HC Plzeň – Kladno 3:6 (kon.) | Kometa Brno – Třinec 4:5 (po pr.) | K. Vary – Chomutov 2:3 (0:1 po s.n.)
Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Slavia – HC Litvínov 1:2 (kon.) | Pardubice – Č. Budějovice 0:8 (kon.)
Liberec – Sparta 9:2 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 4:0 (kon.)
Mountfield HK
4:0 (0:0, 1:0, 3:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 03.09.2016, 16:30 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • DHL Extraliga juniorů • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji Vám za pozornost a u ledního hokeje se těším zase brzy, na počtenou. (18:47:27)

Máme za sebou atraktivní duel v podání juniorů Hradce Králové a Mladé Boleslavi. Lvi v něm byli aktivnějším mužstvem, ale Bruslaři více než důstojným soupeřem. O osudu zápasu musela, po bezbrankové úvodní části a druhé třetině, v níž se Mountfield dostal do jednobrankového vedení, rozhodnout poslední třetina, v jejímž závěru se hosté nedokázali prosadit a trestnou lavici navštěvovali víc, než by bylo zdrávo. Pochvalu za dnešní výkon si zaslouží oba brankáři, Daniel Bechný za čisté konto, Michal Krofta za mnoho kvalitních zákroků, kterými dlouho držel svůj tým ve hře. Zápas rozhodl mimo jiné také dvougólový střelec, Aleš Dufek. Díky tomu si Východočeši připisují do tabulky první vítězství a body!

59:55
    Bednaříkova poslední rána zápasu byla zblokována a tribuny již slaví vítězství!

59:29
    Řepík je vyloučen za sekání a Bruslaři tak ještě dostávají šanci na čestný zásah.

59:06
    Bechný málem přišel o nulu, když mu lehčí střela do protipohybu nadělala značné problémy, nakonec ji však zvládl betonem vykopnout.

58:49
    Zakázané uvolnění svěřenců Aleše Krátošky.

58:26
    Hradec právě vstřelil branku!
    Pokračující přesilovku Mountfield využívá, tentokrát se prosadil ALEŠ DUFEK, jemuž přesnou přihrávku adresoval Dominik Matouš – 4:0! Asistence: Dominik Matouš.

58:05
    Havránek tvrdě pálil a Krofta fantasticky vyrazil gumu nad!

57:50
    Tvrdé rány Radima Šaldy od modré se dnes bohužel neujímají, ta poslední končí v ochranné síti.

57:02
    Mountfield nabídnutou výhodou nepohrdá a trestá nečistou hru protivníka. Po pěkné kombinaci se střelou prosadil DOMINIK MATOUŠ a utkání je rozhodnuto! Asistence: Patrik Hidveghy, Nicolas Bureš.

56:39
    Na trestné lavici začíná být hráčům Boleslavi těsno. Veselý inkasuje dvě minuty za vysokou hůl.

56:35
    Havránkovu ránu zblokovala obrana hostů.

56:14
    S důrazem to však přehnali a jdou do tří! Kuncek dostává dvě minuty za podražení Hradec má minutu a třiatřicet vteřin výhodu hry v pěti proti třem.

55:58
    Boleslav rychle vyhazuje puk přes všechny čáry a čtyři hráči jdou aktivně napadat.

55:47
    Napětí stoupá a na ledě se přiostřuje, mluvou i zákroky. Bednařík dostává dvě minuty za sekání.

55:18
    Hradečtí teď nejsou schopni déle kotouč podržet, Bruslaři aktivně napadají jejich rozehrávku a rychle získávají puky.

55:02
    Zakázané uvolnění Mountfieldu.

54:36
    Lvi dokázali přerušit útočné snažení protivníka, kterému nezbývá než začít další snažení od vlastní svatyně.

54:08
    Uřídil ve spolupráci s Kalašem dokázal vybojovat puk v rohu a nyní s ním již míří k brance Bechného.

53:51
    Dvořák se na druhé straně dostal povedenou kličkou k zakončení, které však minulo levou tyč klece Krofty.

53:18
    Kuncek dokázal šikovně prostrčit kotouč a probít se do šance, ale jeho zakončení nepřineslo kýžený efekt.

53:03
    Postavení mimo hru v podání svěřenců Aleše Krátošky.

