Třinec – Litvínov 2:1 (kon.) | Liberec – Sparta 2:3 (kon.) | Chomutov – Plzeň 6:4 (kon.)
Zlín – Vítkovice 2:0 (kon.) | Olomouc – Pardubice 2:1 (kon.) | Kometa Brno – Mladá Boleslav 5:1 (kon.)
Mountfield HK – K. Vary 4:0 (kon.)
Berani Zlín
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
HC Vítkovice Ridera
Úterý 13.09.2016, 17:30Tipsport extraliga • 3. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Hezké úterní odpoledne ze Zlína. Nový ročník Tipsport extraligy se rozjel poněkud rychle a před námi je již třetí kolo. Na Zimním Stadionu Luďka Čajky se dnes představí v roli hostujícího celku tým z Vítkovic. Ostravský celek přes léto také obměnil kádr jako zlínští Ševci a v modrobílém dresu najdeme několik noviců. Do extraligy se vrátil Ondřej Roman, z Chomutova přišel David Květoň, Jan Výtisk, Ivan Baranka také jistí prostor v defenzívě a pikantní duel to bude především pro obránce Patrika Urbance, který přišel do Vítkovic právě ze Zlína. Svěřenci Rostislava Vlacha se po prohře s Kometou vydali na led Litvínova, kde si žlutomodří zastříleli a zvítězili 6:3 a po druhém kole jsou nejofenzivnějším týmem v extralize. Dvěma trefami se prezentovali Antonín Honejsek a Roman Vlach. Vítkovičtí mají na svém kontě také jednu výhru a prohru, ale body za vítězství ukořistil celek z Vítkovic pouze po nájezdech, kdy o výhře nad Spartou rozhodl Roman Szturc. Zlínští by rádi navázali na vítězné utkání s Litvínovem a v cestě jim budou stát bojovné Vítkovice. Duel startuje v 17:30.
    Jak si povede Libor Kašík proti střelcům Vítkovic?

Který z týmů vyhraje první třetinu?

PSG Zlín: Kašík (Štůrala) – Blaťák, Bořuta, Horák, Kotvan, Marušák, Matějíček, Žižka – Bukarts, P. Holík, Honejsek – Chytil, Kubiš, Okál – J. Ondráček, Podešva, Říčka – Šťastný, O. Veselý, Vlach.

HC Vítkovice Ridera: Bartošák (Dolejš) – Baranka, L. Kovář, Sloboda, Klok, Výtisk, Urbanec, D. Krenželok – Květoň, O. Roman, P. Zdráhal – Kurovský, Kolouch, Vandas – Szturc, Illéš, Olesz – E. Němec, Balán, Tomi..

Před začátkem utkání uctíme minutou ticha zesnulého rozhodčího Laiku, který podlehl na následky zranění, kdy byl v utkání mladšího dorostu zasažen do oblasti hlavy.

00:01

0:24
    Ševci vlétli do utkání hodně aktivně. Bartošák se musel lapačkou natahovat proti svižné střele Petra Holíka.

0:56
    Vítkovický brankář vyrazil jedovku Říčky. Berani jsou hodně aktivní, hosté se zatím nedostali před branku Kašíka.

1:26
    Až teď se Vítkovice dostaly na kotouč a je z toho buly před Kašíkem.

2:00
    Zlín právě vstřelil branku!
    Zlínským se ta veliká aktivita od úvodních minut vyplatila. Pavel Kubiš našel v přečíslení dvou proti jednomu parádním pasem osamoceného ZDEŇKA OKÁLA, který střelou z první propálil Bartošáka. Asistence: Pavel Kubiš, Martin Matějíček.
    2:00 Zdeněk OKÁL - 1:0
    Zdroj: Hokejka TV

2:44
    Adam Sedlák (VIT) je potrestán dvěma minutami za podražení. První vyloučení v dnešním utkání.

3:31
    Berani se usadili v útočné třetině a začínají kombinovat.

3:50
    Bartošák musel řešit veliké zmatky na vlastním brankovišti. Brankář se zkušenostmi ze zámoří všechno dokázal včas a dobře vyřešit. Vhazuje se v obranném pásmu Vítkovic.

