Neděle 25.09.2016, 19:00Kvalifikace ME - ženy • Skupina F

0:0
    To je ode mě pro dnešek vše. Na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (21:05:03)

0:0
    Svěřenkyně Alexandera Waidla měly přímý postup na dosah, když jim v cestě stál už jen zápas s jasným outsiderem, jenže poslední krok bohužel nezvládly. O postup na mistrovství Evropy se tak naše volejbalistky ještě budou muset poprat.

0:0
    Česká reprezentace nezvládla roli favoritek a v závěrečném zápase skupinové fáze kvalifikace podlehla v Mariboru Slovinkám 1:3 na sety! Češky tak budou muset účast na ME vybojovat v baráži, neboť první postupové místo nakonec patří Běloruskám, které mohou poděkovat Slovinkám za jejich dnešní výkon.

21:25
    Čtvrtý set skončil.

21:25
    Třetí mečbol již Slovinky využívají a zápas tedy končí!

21:24
    I druhý setbol je odvrácen. Češky nutně potřebují na servisu ještě tři body v řadě.

20:24
    První mečbol soupeřky nevyužily.

19:24
    Jenže přichází další chyba na servisu a s ní pět mečbolů pro Slovinsko!

19:23
    Svěřenkyně Alexandera Waibla zatím nepouštějí soupeřky k mečbolu.

18:23
    Chyba na servisu v podání našich volejbalistek.

18:22
    Češky konečně ukončují bodovou šňůru soupeřek, ale dost možná je příliš pozdě.

17:22
    Pátý bod v řadě pro Slovinky, které jsou hodně blízko vítězství.

17:21
    Tohle je hodně špatné! Ze stavu 17:17 je rázem skóre 17:21 a Češkám se začíná vzdalovat přímý postup na ME.

17:20
    Následuje logický timeout ze strany našeho týmu.

17:20
    Soupeřky odskakují na rozdíl tří bodů a situace začíná být kritická!

17:19
    Bohužel však následují znova dva body v řadě pro Slovinsko.

17:17
    Svěřenkyně Alexandera Waibla však opět srovnávají skóre a Slovinky si berou timeout.

15:17
    Češky sice dotáhly své soupeřky, jenže následně je opět pouští do dvoubodového vedení.

15:16
    Slovinky si berou zpět alespoň jednobodový náskok a následuje technický oddechový čas.

15:15
    Češky srovnávají tříbodovou šňůrou na 15:15! Teď je potřeba nepolevit.

12:15
    Oba týmy opět zvládly svou úlohu na příjmu.

11:14
    Pouhé ztrátování nic neřeší, je třeba rychle dohnat tříbodové manko.

10:13
    Slovinky odskakují na 13:10 a naše hráčky by se měly rychle probrat. Tady již reálně hrozí, že v souboji s jasným outsiderem přijdeme o přímý postup na ME.

10:12
    Češky následně již zvládly příjem, ale poté chybovaly při vlastním servisu.

9:11
    Následuje oddechový čas, který si vyžádal trenér Slovinska.

9:11
    Slovinky si pomáhají esem a odskakují na 11:9.

9:9
    Vyrovnaný vývoj nadále pokračuje, nyní je to 9:9.

8:8
    Po krátké pauze Češky srovnávají na 8:8.

7:8
    Slovinky si berou vedení zpět a následuje technický timeout.

7:7
    Češky srovnávají esem na 7:7.

6:7
    Bodovou šňůru Slovinek se daří utnout.

5:7
    Tříbodová série pro naše soupeřky. Teď je potřeba včas zareagovat.

5:6
    Slovinky srovnávají na 5:5 a následně si berou zpět vedení.

5:4
    Čtvrtý bod v řadě pro naše volejbalistky!

4:4
    Češky srovnávají esem na 4:4! Tohle může být důležitý moment, protože tentokrát naše hráčky nezvykle rychle dotáhly soupeře.

3:4
    Bod na servisu pro svěřenkyně Alexandera Waibla.

2:4
    Úspěšný příjem na obou stranách znamená skóre 2:4.

1:3
    Konečně úspěšný míč pro český tým. Češky byly před zápasem jasnými favoritkami, otázkou je, jakou roli teď hraje psychika.

0:3
    Bohužel, je tu již "tradiční" vedení Slovinek 3:0.

0:1
    První bod čtvrté sady patří Slovinkám. Doufejme, že si naše volejbalistky nenechají své soupeřky opět odskočit hned na začátku.

