Žilina B – Martin 4:2 (kon.) | FC Košice – Haniska 2:0 (kon.) | Pohronie – Trnava B 1:2 (kon.)
Sereď – Slovan Bratislava U21 4:0 (kon.)
FC Košice
2:0 (2:0)
FK Haniska
sk Neděle 25.09.2016, 15:30 • Lokomotíva Košice - Čermeľ • MONACObet liga

Milí diváci, Vítame Vás pri sledovaní zápasu ôsmeho kola druhej najvyššej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Východ sa v dnešnom meraní síl stretnú FC VSS Košice a FK Haniska. Stretnutie sa začne o 15:30.

FK Haniska

Hostia z neďalekej Hanisky sa v tomto ročníku zatiaľ iba trápia. So ziskom 5 bodov im patrí predposledná deviata priečka, iba o bod pred Lipanmi. Na svojho dnešného súpera strácajú už 11 bodov. V poslednom kole doma Haniska prehrala s Liptovským Mikulášom 0:2. Hostia v dnešnom dueli určite nebudú braní za favorita, ale Košičanov budú určite chcieť prekvapiť.

FC VSS Košice

Vyzerá to tak, že pre FC VSS sa blýska na lepšie časy. Klub vyplatil majiteľom štadióna v Čermeli dlhy za uplynulú sezónu a tento ročník by sa už z Košíc sťahovať nemal. Košičania sa vracajú z "hosťovania" zo štadiónov súperov. Posledný domáci zápas v Čermeli odohrali ešte v minulej sezóne. Dnes sa na svoj "domáci" štadión vrátia v súboji proti Haniske. Práve v Haniske odohralo FC VSS svoje domáce zápasy v doterajšej fáze súťaže. Košičanom patrí momentálne druhá priečka v tabuľke o dva body za Bardejovom. Domáci majú ale zápas k dobru a povzbudení návratom do Čermeľa budú chcieť vylepšiť svoju bodovú bilanciu za uplynulé 3 stretnutia. Proti Bardejovu, Zvolenu a Popradu získali iba 4 body, čím stratili svoj náskok na čele tabuľky. V súboji proti Haniske sú pasovaní za jasného favorita, preto sa od nich očakáva plný bodový zisk. Dočkajú sa fanúšikovia FC VSS okrem návratu na staronový štadión aj troch bodov za výhru?

Vážení čitatelia, priamo na štadióne v Košiciach aktuálne nemáme svojho redaktora. Ak sa na zápas chystáte a chceli by ste informácie o aktuálnom výsledku sprostredkovať aj ostatným fanúšikom, prosíme, napíšte nám správu.

Úvodné zostavy:

FC VSS Košice: Kotěra – Jonec, Vancák (C), Morgan, Kubík, Takáč, Ivanov, Đorđević, Bilić, Andreev, Trebuňák
    Náhradníci: Ružinský, Begala, Bavoľár, Žebík, Čikić, Tóth, Grega

FK Haniska: Suchý – Laczko, Klimek, Hrubovčák, Beck, Silva Santos, Molnár, Pástor (C), Lukáč, Fejerčák, Šalagovič
    Náhradníci: Sonoga, Cuprišin, Majoroš, Horváth, Stankovič

Rozhodca: Kamil Horváth – Daniel Poláček, Adam Jekkel.

1
    Stretnutie sa práve začalo.

2
    Prvý strelecký pokus, domáci míňajú bránu.

3
    FC VSS chce od začiatku zápasu kontrolovať loptu a to sa im darí.

4
    Prvý roh pre domácich, po ktorom prichádza strela do priestoru brány, brankár hostí ju chytá.

5
    A opäť strelecký pokus Košičanov, tentokrát strela míňa priestor troch žrdí.

6
    Nasledoval ďalší roh Košíc a tie svoje tempo stupňujú!

8
    Košičania nezvoľnili, práve naopak, na svojom konte majú už celkovo 5 streleckých pokusov, z ktorých iba jeden šiel na bránu brankára Suchého.

9
    FC VSS pokračuje v tlaku a drží loptu na svojich kopačkách.

10
    Bola nariadená penalta pre FC VSS Košice!

11
    FC VSS Košice dalo gól!

Košice sa ujímajú vedenia po góle z penalty! Loptu si na biely bod postavil FRANTIŠEK VANCÁK. Kapitán domácich sa nemýlil a dáva svojmu tímu náskok jedného gólu!

