Jihlava – Prostějov 4:3 (po pr.) | Třebíč – Přerov 5:3 (kon.) | Most – Ústí n/L 3:4 (2:3 po s.n.)
Havířov – Litoměřice 4:1 (kon.) | Kladno – Benátky n/J 3:2 (po pr.) | Slavia – Motor ČB 5:3 (kon.)
Rytíři Kladno
3:2 (1:0, 1:1, 0:1 - 1:0)
HC Benátky nad Jizerou
Středa 07.09.2016, 18:00 • ČEZ stadion, Kladno • Chance liga • 1. kolo

63:11
    Kladno právě vstřelilo branku!
    A prosazují se v ní. Kehar z rohu našel před brankou DAVIDA TŮMU, který usměrnil kotouč do branky. Asistence: Martin Kehar, Petr Ton.

60:35
    Mikyska zahodil tutovku, přestřelil prázdnou branku.

58:35
    Petr Ulrych (KLA) dostává dvě minuty za vysokou hůl.

58:35
    Obrovská šance Benátek. Ordoš zatáhl puk před branku a Plodek měl velkou příležitost, jenže trefil jen Hanuljaka! Bude se ale vylučovat.

54:05
    Benátky nad Jizerou právě vstřelily branku!
    A tohle byla právě ta jedna střela, o které jsem se zmiňoval. Kolmannovu ránu od modré tečoval mimo dosah Hanuljaka JAN VÍŠEK. Asistence: Petr Kolmann, Jan Ordoš.

52:37
    Další skvělá akce domácích a Jánský jel sám na Novotného. Hostující brankář ale drží Benátky ve hře o body.

51:45
    Petr Ton (KLA) si musel pomoci faulem, protože hosté už mířili do přečíslení.

51:28
    Michal Plutnar (BEN) dostává dvě minuty za hrubost.

42:45
    Ordoš dostal puk před Hanuljaka a byl úplně sám. Kotouč ale do branky nedostal!

41:07
    David Tůma (KLA) dostává menší trest za hákování.

37:03
    Kladno mizerně střídalo, hosté rychle dostali puk do přečíslení. Nejprve Víšek trefil ještě horní tyč, jenže puk zůstal před kladenskou brankou a do ní ho dopravil JAN ORDOŠ. Asistence: Jan Víšek, Josef Mikyska.

34:57
    Petr Ton (KLA) dostává dvě minuty za podražení a hosty čeká zajímavá početní výhoda.

33:55
    Vzájemný trest trochu oživil emoce. David Růžička (KLA) nejprve fauloval Dominika Hrníčka (BEN), který si to nenechal líbit a oplácel. Oba dvě minuty za hrubost.

24:08
    Hosté už byli kompletní, když se do velké šance prodral Jánský. Objel Novotného, ale nedokázal puk zasunout za přední tyč.

22:02
    Kladno si zahraje další početní výhodu. Petr Kolmann (BEN) dostává menší trest za hákování.

21:19
    Filip Novotný bude zpytovat svědomí. JIŘÍ BURGER z rohu hledal před brankou Tona, který byl ale dobře pohlídán. Novotný si puk za svá záda srazil zcela sám. Asistence: Petr Ton.

19:58
    Filip Pyrochta (BEN) ještě musel zastavit faulem Jánského, dvě minuty pro beka Benátek.

16:30
    Mikliš zaváhal za brankou Novotného. Pekr následně nabil Zikmundovi, který zblízka napálil puk do tyče.

14:01
    Petr Ulrych (KLA) dostává menší trest za držení.

13:22
    Kehar nahazoval puk před branku, kde PETER JÁNSKÝ přetlačil bránícího hráče a usměrnil kotouč za bezmocného Novotného. Asistence: Martin Kehar, Roman Přikryl.

12:49
    Pekr na obranné modré vystihl nahrávku a pádil sám na kasu. Novotný ale místo mezi betony pohlídal.

10:32
    Střelu Pyrochty vyrazil Hanuljak před volného Musliu, jehož dorážku do odkryté branky schytal do těla Strnad.

Petr Hořava udělal velmi překvapivě kličku a la Peter Forsberg. Puk ale trefil tyč!

07:12
    Petr Hořava byl v úniku faulován a Kladenští pojedou trestné střílení!

06:10
    Přesilovka hostů ale trvala krátce. Dominik Hrníčko (BEN) přidržel protihráče a míří na trestnou lavici.

05:53
    Rytíři odpykají první trest. Jiří Burger (KLA) potrestán dvěma minutami za sekání.

02:32
    Růžička poslal do brejku Cetkovského, který ale tváří v tvář nepřekonal lapačku Novotného.

Michal Sobotka

Branky a nahrávky: 14. Jánský (Kehar, Přikryl), 22. Burger (Ton), 64. Tůma (Kehar, Ton) – 38. Ordoš (Víšek, J. Mikyska), 55. Víšek (Kolmann, Ordoš)

Rytíři Kladno: Hanuljak (Cikánek) – Kehar, D. Růžička, Repe, Ulrych, P. Hořava, Ptáček – Tenkrát, Burger (C), Ton – Pekr, Zikmund, Tůma – Strnad, Přikryl, Jánský – Havlůj, Machač, Cetkovský.
    HC Benátky nad Jizerou: F. Novotný (Kváča) – Kolmann, Havlín, Kočí, Mikliš, Pyrochta, Plutnar, Husa – Musil, Plodek (C), Hrníčko – Víšek, J. Mikyska, Ordoš – Ďurač, Volf, Musliu – Prokeš, Janele, Hrabík.

Rozhodčí: Battěk – Šmika, Krátký