0:0
    Začal čtvrtý set.

0:0
    České volejbalistky jsou v nepříjemné situaci, jelikož následující set potřebují bezpodmínečně vyhrát, aby mohli pomýšlet na přímý postup na mistrovství Evropy.

20:25
    Třetí set skončil.

20:25
    Slovinsko využívá hned první setbol a poměrem 25:20 získává třetí sadu. Naše soupeřky vedou 2:1 na sety.

20:24
    Přesto mají nyní Slovinky k dispozici hned čtyři setboly.

20:23
    Svěřenkyně Alexandra Waibla ještě bojují o tento set!

19:23
    Češky zatím nepouští Slovinky k setbolům.

18:23
    Riskantní podání končí chybou a soupeřkám schází už jen dva body.

18:22
    První bod na servisu by tu byl, ale Slovinky ihned reagují oddechovým časem.

17:22
    Češky zvládly uhrát bod na příjmu. Nyní je potřeba bodová šňůra při vlastním servisu.

16:22
    Bod na obou stranách nic neřeší. Slovinky jsou opět blíž zisku třetí sady.

15:21
    Je to znovu o šest bodů! Slovinky začínají být blízko vedení 2:1 na sety.

15:20
    Jenže kdykoliv se našim volejbalistkám podaří ve třetím setu snížit ztrátu, soupeřky rychle odpoví. Slovinky vedou 20:15.

15:18
    Rozdíl je již jen tříbodový!

14:18
    Češky tento zápas potřebují vyhrát, takže ani v tuto chvíli rozhodně set nevypouští! Dotáhneme se ještě na soupeřky?

13:18
    Bohužel, míč se sice několikrát dostal přes síť, ale bod nakonec slaví soupeřky.

13:17
    A je tu získaný bod na servisu! Přibude hned další?

12:17
    Češky zastavily bodovou sérii soupeřek, ale nyní by nutně potřebovaly svou vlastní.

11:17
    Soupeřky odskakují zpět na rozdíl šesti bodů, což v této fázi setu nebude vůbec lehké dohnat.

11:16
    Další dva body bohužel získávají Slovinky, které vedou 16:11, následuje technický timeout.

11:14
    Po něm získávají oba týmy bod na příjmu.

10:13
    Slovinský trenér okamžitě reaguje oddechovým časem.

10:13
    Svěřenkyně Alexandera Waibla si připisují tři body v řadě a snižují na 10:13! Hned je to trochu optimističtější.

7:13
    Češky by se teď měly snažit, aby se soupeřkám nedařilo úspěšně ztrátovat. Náskok o šest bodů však zatím trvá.

6:12
    Je to bohužel naopak, Slovinky si berou zpět šestibodový náskok a český trenér reaguje oddechovým časem.

6:10
    Češky alespoň zaznamenávají dva body v řadě. Bude jich nakonec víc?

4:10
    Šestibodový náskok pro Slovinky! Těžko říct, proč Češky nezvládají úvody jednotlivých setů, ale tohle už nebude vůbec snadné otáčet.

4:8
    Češky nejdříve zvládly příjem, ale na servisu si poté bod nepřipsaly, což je následně povedlo Slovinkám. Na řadě je technický timeout.

3:6
    Slovinky odskakují zpátky na rozdíl tří bodů. Tenhle zápas bude zjevně větší boj, než se očekávalo.

3:5
    Oba týmy zvládají hru na příjmu a náskok soupeřek zůstává dvoubodový.

2:4
    Slovinky zatím nedovolily našim hráčkám vyrovnat.

2:3
    Češky snižují na rozdíl jednoho bodu. Bylo by dobré, kdyby si tentokrát nenechaly hned v úvodu své soupeřky utéct.

0:3
    Třetí set začíná úplně stejně jako ten druhý – tříbodovou šňůrou pro Slovinky.

0:0
    Začal třetí set.

0:0
    České volejbalistky otočily nepříznivý vývoj druhé sady, kterou dovedly do vítězného konce. Důležité vyrovnání na 1:1 by mělo naše volejbalistky uklidnit, takže uvidíme, zda již budou zdárně potvrzovat úlohu favoritek.

25:19
    Druhý set skončil.

25:19
    Druhý setbol už české volejbalistky proměňují a srovnávají na 1:1 na sety!

24:19
    První setbol je nevyužit, ale Češky nyní budou mít další na příjmu.

24:18
    Šest setbolů pro české volejbalistky!

