Austrálie – Brazílie 1:11 (kon.) | Ázerbájdžán – Španělsko 2:4 (kon.) | Kostarika – Kazachstán 1:3 (kon.)
Írán – Maroko 5:3 (kon.) | Argentina – Šalamounovy ostrovy 7:3 (kon.)
konec
FC Démoni Česká Lípa
3:2 (1:1)
1.FC Nejzbach Vysoké Mýto
Pátek 16.09.2016, 20:30 • Sportovní hala Česká Lípa • VARTA futsal liga • 2. kolo
Předzápasové kurzy
   
  Je za námi nervydrásající zápas, na jehož konci se z vítězství a zisku tří bodů radují Démoni. České Lípě se sice nepovedl začátek prvního a druhého poločasu, ovšem závěr duelu měla famózní. V poslední minutě zakončil do odkryté brány Tomáš Vobořil, díky jehož gólu si domácí připisují cenné tři body. Ode mě je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký víkend. (22:15:13)
   
  Konec zápasu.
   
  40
  Démoni právě vstřelili branku!
  Tak nakonec se tento krok hostům nevyplatil, naopak při něm inkasovali rozhodující gól. Do rychlého kontru vyrazili Bejda s TOMÁŠEM VOBOŘILEM a druhý jmenovaný zakončil celou akci do prázdné brány. Asistence: Stanislav Bejda.
   
  40
  Gólman Gerčák vyrazil podpořit útok. Jeho snažení se mohlo Mýtu vyplatit, ovšem Kirov se blýsknul ukázkovým zákrokem proti střele jednoho z hráčů Nejzbachu!
   
  38
  Futsalisté Vysokého Mýta si vyměňují přihrávky v útočném pásmu, ale k zakončení se zatím nedostali. Českolipská defenziva pozorně brání.
   
  37
  Tým 1. FC Nejzbach Vysoké Mýto si vyžádal oddechový čas.
   
  37
  V souboji dvou "trojek" uspěl Kaňkovský, jenž zabránil Sklenářovi v zakončení. Nejzbach bude mít ale k dispozici rohový kop.
   
  36
  Hosté se teď nastěhovali na útočnou polovinu, ale Kirova vážněji neohrozili.
   
  35
  Šabata převzal dlouhý pas od Gerčáka a Kirovovu branku minul doslova o pár centimetrů! Nechybělo mnoho a Nejzbach se mohl znovu ujmout vedení.
   
  34
  Démoni právě vstřelili branku!
  Českolipští se vyrovnávací branky přeci jen dočkali. Havlásek přenechal mičudu Švecovi, jehož navštívenku Gerčák pouze vyrazil a pohotový KAREL KAŇKOVSKÝ hlavou efektně srovnal na 2:2. Bez asistence.
   
  32
  Havrda prošel přes dva protihráče, ale finálovou fázi nezvládl. Jeho zakončení Gerčák přečetl a uchoval svému týmu jednobrankový náskok.
   
  31
  Ondřej Havrda si našel volný prostor a zakončil. Gerčák však mohl zůstat v naprostém klidu, neb pokus českolipského futsalisty skončil mimo.
   
  30
  Démonům se nepovedl rychlý protiútok, a tak se mičudy chopil Vodrážka, který ale střelou ze středu Kirova nepřekvapil. Teď se mohli hosté přiblížit vítězství.
   
  28
  Sklenář se chtěl obtočit kolem Kaňkovského a zakončit. Nakonec stihnul jen vystřelit, ale trefil jen branícího Kaňkovského.
   
  27
  Patrik Mažári se napřáhl z půlky hřiště a jeho bombu vytěsnil Gerčák s problémy na roh. Českolipští touží po vyrovnání, které se však zatím nedaří realizovat.
   
  27
  Pěknou kombinaci spolu sehráli Bejda a zakončující Vobořil, kterého ale vyrušil jeden z protihráčů, ovšem arbitři tohoto duelu neposoudili tento zákrok jako nedovolený.
   
  26
  Do českolipské sportovní haly si našlo cestu 70 diváků.
   
  25
  Po tvrdé ráně Kaňkovského se k dorážce chystal Bejda, ale balón za Gerčáka neprotlačil. To byla dobrá šance domácího celku!
   
  24
  Jaroslav Kubát nedovoleně zastavil Martina Švece a od rozhodčího Čurdy si za svůj prohřešek vysloužil kartu žluté barvy. Na hřišti se navíc začíná priostřovat.

  Michal Šandor

  Branky: 12. Kaňkovský (Švec), 34. Kaňkovský, 40. Vobořil (Bejda) – 1. Šabata (Merkl), 21. Vodrážka (Šabata)

  Karty:   19. Švec (CLI), 23. Kaňkovský (CLI) – 24. Kubát (VMY)


  FC Démoni Česká Lípa: Kirov (Michálek) – Kaňkovský, Havrda, Bažant, Bejda, Vobořil, Havlásek, Mažári, Švec
  1.FC Nejzbach Vysoké Mýto: Gerčák (Špinar) – Merkl, Sklenář, Jeníček, Kubát, Vágner, Novák, Šabata, Vodrážka, Pirkl.

  Rozhodčí: Čurda, Nagy

  Diváci: 70