4:29
    Podešva nezpracoval nahrávku od Kubiše a Vítkovicím se podařilo nahodit kotouč do středního pásma.

5:19
    Potrestaný Sedlák je zpátky ve hře a hráči z Vítkovic jsou zase v plném počtu. Berani si v přesilovce vytvořili několik zajímavých šancí, ale brankář Bartošák byl pozorný.

5:41
    Vandas hledal žabičkou osamoceného Koloucha, který kotouč nezpracoval a na řadě jsou domácí.

6:15
    Máme tu odpískaný ofsajd na straně Zlína a zároveň komerční přestávku.

6:49
    Roman Szturc to zkoušel chytře zpoza branky na povyjetého Kašíka, ale neuspěl.

7:39
    Vítkovičtí se usadili v útočné třetině, kde ovšem nedokázali vyprodukovat ani jeden střelecký pokus. Kašík zatím vážněji zasahovat nemusel.

8:36
    Daniel Kurovský (VIT) 2 minuty za podražení.

9:19
    Zdráhal zblokoval přesilovkovou dělovku Marušáka, ale zlínský obránce ještě chvíli udržel puk ve třetině, který mu naoplátku sebral bránící Olesz.

10:10
    Poprvé se do přesilovky domácích zapojil také Miroslav Blaťák. Jeho křižná nahrávka měla smysl, ale Holík ji nedokázal zachytit. Po přerušení se bude vhazovat u Bartošáka.

10:40
    Kurovský je zpátky ve hře. Vítkovice se dokázaly ubránit i této přesilovce domácích.

11:06
    Bude se trestat a opět na straně Vítkovic. Daniel Krenželok (VIT) 2 minuty za podražení.

11:17
    Kašík výborně zasáhl proti jedovce Krenželoka. Brankář Beranů na poslední moment vytasil svůj hbitý levý beton.

12:00
    Tak tohle byla hokejová parádá, kterou předvedli žlutomodří doslova rozebrali obranu Vítkovic a třešnička na dortu zbyla na střílejícího PETRA HOLÍKA, který rozjásal zlínské publikum dnes podruhé. Asistence: Roberts Bukarts, Oldrich Kotvan.
    12:00 Petr HOLÍK - 2:0

12:41
    Zlínští mleli Vítkovice v jejich třetině a vysloužili si od diváků bouřlivou odměnu v podobě potlesku.

13:18
    Hráčům z Vítkovic se nepovedlo zachytit začátek zápasu a stále se nemohou dostat do tempa. Nutno podotknout, že domácí si velmi dobře střeží své pásmo.

13:52
    Po delší odmlce se Vítkovice usadily v útočném pásmu, kde opět nic převratného nedokázaly vymyslet.

14:19
    Chytil dostal obloučkem nahrávku do jízdy, ale puk odskočil a z nadějné kombinace domácích sešlo.

15:39
    Bartošák úspěšně zneškodnil rychlý průnik domácích a bude se vhazovat po jeho levé ruce.

16:34
    Kašík srazil do bezpečí jedovku Iléše. Buly v obranném pásmu Beranů.

17:18
    Kubiš čistě u hrazení sundal rozjetého Kurovského. Domácí opět zakládají akci zpoza vlastní branky.

18:34
    Bartošák opět musel čelit menšímu tlaku ze strany domácích. Brankář Vítkovic byl opět úspěšný.

19:08
    Kašík dobře zareagoval na jedovatou střelu zápěstím v podání Patrika Zdráhala. Po přerušení se bude vhazovat u branky PSG.

19:34
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Úvodních dvacet minut mezi Zlínem a Vítkovicemi je již minulostí. Berani vstoupili velmi dobře do tohoto utkání a do kabin si nesou zaslouženě dvoubrankové vedení. O první trefu se postaral po parádní nahrávce Kubiše, střílející Zdeněk Okál. Podruhé rozvnil síťku za Bartošákem v přesilovce Holík. Vítkovičtí si vytvořili jen několik kombinací, které obrana domácích společně s Kašíkem dokázala odvrátit. Druhá část startuje v 18:25.

