Kolín – Havlíčkův Brod 2:5 (kon.) | Vsetín – Olomouc 3:7 (kon.) | Mountfield HK – Mladá Boleslav 7:4 (kon.)
Sparta – HC Plzeň 3:1 (kon.) | Chomutov – Slavia 0:0 (odl.) | Písek – Č. Budějovice 2:5 (kon.)
Havířov – Jihlava 0:1 (po pr.) | Letňany – HC Litvínov 5:4 (1:0 po s.n.) | Kladno – K. Vary 3:2 (po s.n.)
Třinec – Vítkovice 4:3 (po pr.)
AZ Havířov
0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
HC Dukla Jihlava
Sobota 10.09.2016, 13:30 • K&K PNEU Aréna • Extraliga staršího dorostu • 4. kolo

Ode mne je to pro dnešek vše, na počtenou u dalších onlajnů. (15:33:52)

Zápas přinesl rozhodnutí jedinou brankou až v prodloužení. Jihlava měla po většinu zápasu více ze hry a také mnohem více šancí, ale domácí si za bojovnost ten jeden bod také zasloužili.

62:26
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tak nakonec to Jihlava urvala pro sebe. JIŘÍ SLABÝ nejprve z křídla ohrozil Matouška a pak se dostal po objetí branky k dorážce, která nakonec po ledě pronikla až za Matouška. Bez asistence.

61:15
    Obránce Ševěček se dostal do samostatného úniku, ale netrefil branku!

61:01
    Matoušek zachránil ve dvou dalších obrovských šancích.

60:22
    Jindrova střela končíí na Matouškově vyrážečce.

60:01

Branku jsme i přes dobrý hokej neviděli. Následuje prodloužení 3 na 3.

60:00

59:55
    Hosté v posledních vteřinách tlačí, ale spíš honí puk po mantinelu.

59:33
    Bambula při průniku upadl.

59:08
    Jindrova střela zblokována.

58:42
    Hosté se nemohou dostat přes útočnou modrou, teď jim ale pomůže icing AZetu.

57:50
    Pawliczek měl na hokejce možná rozhodnutí zápasu, ale sám před brankou míříl nad.

57:24
    Oddechový čas pro hosty.

57:24
    Piš se dostal do zakončení v mezikruží, Juřička pro Jihlavu zachránil.

56:59
    Pawliczek zavezl puk do třetiny a způsobil zmatek v obraně hostů.

56:26
    Valova střela sražena do sítě.

55:45
    Dvě rychlé protiakce AZetu, také Juřička musí být pozorný. A on je!

55:21
    Strnad z mezikruží vyprášil Motouškův levý beton.

54:26
    Vrátného střelu od modré Matoušek lapil do své zázračné lapačky

54:01
    Na straně AZetu je ale obrovská bojovnost, která nyní přináší úspěch v podobě přerušení několika útoků soupeře a donucení k icingu.

53:18
    Hosté jsou stále v náporu, který přerušují jen občasná vyhození puku ze strany AZetu.

52:09
    Po ojedinělé šanci domácích je tu další nápor Dukly. Matoušek puk letící od zadního mantinelu chytá.

51:11
    Bambula vybojoval opakovaným důrazem puk a jen kousek chyběl, aby se jeho nahození na branku dostalo k dorážejícímu Pawliczkovi.

50:11
    Hosté se trochu šťastně dostali do situace 2 na 1, ale obránce Klus vystihl přihrávku do sřelecké pozice.

49:00
    Až nyní nepřesná rozehra hostů a následný icing domácí obraně trochu uleví.

48:41
    Jihlava má regulérní zámek jako při přesilovce, střela Slabého však míří mimo.

47:55
    Domácí jsou pod tlakem, je tu jejich další icing.

47:17
    Opět zakončuje Dominik Adam, Maztošek puk tlumí ve výstroji.

46:40
    Adam se po rychlé akci hostů dostal sám před Matouška, ten vyráží okrajem lapačky.

45:48
    Icing AZetu.

44:48
    Matoušek raději pokryl puk klouzající se k jeho brance.

44:02
    Bambula se dostal z křídla do zakočení, ale jen nadvakrát vyprášil Juřičkovi betony.

43:19
    Oba týmy začaly třetinu hodně aktivně, teď si vytvořili hosté slušný tlak na jehož konci byla střela Kadlčka. Matoušek chytá.

41:44
    Juřičkova rozehra způsobila menší tlak AZetu, ale nakonec to jihlavská obrana zvládla.

40:23
    Matoušek chytá ne příliš těžkou střelu od modré.

40:01

40:00

39:41
    Boj o puk ve střední třetině.

38:51
    AZ v náporu, do zakončení se dostali obránci Kuchař a Ševěček. Juřička pozorný a vyráží.

37:33
    Havířovští usazeni v útočné třetině, ale šanci si nevytvořili.

36:03
    Slabý na pravém křídle přebruslil obránce a donutil Matouška hned ke dvěma těžkým zákrokům. Hávířovský gólman opět potvrdil jakou je oporou pro svůj tým.

35:30

35:15
    Ukázkové namazání teď předvdla havířovská obrana. Adam se hnal na Matouška zcela sám, ale polovysokou střelou netrefil branku.

34:40
    Bambula se dostal po přesilovkové kombinaci ke střele, Juřička s přehledem chytá.

