Zubří – Plzeň 31:29 (kon.) | Dukla – Hranice 45:23 (kon.) | Královo Pole – Karviná 31:26 (kon.)
Kopřivnice – Lovosice 31:31 (kon.) | Litovel – Frýdek-M. 27:25 (kon.) | Nové Veselí – Jičín 25:28 (kon.)
KH ISMM Kopřivnice
31:31 (13:13)
HK FCC Město Lovosice
Sobota 24.09.2016, 17:00 • ZŠ E. Zátopka • Chance Extraliga mužů • 4. kolo

KH Kopřivnice – HK FCC Město Lovosice 31:31 (13:13)

Tradičně vyrovnaný průběh mělo střetnutí favorizovaných Lovosic v Kopřivnici, kde se Severočechům dlouhodobě nedaří. Dosavadní přesvědčivý lídr extraligové tabulky měl sice v zápase pasáže, kdy domácím odskočil, na začátku druhé půle i na čtyři branky, ale bojovně naladění kopřivničtí házenkáři Lovcům nedovolili vypracovat si klíčový náskok. Oba celky se tak v koncovce prali o vedení až do poslední minuty. remízový výsledek 31:31 mohla změnit ještě devítka po čase v podání domácích, ale docílená branka nebyla uznána, a tak se pod Štramberskou trúbou zrodila první remíza letošní sezóny.

Nejvíce branek: Rachač 11/2, Střelec 6, Hanus 5 – Klimt 12/1, Motl 9/2, Bouček 4. Rozhodčí: Kosa, Švidernoch. Vyloučení: 3:4. Diváci: 320.

Ivo Vávra, trenér KH Kopřivnice: „Musím dnes kluky pochválit. Znali jsme sílu soupeře a zápas ukázal, že jsme na něj byli dobře připraveni. Chtěli jsme z něj ale oba body, bohužel jsme nedokázali proměnit některé jasné šance, a to myslím nakonec rozhodlo, že si Lovosice bod odvezly. Nemyslím si, že bychom byli horší než soupeř, i při poslední devítce jsme sahali po výhře, ale branka nebyla uznána. Pokud však budou kluci takhle bojovat v každém utkání, můžeme ještě v další průběhu sezóny překvapit.“

Milan Berka, trenér HK FCC Město Lovosice: „V Kopřivnici je zápas vždy emotivní. Ten dnešní měl opět až standardní průběh jako naše předchozí tady. Dostaneme se do vedení, a následně se necháme stáhnout, pak se opět dostaneme do vedení. Vždy v momentu, kdy máme soupeře zlomit nebo dostat se na větší brankový rozdíl, nedáme branku nebo ztratíme míč. A soupeř krůček po krůčku srovnává. Nakonec to dospělo jako vždy ke dramatu, kdy mohly vyhrát oba týmy. Přijeli jsme sem vyhrát, což se nepodařilo. Pro mne je to ztráta bodu, byť jsme nakonec v tom hektickém závěru mohli přijít o oba.“ (14:28:52)

60
    Druhý poločas skončil. (31:31)
    59
    Lovosičtí házenkáři poslali do zakončení křídelního hráče Jiřího Motla, který získal dostatek střeleckého sebevědomí a nemýlí se! (31:31)
    58
    Miroslav Rachač zpozoroval mezeru v hostující obraně a rychlým proskokem z šestky otáčí vývoj v zápase na stranu Kopřivnice! (31:30)

56
    A je to opět nerozhodně! Oba celky se ve svých útočných šancích totiž nemýlí! (30:30)
    54
    Honza Hanus okamžitě přesilovou hru využívá a ze svého náskoku z křídla srovnává čtyři minuty před koncem stav utkání! (29:29)

54
    Tak tohle bude pro lovosické těžká zkouška! Za nedovolené bránění si vykoledoval dvouminutový trest Chroustovský a hosty tak čekají velice těžké chvíle! (28:29)