20:01

20:41
    Hra se ze začátku druhého dějství hodně kouskuje. Již podruhé se vhazuje v obranném pásmu Zlína.

21:44
    Matějíčkovu dělovku se snažili rychle dorážek Okál s Kubišem. Bartošák se parádně roztáhl na brankovišti a sérii dorážek domácích zneškodnil.

22:19
    Žižka protečoval kotouč na osamoceného Filipa Chytila, který byl v zakončení sražen k ledu. Bartošák má puk v lapačce a bude se pokračovat nadále bez vyloučení.

22:51
    Oleszova rána se od holení Marušáka odrazila před Szturce, kterého vychytal výborný Kašík.

23:17
    Bartošák lapačkou vychytal jasný gól lotyšského útočníka Robertse Bukartse.Útočník PSG střílel zcela do prázdné branky.

24:06
    Ostravané obsadili zlínskou branku a začínají kombinovat.

24:54
    Vítkovicím se dnes v kombinaci příliš nedaří. Kašík první zásah hostí vyrazil a druhý mířil mimo branku Zlína.

25:35
    Čtvrtá zlínská formace uzamkla hosty v jejich pásmu a obránci byli jako na kolotoči. Šťastný několika kličkami po vzoru Čajánka se postupně zbavoval protihráčů a následně pálil těsně vedle osamocený Chytil.

26:29
    Další krásná kombinace domácích. Blaťák vybojoval kotouč pro Vlacha, který našel rozehrávkou najetého Veselého a bravurní zákrok předvedl Patrik Bartošák.

27:35
    Sprintující Erik Němec to zkoušel na Kašíka střelou přes obránce, která nebyla úspěšná.

28:43
    První přesilová hra pro celek z Vítkovic. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty za držení protihráče.

29:40
    Vítkovická přesilovka není zatím příliš účinná. Na kotouči jsou více domácí, kteří hrají ve čtyřech.

29:56
    Počet hráčů na ledové ploše se vyrovnává. Karol Sloboda (VIT) 2 minuty za sekání.

30:17
    Zakázané uvolnění Zlína, buly se opakuje.

30:45
    Kotvan je zpátky ve hře a nyní začíná zkrácená přesilovka domácích.

31:19
    Výtiskovi se povedlo v oslabení poslat kotouč až za branku Libora Kašíka.

31:43
    Bartošák se dvakrát v oslabení vyznamenal. Nejprve vychytal Matějíčka a vzápětí Ondřeje Veselého.

32:04
    Vítkovice jsou kompletní a zároveň tu máme komerční přestávku.

32:20
    Zakázané uvolnění Zlína, vhazuje se před Kašíkem.

33:26
    Tentokrát vyhazují kotouč na icing hráči z Vítkovic. Vhazuje se po levé ruce Bartošáka.

33:52
    Jan Výtisk (VIT) poslal kotouč do hlediště a bude za to pykat. Další šance pro Zlín, jak soupeři odskočit na rozdíl tří branek.

34:28
    Bukartsovu střelu i dorážku Říčky dokázal Bartošák pokrýt.

35:10
    Holík našel zcela osamoceného Bukartse u pravé tyče, který dnes promrhal další šanci a sám se na sebe hodně zlobil.

35:15
    Jiří Marušák (ZLN) 2 minuty za držení protihráče. Počet hráčů na ledě se vyrovnává.

35:55
    Výtisk je na ledě a Vítkovice kompletní. Při začínající přesilovce hostí, byl Zlínu odpískán ofsajd.

36:32
    Domácí se velmi dobře brání v oslabení. Vítkovice se sice chvíli udržely v pásmu, ale nic převratného nedokázaly vymyslet.

37:28
    Erik Němec (VIT) 2 minuty za vražení na hrazení.

38:18
    Marušák při střele na modré upadl, ale Olesz raději na jistotu vyhodil kotouč do bezpečných prostor.

38:48
    Honejsek ještě vracel kotouč na modrou čáru na čepel Matějíčka, ale tomu puk přeskočil hokejku a akci zakládá brankář Kašík.