52:51

52:32
    Středočeši stále u kotouče. Až nyní jej získala obrana Hradce a poslala přes všechny čáry.

52:18
    Tvrdá bomba Straky od modré končí v náruči Bechného.

51:45
    Bednařík ztrácí kotouč a defenziva Východočechů si tak může na chvilku odpočinout.

51:13
    Boleslav je usazená před svatyní Mountfieldu, ale domácí hráči aktivně brání a nepouštějí protivníka ke střelbě.

50:51
    Další šance pro zdramatizování závěru utkání. Malík dostává dvě minuty za podražení.

50:38
    Středočeši mají výhodu a kombinují před Bechným.

50:19
    Bruslaři tohle utkání rozhodně nevzdávají, hladově se hrnou do třetiny protivníka. Tentokrát je zastavilo postavení mimo hru.

50:04

49:52
    Hidveghy zvládl nahodit touš do obranného pásma Boleslavi, ale tam jej získala jen obrana hostí.

49:31
    Vysoký oblouček zvládl Krofta skrýt v lapačce.

49:19

48:57
    ...a další pokusy jeho spoluhráčů také ne.

48:28
    Mlčochova tvrdá rána od modré zatím Bruslařům kýžené snížení nepřinesla...

47:47
    Domácí již ve čtyřech.

47:45
    Kotouč letí až k brance Boleslavi.

47:19
    Trenér Křivohlávek cítí důležitost tohoto okamžiku a bere si oddechový čas.

47:19
    Nepříjemnost pro Lvy! Malík dostává dvě minuty za sekání, hosté mají 28 sekund přesilovky pěti proti třem!

46:47
    Nyní jsou již hráči Bruslařů pevně usazeni před klecí domácích a posílají si černou pryž svižně mezi sebou.

46:15
    Středočechům se zatím přesilovka nedaří, kotouč už podruhé míří až za klec Krofty.

45:47
    Boleslav dostává příležitost snížit znovu na rozdíl jediné branky. Zahradník je vyloučen za zdržování hry poté, co vyhodil puk mimo hřiště.

45:38
    Veselý si nahodil touš a dokázal se jej zmocnit v rohu kluziště.

45:11
    Lvi utíkají do vedení o dvě branky! Zahradník dostal puk na modrou a vskutku nádhernou ranou trefil vzdálenější roh svatyně! Bez asistence.

44:55
    S další akcí musí začít Bruslaři až od Krofty.

44:43
    Marčekovo nahození od modré skryl Bechný v lapačce.

44:38
    Což potvrzuje jejich zakázané uvolnění.

44:10
    Boleslav má aktuálně více ze hry. Hradečtí nezvládají kontrolovat kotouč po delší dobu.

43:43
    Lvům se daří dostat puk ze svého pásma, dlouho jej však na svých holích neudrželi.

43:16
    Další střela Bruslařů od modré a znovu povedený zákrok Bechného, který tentokrát použil pravý beton.

42:53
    Puku se zmocnili Středočeši a snaží se najít vhodnou střeleckou příležitost.

42:19
    Hidveghy u kotouče v pásmu soupeře, Hradec teď šikovně kombinuje v blízkosti svatyně Krofty.

41:52
    Mattis rozehrává útok dlouhou přihrávkou.

41:28
    Kuncek zakládá další akci Bruslařů, puk je mu však odebrán a hra se stěhuje do středního pásma.

41:00
    Krejčík se probil podél mantinelu do šance, ale Bechný stále drží čisté konto.

40:52
    Zakázané uvolnění hráčů Mladé Boleslavi.

40:18
    Hradečtí se ihned vrhli do náporu a ránu z mezikruží zastavilo břevno svatyně Krofty!

40:01

Druhá třetina je za námi. Znovu nám nabídla atraktivní hokej, kterému dominují oba gólmani. Když už to vypadalo, že i do závěrečné fáze hry budeme vstupovat s bezbrankovým stavem, ujal se kotouče Aleš Dufek a svým pokusem rozsvítil červené světlo za brankou Bruslařů. Toto vyrovnané klání bude vrcholit ve třetí periodě, která začne přibližně v 18:04.

40:00

39:40
    Boleslav se ještě snaží zareagovat na úvodní trefu, ale pravděpodobně to již nestihne.