53
    Oba dnešní soupeři předvedli ve svých útocích parádní akce a jsou z toho úspěšné branky! Lovosice tak stále v dnešním dramatickém utkání zůstávají v nejtěsnějším vedení o jednu branku! (28:29)
    52
    Jan Gřes šel na šesti metrech do proskoku a překonal hostujícího brankáře, který si na jeho střelu ani nesáhl. (27:28)
    51
    Lovosický hráč byl při střele faulován a je z toho jednoznačná sedmička. V tomto případě nebylo co řešit! Na exekuci zmíněné sedmičky se postavil lovosický ostrostřelec Jiří Motl a se štěstím dostal svou střelu za záda Marka Žingora! (26:28)
    51
    Miroslav Rachač se svou pumelicí postaral v kopřivnické sportovní hale o pořádné drama! Domácí snižují deset minut před koncem utkání na rozdíl pouhé trefy! (26:27)
    50
    Jarda Petřík dobře zpracoval na pivotu balon a střelou z pádu překonal brankáře hostů! (25:27)
    50
    Honza Hanus je v těchto chvílích opravdu střelecky při chuti! Hanus využil na křídle volného prostoru a po náskoku z čáry brankoviště se prosadil technickou střelou přes prsty! (24:27)
    50
    Gól vstřelil tým HK FCC Město Lovosice (Jiří Motl). (23:27)
    49
    Domácí ponechali míč na pravé straně a nabídli skórování Hanusovi, který se v letu z křídla nakonec dostal do úspěšného zakončení. (23:26)

48
    Tak to je opravdu neuvěřitelné! V dramatických momentech podržel své spoluhráče fantastickým zákrokem domácí brankář, který doslova čaroval mezi třemi tyčemi! (22:26)
    47
    Klimt to vzal na devíti metrech statečně na sebe a přesnou pravačkou se trefuje mezi tři tyče! (22:26)
    46
    Marek Bukovský se nyní blýskl v útoku domácího celku bezkonkurenční ránou ze země! (22:25)
    45
    Pavel Chroustovský se hnal přes cele hřiště do trháku a dokázal překonat domácího strážce brány! (21:25)

44
    Druhý poločas se nám odehrává opravdu ve vysokém tempu! Oba dnešní soupeři si připíšou úspěšné branky z rychlých akcí! (21:24)
    43
    Rachač napřáhl z velké dálky a hostující brankář se bohužel jen ohlédl za míčem! (20:23)
    42
    Lovosicím nyní výborně zafungovala obrana a jsou z toho dvě branky z rychlých útoků! (19:23)
    41
    Lovosice se nyní dostaly velice jednoduše do střelecké pozice . Klimt se dokázal po kličce s oklepem dostat až před domácího brankáře, kterého překonal střelou k tyči. (19:21)
    40
    Tak to byla nyní opravdu neuvěřitelná rána Miroslava Rachače, který se po výskoku na devítce prosadil excelentní ránou po ruce! (19:20)
    40
    Václav Klimt je v dnešním utkání střelecky k neudržení a připisuje si na svůj střelecký účet sedmou branku! (18:20)
    39
    Kopřivnická ofenziva našla chytrou přihrávkou na křídle volného Hanuse, který se prosazuje. Na jeho střelu na delší tyč totiž hostující brankář nedosáhl. (18:19)
    38
    Domácí si ve své obraně 0:6 pomohli nedovoleným zákrokem. Hosté tak měli k dispozici sedmimetrový hod, který s přehledem proměnil Klimt! (17:19)
    37
    Gól vstřelil tým KH Kopřivnice. (17:18)
    37
    Lovosičtí házenkáři ale dokázali výborně sehrát dva rychlé útoky v řadě a je z toho dvoubrankové vedení v dnešním utkání! (16:18)
    36
    Rozjetou nacvičenou akci domácích dokázal úspěšně dovést do zdárného konce Gřes. (16:16)
    35
    Světová rána lovosického Boučka! Lovosický ostrostřelec se pověsil na devíti metrech do vzduchu a prezentoval se fantastickou ránou, která šla po ruce. (15:16)

