Olomouc – Trenčín 5:0 (kon.) | Kladno – Ústí n/L 2:1 (kon.) | Slavia – Sparta 2:3 (1:3 po s.n.)
Mladá Boleslav – Plzeň 5:3 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 4:1 (kon.) | Havířov – Zlín 1:2 (kon.)
Žďár n/S – Kolín 2:1 (kon.) | Klášterec nO – Sokolov 4:5 (3:4 po s.n.) | Tábor – Motor ČB 0:6 (kon.)
Vsetín – Přerov 3:5 (kon.) | Děčín – Bílina 4:2 (kon.) | Val. Meziříčí – Kopřivnice 6:2 (kon.)
Technika Brno – SHK Hodonín 3:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – Pelhřimov 10:0 (kon.) | Frýdek-M. – Prostějov 5:2 (kon.)
Šumperk – Opava 0:0 (zruš.) | K. Vary – Chomutov 6:2 (kon.) | Poruba 2011 – Vítkovice 3:9 (kon.)
AZ Havířov
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Berani Zlín
Úterý 30.08.2016, 18:00 • K&K PNEU Aréna, Havířov • Přípravné zápasy

Z Havířova je to pro dnešní den všechno. Fanoušci viděli velkou porci hokeje, nové prodloužení 3 na 3 i doplňkové nájezdy. Přeji hezkou dobrou noc. (20:21:30)

Nájezdy tak vyhrávají hosté ze Zlína 2:0.

Bednář sice měl mezeru na zakončení, ale trefil se pouze do lapačky.

Říčka Laca nepřekonal.

Kotalovi se otočka nepodařila.

Zdeněk Okál se trefil mezi betony Laca – 0:2.

Štumpf se pokusil překvapit Šafránka, ale klička mu nevyšla.

Veselý proměňuje bekhendem nad rameno Laca – 0:1.

Začali nájezdy.

Hráči si nyní vyzkoušeli 5 minut prodloužení 3 na 3. Výsledek tohoto minizápasu:

04:46 – ONDŘEJ VESELÝ (ZLN) – 0:1
    04:05 – PETR HOLÍK (ZLN) – 0:2
    02:34 – KAROL KORÍM (HAV) 1:2

Zápas vyhráli hosté ze Zlína, i když se Havířovu podařilo snížit a mohl ještě vyrovnat. Několik velkých šancí, ale neproměnil. Oba celky se i přesto domluvili na 5 minutovém prodloužení a nájezdech.

59:46
    Kotalova střela letěla kousek na horní tyčkou.

59:40
    Zakázané uvolnění Zlína. Havířov má ještě šanci.

59:14
    Kotalovo nahození Štumpf tečoval velmi dobře, puk šel jen o malý kousek vedle tyčky!

59:06
    Havířov je v útočném pásmu v šesti bez brankáře!

59:06
    Oddechový čas pro domácí.

59:01
    Krislovu střelu tečoval Pechanec, puk se ale do branky neodrazil.

58:09
    Kotala to zkusil od zadního mantinelu, z nulového úhlu se málem prosadil, puk se od Šafránka nebezpečně odrazil.

56:53
    Pechancovi se podařilo zatáhnout puk do pásma před tři bránící hráče, ale zakončení z toho nakonec nebylo.

56:18
    Havířovu se daří soupeře tlačit, ale Šafránek zatím hosty drží ve vedení.

55:48
    Zápas dostal dobrý náboj. Petranova bomba od modré končí ale opět na Šafránkovi.

55:05
    Havířov dále pokračuje! Korímova dělovka skončila na Šafránkovi.

54:19
    Havířov právě vstřelil branku!
    Domácí hráči dokázali tuto přesilovou hru využít, a to zaslouženě. Od modré čáry vyslal střelu na Šafránka DANIEL ŠTUMPF a puk zapadl vedle tyčky!
    Asistence: Antonín Pechanec.

53:45
    Havířov v závěru třetiny mohutně tlačí! Dopomáhá k tomu i přesilová hra, kterou domácí mají. Šafránek je zatím ale neprůstřelný.

