Zlín – Kometa Brno 3:2 (kon.) | Chomutov – HC Litvínov 6:3 (kon.) | Jihlava – Třinec 3:0 (kon.)
Mladá Boleslav – Č. Budějovice 5:4 (kon.) | Slavia – HC Plzeň 4:5 (po pr.) | Vítkovice – Olomouc 6:5 (kon.)
BK Mladá Boleslav
5:4 (3:1, 1:1, 1:2)
HC Motor České Budějovice
Pátek 30.09.2016, 18:00 • ŠKOENERGO Aréna • DHL Extraliga juniorů • 9. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký páteční podvečer z města automobilů! V rámci 9. kola hokejové DHL Extraligy juniorů se proti sobě ve ŠKO-Energo Aréně postaví domácí BK Mladá Boleslav a hostující HC Motor České Budějovice.

Juniorka Bruslařského klubu je po 7 odehraných zápasech na 14. místě tabulky se ziskem 8 bodů. Poslední extraligový zápas dopadl pro mladé Bruslaře docela dobře, když v sobotu 24. září zvítězili v Pardubicích 3:2 v prodloužení.

Nejlepším střelcem týmu je třígólový Kroni Musliu a tabulku asistencí vede se 4 přesnými nahrávkami Luděk Kuncek.

Jihočeši si v porovnání se svým dnešním soupeřem stojí výrazně lépe – zatím jsou díky zisku 15 bodů v 8 zápasech na 7. příčce extraligové tabulky. V posledním utkání navíc Motor potvrdil dobrou formu a v sobotu 24. září doma porazil Spartu jednoznačně 3:0.

Individuálním statistikám budějovických juniorů vládne jeden hráč – forvard Ondřej Šulek vsítil 6 branek a připsal si 8 nahrávek, díky čemuž v rámci klubu vede jak obě dílčí statistiky, tak i celkový žebříček kanadského bodování.

BK Mladá Boleslav: Krofta (Marek) – Linhart, Mašek (C), Uřidil, Chujac, Marček, Mlčoch – Prokop, Musliu, Tóth, Kuncek, Peterka, Kalaš, Straka, Dančišin, Krejčík, Veselý, Bednařík, Jindra

HC Motor České Budějovice: Patera (Hauser) – Babčuk, Tintěra, Svoboda, Farka, Kubeš, Michal, Radoš – Doktor (C), Bláha, Branský, Káník, Šulek, Tejko, Vochozka, Pixa, Bárta, Kadilák

Rozhodčí: Würtherle – R. Špringl ml., Tasch.

00:01

00:35
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Ondřej Šulek, nejproduktivnější hráč Motoru, vyslal do úniku TOMÁŠE VOCHOZKU a ten se tváří v tvář domácímu gólmanovi nemýlí – hosté se brzy ujímají vedení! Asistence: Ondřej Šulek, Roman Tintěra.

01:25
    Hra je přerušena poté, co kotouč opustil ledovou plochu. Vhazuje se ve středním pásmu.

01:47
    Po zásahu Jiřího Patery se vhazuje před budějovickou klecí.

02:08
    David Marček dokázal před nebezpečným Šulkem odpravit míč do bezpečí.

02:47
    Boleslavský kapitán Mašek vytáhl kotouč vpřed a posunul jej Prokopovi, jenž zavezl puk do útočného pásma.

04:00
    Daniel Branský si dovolil jít sám a přes celé kluzistě zatáhl puk až do třetiny Boleslavi, tam jej ale odzbrojil Uřidil.

05:05
    Hráči Motoru operují s pukem v útočném pásmu, nakonec ale pálil Šulek mimo tři tyče.

05:36
    Bednařík nahodil puk ze středního pásma a brankář Patera vyrážečkou vytáhl kotouč do ochranné sítě, vhazuje se před budějovickou bránou.

06:20
    Patrik Straka podklouzl u mantinelu a k puku se tedy nedostal, Bruslaři ale stejně pokračují v útočení.

07:20
    Budějovičtí se ale dokázali osvobodit a nakonec střílel od modré čáry Michal Michal, Krofta byl ale připravený a puk vyrazil.

07:32
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Po nahrávce Kroniho Muslia dokázal Pateru překonat boleslavský útočník LUDĚK KUNCEK, jenž rozradostnil několik desítek fanoušků v hledišti. Asistence: Kroni Musliu, Milan Dančišin.