34
    Za bránění v brankovišti byl proti hostům nařízen sedmimetrový hod, ale stoprocentní šanci poprvé v dnešním utkání nedokázala využít střelecká jistota domácího týmu Miroslav Rachač! (15:15)

33
    Oba dnešní soupeři si připíší branky z bleskových akcí! Stav utkání je stále nerozhodný 15:15! (15:15)
    32
    Na druhé straně palubovky po perfektní útočné spolupráci odpovídá brankou z šestky Gřes. (14:14)
    31
    Bičiště v útoku našel skulinu, kterou oběhl až na brankoviště a zakončil přesnou střelou do protipohybu brankáře. (13:14)

31
    Druhý poločas zahájili úvodním výhozem od středové čáry lovosičtí házenkáři, kteří tak rozjedou svůj první útočný kolotoč! (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

30
    První poločas skončil. (13:13)
    29
    V posledních vteřinách první třicetiminutovky uvádí vedoucí tým extraligové tabulky utkání do nerozhodného stavu po rychlé kombinaci! Do šaten se tak bude odcházet za stavu 13:13. Druhý poločas nám určitě nabídne zajímavou podívanou a vy neváhejte být prostřednictvím našich onlajnů přitom! (13:13)
    28
    Domácí hráči nyní vybídli ke skórování Marka Bukovského, který si vychutnal parádní střelou hostujícího brankáře! (13:12)

27
    Lovosice po válečné poradě ale končí svůj postupný útok střelou mimo brankovou konstrukci a dopředu se tak ženou domácí! (12:12)

26
    Bývalý reprezentant a dvojnásobný účastník mistrovství Evropy Milan Berka si žádá pro své svěřence oddechový čas! (12:12)
    25
    Václav Klimt se natlačil mezi dva hráče domácí obrany a dokázal se gólově prosadit! (12:12)
    24
    Tak to je opravdový nářez! Domácí hráči otáčejí zápas na svou stranu! Střelec se dostal do zakončení na levém křídle a prosadil se! (12:11)
    23
    Kopřivničtí házenkáři za bouřlivého aplausu domácího publika srovnávají stav dnešního utkání! Střelecky potentní Miroslav Rachač se dokázal dostat v rychlém útoku domácích do úspěšného zakončení! (11:11)
    22
    Domácím zavál vítr do plachet a snižují na nejtěsnější rozdíl jediné branky! Kopřivnický bombér Miroslav Rachač se pověsil vysoko nad blok obrany hostů a propálil vše, co mu stálo v cestě! (10:11)