53:21
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Holík – 2 min., hákování).

53:09
    Orság se dostal do zakončení, ale Šafránek puk vyrazil.

52:28
    Hosté jsou opět v ofsajdu.

51:06
    Sztefek vyslal tvrdou střelu, ale Šafránek dokázal puk vykopnout svým betonem! Následnou Korímovu dorážku, ale dokázal brankář Zlína pokrýt také!

50:30
    Dnešní utkání sleduje 2 009 diváků.

49:50
    Ondráček vůbec netrefil puk, který tak letěl hodně mimo branku.

48:35
    Po Korímově střele se dostal k dorážce Gřeš, ale puk za Šafránka nedostal! Havířov je nyní velmi aktivní.

47:43
    Krisl hledal volného Sztefka, který ale puk nezpracoval a velká šance Havířov tak končí! Probudili se fanoušci a Havířov se ještě pokusí se zápasem něco udělat.

46:43
    Orság s Pořízkem byli ve velké šanci, ale svou příležitost překombinovali! Orság pak už neměl dost prostoru na zakončení.

46:04
    Korímova střela od modré minula branku.

45:03
    Zakázané uvolnění Zlína.

44:43
    Honejsek byl v dobré pozici, ale puk mu sjel v nejméně vhodnou dobu z čepele!

43:37
    Bednář se dostal k zakončení z pravého kruhu, ale Šafránek dokázal vytasit rychlou lapačku.

43:20
    David Štastný se dostal až před Laca, ale havířovský brankář dokázal udržet naděje Havířova ještě v reálné podobě.

41:57
    Lenďák chtěl vyslat puk na Šafránka, ale obránci hostů dokázali puk vyrazit mimo.

41:20
    Puk opustil hrací plochu. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

40:15

40:01

Ve druhé třetině měl možná více šancí domácí AZ Havířov. Hosté, ale dokázali ve dvou případech překonat brankáře Laca a vybojovat si tak dobrou výchozí pozici pro třetí část. Závěr třetiny patřil Havířovu, ale v brance Zlína zatím chytá bezchybně Dušan Šafránek.
    Havířov – Zlín 0:2 po 2. třetině

40:00

39:55
    Havířov se přeci jen v závěru třetiny dokázal vypnout k několika dobrý střelám, ale zatím Zlín drží v čele s Dušanem Šafránkem čisté konto.

39:20
    Kotala na nic nečekal a vyslal tvrdou střelu z kruhu, která přeletěla branku Šafránka!

38:38
    Havířov se nemůže usadit v útočném pásmu, naopak málem ujel Hrazdíra.

38:15
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Veselý – 2 min., hákování).

37:55
    Petran se dostal k volnému puku před Šafránkem, ale ten se vyznamenal! Dokázal jeho pokus, stejně jako na druhé straně Laco, pokrýt rychlým zákrokem svou lapačkou.

37:25
    Říčka vyslal dobrou střelu zápěstím, ale Laco dokázal švihnout lapačkou.

36:44
    David Štastný jel sám na Laca, ale ten dokázal jeho zakončení vyrazit! Drží tak Havířov ještě stále ve hře.

36:17
    Zakázané uvolnění Havířova. Hra se opět stěhuje před Laca.

35:42
    Hrazdíra prověřil vyrážečku Laca, který dokázal puk vytěsnit.

34:19
    Za brankou byl velmi pohotový Korím a vzal tak hostům šanci k zakončení.

32:44
    Zlín právě vstřelil branku!
    A hosté jsou za svou aktivitu odměněni. Přidávají druhou branku v zápase a mají už dvoubrankový náskok. Nenápadná akce, která skončila brankou. MARTIN MATĚJÍČEK poslal puk na branku od modré čáry, Laco ho zřejmě neviděl a ten tak skončil u jeho levé tyčky.
    Asistence: Zdeněk Okál, Tomáš Žižka.

32:19
    Na havířovském brankovišti byl hodně agilní Vlach, ale puk nakonec nevydřel a Havířov si tak může oddechnout. To zavánělo minimálně velkou šancí.