13
    Okamžite po góle prichádza faul Hanisky, domáci rozohrávajú na obrannej polovici.

14
    Hostia sa snažia vrátiť do zápasu a vytvárajú si ďalšiu akciu.

15
    Prvá vážnejšia akcia hostí končí odkopom od brány Kotěru.

16
    A opäť zahrozili hostia, bohužiaľ, o loptu prišli ešte pred pokutovým vápnom.

17
    Košičania loptu držia a Haniska má problém pri bránení.

19
    Hostia faulovali a nasledovať bude priamy voľný kop pre Košice.

20
    Priamy voľný kop brankára Suchého neprekvapil.

21

22
    Košičania svoju druhú penaltu nepremieňajú a Haniska ostáva v hre o body! Loptu si opäť pripravil František Vancák, ten však vo svojom druhom pokuse nedáva gól a domácich to môže v ďalšej časti duelu veľmi mrzieť!

23
    Haniska posilnená chytenou penaltou okamžite vyrazila do útoku a vybojovala si rohový kop.

24
    A ďalší roh pre Hanisku, po ktorom prichádza strela na bránu! Kotěra chytá.

26
    Domáci môžu ľutovať nepremenenú penaltu, hostia sa snažili okamžite vyrovnať, ale obranná rada Košíc ostáva pozorná.

27
    FC VSS s ofenzívnou akciou, ale aj obrana hostí je dobre skoncentrovaná.

29
    Prvá žltá karta v zápase pre Hanisku. Dominik Lukáč je prvým hráčom, ktorý sa dopustil faulu hodného žltej karty.

30
    Tentokrát faulovali domáci, Haniska rozohráva z vlastnej polovice.

31
    Haniska podržala loptu na svojich kopačkách a zakladá postupný útok.

32
    Z postupného útoku nakoniec vzišla strela mimo bránu domáceho brankára.

34
    Domáci zahrávali voľný kop, ale priame ohrozenie brány z toho nebolo.

35
    Košičania pokračujú v ofenzívnej snahe, teraz si vybojovali rohový kop.

36
    Po rohovom kope prišlo ohrozenie brány Suchého, ten však veľa práce nemal.

37
    Píska sa ofsajd domáceho celku.

39
    Ďalší ofsajd domáceho celku.

40
    Domáci sa snažia ukľudniť situáciu, vyrovnávajúci gól by im určite v ďalšej fáze zápasu neprospel.

41
    Hostia vhadzujú na útočnej polovici.

42
    Haniska je stále na svojej útočnej polovici, vyzerá to tak, že domáci majú problém súperovi odobrať loptu.

43
    Obranné rady hostí vystavili domáceho hráča do ofsajdu.

44
    Domáci pokračujú v ofenzívnej snahe a sú to nakoniec oni, ktorí chcú vstreliť druhý gól pred odchodom do kabín.

45
    Tím FC VSS Košice dal gól!

Pred odchodom do kabín sa Košičania dostávajú do pohodlnejšej situácie. Na 2:0 zvyšuje SERGEI IVANOV! Domáci fanúšikovia sa tešia z gólu, niet sa im čo čudovať.

45+1
    Prvý polčas sa skončil. Nenadstavovala sa ani jedna minúta.

Košičania sa ujali vedenia už na začiatku druhej desaťminútovky, keď premenili jedenástku. O desať minút neskôr ale druhú ponúknutú možnosť pokutového kopu nepremenili a svoje ofenzívne umenie predviedli aj hostia. Tesne pred koncom polčasu FC VSS udrelo po druhýkrát a pre hostí z Hanisky to bude ešte strastiplná cesta za vyrovnaním a ziskom aspoň jedného bodu.

46
    Začal sa druhý polčas.

46
    Domáci sa prezentovali útočnou akciou, prácu bude mať brankár Suchý, ktorý bude odkopávať od svojej svätyne.

47
    Hostia sa dopustili faulu v strede ihriska a domáci majú k dispozícii voľný kop.

48
    Domáci vhadzujú a momentálne držia loptu na svojich kopačkách.

49
    Do útoku sa hrnula aj Haniska, tá však bola zastavená rozhodcom, ktorý videl útočný faul.

50
    Košičania mali dobré šance na zvýšenie náskoku. Najprv prišla strela na bránu, následná dorážka už ale bránku míňa!

51
    Hosťom funguje obrana ako má aspoň pri ofsajdových situáciách, domáci hráč si opäť nedal pozor a vystavil sa pasci hostí.