21
    Bičiště se provinil nedovoleným zákrokem a oslabí tak svůj celek na dvě minuty. (9:11)
    20
    Hostující obrana nedokázala na křídle uhlídat rychlonohého Střelce, který svůj náskok nad brankovištěm završil přesnou střelou! (9:11)
    19
    Václav Klimt nyní dokázal, že se ničeho nebojí. Prezentoval se krásnou střelou z dálky, která končí v kopřivnické svatyni! (8:11)
    18
    Honza Hanus po chybné rozehrávce lovosických házenkářů dostal přes půl hřiště nahrávku do běhu a ve své stoprocentní šanci se nemýlí! (8:10)
    17
    Jiří Gřes se po pohotové přihrávce dobře zorientoval na brankovišti a prosadil se střelou z pádu. Domácí tak snižují na rozdíl tří branek! (7:10)
    16
    Lovosický Landa vytáhl na devíti metrech ze svého repertoáru nádhernou střelu, která proplachtila mezi tři tyče! (6:10)
    16
    Klimt se po dobré kombinaci prosazuje a je z toho lovosické vedení v poměru 6:9! (6:9)
    15
    Hostující házenkáři poslali do trháku Motla, který nekompromisně po náskoku z šestky zakončil k dolní tyči! (6:8)
    14
    K míči se v lovosickém útoku dostal Bičiště a ze své parkety spojky posílá hosty do jednobrankového vedení. (6:7)
    13
    Domácí zakončili svůj útok sedmimetrovým hodem, kde měl šťastnou střeleckou ruku Miroslav Rachač. (6:6)
    12
    Z křídla prolétl šikmo ke středu brankoviště Jiří Motl, který dotáhl svůj střelecký pokus do úspěšného konce a mazácky přelstil domácího brankáře technickou střelou přes prsty. (5:6)
    11
    Rychlou akci hostů dokázal průnikem přes brankoviště úspěšně zakončit Bičiště, který zaznamenává svou první branku dnešního zápasu. (5:5)
    10
    Domácí útok vybídl ke skórování Střelce na křídle, který svůj let nad brankovištěm završil nádherně přetaženou ránou na kratší tyč! (5:4)
    10
    Špatné zakončení domácích poslalo lovosické házenkáře do rychlého zakončení, na jehož konci se nemýlil Bouček. (4:4)
    10
    Gól vstřelil tým KH Kopřivnice. (4:3)
    10
    A je srovnáno! Hosté se dostali do rychlého přečíslení, které ve finále završil brankou po náskoku z šestky Jiří Motl. (3:3)
    9
    Rázná střela Havla po výskoku na devíti metrech rozvlnil síť za zády domácího brankáře. (3:2)

8
    Mynář obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest a síly na palubovce se nám tak srovnají. (3:1)

7
    Honza Hanus se na pravém křídle dostal do vyložené šance, ale jeho technickou střelu přes prsty si brankář hostů pohlídal. (3:1)

6
    Jan Landa si za zákrok za hranicí pravidel půjde zchladit hlavu na trestnou lavici. Domácí družstvo si tak zahraje svou první přesilovou hru v dnešním utkání. (3:1)
    5
    Hosté zaznamenávají v páté minutě prvního poločasu svou první branku v utkání, o kterou se postarala proměněnou sedmičkou ikona lovosické házené Jiří Motl. (3:1)
    3
    Tak to je nástup jako hrom! Po útočných nepřesnostech hostujícího celku se domácí družstvo dostalo do rychlého útoku, který byl završen úspěšnou brankou v podání Gřese! (3:0)
    2
    Kopřivnická akce byla dohrána na křídelního hráče Martina Střelce, který z náskoku křídla bezpečně překonal brankáře hostů. (2:0)
    1
    Hned v první minutě utkání za faul ve vyložené šanci následoval sedmimetrový hod, který zkušeně proměnil kopřivnický spojkový palič Miroslav Rachač. (1:0)

1
    Domácí krouží kolem brankoviště svého soupeře, co vymyslí na úvod zápasu? (0:0)

1
    První poločas zahájí úvodním výhozem od středové čáry domácí házenkáři, kteří tak rozjedou svůj první postupný útok dnešního utkání. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Kopřivničtí házenkáři nastoupí do dnešního utkání ve žluto-modrých dresech, vedoucí tým extraligové tabulky pak v dresech černých.

KH Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Lipový, Střelec, Rachač, Veřmiřovský, D. Zima, Jan Gřes, Mička, Petřík, Ji. Gřes, Hanus, Mynář, Bukovský.

HK FCC Město Lovosice: Adamík, Hrdlička – J. Motl, Bouček, Bičiště, Chroustovský, Klimt, Konárik, Semerád, Miko, Malý, Franc, Landa, Havel, Sýkora.

Rozhodčí: Martin Kosa, Pavel Švidernoch, delegát Pavel Novotný.

Za pár okamžiků budou hlasatelem kopřivnické sportovní haly vyvolávána jména jednotlivých aktérů dnešního utkání. My si je už pojďme s předstihem společně přiblížit!

