Mladá Boleslav – Jihlava 4:3 (po pr.) | Pardubice – Slavia 3:4 (1:2 po s.n.) | Zlín – Vsetín 8:3 (kon.)
Ústí n/L – PZ Kladno 2:3 (po pr.) | Liberec – Kometa Brno 2:1 (kon.) | Vítkovice – Přerov 3:0 (kon.)
HC Plzeň – Letňany 2:1 (kon.) | Tábor – Žďár n/S 1:5 (kon.) | Kobra – HC Litvínov 2:11 (kon.)
Kladno – Sparta 2:8 (kon.) | K. Vary – Chomutov 1:3 (kon.) | Mountfield HK – Č. Budějovice 5:3 (kon.)
BK Mladá Boleslav
4:3 (1:1, 1:1, 1:1 - 1:0)
HC Dukla Jihlava
Neděle 25.09.2016, 12:00 • ŠKOENERGO Aréna • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

BK Mladá Boleslav: Rylich (Krinwald) – Novotný, Sýkora, Holoubek, Dobrkovský, Rudolph, Hes – Zajíček, Schulz, Mrkus, Dobša, Dlask, Moucha, Chwastek, Závora, Simon

HC Dukla Jihlava: Chaloupek (Krejčí) – Smolko, Sapík,Křišta, Brož P., Barák, Rašín – Brož V., Zadražil, Chlubna, Krajíček, Najman, Juda, Pigl, Mihulka, Svoboda, Dýcková

Rozhodčí: Battěk – Kettner, P. Špringl ml..

00:01

01:12
    Zápas začal na boleslavské třetině. Poté, co se Bruslaři uvolnili, prověřili zblízka Chaloupku.

01:37
    Dukla se vrátila do boleslavského pásma, ale sudí je vykázali ze třetiny pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

02:31
    Jihlava ztratila pásmo, ale rychle se vrací zpět.

02:58
    Jedovaté nahození Zadražila přes bránícího hráče Rylicha nevyvedlo z míry.

03:36
    Boleslav ve skvělé šanci, když se Dobša dostal do situace sám na brankáře. Chaloupek však svým zákrokem situaci zachránil.

04:31
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Další akci už ale Bruslaři proměnili. O první trefu se postaral TOMÁŠ DLASK. Asistence: Jakub Zajíček, David Sýkora

05:20
    Po úvodní brance si Bruslaři počínají o něco odvážněji než dosud. Dukla má problémy rozehrát.

05:34
    Nyní se však Boleslav zahnala do svého pásma zakázaným uvolněním.

06:34
    Chwastek důrazem udržel puk v boleslavském útočném pásmu a příležitost se nabídla Tomáši Holoubkovi, jenž od modré pálil prudce. Avšak odražený kotouč vystrkali Jihlavští do středního pásma.

07:25
    Zakázané uvolnění domácích.

07:43
    Nahození Dlaska z ostrého úhlu Chaloupek chytá.

07:56
    Tomáš Chlubna pronikl za modrou čáru a způsobil Matěji Rylichovi velké potíže. Ten nakonec střelu dokázal na druhý pokus zkrotit.

08:26
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Moucha – 2 min., podražení).

08:36
    Vítězslav Brož číhal nekrytý v předbrankovém prostoru. Nedokázal přihrávku trefit ideálně a minul.

08:44
    Puk schovává v lapačce brankář Rylich.

09:16
    Boleslavský Schulz ušetřil cenné sekundy svým výpadem až do útočného pásma.

10:10
    Boleslav vyhazuje.

10:26

11:16
    V souboji dvou jedenáctek z obou týmů vyhrál ten Boleslavský, sebral mu puk a ostře ho tělem poslal k zemi.

12:40
    Puk se od modré došoural k Chaloupkovi. Ten pro jistotu ukrývá touš pod lapačku.

13:50
    Závar před bránou, kdy před ní leželi dva bránící hráči, Chaloupka řešil schováním puku do lapačky poté, co byla vyslána střela po příhře zpoza brány.

14:34
    Zajíček poslal před bránu parádní přihrávku, avšak dojíždějící hráč byl velmi dobře hlídaný jihlavským bekem a nemohl pořádně vystřelit.

15:15
    Vzápětí podobná situace na druhé straně. Později Rylich chytá puk a přerušuje hru.

15:50
    Bomba od modré proletěla kolem Rylichovy brány.

16:06
    Dukla právě vstřelila branku!
    Tohle se hostům povedlo. Závar před bránou se snažil Rylich řešit chycením puku uvnitř klubka hráčů, ale nepovedlo se mu to. Puk vyšťouchal ven VÍTĚZSLAV BROŽ, jenž jen ze zhruba dvou metrů z pravé strany chladnokrevně poslal do sítě. Bez asistence.

17:53
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Schulz – 2 min., podražení).

18:33
    Najman zkoušel ze střední vzdálenosti nepřesně.