31:31
    Havířov zabral a vypracoval si šanci. Krisl se procpal až k zakončení, ale jeho bekhendový pokus se za záda Šafránka nedostal.

31:16
    Laco musel pokrýt nahození od modré čáry a přerušit hru.

31:04

30:30
    Rychlá střela Semana letěla mimo tři tyče.

30:03
    Havířov má problémy s rozehrávkou, hosty branka nakopla.

29:26
    To je velká nepříjemnost z pohledu domácího Havířova. Ve vlastním oslabení ujeli hosté dva na jednoho. Roman Vlach si podržel puk a našel volnou hůl připraveného ONDŘEJE VESELÉHO, který jen zakončil mezi betony Laca.
    Asistence: Roman Vlach, Antonín Bořuta.

29:10
    Velmi dobrá střela Petrana, která byla ještě tečována, ale puk se jen otřel o horní tyčku!

29:02
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Horák – 2 min., sekání).

29:02
    Kotala měl dobrou příležitost, ale Šafránek jeho pokus pokryl.

28:17
    Gago nyní prověřil Laca, kterému puk vypadl za lapačky, ale hosté neměli hráče u branky, aby mohl dorážet do volného prostoru.

27:20
    Chytil měl dobrou rychlost, ale neměl pozici pro kvalitní střelu, puk tak Laca neohrozil.

26:58
    Další ofsajd Zlína. Zlínští hráči dnes mají s tímto pravidlem poměrně často problémy.

26:34
    Okál chtěl trefit puk z první a ohrozit tak Laca, ale puk zcela minul.

26:04
    Rychlá akce po vhazování, ale k puku se dostal nejrychleji Šafránek a hru znovu přerušuje.

26:00
    Šafránek drží puk ve své lapačce. Havířov získal vhazování v útočném pásmu.

25:40
    Honejsek hledal na zadní tyčce Vlacha, ale k tomu se puk nedostal.

25:01
    Kotala vydoloval puk pro Bednáře, který vystřelil rychlou střelu švihem. Brankář Šafránek puk vyrazil svou maskou!

24:31
    Havířov trochu zariskoval při rozehrávce na modré a mohlo se to vymstít, ale na místě byl pohotový Laco, který neměl se střelou hostů problémy.

23:37
    Horák jemně tečoval nahození od modré, které přeletělo branku Marka Laca, který si poradil i s následnou střelou extraligového soupeře.

23:07
    Štastný se dokázal prodrat přes obránce Havířova až do zakončení, ale chyběla mu přesnost.

22:12
    Štumpf našel před brankou volného Pořízka, tomu se ale nepodařilo zakončit dostatečně přesně.

21:35

21:12
    Štumpf vystihnul přihrávku ve středním pásmu a poslal hosty zpět k vlastní brance.

20:44
    Hra je přerušena. Z ledu se nyní zvedl Meidl. Vylučovat se nebude.

20:07
    Havířov hned na začátku druhé třetiny vyhazuje puk obloučkem do útočné třetiny.

20:01

Tak v první třetině jsme zatím branku neviděli. Hosté měli k dispozici tři přesilové hry, které ale vždy skončily stejně. To samé se dá říci o domácím Havířovu, který svou jedinou výhodu také nezužitkoval. Několik pěkných šancí jsem ale viděl. Zatím se oběma brankářům daří a tak na světelné tabuli svítí nerozhodný stav 0:0. Hosté budou hrát na začátku druhé třetiny ještě 1:22 dlouhou přesilovku.

20:00

19:56
    Po střele Matějíčka velmi nepřehledná situace před Lacem, ale puk se odrazil mimo branku domácího celku.

19:32
    A hosté toho chtějí využít. Kubišova střela skončila pod betony Laca.

19:22
    Nesvadba vyrobil chybu a musel ji hasit faulem. Hosté tak mají do zbytku třetiny početní výhodu.

19:22
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Nesvadba – 2 min., hákování).

18:49
    Holík našel z druhé vlny najíždějícího Gaga, ale tomu střela vůbec nesedla.