Oba dnešní celky jsou již přítomny na palubovce a v kopřivnické sportovní hale právě probíhá předzápasová rozcvička.

Dovolte, abych Vás ještě jednou přivítal u dnešního utkání čtvrtého kola házenkářské extraligy, ve kterém tým KH Kopřivnice vyzve na domácí palubovce od 17:00 lovosické házenkáře.

Všichni nadšení příznivci vysoce výkonné, dynamické, vzrušující, intenzivní a vášnivé hry se konečně dočkali! Již o tomto víkendu se nám znovu roztočí atraktivní extraligový kolotoč, který nám přinese bohatou nálož našlápnutých házenkářských utkání a vy neváhejte být ani na okamžik prostřednictvím našich textových on-line přenosů u toho!

Nadcházející víkend nám přinese v rámci čtvrtého extraligového kola šestici vzrušujících zápasů, které budou vtěsnány do jediného hracího dne! Všechna utkání mužské házenkářské elity jsou totiž na programu v sobotu! Šlágrem 4. kola nejvyšší tuzemské házenkářské soutěže pak bude nepochybně vypjatý duel úřadujícího trojnásobného mistra z Plzně na horké palubovce ambiciózního HC ROBE Zubří.

Dnešní utkání bude nepochybně sledováno s velkým zájmem. Na palubovku házenkářů KH Kopřivnice přicestuje v sobotu v podvečer rozjetá lovosická mašina, která zažívá v letošní sezoně opravdu famózní jízdu a doposud profrčela vítězně přes každé extraligové město! Lovci z Lovosic se momentálně hrdě pyšní nejlepším vstupem do sezony, žádná kořist jim totiž ještě neutekla! Házenkáři z města ležícího v malebné labské rovině hrají od začátku v oslnivé formě a prozatím drancují házenkářskou extraligu! Výběr bývalého reprezentanta a dvojnásobného účastníka mistrovství Evropy Milana Berky je po třech odehraných kolech v tabulce bez ztráty jediného bodu první! Lovosice tak budou v sobotním utkání svou vedoucí příčku a stoprocentní bilanci hájit na horké půdě Kopřivnice, kde žádný duel nebývá jednoduchý. Kopřivničtí házenkáři jsou v domácím prostředí velice nepříjemným soupeřem a dokáží se vybičovat k velmi dobrým až nadstandardním výkonům.

V posledním ročníku sbírali Kopřivničtí body především na domácím hřišti a problémy zde neměli jen lovosičtí házenkáři, ale bez plného bodového zisku odjížděly i takové týmy jako Karviná, Hranice nebo Zubří. Už z toho je jasné, že pro další výhru budou muset lovosičtí předvést poctivý a koncentrovaný výkon, stejně jako se jim to povedlo v úvodních třech duelech.

Kopřivnice si ve své letošní pouti házenkářskou extraligou připsala na svůj účet jedno domácí vítězství a dvě venkovní prohry! V prvním kole zajížděla Kopřivnice ke svému prvnímu vystoupení na palubovku úřadujícího mistra z Plzně, který se v loňské sezóně opětovně ozdobil titulem mistra ČR a dokázal tak dosáhnout na svůj vysněný zlatý hattrick. Úřadující házenkářští mistrové tak byli právem pasováni do role horkých favoritů utkání. Hosté si však odtud přivezli výsledek navzdory papírovým předpokladům velice povzbudivý. Kopřivničtí házenkáři totiž sehráli na západě Čech s týmem držícím již tři sezony extraligovou nadvládu zcela vyrovnanou partii, dokonce v dramatickém utkání i vedli a málem se postarali o velké překvapení prvního kola. Ještě v 56. minutě hosté, kteří se na jaře v nejvyšší soutěži zachraňovali až v play-out proti Zlínu, po střele Mynáře drželi nerozhodné skóre (22:22). Až v samotném závěru Západočeši soupeře zlomili. Plzeň nakonec v nervy drásajícím duelu, překvapení na domácí půdě díky třem brankám v samotném závěru nepřipustila a Kopřivnice se tak po chvályhodném výkonu vracela přes celou republiku zpátky domů bez bodového zisku.