08:50
    Jihočeši se hned vrhli dopředu a v touze vyrovnat se do zakončení protáhl Michal Bláha, jeho střela ale Kroftovi problémy nenadělala.

09:35
    František Uřidil zastavil u mantinelu výpad hostí a chytrou žabičkou posunul puk Jindrovi, který zatáhl do útočné třetiny a vystřelil, bohužel pro Boleslav ale přímo na hrudník Patery.

10:14
    Marček našlápl dopředu a zavezl puk do třetiny Budějovic, na jeho snahu ale navázal Krejčík jen nepřesnou střelou.

11:30
    Aktivní Michal Bláha se zase proháčkoval středem a pálil, jeho střela z vrcholu kruhu ale míří mimo.

12:06
    Po tvrdém souboji u mantinelu zůstal na ledě ležet Milan Dančišin, který se po chvíli za doprovodu spoluhráčů zvedl a odkulhal na střídačku...

12:45
    Po dobré práci Doktora a Vochozky pálil mimo Tintěra.

12:50
    Marek Mlčoch (MBL) je vyloučen na dvě minuty za hákování.

13:50
    Krejčík dobře vypíchl puk na modré čáře a Bednařík se pak hnal sám na Pateru, jenž ho ale nadvakrát vychytal.

13:58
    Jan Jindra (MBL) vyloučen na dvě minuty za nesportovní chování.

13:58
    Oddechový čas pro domácí.

14:45
    Tintěra pálil jedovatě od modré lajny, ale obranný val Boleslavi v čele s gólmanem Kroftou odolává.

14:50
    Mlčoch se z trestné lavice vrací na hrací plochu.

15:10
    Musliu se zprava protáhl do střelecké pozice, ale Patera jej vychytal a Farka vzápětí tvrdé dohrál.

15:32
    KRONI MUSLIU se ale Budějovickým pomstil tím nejlepším možným způsobem! Po pěkném pasu Dančišina zatáhl puk zprava a prostřelil Pateru! Asistence: Milan Dančišin.

15:58
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Jindra – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

16:19
    S domácími brankami se roztrhl pytel! LUKÁŠ BEDNAŘÍK se utrhl budějovickým zadákům a samostatný únik zakončil s přehledem! Bez asistence.

17:30
    Milan Dančišin to na středu hřiště udělal parádně, když se otočil s pukem a pak jej nahodil až za budějovickou klec, čímž pošetřil pěkných pár sekund.

17:58

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:30
    Veselý se otočil s pukem a přenechal jej Prokopovi, který objel bránu, ale zakončit už nedokázal.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:45.

Po první třetině mohou být určitě spokojenější Bruslaři, kteří sice prohrávali po brance Vochozky, jenž se prosadil hned po 35 sekundách, nakonec ale domácí dokázali otočit. V 8. minutě vyrovnal Kuncek a když Boleslavští hráli oslabení, dokázali hned dvakrát udeřit – v 16. minutě skóroval Musliu a o minutu později na 3:1 zvýšil Bednařík.

Střely po první třetině – 13:7

20:01

20:48
    Linhart zaklekl do Tintěrovy střely od modré a srazil puk mimo domácí svatyni.

21:03
    Po úspěšném vhazování pálil Bárta, s jeho rychlou střelou si Krofta poradil. Znovu se bude vhazovat po levici domácího brankáře.

21:07
    Tohle vhazování už ale branku přineslo! JAN BÁRTA se nyní dokázal prosadit a snižuje na 3:2! Asistence: Michal Bláha, Jan Farka.

22:01
    Krejčík se hbitě prosmýkl po pravém mantinelu a zavezl puk do útočné třetiny. Odtamtud sice domácí vyprovodil Kadilák, avšak jen za cenu icingu.

22:37
    Linhart dobře zapracoval dozadu a dokázal puk před Tejkem odehrát do bezpečí.

23:20
    Tóth skvěle nahrál skrz brankoviště, ale na zadní tyči stojící Veselý nedokázal prostřelit roztáhnuvšího se Pateru.

24:15
    Jakub Doktor (CEM) vyloučen na dvě minuty za podražení.

25:40
    Uřidil dobře nahrál z modré lajny na Peterku, jenž ale před bránou nedokázal přesně zacílit.

26:00
    Tvrdou ránu Bednaříka dokázal Jiří Patera vyrazit do rohu hřiště.

