USA – Kanada | 4:2 (kon.) | | | Česko – Rusko | 2:1 (2:1 po s.n.) | | | Švédsko – Finsko | 6:3 (kon.) |
Färjestad – Cracovia | 7:0 (kon.) | | | SaiPa – Eisbären | 6:3 (kon.) | | | Rauma – Ingolstadt | 1:3 (kon.) |
Kärpät – Krefeld | 5:3 (kon.) | | | JYP – Gap | 4:0 (kon.) | | | Rouen – Djurgården | 3:4 (po pr.) |
Ufa – Minsk | 1:2 (kon.) | | | Magnitogorsk – Jokerit | 3:1 (kon.) | | | Kazaň – Viťaz | 3:2 (2:0 po s.n.) |
Nižněkamsk – Dynamo Moskva | 1:3 (kon.) | | | Soči – Vladivostok | 6:5 (kon.) | | | Spartak Moskva – Chabarovsk | 1:0 (kon.) |
N.Novgorod – Kunlun | 3:1 (kon.) |
Kolín – Havlíčkův Brod | 2:5 (kon.) | | | Vsetín – Olomouc | 3:7 (kon.) | | | Mountfield HK – Mladá Boleslav | 7:4 (kon.) |
Sparta – HC Plzeň | 3:1 (kon.) | | | Chomutov – Slavia | 0:0 (odl.) | | | Písek – Č. Budějovice | 2:5 (kon.) |
Havířov – Jihlava | 0:1 (po pr.) | | | Letňany – HC Litvínov | 5:4 (1:0 po s.n.) | | | Kladno – Karlovy Vary | 3:2 (po s.n.) |
Třinec – Vítkovice | 4:3 (po pr.) |
Olomouc – Vítkovice | 2:3 (kon.) | | | Kladno – Karlovy Vary | 3:1 (kon.) | | | HC Plzeň – Slavia | 8:7 (po pr.) |
Třinec – Jihlava | 5:2 (kon.) | | | Liberec – Pardubice | 3:6 (kon.) | | | Č. Budějovice – Mladá Boleslav | 6:1 (kon.) |
Sparta – Mountfield HK | 4:3 (kon.) | | | HC Litvínov – Chomutov | 6:3 (kon.) |
Poruba – Olomouc | 4:7 (kon.) | | | HK MD Šumperk – Vsetín | 2:3 (po pr.) | | | Třinec – Vítkovice | 0:4 (kon.) |
Vel. Meziříčí – Pelhřimov | 5:9 (kon.) |
Černošice – Rakovník | 6:4 (kon.) | | | Flyers Hockey team – Příbram | 6:3 (kon.) | | | Mladá Boleslav B – V.Popovice | 4:3 (kon.) |
Jesenice – Lev Benešov | 1:3 (kon.) |
Litoměřice – Mělník | 7:0 (kon.) |
Znojmo – Slavija Lublaň | 4:2 (kon.) |
konec
Kärpät Oulu
5:3
(1:1, 1:1, 3:1)
Vojtěch Filipiec
Branky a nahrávky:
13. Ruohomaa (Mäenalanen, Heshka), 26. Olausson (Pyörälä, Mikkola), 41. Hakanpää (Leskinen, Mäenalanen), 43. Mäenalanen (Ruohomaa, Leskinen), 45. Albert (Lehtonen, Mäkelä) – 3. Rosa (Pierre), 28. Koziol (Mancari), 46. Vasiljevs (Müeller, Hanusch)
Rozhodčí: Linus Ohlund (SWE), Antti Boman – Harri Peramaki, Jussi Thomann (všichni FIN)
Diváci:
Neproměněná penalta:
Kärpät Oulu:
Aittokallio (Rynnäs) – Bryhnisveen, Heshka, Ronkainen, Hakanpää, Mikkola (A), Niemelä, Makelä – Saarinen, Pyörälä, Olausson – Mäenalanen, Leskinen, Ruohomaa – Kähkönen (A), Albert, Lehtonen – Sailio, Kestilä, Kalapudas. Trenér: Kai Suikkanen.