Po nadějném výsledku z Plzně dokázal ve druhém kole Vávrův sebevědomý výběr bodovat, když v domácím prostředí porazil v utkání bohatém na branky celek Hranic. V úvodu se sice ujali vedení házenkáři Cementu Hranice, ještě před přestávkou ale otočili hráči Kopřivnice vývoj zápasu a po třiceti minutách hry vedli 18:15. Ve druhé půli si pak kopřivničtí házenkáři náskok udržovali, deset minut před přestávkou navýšili vedení na pět gólů (30:25). V závěru sice hráči Cementu ztrátu zkorigovali, na obrat ale nedosáhli, i když se minutu před koncem zápasu dotáhli na rozdíl gólu, a první vítězství Kopřivnici stvrdil Jaroslav Petřík.

Ke svému poslednímu utkání zajížděla Kopřivnice do Frýdku-Místku, kde po naprostém fiasku utrpěla svou nejbolestivější prohru od úvodu sezony! Po domácím vítězství ve druhém extraligovém kole tentokrát házenkáři KH Kopřivnice tvrdě narazili, v neděli 18. září jim totiž v derby nadělil Frýdek-Místek pořádný debakl! Kopřivnice po naprostém herním propadáku prohrála své druhé venkovní utkání 36:22 a usadila se tak se ziskem dvou bodů na devátém místě v tabulce. Po drtivé prohře v minulém kole se budou kopřivničtí házenkáři chtít ukázat v tom nejlepším možném světle a pokusí se tak odčinit fiasko z derby ve Frýdku-Místku. Kopřivnici se ale do cesty postaví velice nepříjemný protivník, který aktuálně bez ztráty jediného bodu kraluje házenkářské extralize. Kopřivnice se bude snažit před natěšeným domácím publikem vyvážit misky vah proti již zmíněným lovosickým Lovcům, které po časově zaneprázdněném místostarostovi a internacionálovi Vladimíru Šumovi vede od letošní sezony nový hlavní trenér Milan Berka.

Lovci vyrukují na kopřivnické házenkáře prakticky v tom nejsilnějším možném složení. Šestý celek loňské sezony je totiž prozatím v plné síle a bez jediného šrámu na tváři.

„K dobru je, že se družstvo doléčilo a vhodně doplnilo. Na pravé straně dost pomohl a vytváří tlak Bičiště, posila z Plzně, o krok dál je Malý, Motl je zdravý,“ konstatoval sportovní ředitel klubu Vojtěch Srba. „Když teď v Kopřivnici a s Litovlí vyhrajeme, budeme maximálně spokojení.“

Při pohledu na poslední vzájemné zápasy s Kopřivnicí je jasné, že lovosické házenkáře ani tentokrát nečeká žádná procházka růžovým sadem. Z posledních tří vzájemných duelů v Kopřivnici si házenkáři z Lovosic připsali na své konto jednu porážku, jednu výhru a jednu remízu. V domácím prostředí pak ani jednou nezaváhali a soupeře pokaždé výrazně porazili.

2015/2016: Kopřivnice – Lovosice 28:26 (Lovosice – Kopřivnice 37:27)

2013/2014: Kopřivnice – Lovosice 28:36 (Lovosice – Kopřivnice 32:24)

2012/2013: Kopřivnice – Lovosice 25:25 (Lovosice – Kopřivnice 37:27)

Dnešní utkání, ve kterém si oba týmy nedarují nic zadarmo, odstartuje úvodním hvizdem v 17:00. Rozhodčími v tomto utkání jsou pánové Martin Kosa a Pavel Švidernoch, delegátem Českého svazu házené je Pavel Novotný.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.