17:54
    Krislovi nesedla rozehrávka a hosté tak bojovali před Lacem o zakončení, ale Krisl svou chybku napravil a puk dostal do rohu.

17:35
    Zlín se dostal velmi rychle z obrany do útoku, ale puk končí z jejich strany opět v ofsajdu.

17:12
    Nyní drží puk na holích domácí AZ Havířov, ale nějaká velká šance z toho tentokráte nepramení.

16:23
    Marek Haas zkoušel zasunout puk po otočce kolem tyčky, ale Šafránek volný prostor ucpal svým betonem.

15:43
    Kubiš byl příliš rychlý a puk po přihrávce svého spoluhráče tahal už v ofsajdové pozici.

15:22
    Michal Gago to zkusil z prostoru mezi kruhy, ale Lacovi puk nevypadnul a dokázal jej udržet ve výstroji.

14:56
    Po Nesvadbově střele se k dorážce dostal Meidl, Šafránek dokázal puk těsně vyrazit! Následně vypálil ostrou ránu od modré Seman, ale Šafránek předvedl rychlou lapačku! Několik skvělých momentů.

14:21

14:13
    Hra pokračuje. Havířovu se ale ani nyní nedaří udržet pásmo.

13:42
    Fanoušci nyní děkují ve stoje Robertu Říčkovi za to, co udělal pro AZ Havířov!

13:13
    Havířovu se nedaří udržet útočné pásmo.

12:34
    Štumpf musel rychle střílet, jinak by se hosté dostali do úniku.

12:21
    Vyloučení v týmu PSG Zlín (Kotvan – 2 min., nedovolené bránění).

11:53

11:44
    Seman dokázal vystihnout Blaťákovu rozehrávku a zneškodnil tak hostům útočnou kombinaci. Domácí následně vyhodili.

11:16
    Zlín uzamknul Havířov ve třetině a kombinuje.

10:32
    Marek Haas to udělal z pohledu domácího celku skvěle, ujel s pukem a dokázal ještě ušetřit cenné vteřinky.

10:03
    Tvrdá střela Žižky od modré jen prosvištěla těsně kolem tyčky!

09:53
    A je tady druhá šance pro PSG v přesilové hře.

09:53
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Matula – 2 min., sekání).

09:46
    Havířov se při rozehrávce dostal pod tlak zlínského PSG, chtěl tak rychle rozehrát, ale puk skončil až na zakázaném uvolnění.

08:40
    Nejprve se podařilo Havířovu odstavit Štastného v nebezpečné pozici, následnou střelu od modré z hole Bořuty ukryl do výstroje Marek Laco, za což sklidil ovace domácího publika.

07:46
    Krisl se pokusil překvapit Šafránka střelou od modré, ale puk zcela minul brankovou konstrukci.

07:12
    Laco vyjel z branky a dokázal rozehrát puk do středního pásma. Trochu riskantní manévr, ale vyšel.

06:28
    Vlach posunul puk na Honejska, který neváhal a poslal puk na branku, Laco ale zasahovat nemusel.

05:40
    Korím podržel puk zkušeně na hokejce a Havířov může plánovat útok.

05:24

05:19
    Robert Říčka už chtěl střílet, ale dostal do ofsajdu a hra je tak přerušena.

04:30
    AZet vyhazuje až k Šafránkovi.

04:03
    Rychlá souhra hostů, Ondřej Veselý byl na konci přesné akce, která ale brankou neskončila, Laco dokázal puk vyrazit.

03:38
    Vlach nahodil puk od modré čáry, ten se nepříjemně odrazil od brusle domácího hráče, neposedný puk dokázal Laco zkrotit!

03:24
    Vyloučení v týmu AZ Havířov (Korím – 2 min., vysoká hůl).

03:13
    Havířov sice uzamknul PSG ve vlastním pásmu, ale hrálo se jen podél mantinelu.

02:30
    Zakázané uvolnění Havířova. Hra se stěhuje před Laca.

02:04
    Štumpf se zjevil zcela sám před Šafránkem, ale ten dokázal jeho šanci zneškodnit!

