:40
    Ještě jedna akce domácích, Jakub Sedláček je však pozorný a kryje.

39:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v této třetině. Kotouč kontrolují domácí.

38:14
    V poklidném tempu se druhá třetina dohrává. Gólmani nyní mnoho práce nemají.

37:00
    Probíhají poslední tři minuty hry v této periodě.

36:05
    Sledujeme závěr druhé třetiny, hostující celek se díky využité přesilové hře dostal do vedení.
    35:29 Mikelis REDLIHS - 2:3

35:29
    Riga právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení, po přihrávce Patricka Mullena se prosazuje MIKELIS REDLIHS. Gól v přesilové hře. Asistence: Patrick Mullen

34:48
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Vadim Berdnikov – 2 min.).

34:26
    Sledujeme vyrovnanou část hry, druhá třetina se blíží do své finální fáze. Ani jeden celek nyní nechce udělat chybu.

33:05
    Justin Shugg se pokoušel něco vymyslet v útočném pásmu, ale jeho přihrávka postrádala přesnost.

32:45
    Nyní je zápas hodně kouskovaný. Hra je často přerušovaná, plynulost chybí.

31:15
    Jakub Sedláček měl nyní plné ruce práce,a by si poradil se střelou Alexandra Vasiljeva.

30:54
    V poklidném tempu se nyní hra přelévá ze strany na stranu. Ani jeden celek nechce udělat chybu.

30:01
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu. Duel je vyrovnaný, oba celky vstřelily dvě branky.

29:06

28:54
    Po úpravě ledové plochy se pokračuje ve hře. Spartak se zodpovědně brání.

28:05
    Přesilovou hru hrají hostující hráči špatně, nedokáží si vytvořit stabilnější tlak v útočném pásmu.

27:06
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Gleb Šaškov – 2 min., faul kolenem).

26:34
    Pjotr Sčastlivyj se pokoušel dlouhým pasem vysunout spoluhráče, to se mu ale nepodařilo.

25:52
    Nyní mají převahu domácí hokejisté, kteří se snaží vstřelit rozdílovou branku. Ostatně rychle vyrovnání jim přidalo na pohodě.

25:08

24:52
    Početní výhoda hostujícího celku se blíží ke svému konci. Moskva se v pohodě brání.

24:12
    Dinamo hraje přesilovou hru, stabilně je v útočném pásmu, ale do střeleckých pozic se zatím nemůže dostat.

23:08
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Viktor Bobrov – 2 min., nedovolené bránění).
    21:44 Alexandr VASILJEV - 2:2

21:44
    Krásná rána ALEXANDERA VASILJEVA vyrovnává stav zápasu. Gólman Sedláček neměl nárok na kotouč.

20:39
    Bleskově se ve druhé třetině prosazují domácí. RYAN STOA poslal kotouč pod horní tyčku, brankář nestihl zareagovat. Asistence: Matthew Gilroy.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:33
    Domácí se snaží snížit, ale nemají mnoho prostoru pro kombinační hru.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině.

18:31
    Vadim Berdnikov vyváží kotouč z obranného pásma svého celku, do útoku se však přes dobrou obrannou hru soupeře nedostal.

18:00
    Za poklidného hokeje probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

17:24

16:45
    Další výborná práce defenzivy bránícího se celku.

15:48
    Velmi dobře se nyní hostující celek brání, obránci lehají do střel.

15:24
    Vyloučení v týmu Dinamo Riga (Edgars Kulda – 2 min., podražení).

14:15
    Těžká situace pro domácí celek, v době, kdy měl převahu v osobních soubojích inkasuje další branku. Domácí fanoušci podporují své hráče, ale mnoho důvodů k radosti nemají.

13:23
    Dlouhou dobu se hrálo ve středním pásmu, nyní však padl gól. Krásnou ránou se hosté dostávají do vedení o dvě branky. Povedenou střelou překonal gólmana JUSTIN SHUGG. Asistence: Pjotr Sčastlivyj

11:01
    Dinamo Riga hraje nyní podstatně aktivněji, v útočném pásmu stačilo vystřídat a nepřišlo o puk.

10:01
    Dostáváme se do druhé poloviny první třetiny. Obrázek hry je takový, že domácí se moc snaží vyrovnat, ale hosté jim k tomu nedávají takřka žádný prostor pro kombinaci v útočném pásmu.

09:10
    Kotouč vylétl z hrací plochy, hra je přerušena. Buly v neutrálním pásmu.

08:40
    Hostující celek se dokázal prosadit jako první, od tohoto momentu tempo hry poněkud opadlo.
    07:04 Guntis GALVINŠ - 0:1

07:04
    Z ničeho nic se hosté dostávají do vedení. Kirill Smirnov si do vlastní branky srazil nahození GUNTISE GALVINŠE. Asistence: Tim Sestito, Colton Gillies

06:30
    Markus Svensson měl nyní podstatně více práce. Vitalijs Pavlovs na něj dorážel. Gólman domácích měl však kotouč pod rukavicí. Buly po jeho levé ruce.

06:01
    Hra je přerušena následuje komerční přestávka.

05:28
    Markus Svensson nyní musel zasahovat, jeho obránci mu nepomohli, a tak se na něho řítil Edgars Kulda.

04:22
    Domácí hráči jsou hlasitě podporovaní fanoušky. Ti zatím sledují rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

03:44
    Obránci velmi rychle likvidují jakékoliv pokusy o útočné výpady. Gólmani takřka žádnou práci nemají.

02:05
    Eriks Ševčenko měl kotouč za svou brankou, rozehrával tak akci, v níž pokračoval jeho kolega, který o kotouč přišel.

01:36
    Úvod zápasu nabízí velmi rychlý hokej, ani jeden celek nechce udělat chybu. Gólmani mnoho práce zatím neměli.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Jedná se o zápas týmů, které v letošním ročníku KHL nevyhrály. Spartak Moskva nestačil na Helsinky (1:2). Riga prohrála se Soči 1:3 a nestačila ani na Nižnij Novgorod 0:2).

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům ledního hokeje. V tomto zápase Kontinentální Hokejové Ligy proti sobě nastoupí Spartak Moskva a Dinamo Riga.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 21. Stoa (Gilroy), 22. Vasiljev, 46. Kalinin, 51. Kalinin (Leščenko, Gilroy) – 8. Galvinš (Sestito, Gillies), 14. Shugg (Sčastlivyj), 36. Redlihs (Mullen)

Spartak Moskva: Svensson (Bespalov) – Bondarev, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Högström, Kirillov, Provolněv – Stoa, Leščenko, Radil – Šmoljov, Berdnikov, Vasiljev – Kuvajev, Potapov, Bobyljov – Smirnov, Šaškov, Bobrov.
    Dinamo Riga: Sedláček (Kalninš) – Mullen, Freibergs, Redlihs, Zile, Galvinš, Pujacs, Ševčenko – Sestito, Shugg, Gillies – Redlihs, Darzinš, Sčastlivyj – Meija, Indrašis, Toluzakov – Pavlovs, Kulda, Saulietis – Razgals.

Rozhodčí: Alexander Sergeyev, Eduard Ibatulin – Evgeny Pronskikh, Alexei Maitak