Náhradníci:
Trenér:
Krefeld Pinguine: Klein (Galbraith) – Supis, Klubertanz, Sonnenburg, St. Pierre (A), Hambly (A), Little, Hanusch – Pietta, Vasiljevs (C), Müeller – Koziol, Mancari, Rosa – Umicevic, Collins, Kretschmann – Mieszkowski, Hauner, Orendorz. Trenér: Franz Fritzmeier.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Krefeld Pinguine: Klein (Galbraith) – Supis, Klubertanz, Sonnenburg, St. Pierre (A), Hambly (A), Little, Hanusch – Pietta, Vasiljevs (C), Müeller – Koziol, Mancari, Rosa – Umicevic, Collins, Kretschmann – Mieszkowski, Hauner, Orendorz. Trenér: Franz Fritzmeier.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Linus Ohlund (SWE), Antti Boman – Harri Peramaki, Jussi Thomann (všichni FIN)
Diváci:
Kärpät – Krefeld 38:30
Gólový účet domácích načal v 13. minutě Mikael Ruohomaa, následovali ho Niklas Olausson, Jani Hakanpää, Saku Mäenalanen a John Albert.
Za hosty se prosadili Marco Rosa, Lukas Koziol a kapitán Herberts Vasiljevs.
V Oulunu jsme nyní svědky gólové přestřelky! Nahozený kotouč Marcela Müellera se před brankou ještě otřel o HERBERTSE VASILJEVSE a kotouč skončil až v Aittokalliově svatyni – 5:3! Asistence: Marcel Müeller, Steve Hanusch.
A další kotouč v brance Kleina! Kolem levé tyče se rychle obtočil JOHN ALBERT a právě kanadský útočník dokázal zasunout kotouč pod pravým betonem hostujícího brankáře až do jeho svatyně! Asistence: Mikko Lehtonen, Aleksi Mäkelä.
Tak to je pro domácí nástup do třetiny z říše snů! Mikael Ruohomaa se snažil prosadit individuálně, to se mu ale nepodařilo. Nicméně kotouče se následně zmocnil SAKU MÄENALANEN a ten se už nemýlil – 4:2! Asistence: Mikael Ruohomaa, Ville-Valtteri Leskinen.
Následně už ale kotouč končí v síti! Po nahrávce Ville-Valtteriho Leskinena od pravého mantinelu se v mezikruží do kotouče opřel JANI HAKANPÄÄ a jeho střela z voleje končí v brance – 3:2! Asistence: Ville-Valtteri Leskinen, Saku Mäenalanen.
Kärpät – Krefeld 22:14
Skóre ve druhé třetině nejprve načal domácí Niklas Olausson, hned za malý moment ale našel odpověď na tuto branku hostující Lukas Koziol.
Do 3. třetiny se tak bude vstupovat za vyrovnaného stavu 2:2 a určitě se můžeme těšit na dalších minimálně 20 minut zajímavého hokeje!
To je pro domácí pořádná sprcha! Ihned po dobře zahraném vhazování v podání Marka Mancariho se ke střele dostal LUKAS KOZIOL a ten trefuje přesně – 2:2! Asistence: Mark Mancari.
Tak to byla hokejová paráda! NIKLAS OLAUSSON se dostal po nádherné přihrávce Miky Pyöräly do brejku a s tím naložil náramně! Olausson brankáře Kleina doslova vykoupal a puk už zasouval po ledě do odkryté klece – 2:1! Asistence: Mika Pyörälä, Ilkka Mikkola.
Kärpät – Krefeld 13:4
Paradoxně to však byli hosté, kteří dokázali skórovat jako první. Bekhendovou střelou se prosadil Marco Rosa.