26:09
    Roman Tintěra s námahou vstal a na střídačku odklouzal, bolestivě se držíc za břicho.

26:15

27:09
    Zdravou Chujacovu ránu vytáhl Patera. Marček se k odraženému puku dostal a opět oslovil Chujace, jehož povedený pokus lapil Patera parádním semaforem.

27:14
    Budějovická obrana odolala dalším dvěma střeleckým pokusům domácích, bude se ale vylučovat.

27:27
    Jan Radoš (CEM) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

28:05
    Kapitán Budějovic Jakub Doktor odehrál puk do třetiny Boleslavi a osvobodil svůj tým.

28:42
    Domácí v přesilovce rozehráli povedený kolotoč nahrávek, na jehož konci dokázal v závaru před bránou LUDĚK KUNCEK dotlačit puk za záda Patery! Asistence: Marek Mlčoch, Lukáš Peterka

29:45
    Jan Farka (CEM) vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:11
    Marek Mlčoch zprava sehrál puk na střed, odkud pálil František Uřidil. S jeho tvrdou ranou si s námahou poradil Jiří Patera.

31:45

32:23
    Poté, co se Budějovičtí usadili v útočném pásmu, se bude vhazovat před brankářem Kroftou.

32:26
    Milan Dančišin (MBL) vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

32:39
    David Marček vybruslil s Ondřejem Šulkem a jeho střelu dokázal srazit do ochranné sítě.

33:08
    Kapitán Motoru Doktor byl ostře, avšak čistě atakován. Ve hře se pokračuje vhazováním po levé ruce Krofty.

34:07
    Jan Radoš zastavil rozehrávku Budějovic špatnou nahrávkou, čímž jen odevzdal puk do jízdy Uřidilovi. Ten protáhl Pateru nepříjemnou střelou, domácí drží puk v útočné třetině a ukrajují z Dančišinova vyloučení.

34:26

34:40
    Z trestné lavice naskočivší Milan Dančišin se najednou ocitl sám před Paterou, kterého si parádně položil, pak se mu ale puk svezl po čepeli a šikovný boleslavský forvard bránu přestřelil!

35:35
    Michal Michal parádní kolmicí našel na útočné modré Tejka, kterému se ale nevyvedlo zpracování a puk mu ujel.

36:23
    Vynikající Krofta! Zprava na něj najížděl Vochozka, domácí brankář ale zlikvidoval jak první střelu, tak i dorážku budějovického útočníka.

37:20
    Jiří Veselý se zprava natlačil před Tintěru a zkusil zakonči, brána Motoru mu ale byla malá a domácí útočník z těžké pozice nemířil přesně.

38:19
    Jan Farka (CEM) vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

38:40
    Marek Mlčoch měl na středu spoustu prostoru, ale jeho sražená střela nakonec k bráně ani nedoputovala.

39:20
    Uřidil natáhl na modré, svůj projektil ale namířil jen do nohou blokujícího Doktora.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:32.

Prostřední perioda nepřinesla tolik branek jako ta první, přesto jsme se ale dvou gólů dočkali. Stejně jako v předchozí části dokázali i nyní jako první skórovat hosté, když se ve 22. minutě prosadil Jan Farka. Na jeho střelu ale odpověděl těsně před završením první půlhodiny svým druhým dnešním gólem Kuncek, jenž využil závar před Paterovou bránou a dotlačil puk za čáru.

Střely po druhé třetině – 11:13.

40:01

40:19

41:00
    Musliu a Dančišin vytvořili zajímavou šanci Mlčochovi, který ale v obtížné pozici u tyče nedokázal ze vzduchu sklepnout puk do odkryté brány.

41:52
    Po povedené střele Nazarije Babčuka se bude vhazovat po pravici brankáře Michla Krofty.

42:04
    Zakázané uvolnění Mladé Boleslavi.

42:20
    Chujac nastřelil puk do útočné třetiny, Peterka ale razantní centr nedokázal ztlumit na čepeli.

43:22
    Straka v situaci dva na jednoho nahrával Kalašovi, do přihrávky se ale vložil Jan Bárta.

44:00
    Tóthovo nahození zachytil Michal a Motor vyráží do útoku.

44:37
    Prokop se prokličkoval až do útočné třetiny, ale Jiří Veselý byl nalevo moc rychlý a ofsajd zastavil výpad Bruslařů.