39:15
    Kouzlo obou brankářů je konečně prolomeno! Lvi se dostali do přečíslení dva na jednoho, ALEŠ DUFEK se rozhodl nechat si kotouč na holi a střelou na zadní tyč otevírá skóre dnešního klání! Asistence: David Malík, Michael Gaspar

39:00
    O touš už se dobrou půlminutu bojuje u mantinelu. Až nyní se rozhodčí rozhodl, že může hru přerušit.

38:20
    Bednařík bojuje o puk v rohu kluziště s obranou domácího celku.

38:10
    S kotoučem, který se k němu stěží došoural, neměl Bechný potíže.

37:55
    Havránkova rozehrávka byla příliš prudká, a tak je odpískáno zakázané uvolnění Lvů.

37:37
    Krofta skryl kotouč v náruči a vhazovat se tak bude před jeho svatyní.

37:10
    V náporu teď byli Boleslavští, ale obrana Mountfieldu dokázala jejich útok ustát.

36:51
    Havránek zakládá další akci hradeckého celku.

36:37
    Středočeši v postavení mimo hru.

36:25

36:10
    Bruslaři se však ke kotouči znovu dokázali dostat a vyhodit jej.

35:43
    Lvi se již zvládli usadit ve třetině protivníka a rychle kombinují.

35:26
    Střela Veselého mířila těsně mimo levou tyč branky domácího gólmana!

34:36
    Bruslaři na začátek oslabení zvládli vyhodit puk až za svatyni Bechného.

34:25
    Uřídil dostává dvě minuty za napadení. Východočeši mají další šanci na to, aby dali první gól klání.

34:18
    Lvi jsou stále v náporu, ale do dobré střelecké pozice se nemohou dostat.

33:50
    Hradec je usazen před Kroftou a rychle s pukem kombinuje.

33:36
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

33:08
    Ránu Zahradníka od modré vyrazil gólman Bruslařů betonem.

32:24
    Hradec se nyní již dokázal osvobodit a sám nahazuje touš za klec Krofty.

31:50
    Boleslavští tentokrát již Bechného překonali! Puk ležel volný v brankovišti za brankářem Hradce, ale obránci se na něj stačili vrhnout a zabránit tak hostím ve vstřelení prvního gólu zápasu. Domácí v plném počtu.

31:24
    Tečovanou ránu zlikvidoval gólman Mountfieldu maskou. Rozhodčí ani nemusel přerušovat hru.

31:05
    Bechný znovu skrývá kotouč v náruči a vysloužil si potlesk tribun.

30:48
    Domácí jsou ve čtyřech, ale tlak Boleslavi je teď opravdu drtivý!

30:10
    Mlčochovu bombu zblokoval jeden z bránících hráčů, který svého rozhodnutí bude možná večer litovat.

29:50
    Hidveghy dostává dvouminutový trest za vysokou hůl. Hradec bude 58 sekund ve třech!

29:46

29:37
    Prokop pěkně zamíchal kotoučem a snažil se ho dostat mezi betony Bechného, ten je však rychle sklapl!

29:18
    Dvořákovu ránu na druhé straně zkrotil v lapačce Krofta, zatím sledujeme zápas, kde jsou oba gólmani největší hvězdy.

29:06
    Další pokus kapitána Boleslavi skončil na betonu gólmana Hradce.

28:57
    Střela Maška od modré trefila jen sklo za brankou Bechného.

28:48
    Bureš dostává dvě minuty za napadení. Počet hráčů na ledě se srovnává.

28:29
    A zvládají to v rychlém sledu i podruhé. Hradci se nedaří získat pásmo.

28:08
    Středočeši se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

27:46
    Dančišin dostává dvě minuty za hákování, další šance na otevření gólového účtu pro svěřence Aleše Krátošky.

27:32
    Lvi mají výhodu, kterou se snaží zúročit.

26:56
    Hradečtí ve třetině soupeře, ale dlouho tam nepobyli a hra se již rychle stěhuje na druhou stranu.

26:13
    Hra má teď slušné tempo a obě strany se střídají v útočení. Strakova zblokovaná přihrávka končí akci Boleslavi.

25:28
    Tentokrát se tento šikovný hráč snažil dostat gumu před branku na Peterku, ale gólman Hradce kotouč vypíchl holí.

24:53
    Krejčíkova rána nepředstavovala pro Bechného žádný problém.