39:19
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:33
    Bartošák skvělě vynuloval v zakončení střelce Vlacha s Honejskem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá perioda nám nabídla několik mnoho šancí, ale o něco pomalejší tempo a žádný gól jsme ji neviděli. Zásluhu na tom má především Patrik Bartošák, který opět vychytal několik tutovek domácích. Třetina číslo tři začna cca v 19:18.

40:01

40:31
    Pohlednou kombinaci předvedli hokejisté Zlína. Bartošák byl opět na svém místě.

40:49
    Chytil vybídl do jízdy kotouč Ondráčkovi. Ten udělal tři kroky, nachystal si kotouč a vypálil ho přímo na hrudník Bartošáka.

41:35
    Kotvanovu bombu srazil jeden z obránců Vítkovic, dorážku už maskou vyrážel Bartošák.

43:18
    Vítkovice hráli v šesti. Trest odsedí Patrik Zdráhal (VIT)

43:54
    Puk byl ztečován do hlediště. Další buly před brankou Vítkovic.

44:48
    Dvojnásobná přesilová hra pro Zlín. Lukáš Kovář (VIT) vyfasoval dvouminutový trest za podražení.

45:27
    Kotvanova střela příklepem byla sražena do ochranné sítě.

45:32
    Vítkovičtí už hrají ve čtyřech. Zdráhal se hned vrátil do hry.

46:58
    Beranům se nezdařila přesilovka pět na tři, ani na čtyři. Hosté hrají v plném počtu.

47:22
    Kubiš se z otočky snažil překvapit Bartošáka zakončením mezi betony. Brankář Vítkovic rychle sevřel betony k sobě a žádné drama nedovolil.

47:41
    Zdeněk Okál (ZLN) 2 minuty za faul loktem.

48:16
    Bořuta poslal kotouč podél hrazení a osvobodil svůj celek při hře ve čtyřech.

49:50
    Tragická přesilovka v podání Vítkovic. Kašík nemusel ani jednou zasahovat.

50:38
    Chytil chtěl střelou zpoza branky překvapit Bartošáka, ale neuspěl.

51:51
    Berani jsou lepším celkem i za pohodlného stavu 2:0. To ovšem nic neznamená, že by tento výsledek nebyl pro Vítkovice hratelný.

52:41
    Komerční přestávka. Oba celky mají čas na krátkou poradu.

52:53
    Zakázané uvolnění Zlína. Hra se stěhuje před Kašíka, kde se bude vhazovat.

53:34
    Zpětná nahrávka na Honejska byla ofsajdová.

54:26
    Ostravané se usazují v útočné třetině a chtějí se ještě dostat do zápasu.

55:28
    Zlín pozorně brání a Vítkovicím nic nedovoluje.

56:27
    Možná jedna z posledních šancí pro hosty ke snížení stavu. Oldrich Kotvan (ZLN) 2 minuty hákování.

57:08
    Barankovy dvě střely domácí zblokovali a kotouč míří za branku Vítkovic.

57:34
    Ondráček byl dalším, komu se povedlo osvobodit zlínský celek v oslabení.

57:41
    Zakázané uvolnění Vítkovic.

58:02
    Balánovo nahození bylo sraženo do ochranné sítě.

58:35
    Kotvan je zpátky na ledě a domácí hrají v plném počtu.

58:53

58:53
    Střídačka Vítkovic si v závěru vyžádala oddechový čas.

59:17
    Ještě jeden výpad Vítkovic. Brankář Kašík si s ním poradil bez problému a míří za čistým kontem.

59:17
    Vítkovice to zkusí v šesti, Bartošák je na střídačce.

59:23
    Szturce vychytala hbitá lapačka zlínského brankáře. Opět buly u branky PSG.

59:44
    Bartošák zpátky v kleci, buly ve středním pásmu.

Je dobojováno. Zlínští v dnešním utkání porazili celek z Vítkovic 2:0. Brankář Kašík si připisuje první čisté konto v sezoně. Skvělým výkonem se prezentoval i brankář Bartošák, ale ten nestačil na dva pokusy z hokejek domácích a hosté jedou domů bez bodu. (19:56:32)