23:18
    Chyba na servisu českého týmu.

23:17
    A následuje další eso! Tohle je hodně povedená série na servisu, která nejspíš definitivně ukončila slovinské šance ve druhé sadě.

22:17
    Tohle už vypadá hodně dobře! Češky navyšují své vedení na 22:17.

21:17
    Češky navíc tasí eso a vedou o čtyři body!

20:17
    Následuje bod na každé straně a Češkám teď k zisku sady stačí úspěšně ztrátovat.

19:16
    Tříbodové vedení pro český tým. Krásný obrat Českých volejbalistek ze stavu 7:11 na 19:16!

18:16
    S pomocí esa teď Češky odskakují na rozdíl dvou bodů!

16:16
    Našim volejbalistkám se zatím nedaří odskočit na vyšší bodový rozdíl. Nejspíš nás čeká další dramatická koncovka setu.

16:15
    Češky nadále drží jednobodový náskok.

15:14
    Následuje úspěšná hra na příjmu u obou týmů.

14:13
    Následně jdou Češky vůbec poprvé ve druhé sadě do vedení a slovinský trenér reaguje oddechovým časem.

13:13
    Češky srovnávají stav druhého setu na 13:13!

11:12
    Eso českého týmu!

10:12
    Oba týmy následně zvládají uhrát bod na příjmu.

9:11
    Druhý bod v řadě na servisu a už je to zase jen o dva body.

8:11
    Bod na servisu pro český tým.

7:11
    Češkám se teď alespoň daří zastavit bodovou šňůru soupeřek.

6:11
    Čtyřbodová šňůra pro Slovinky. Ani druhá sada se pro nás nevyvíjí dobře.

6:10
    A vzápětí další, což znamená opět čtyřbodový náskok pro soupeřky.

6:9
    Po něm bohužel Slovinky získávají bod na servisu.

6:8
    Následuje technický oddechový čas.

6:8
    Oba týmy teď zvládly výměny na příjmu.

5:7
    Tříbodová série se Češkám rozhodně hodila, ale Slovinky jsou stále napřed.

5:6
    Náskok Slovinek už je jen jednobodový!

4:6
    Poté už však Češky příjem zvládly a následně si pomohly esem ke snížení na 4:6.

2:6
    Bohužel je tu další ztráta na příjmu pro české volejbalistky.

2:5
    Úspěšné příjmy na obou stranách, takže stále platí tříbodový náskok pro Slovinky.

1:4
    Chyba na servisu ze strany českého týmu.

1:3
    Konečně je tu první bod pro Českou republiku.

0:3
    Tak tahle sada zatím nezačíná pro naše hráčky dobře.

0:2
    Následně soupeřky zvládají i výměnu po vlastním servisu.

0:1
    Slovinky jsou v úvodu druhé sady úspěšné na příjmu.

0:0
    Začal druhý set.

24:26
    První set skončil.

24:26
    Tentokrát již nabídnutou příležitost soupeřky využívají! První set tak získávají Slovinky poměrem 26:24.

24:25
    Slovinky získávají další příležitost k ukončení první sady.

24:24
    Česko první setbol odvrací a srovnává na 24:24.

23:24
    První setbol mají nakonec k dispozici Slovinky.

23:23
    Tak tohle je zajímavá koncovka první sady! Náskok soupeřek je opět pryč a stav je teď 23:23. Kdo si vybojuje první setbol?

22:23
    Češky bojují a snižují na 22:23.

21:23
    K těm je zatím naše hráčky nepouštějí.

20:23
    Tak to je velká škoda! Sotva Češky smazaly ztrátu soupeřek, odskakují Slovinky o tři body a jsou blízko setbolům.

20:22
    Jenže Slovinky bohužel opět trochu odskakují díky zisku bodu na servisu.

20:20
    Je srovnáno! České volejbalistky likvidují čtyřmi body v řadě náskok svých soupeřek.

19:20
    Slovinský trenér reaguje oddechovým časem. Zdá se, že nás čeká hodně dramatická koncovka prvního setu.

19:20
    Češky snižují na rozdíl jediného bodu!

18:20
    Zdá se, že Češky konečně získali jistotu na příjmu a navíc začínají bodovat i při vlastním servisu. Náskok soupeřek už je pouze dvoubodový!

16:20
    Slovinky jsou úspěšné na příjmu a získávají svůj dvacátý bod.

16:19
    Bod na obou stranách teď nic neřeší. Češky potřebují zabrat, protože soupeřkám už schází jen šest bodů k zisku první sady.