24:17
    Kalaš se snažil přihrávkou prostrčit puk před branku spoluhráči, ale obětavý pád Bureše kotouč zastavil.

23:37
    Zahradník šikovně protečoval touš do třetiny Boleslavi a Hradečtí se z toho nyní snaží těžit.

23:29
    Do postavení mimo hru se tentokrát dostali Středočeši.

23:10
    A poradil si také s bekhendovým nahozením Dvořáka.

22:45
    Kapitán domácích Havránek se pěknou kličkou dostal před Kroftu, ten však jeho střelu z bezprostřední blízkosti zlikvidoval!

22:10
    Východočeši se dokázali ubránit, ale jejich akci zastavilo úmyslné postavení mimo hru.

21:49
    Boleslav je usazená v pásmu soupeře a nebezpečně kombinuje.

21:16
    Zahradníkova nepřesná rozehrávka znovu nabízí kotouč Středočechům.

20:56
    Bruslaři se zmocnili touše v rohu kluziště, ale obrana Hradce jim ho zvládla rychle odebrat a poslat na opačnou stranu ledové plochy.

20:36

20:19
    Malík nedovolil svým napadáním rozjet Boleslavi kloudnou akci.

20:01

První perioda přinesla aktivní hokej. Prvních patnáct minut v něm, také díky čtyřminutovému vyloučení Peterky, patřilo domácímu Mountfieldu. V poslední pětiminutovce měli naopak převahu hráči z Mladé Boleslavi. Branku jsme zatím ani přes několik větších šancí neviděli. Na začátku další části hry bude mít Boleslav k dispozici ještě šestatřicet vteřin přesilovky. Druhá třetina začne přibližně v 17:16.

20:00

19:40
    Středočeši dostali kotouč do třetiny soupeře, tomu se však podařilo ho udržet u mantinelu, kde se nejspíš třetina dohraje.

19:01
    Boleslav kombinovala, ale její přihrávky neměly potřebnou razanci. Lvi se puku zmocnili a poslali jej přes všechny čáry.

18:36
    Získali přesilovku! Vyloučen je Bureš za krosček.

18:17
    Mašek dobrou dlouhou nahrávkou založil akci Středočechů, uvidíme, co z ní Bruslaři vytěží...

17:50
    Hradec se zmocnil puku, ale nepřesná rozehrávka jeho akci ukončila.

17:26
    Boleslav je v pásmu soupeře, ale ten drží její kombinaci v rohu.

17:01
    Icing Východočechů.

16:49
    Hradec se osvobodil, ale ne na dlouho, znovu se hraje před gólmanem Mountfieldu.

16:37
    Dančišin se probil přes střed hřiště do třetiny Lvů, závar před svou svatyní však Bechný vyřešil.

15:27
    Hidveghy se znovu cpal podél mantinelu do pásma, ale Mattis uklouzl na jeho hokejce, kterou mu zcizil spolu s příležitostí zakončit.

15:11
    Divočejší část utkání ukončuje zakázané uvolnění Mountfieldu.

14:48

14:40
    Lvi znovu začínají svůj útok až od Bechného.

14:05
    Hidveghy se probíjel před branku, ale obrana hostí ho do zakončení nepustila.

13:25
    Dvořák zaváží kotouč do pásma, ale Středočeši se znovu dokázali osvobodit.

12:55
    Boleslavi se podařilo vyhodit a nyní aktivně napadá hradeckou rozehrávku.

12:41
    Krofta předvedl další povedený zákrok lapačkou.

12:38
    Puk skončil ve výstroji Uřídila, díky čemuž je hra přerušena. Hradečtí jej z něj nevyklepali.

12:00
    Středočeši vyhazují přes všechny čáry.

11:31
    Boleslavi se nedaří dostat z pásma, Lvům zase do dobré palebné pozice.

10:59
    Hradec kombinuje v blízkosti svatyně Krofty.

10:48
    Druhá přesilovka pro Mountfield bude možná delší. Peterka dostává dvě + dvě minuty za vysokou hůl.

10:23
    Po pěkné kličce Bednaříka střílel Veselý, ale Bechný byl připraven.

09:41
    I Boleslav teď předvedla, že kombinovat umí, ale do útoku se brzy nato dostali domácí. Zblokovaná střela však končí pouze v ochranné síti.

09:15
    Mlčochovu bombu Bechný vyrazil. Vzápětí se před ním strhla mela o kotouč, hra byla nakonec přerušena. Buly před brankou Mountfieldu.