34:02
    Kadlček měl puk na hokejce a už se hnal na havířovskou branku, zastavil jej na poslední chvíli až Kuchař.

33:27
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Strnad – 2 min., vražení na hrazení).

32:48
    Strnad se zničeho nic dostal až před Matouška, ten holí zachránil.

31:48
    Bambula svou šikovností a bojovnotí zamotal halvu hned třem protihráčům a protlačil puk spoluhráčům až do střelecké pozice, nakonec ale jihlavští puk dopravili do bezpečí.

31:11
    Obránce Ševěček se prodral po křídle až do zakončení, Juřička vyráží.

30:20

29:45
    Klusova střela z dálky také k Juřičkovi nedošla.

29:00
    Hosté se osvobozují.

28:41
    Ševěčkův pokus od modré sražen do rohu.

28:20
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Filip – 2 min., podražení).

27:02
    Až nyní se domácí vymotali ze své třetiny, ale nepřesná dlouhá přihrávka je opět puku zbavuje.

26:22
    Následuje Jihlavský kolotoč, který po skoro minutě přerušuje až zákrok Matouška.

25:22
    Jindra se prodral z levého křídla před Matouška, puk ale nestihl zasunout.

24:22
    Obránce Pliska zachytil puk a vydal se do útoku, jeho kličkování je zastaveno až skoro v mezikruží hordou protihráčů.

23:39
    I tentokrát patří začátek opticky Jihlavě, šance však nevidíme.

22:24
    Po chybě v rozehře trochu zmatek v domácí třetině, ale nakonec to obrana AZetu zvládla.

20:55
    Icing domácích.

20:44
    Velebovo nahození od modré po lehké teči trochu vylekalo Matouška, ale ten přesto vyrazil.

20:01

20:00

19:32
    Hraje se ve středním pásmu, třetina spěje ke konci.

19:00
    Na druhé straně zaduněl Matouškův pravý beton.

18:28
    A ještě jednou Bambula, tentokrát se dostal až do zakončení na brankvošti, ale neměl ideální postoj a Juřička vyráží.

17:54
    Bambula nahazoval z poza obránce puk do brankoviště, Juřička raději kryje.

17:36
    Nepřesnost na domácí straně vede k Icingu.

16:42
    Havířov je momentálně aktivnější a drží hráče Dukly daleko od svojí branky, šance však nevidíme.

15:44
    Nakonec Piš vystihl rozehrávku a švihem z mezikruží donutil Juřičku k těžkému zákroku.

15:22
    Azeťáci snad poprvé na delší dobu usazeni v útočné třetině a nedovolují Dukle rozehrát.

13:38
    Zajímavé momenty na obou stranách. Nejprve tvrdě pálil Kadlček do Matouškových betonů, a pak se v situaci 3 na 1 havířovští tlačili za pukem do brankoviště, ale Juřička kotouč udržel.

12:27
    Dravý Bambula to vzal na pravém křídle na sebe a dvěma střelami řádně prověřil Juřičku.

11:51
    Úlovec v individuálním průniku neuspěl, domácí rozehrávají od vlastní branky.

10:33
    A vyplynula z toho obrovská šance Dukly, ale i Jindru tentokrát Matoušek vychytal.

09:50
    Ale teď jsou to opět jihlavští, kdo má puk delší dobu na hokejkách a kombinují v pásmu AZetu.

08:40
    Vypadá to, že Havířov už hru opticky srovnal a časteji se dostává do útočné třetiny.

07:12
    První velká šance AZetu, Klíma se prosmýkl po levém křídle až k Juřičkovi, ten ale odolal a hrozící dorážku pokryli obránci.

06:35
    Po závaru v havířovské třetině končí puk mimo plochu, hra přerušena.

05:46
    Domácí pod tlakem, ale nyní už mohou vyvézt puk z vlastní třetiny.

05:11
    Adam se šikovně prokličkoval až před Matouška, ale ten opět domácí zachránil.

03:33
    Ofsajd domácích.

02:56

02:33
    AZetu se přesilovka vůbec nedaří, hosté se v pohodě brání a jsou dokonce nebezpečnější v útoku.

01:57
    Kadlček ujel ve vlatním oslabení a jen skvělý zákrok Matouška mu zabránil ve skórování.

00:56
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Juřička – 2 min., podražení). Trest odpyká Vala.

00:01

Vítáme vás u on-line přenosu.

Dnes čeká starší dorostence AZ Havířov na domácím ledě vedoucí tým východní skupiny extraligy Dukla Jihlava.

Havířovští jsou v tabulce zatím na 6. místě, když získali 3 body za výhru nad Olomoucí. Naopak dvě porážky si přivezli z ledu silného Třince a Zlína.
    Výsledky AZ Havířov:
    Třinec-Havířov 3:1
    Havířov-Olomouc 3:1
    Zlín-Havířov 3:0

Jihlavští zatím třikrát vyhráli a ztratili jen jeden bodík na Kometě. V tabulce jsou díky tomu s 8 body první, i když druhý Zlín má také 8 bodů.
    Výsledky Jihlavy:
    Brno-Jihlava 2:3p
    Jihlava-Vítkovice 5:2
    Olomouc-Jihlava 2:7

Hosté jdou do utkání jako favorit. Uvidíme ale jestli se jim to proti bojovnému domácímu týmu podaří potvrdit. Utkání začíná v 13:30.