Na tuto branku nalezli domácí odpověď v 13. minutě, to se po pohledné kombinaci prosadil Mikael Ruohomaa.
Stav utkání je tedy po první třetině nerozhodný – 1:1.
Můžeme jen doufat, že se hra bude nadále odehrávat v tomto tempu.
A je vyrovnáno! Po nahrávce Saku Mäenalanena z levé strany se z mezikruží přesnou střelou z voleje prosazuje MIKAEL RUOHOMAA, který tak dokazuje, že dres Cramo Top Scorer nosí právem – 1:1! Asistence: Saku Mäenalanen, Shaun Heshka.
A jsou to paradoxně hosté, kdo střílí první branku tohoto utkání! Poté, co MARCO ROSA převzal v mezikruží skákavý puk, jej dokázal bekhendovou střelou usměrnit přesně k pravé tyči – 0:1! Asistence: Nicolas St. Pierre.
Kärpät Oulu: Aittokallio (Rynnäs) – Bryhnisveen, Heshka, Ronkainen, Hakanpää, Mikkola (A), Niemelä, Makelä – Saarinen, Pyörälä (C), Olausson – Mäenalanen, Leskinen, Ruohomaa – Kähkönen (A), Albert, Lehtonen – Sailio, Kestilä, Kalapudas. Trenér: Kai Suikkanen.
Krefeld Pinguine: Klein (Galbraith) – Supis, Klubertanz, Sonnenburg, St. Pierre (A), Hambly (A), Little, Hanusch – Pietta, Vasiljevs (C), Müeller – Koziol, Mancari, Rosa – Umicevic, Collins, Kretschmann – Mieszkowski, Hauner, Orendorz. Trenér: Franz Fritzmeier.
Rozhodčí: Linus Ohlund (SWE), Antti Boman – Harri Peramaki, Jussi Thomann (všichni FIN).
Německý tým má oproti domácím úplně jiné starosti. Pokud se tučňáci chtějí vyhnout postupové matematice se skóre vůči zatím druhým Vítkovicím, musí bezpodmínečně vyhrát. Stačit jim případně bude i výhra za 2 body.
Krefeld svou cestu letošním ročníkem CHL odstartoval na vlastním ledě, kdy přivítal dnešního soupeře – finský Kärpät. Jak již bylo zmíněno, německému celku se nedařilo a prohrál 0:2.
Hned za 2 dny se tučňáci opět předvedli domácímu publiku. Do KönigPALAST arény přicestovaly Vítkovice a zápas dopadl shodným výsledkem, jako ten předchozí, naštěstí pro domácí fanoušky v opačném gardu. Výhru 2:0 a první body do tabulky si připsal Krefeld.
V dalším zápase odcestoval německý celek k odvetnému utkání na led Vítkovic. Tam nedokázal navázat na dobrý výkon z domácího kluziště a Ostravanům podlehl 5:3.
Jak již bylo zmíněno, domácí celek z Oulu vstupuje do tohoto zápasu s minimálními starostmi. Výborné výkony v odehraných zápasech skupiny E jim zajistily skupinové prvenství , a to se už nemůže změnit ani po odehrání tohoto zápasu, který je posledním v rámci této skupiny.
V prvním zápase nového ročníku CHL se Oulu utkalo s českým soupeřem z Vítkovic. Finové si po výborném týmovém výkonu z Ostravy odvezli 3 body za výhru 4:2.
Hned následující den odcestoval Kärpät do německého Krefeldu, kde proti dnešnímu soupeři odehráli jejich druhý zápas ve 3 dnech. Únava se však absolutně neprojevila a po výhře 2:0 se tak finský tým vracel z tripu se 6 body v tabulce.
Asi nejnapínavější průběh přineslo poslední odehrané utkání, kdy Oulu na svém ledě opět přivítalo Vítkovice. V základní hrací době diváci gól neviděli a rozhodlo se až ve 3. minutě prodloužení – 1:0 pp.