08:56
    Středočeši musejí zakládat další akci od Krofty.

08:30
    Hradečtí aktivně napadají a Boleslav se jen s velkými obtížemi dostává z vlastního pásma.

08:01
    Ani s pokusem Liera Krofta neměl problém.

07:46
    Postavení mimo hru v podání svěřenců Jana Křivohlávka.

07:23

07:20
    Moník dostal pěkně nabito, jeho rána však letěla nad.

06:59
    Havránek se pěkně probil na střed hřiště, gólman Středočechů však s jeho střelou neměl problém.

06:25
    Burešovu ránu od modré zblokoval první bránící hráč a Boleslav se osvobodila.

05:40
    Střelu z levého kruhu Krofta zlikvidoval vyrážečkou.

05:23
    Máme tu první vyloučení. Kuncek dostává dvě minuty za hákování. Přesilovka Mountfieldu.

05:11
    Postavení mimo hru je pískáno Mladé Boleslavi.

04:50
    Havránek se šikovně dostal z rohu a Hradečtí tak nyní kombinují ve třetině protivníka.

04:35
    Mattis chtěl založit akci týmu Bruslařů, touš však nikdo z jeho spoluhráčů netečoval a tak se znovu píská zakázané uvolnění.

04:14
    Řepík dobře nahodil před brankoviště, odražený kotouč si však Krofta pohlídal.

03:43
    Bednařík tentokrát zvládl puk vyvézt a Středočeši chvíli zatápěli před Bechným.

03:28
    Bruslařům se podařilo se osvobodit a mohli dokonce postupovat vpřed, ale vše znovu končí jejich icingem.

02:56
    Hradečtí roztáčejí před klecí Krofty pěkný kolotoč, Středočeši se osvobodili zakázaným uvolněním.

02:38
    Souboj v rohu za brankou Boleslavi, hosté získali puk.

02:05
    Kuncek se žene s kotoučem na holi do pásma soupeře.

01:20
    Gólman Mountfieldu předvedl pěkný zákrok ramenem proti nebezpečné střele.

00:59
    Hofman nahazoval puk před branku Boleslavi, ale tam nebyl žádný z jeho spoluhráčů.

00:42
    Bechný přikrývá kotouč raději lapačkou. Vhazování v pásmu Lvů.

00:19
    Hradečtí začínají první akci za svou brankou.

00:01

Mountfield HK: Bechný (Špirek) – Hroudný, Kynčl, Havránek "C", Gaspar, Šalda, Lier, Bureš – Matouš, Dufek, Zahradník, Malík, Maštera, Dvořák, Moník, Hofman, Řepík, Hidveghy, Chalupa. Trenér: Aleš Krátoška.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Groh) – Linhart, Mattis, Mašek "C", Uřídil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Kerda, Bednařík, Jindra. Trenér: Jan Křivohlávek.

Rozhodčí: Veselý, Úlehla – Blümmel, Klouda..

Svěřenci Aleše Krátošky v přípravných kláních ukázali, že jejich hra kvalitu nepostrádá. Z jedenácti střetnutí vyhráli hned desetkrát! V prvním kole však těsně nestačili na soupeře z Českých Budějovic, kterému na jeho ledě podlehli 2:3. Psychologická výhoda by přesto mohla být na straně Lvů, dík nedávnému vítěznému utkání s dnešním protivníkem. Dočkají se dnes svých prvních bodů?

Středočeši neprožili ideální průpravu na aktuální sezónu. Z deseti přípravných duelů vyhráli pouze tři. V jednom z těchto zápasů podlehli také jejich dnešnímu soupeři v poměru 1:4. V prvním kole soutěže však nezaháleli a doma jednoznačně porazili Tygry z Liberce 5:1.

Pěkný den přeji všem příznivcům ledního hokeje z Hradce Králové. Extraligová sezóna juniorů se pozvolna rozbíhá. V prvním domácím zápase, v rámci druhého kola soutěže, přivítá Mountfield HK na svém ledě tým BK Mladá Boleslav.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 40. Dufek (Malík, Gaspar), 46. Zahradník, 58. Matouš (Hidveghy, Bureš), 59. Dufek (Matouš)

Rozhodčí: Veselý, Úlehla – Blümmel, Klouda.