15:18
    České hráčky však chtějí bojovat a opět snižují na rozdíl tří bodů.

13:18
    Slovinky si teď navíc berou zpět pětibodový náskok a závěr první sady se pomalu blíží.

13:17
    Tak ani tentokrát jsme se nedočkali alespoň tří bodů v řadě.

13:16
    Dva body v řadě pro český tým a ztráta už je pouze tříbodová. Přiblíží se Češky ještě více?

11:16
    Slovinky však v tuto chvíli úspěšně ztrátují a zatím drží slibný náskok.

11:15
    Češky by ještě měly zabojovat o první sadu.

10:15
    Oba týmy teď zvládly hru na příjmu a Slovinky nadále vedou o pět bodů.

9:14
    Soupeřky však delší bodovou sérii nepřipustily.

9:13
    Že by? Češky po dlouhé době uhrávají bod na servisu.

8:13
    Teď by to chtělo nějakou sérii ze strany českých volejbalistek.

7:13
    Další čtyřbodová série soupeřek. Vyhlídky na vítězství v první sadě začínají být hodně špatné, ale ještě je čas vše otočit.

7:12
    Pětibodové vedení pro slovinský celek.

7:11
    Naše hráčky naopak často chybují a prohrávají dosud největším rozdílem v prvním setu.

7:10
    Slovinkám se zatím na příjmu hodně daří.

7:9
    To se Češkám následně daří, ale stále máme co dohánět.

6:9
    Čtvrtý bod v řadě pro Slovinky. Tuhle sérii soupeře je třeba rychle utnout.

6:8
    Našim soupeřkám se teď dvakrát podařilo uhrát bod na servisu a odskakují do vedení 8:6.

6:6
    Slovinky opět zvládly hru na příjmu a srovnávají na 6:6.

6:5
    Začátek úvodní sady je hodně vyrovnaný.

5:5
    Oba týmy teď byly úspěšné na příjmu a stav je znovu nerozhodný.

4:4
    Další bod na servisu už soupeřky našim hráčkám nepovolily.

4:3
    To už ovšem neplatí a Češky se dostávají zpátky do vedení.

2:3
    Češky srovnaly na 2:2, ale Slovinky jsou zatím na příjmu stoprocentní.

1:2
    Slovinky jsou prvním týmem, který získává bod na podání.

1:1
    Rychlá odpověď ze strany Slovinek.

1:0
    Češky vstupují do zápasu získaným bodem.

0:0

0:0
    Bělorusky zvládly svůj odpolední zápas, v němž porazily Řecko 3:0. Naše volejbalistky si tak musí jistotu postupu na ME vybojovat v tomto zápase, přičemž jim stačí jakákoliv výhra.

0:0

Česko: Smutná, Vincourová – Hodanová, P. Kojdová, H. Kojdová, Kossányiová, Mlejnková, Toufarová – Nachmilnerová, Purchartová, Trnková – Havlíčková (C) – Dostálová, Melichárková. Trenér: Alexander Waibl.

Slovinsko: Božićová, Najdićová – Blagneová, Zdovćová, Ščuková, Cvetanovićová, Potokarová – Planišećová, Založniková, Grudinaová – Mlakarová, Iglićarová – Medvedová, Sobočanová. Trenér: Bruno Najdić.

Rozhodčí: Slobodan Kovačevič (Černá Hora), Munir Fattah (Německo).

0:0
    Zdravím všechny volejbalové fanoušky! České volejbalistky si dnes mohou zajistit postup na ME, k čemuž jim stačí jakýmkoliv výsledkem porazit Slovinky. Svěřenkyně Alexandera Waiblamají skvěle rozehranou kvalifikační skupinu, kterou před posledním kolem vedou o dva body před Běloruskami. Bělorusky hrají dnes od 16:00 s Řeckem a potřebují vyhrát, aby tím Češky vystavily nutnosti porazit Slovinsko. I tak mají naše volejbalistky vše ve svých rukách, a přestože jsou Slovinky fakticky domácím týmem (jelikož druhou polovinu skupinové fáze hostí slovinský Maribor), jsou naše hráčky jasnými favoritkami. České volejbalistky ví, že k postupu stačí jakákoliv výhra. Vítěz kvalifikační skupiny totiž postupuje rovnou na závěrečný turnaj, zatímco druhé místo zajišťuje pouze baráž. Splní Češky roli favoritek?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.