19:09
    Vítězslav Brož se vydal před brankoviště na zteč, avšak gólman stihl včas zakročit.

19:48
    Souboj ve středním pásmu o puk.

19:53

20:00

Do vedení se brzy dostala Mladá Boleslav, avšak aktivní hra Jihlavy přinesla pár minut před koncem třetiny vyrovnání. Ač měla Jihlava optickou převahu, předvádějí nebezpečné akce oba týmy, proto bude zajímavé sledovat, jak se zápas vyvine v další části, kdo nakonec získá i gólovou převahu.

20:01

20:28
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

21:02
    Závar před Rylichem. Miroslav Juda před brankovištěm napřahal ke střele, ale měl na obou stranách bránící hráče. Nakonec vystřelil neideálně, měl málo prostoru.

22:30
    Boleslav se dvakrát pokoušela dostat se do útočného pásma, v obou případech se zastavila na modré, jinak by byl pískán ofsajd.

23:55
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Svoboda – 2 min., podražení). Dlouho se hrálo ve výhodě pro Boleslav. Ta tuto šanci nevyužila.

24:55
    Boleslav se snažila rozhýbat rozestavení Jihlavských, avšak vše skončilo vyhnáním z pásma.

25:17
    Nakonec se hosté osmělili k útoku ve vlastním oslabení a Rylich musel zasáhnout. Vhazování po jeho levici.

25:41
    Další akce Jihlavy v oslabení. Zadražil prověřil ze střední vzdálenosti Rylichovu pozornost, ten čape lapačkou.

25:55

26:27
    Chaloupek schoval puk do lapačky, vhazuje se po jeho levici.

27:01
    Dlouhý boj o puk u mantinelu. Boleslav nakonec obnovuje útok a pálí od modré nepřesně.

27:40
    Jihlava se vzápětí osvobodila a snažila se udržet hru ve středním pásmu. Během střídání šel do úniku Najman, jenž mířil na lapačku brankáře Rylicha, nepřesně.

28:45
    Hra se vrátila do jihlavské třetiny. Znovu se spíše bojuje než hraje.

29:20
    Puk vybojovali Jihlavští a dali si s rozehrávkou načas. Žádná útočná akce z toho nevzešla.

29:45
    Následně ale jeli dva jihlavští hráči na Rylicha. Jeden z brankové čáry zpětně nahrával na dojíždějícího spoluhráče, jenže toho dobře ohlídal boleslavský obránce a puk se nakonec dostal mimo brankové ohrožení.

31:07
    Křišta ukončuje dlouhou hru bez přerušení výstřelem do Rylichovy výstroje. Boleslavský gólman kotouč podržel a vhazuje se po jeho levici.

31:15
    To bylo vynikající sólo, které Zajíček nabídnul rozjíždějícímu MICHALU SIMONOVI. Ten od mantinelu napřáhl a vypálil velmi prudkou střelu k pravé tyči. Gólman nestihl ani zareagovat. Asistence: Jakub Zajíček.

33:09
    Simon je při chuti. Přes dva obránce ale nepropasíroval ani puk ani sebe.

34:10
    Pigl čekal před bránou sám na příhru. Ta přišla, ale byla příliš obtížná na zpracování, tak své slibné postavení před odkrytou klecí nemohl využít.

35:00
    Jihlava nyní boleslavské točí před jejich bránou.

35:26
    Souboje u mantinelu ukončuje až hvizd sudího. Zřejmě se jednalo o ofsajd.

35:36
    Inkasovaná branka hosty dost nakopla. Juda po vhazování šel vpřed daleko agresivněji a hladověji, než dosud bylo ze strany hostů obvyklé.

36:10
    Hra se však brzy dostala do jihlavské obranné třetiny.

36:30
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Simon – 2 min., krosček).

36:46
    Sudí přerušili hru poté, co se na kotouč před bránou lehlo několik hráčů.

36:58
    Vítězslav Brož stál volný před bránou a bez přípravy chtěl napálit puk. Neuspěl.

37:32
    Hosté nakonec přesilovku využili, když šli na bránu dva na jednoho. Najman předložil VALENTÝNU SMOLKOVI, který poslal puk zblízka u levé tyče škvírou podél Rylichových betonů. Asistence: Adam Najman.

38:09
    Zazvonila tyč boleslavské brány. Těžko říct, zda od puku, brankářovy hokejky nebo brusle.

38:58
    Puk se nebezpečně proplétal mezi hráči v chumlu v předbrankovém prostoru Jihlavy. Hosté nakonec dostali touš do bezpečí.

39:50
    Poslední souboj o puk u modré čáry blíže k Chaloupkovi.

40:00

Jsme tam, kde jsme byli i na konci první třetiny. Opět se vedení chopila Boleslav zásluhou Simonovy bomby, ale hosté v přesilovce dokázali srovnat. Jak tento zajímavý zápas dopadne? Uvidíme ve třetí třetině.