52
    Na trávniku ostal jeden z hráčov a vyzerá to na striedanie.

53
    Domáci jasne ovládajú držanie lopty, v tejto štatistike vyhrávajú 67% : 33%.

54
    Strela na bránu v podaní FC VSS, nasleduje rohový kop.

56
    Situácia spred niekoľkých minút sa opakuje, ďalší ofsajd domáceho celku.

57
    Po dlhšej dobe vidíme aj ofenzívnu aktivitu hostí.

58
    Hostia si vybojovali roh, ten však nezahrali ideálne a nasleduje odkop od brány domácich.

59
    Domáci vyhrali hlavičkový súboj v strede ihriska a môžu založiť akciu.

60
    Haniska s ďalšou strelou mimo bránu.

61
    Po faule na hranici pokutového územie si domáci vybojovali zaujímavú pozíciu na skórovanie.

62
    Domáci však nezakončili, hráči hostí dobre zakročili a FC VSS muselo začínať akciu z vlastnej polovice.

63
    Po strete dvoch hráčov sa jeden z nich ocitá na zemi a vôbec sa mu nechce vstávať.

65
    Po dlhšom ošetrovaní sa pokračuje v hre.

66
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Takáč, prichádza Begala.

66
    Už šiesta strela Hanisky mimo bránu, hostia sa evidentne osmelili.

67
    Faul domácich, hosťom sa v posledných minútach darí prenikať cez obranu Košičanov.

68
    Haniska pokračuje v dobrom výkone v druhom polčase, vypracovala si sľubnú akciu, tá však končí odkopom od brány domácich.

69
    Košice sa dostali do útoku, brankár Suchý sa nemusel mať na pozore, akcia sa skončila ešte v zárodku.

70
    Haniska má niečo vyše dvadsať minút na to, aby sa pokúsila domácim aspoň znepríjemniť život.

72
    Druhá strela Hanisky v zápase na Kotěru, ten ju bez väčších problémov chytá.

73
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Šalagovič, prichádza Majoroš.

73
    Akcia domácich neskončila vôbec dobre, rozohrávať bude brankár hostí.

74
    Silva Santos dostáva žltú kartu

75
    Domáci kontrolujú zápas a vybojovali si ďalšiu štandardku.

76
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Andreev, prichádza Čikić.

77
    Píska sa ofsajd domácich, hostia by ale mali viac času stráviť v útoku, ako v obrane.

78
    Domáci vysielalajú ďalší strelecký pokus, ten však končí mimo brány.

78
    Žltú kartu dostáva Trebuňák (FC VSS Košice).

79
    Haniska sa dostala k lopte, vyvinula ofenzívnu snahu, gól však nestrelila.

80
    Do konca zápasu ostáva posledných 10 minút, podarí sa hosťom aspoň skorigovať?

82
    Nebezpečný útok domácich zastavila iba bránková čiara... Bude sa iba odkopávať od brány Suchého.

82
    Striedanie v tíme FC VSS Košice: z ihriska odchádza Đorđević, prichádza Bavoľar.

83
    Žltú kartu dostáva Hrubovčák (FK Haniska).

85
    Akcia Hanisky, hostia sa však k strele nedostali.

86
    Domáci opäť míňajú priestor brány brankára Suchého, ale nemusí im to až tak vadiť.

87
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Molnár, prichádza Stankovič.

88
    Okamžite po príchode na ihrisko sa previnil Stankovič a pripisuje si žltú kartu

88
    Hostia vhadzujú na útočnej polovici, do konca zápasu nám už toho veľa neostáva.

90
    Nadstavujú sa dve minúty.

90
    Striedanie v tíme FK Haniska: z ihriska odchádza Pástor, prichádza Cuprišin.

90+1
    Žltú kartu dostáva Morgan (FC VSS Košice).

90+2
    Domáci si ešte vybojovali aj rohový kop, po ňom už bude pravdepodobne odpískaný koniec duelu.

90+3

Držení míče: 63 % : 37 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 9:6.

Za nami je ôsme kolo druhej futbalovej ligy na Slovensku. V skupine Východ si FC VSS Košice poradilo s FK Haniska 2:0. Oba góly padli v prvom polčase, kapitán domácich Vancák navyše nepremenil pokutový kop z 22. minúty. Zápas sledovalo 644 platiacich divákov. Domáci sa tak vrátia na čelo tabuľky pred Bardejov, zlé výkony Hanisky naďalej pokračujú. Ďakujeme Vám za priazeň a tešíme sa na Vás opäť niekedy nabudúce. (17:56:33)