44:54
    Vochozka poslal dobrý pas do jízdy na Doktora, ten ale z mezikruží pálil mimo Kroftovu svatyni.

45:44
    Dvojblok Linhart – Krejčík zastavil Jakuba Káníka.

46:06
    A nyní je výpad Českobudějovických zastaven ofsajdovým postavením.

46:33
    Boleslavští rozehráli rychlý útok, při kterém Prokop a Uřidil připravili pozici pro JIŘÍHO VESELÉHO, jenž pohotovou střelou z pravého kruhu zvyšuje na 5:2! Asistence: František Uřidil, Jan Prokop.

47:35
    Matěj Krejčík zahrál před bránou Motoru vysokou holí a hra se stěhuje do střední třetiny.

48:38
    Nazarij Babčuk zatáhl puk středem a od modré vypálil, Krofta puk přizvedl nad břevno domácí brány.

49:30
    Dančišin zachytil puk při nepřesné rozehrávce Motoru, ale po Strakově nahrávce nedokázal prostřelit Pateru.

50:20
    Po Chujacově zaváhání se do úniku dostal Michal Bláha, Krofta si s jeho únikem poradil.

50:46
    Teď už si ale ani Kroft nedokázal poradit se zakončím JANA BÁRTY, který se po nahrávce Michala Bláhy prosadil střelou z hranice kruhu. Asistence: Michal Bláha.

51:23
    Jiří Veselý se po úspěšném buly protlačil do zakončení, zleva ale pálil vysoko nad břevno Paterovy svatyně.

51:40
    Icing vrací hru zpět před bránu Budějovic.

51:52
    František Uřidil (MBL) vyloučen na dvě minuty za zdržování hry – vystřelení puku mimo hřiště.

53:00
    Hostím se ale přesilovka moc nedaří, domácí dobře bruslí a nedávají soupeři moc prostoru.

53:26
    Krofta nadvakrát zkrotil nepříjemnou střelu od modré, vhazuje se po jeho pravé ruce.

53:40
    Tvrdá bomba Radoše vyletěla po mantinelu ze třetiny až k bráně Motoru.

53:52

54:48
    Straka s Tóthem výborně napadají a dotírají na budějovickou rozehrávku.

55:34
    Po nahození od modré čáry ukryl puk v rukavici Jiří Patera, bude se vhazovat.

55:54
    Musliu potáhl v situaci dva na jednoho puk po pravé straně, ale místo střely ještě volil nahrávku na Prokopa, který na puk nedosáhl.

Dnešní utkání sleduje 84 diváků.

57:27
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:21
    Krofta ukryl puk v rukavici, vhazovat se bude před boleslavskou brankou.

59:00
    Tintěra poslal puk dopředu, kde si ONDŘEJ ŠULEK vyměnil puk s Jakubem Doktorem a žabičku od spoluhráče tečoval mimo dosah Krofty. Asistence: Jakub Doktor, Roman Tintěra.

59:03
    Oddechový čas pro hosty.

59:30
    Hosté se v power-play dostali na dostřel Kroftovy brány a domácí se osvobodili jen icingem.

59:51
    Krofta ustál další nájezd hostujících útočníků a 9 sekund před koncem se vhazuje v boleslavské třetině.

Střely po první třetině – 8:13.

Střely celkem – 32:33.

Domácí udrželi puk v rohu hřiště a pohlídali si těsný náskok, připisují si tak body po výhře 5:4. Ve třetí části se domácí dostali až do tříbrankového vedení, když se ve 47. minutě prosadil Veselý. Za hosty korigoval v 51. minutě Bárta a v poslední minutě se pak prosadil i nejproduktivnější hráč DHL Extraligy Ondřej Šulek, to ale bylo z budějovické strany vše a vyrovnat se již hostům nepovedlo.

Já Vám děkuji za pozornost a přeji pohodový páteční večer. Těším se na další setkání u textových přenosů, na počtenou! (20:06:20)

Michal Konvalina

Branky a nahrávky: 8. Kuncek (Musliu, Dančišin), 16. Musliu (Dančišin), 17. Bednařík, 29. Kuncek (Mlčoch, Peterka), 47. Veselý (Uřidil, Prokop) – 1. Vochozka (Šulek, Tintěra), 22. Bárta (Bláha, Farka), 51. Bárta (Bláha), 59. Šulek (Doktor, Tintěra)

Rozhodčí: Würtherle – R. Špringl ml., Tasch