40:01

40:40
    Puk mají na holích střídavě hráči obou celků. Na první výstřel čekáme.

41:07
    Až nyní si šanci vypracovala Jihlava. Rylich schoval puk pod lapačku.

41:41
    Na druhé straně musel Chaloupek utěsnit díry u tyče a také se činit.

42:40
    Hra jede nahoru dolů, ale bez střel.

43:14
    Až nyní. Puku se zmocnil Chaloupek.

44:08
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Zajíček – 2 min., podražení).

44:30
    Nahození Smolka brankář Rylich nejspíš vůbec neviděl. Puk prosvištěl těsně u pravé tyče, aniž by gólman jakkoliv zasahoval.

45:22
    Domácí se osvobozují vyhozením vysoko, ale v souladu s pravidly.

45:41
    Puku se zmocnil po útoku hostů Rylich. Vhazování po jeho pravici.

46:08

46:51
    Domácí vyhazují na zakázané uvolnění.

48:05
    Dění na ledě provázejí urputné boje. Ani jeden celek nechce prohrát.

48:29
    Puku se ve stoje zmocnil Rylich.

48:43
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Brož V. – 2 min., vražení na hrazení).

49:25
    Hosté se osvobodili.

49:34
    A dělají problémy Boleslavi rozehrát.

49:46
    Všeho do času, neboť hned vzápětí ujeli vpřed a s chladnou hlavou se JAN ZÁVORA postaral o znovunabytí vedení. I domácí využili přesilovku. Asistence: Jakub Zajíček, Michal Simon.

51:16
    Více ze hry má momentálně Boleslav, která se tím snaží zabránit tomu, aby se Jihlava mohla dostat zpět do hry.

52:20
    Hráči bojují o kotouč u mantinelu poblíž Chaloupkovy brány

52:41
    Závar před Chaloupkovou bránou ukončuje sudí, neboť Bruslaři zahráli v postavení útočícího hráče v brankovišti.

53:10
    Vzhledem k dosavadnímu průběhu očekávané vyrovnání zařídil TOMÁŠ PIGL, jemuž přišla mezi kruhy skvělá přihrávka. Nikým neatakován bez přípravy propálil překvapeného Rylicha. Asistence: Miroslav Juda.

53:53
    Ofsajd hostujícího celku.

54:12
    Znovu.

54:56
    Souboje o puk u mantinelu v útočném pásmu Boleslavi.

55:49
    Ofsajd Boleslavi.

56:43
    Ofsajd hostů.

57:06
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Mrkus – 2 min., podražení).

57:10
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Najman – 2 min.). Hrajeme 4 na 4. Přesilovka hostů tak skončila dřív, než začala.

57:45
    Do šance se tlačil Dobša, kterého celou dobu zpracovávala obrana. Zkoušel obtočit i bránu.

58:14
    Únik hostů ukončuje lapačkou Rylich.

58:28
    Domácí mohli jít do situace jednoho na nikoho, jenže puk letěl do středního pásma příliš rychle a zadržel ho Chaloupek.

59:05
    Šanci domácích likviduje brankář Jihlavy.

59:06

59:10

59:30
    Ve středním pásmu se u mantinelu bojuje o puk.

59:46
    Sudí přerušili hru a o něčem se radí.

59:46
    Měli snad podezření na příliš mnoho hráčů na ledě, avšak hlavní sudí rozpažil, vše proběhlo v souladu s pravidly.

60:00

První třetina 1:1, druhá 2:2, třetí tedy zákonitě musela skončit stavem 3:3. A také tak skončila. Zápas tedy po rozdělení bodů rozhodne prodloužení.

60:01

60:10
    Hru tří proti třem načínají lépe domácí, ženou se vpřed, ale pak se ujímá touše Jihlava.

60:28
    Vyloučení v týmu HC Dukla Jihlava (Svoboda – 2 min., sekání).

60:34
    Chaloupek kryje puk do lapačky.

61:07
    Hosté se osvobozují.

61:14
    Zbytečné zakázané uvolnění domácího celku.

61:48
    Zajíček to zkoušel z ostrého úhlu, Chaloupek připraven.

62:28

62:32
    Krátce po návratu Svobody na led přichází rozhodnutí. Skákavá střelu z dálky si našla cestu až za gólmanova záda a postaral se o ní JAN ZÁVORA. Asistence: David Sýkora.

Zápas je tímto ukončen a při potřásání rukou šedesátka diváků věnovala účastníkům utkání potlesk. Bylo se opravdu na co koukat.

Toto je z Mladé Boleslavi vše. Pěkný zbytek neděle. (14:08:05)

Lukáš Chuchválek

Branky a nahrávky: 5. Dlask (Zajíček, Sýkora), 32. Simon (Zajíček), 50. Závora (Zajíček, Simon), 63. Závora (Sýkora) – 17. Brož V., 38. Smolko (Najman), 54. Pigl (Juda)

Rozhodčí: Battěk – Kettner, P. Špringl ml.