01:38
    Pechanec si vzal puk ve středním pásmu, dojel až před Šafránka, ale bekhendový pokus minul branku.

01:10
    Bednář hledal svého spoluhráče mezi kruhy, ale puk se od brusle bránícího hráče Zlína odrazil mimo branku.

00:27
    Utkání začalo a o první útočný výpad se postaral Říčka, ale mezi obránci AZetu nepřišel.

00:01

Čestné buly nyní vhodí majitel K&K PNEU s.r.o. pan Miroslav Karas.
    Hráči dokončují předzápasové rozbruslení

AZ Havířov: Laco (Šimeček) – Krisl, Lenďák, Petran, Korím, Seman, Nesvadba, Bahounek – Sztefek, Haas, Dvořáček – Meidl, Kotala, Bednář – Pořízek, Pechanec, Štumpf – Orság, Matula, Gřeš

PSG Zlín: Šafránek (Kašík) – Matějíček, Blaťák, Holomek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Gago, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Okál, Hrazdíra, Kubiš – Štastný, Chytil, Ondráček.

Havířovu bude dnes chybět například Jan Maruna. Naopak poprvé se na domácím ledě přestaví po podpisu smlouvy Daniel Seman.

Máme tady sestavy k dnešnímu utkání. Zlín dle svého oficiálního webu vyzkouší opavského brankáře Dušana Šafránka, který chytá za Opavu v kuse už velkou řadu zápasů. Na havířovský led neodcestoval Robert Bukarts kvůli reprezentačnímu srazu či bek Jiří Marušák.

Do Havířova se v dresu soupeře podruhé v kariéře podívá Robert Říčka. Havířovský odchovanec, který hraje stabilně za extraligový Zlín si tak bude moci užít tento pro něj odlišný zápas. Havířov dokázal Zlín v loňském roce v přípravě porazit po nájezdech. Uvidíme opět tak velkou bitvu? Zápas nám slibuje skvělé hokejové zážitky. Sledujte ho s námi!

PSG Zlín zatím střídá výhry s prohrami

Zlín začal své tažení přípravnými zápasy na konci července, kdy vyzval na domácím ledě Slovan Bratislava. Na úvod přípravy mu podlehl, což napravil zápasem v Olomouci. Následně hrálo zlínské PSG dvojzápas se Znojmem. Na hostujícím ledě Zlín prohrál, ale doma se mu podařilo vysoko zvítězit. V odvetě proti Slovanu Bratislava to na ledě slovenského soupeře výhrou neskončilo. Před zápasem právě s Havířovem, odehrál Zlín ještě dva přátelské zápasy. Doma podlehl Olomouci a porazil Zvolen.

AZetu se přípravné zápasy výsledkově daří

Letošní přípravné zápasy a AZ Havířov daří skvěle. Po výsledkové stránce se podařilo připsat si několik výher, pouze jedinou porážku po nájezdech, a to v úvodním duelu s Vítkovicemi. Zápas s Prostějovem nebyl dohrán za nerozhodného stavu. Klíčovým faktorem, ale nejsou výsledky, ale sehrání a sestavování kádru pro novou sezonu. Trenéři Štefan Mikeš s Martinem Janečkem, tak budou mít v úterý jedinečnou šanci vidět hrát hráče proti silnému extraligovému celku.

Hezký úterní večer z Havířova! V havířovské K&K PNEU Aréně se dnes odehraje další přípravný zápas na nadcházející ročník extraligy a WSM Ligy. AZ Havířov dnes vyzve extraligového rivala PSG Zlín. Zápas startuje od 18 hodin.

Josef Nudera

Branky a nahrávky: 55. Štumpf (Pechanec) – 30. Veselý (Vlach, Bořuta), 33. Matějíček (Okál, Žižka)

Berani Zlín: Šafránek (Kašík) – Matějíček, Blaťák, Holomek, Bořuta, Kotvan, Horák, Žižka – Gago, Holík, Říčka – Honejsek, Vlach, Veselý – Okál, Hrazdíra, Kubiš – Štastný, Chytil, Ondráček

Rozhodčí: Fiala, Šutara – Gančarčík, Čaja