Spišská N. Ves – Detva 4:2 (kon.) | Trnava – Michalovce 0:5 (kon.) | Topoľčany – Prešov 3:2 (po pr.)
HK Spišská Nová Ves
4:2 (2:1, 2:1, 0:0)
HK Detva
sk Pátek 30.09.2016, 17:00 • Spišská Nová Ves • 1. liga (SR) • 9. kolo

Skvelý zápas – v podaní oboch aktérov. Bola to ukážka kvalitného hokeja popredných tímov 1. hokejovej ligy. Na takýto hokej sa vždy oplatí prísť. (19:05:24)

59:34
    Dlhý predlhý potlesk v hľadisku.

58:32
    Ani na dvakrát Hamráček neprepasíroval puk do brány. Obrovská príležitosť Spišiakov.

57:50
    Sládok a jeho strela končí na Surákovi.

57:13
    So zatajeným dychom sledovali spišskonovoveskí diváci, ako skončí táto akcia. Surák opäť skryl puk do svojej lapačky.

55:07
    Tak teraz veľa nechýbalo, aby Vaicova strela skončila v bráne.

54:05
    Početný fanklub domácich je teraz pre Spišiakov najväčšou vzpruhou.

53:52
    Riadny kolotoč Detvy pred Surákom, ale ten vyriešil aj túto ťažkú situáciu.

51:16
    Walterova delovka a opäť pozorný Surák.

50:56
    Možno rozhodujúca časť zápasu – domáci výborná bránia, hostia stále túžia po treťom presnom zásahu.

50:08
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Vantroba – 2 min.).

50:03
    Pohotová lapačka Suráka a veľký potlesk domáceho publika.

49:07
    Presilovku Detva v pohode prežila a teraz možno očakávať veľký útočný tlak hostí.

46:59
    Findura mohol pridať piaty úspech domácich, ale puk mu nesadol dobre na hokejku.

46:53
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Fekiač – 2 min.).

46:49
    Detviancov je plný ľad – dobre bránia, ešte lepšie útočia, ale zatiaľ v tretej tretine bez efektu.

45:09
    Vaic v dobrej pozícii, ale stav stretnutia sa nemení.

44:34
    Dnešné stretnutie sleduje 350 divákov. Ale vidia parádny hokej!

43:14
    Rýchly svižný hokej, ale brankári zatiaľ bez práce.

41:25
    Detva stále nasťahovaná obrannom pásme Spišiakov.

40:01
    A čaká nás vrchol dnešného zápasu – posledná tretina. Hostia to nevzdávajú ani náhodou, domáci chcú veľmi poraziť lídra tabuľky.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Výborná, vynikajúca, parádna aj druhá tretina zápasu Spišská Nová Ves – Detva. Diváci sa bavia výborným hokejom.

39:57
    Vaic sa rútil sám na bránu – nedal.

39:46
    A už to mohlo byť len gól, ale Surák parádne vytasil ľavý beton.

37:33
    Detva teraz ide na plné obrátky, so štyrmi inkasovanými gólmi sa nevedia hostia zmieriť.

36:32
    Tak teraz sa Detva prebrala a opäť útok za útokom na domácu bránu.

35:04
    Detva dala gól!
    Poriadny dohovor trénera hostí zabral. Bleskovo po vhadzovaní hostia znižili Tomášom SKVARIDLOM. Asistencia: V. Fekiač.

34:38
    Striedanie brankárov Detvy.

34:38
    Oddychový čas hostí.

34:38
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Jednoducho paráda. Tak to bol krásny gól z hokejky Lukáša HAMRAčEKA, ktorým zdravo pomstil hrubý faul Petra. Asistencie: Všetečka, Nitriansky.

34:07
    Tak toto si mohol teraz Petro odpustiť. To bol hrubý faul na Cvengroša.

34:07
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Petro – 2 min.).

33:43
    Giľák šikovne tečoval puk a ten len tesne minul detviansku bránu.

31:41
    Výborná kombinácia a strelou do prázdnej brány pridal tretí presný zásah domácich Boris DROZD. Asistencia: Cvengroš

29:29
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Mačkovič – 2 min.).

28:43
    A znova pohotová lapačka brankára hostí, zaslúžil si potlesk na otvorenej scéne.

27:59
    Brankár hostí už bol prekonaný, puk od žrde sa odrazil späť a on ho zakryl lapačkou. Diváci už dvíhali ruky nad hlavy.

27:12
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Zorvan – 2 min.).

26:07
    Opäť výborná spolupráca dvojice Giľák – Findura a posledne menovaný pálil len do brankára hostí.

25:06
    Pohotový pravý betón domáceho brankára Suráka.

24:18
    Hráčov bolo na ľade pomenej, aj vzruchu pred bránkami bolo tiež pomenej.

22:10
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Klinga – 2 min.).

22:10
    Vylúčenie v tíme HC 07 Orin Detva (Ríha – 2 min.).

21:53
    Strelou do Cibuľu domáci Dmitriev zakončil sériu dobrých streleckých pokusov Spišiakov, ale ani jedna v bráne neskončila.

20:43
    Aj druhá tretina začala pekne zostra. Jeden útok za druhým na oboch stranách. Isto sa diváci nebudú nudiť.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Po doteraz najlepšej prvej tretine na spišskonovoveskom ľade v tomto súťažnom ročníku o chvíľu začína druhá časť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:25
    Teraz puk zabrzdil pred prázdnou bránou Detvy, ale už ho nemal kto postrčiť do brány. Opäť výborná domáca útočná akcia.

18:03
    Tak to bola hokejová lahôdka. Findura si do poslednej chvíle počkal na tú najlepšiu možnosť prihrať a Matej GIľáK sa tentoraz nemýlil. Asistencia: Findura.

17:11
    Giľák sám osamotený pred Cibuľom dostal ideálnu prihrávku, ale trestuhodne šancu zahodil.

15:09
    Lesňákova jedovatá strela, ale Cibuľa po dlhšej odmlke dobre zasiahol.

14:21
    Jakubík mohol pridať druhý presný zásah hostí, ale nezakončil dobrú útočnú kombinačnú akciu.

13:14
    Gašpar v dobrej streleckej pozícii spomedzi kruhov len pálil do Suráka.

13:11
    Kopa hráčov nad Surákom a všetci hľadajú, kde skončil puk. Domáci brankár ho má pod kontrolou.

09:59
    Ondov sa dostával do šance pred Cibuľom, ale nakoniec nič z toho nebolo.

08:27
    Presilovku prežili domáci bez ujmy, ale celý čas sa hralo v ich obrannom pásme.

08:14
    Gašpar hľadal skulinku medzi Surákom a jeho pravou žrdkou, ale domáci brankár bol pozorný.

07:22
    Veľký tlak hostí pri presilovke, ale domáci úspešne odolávajú.

06:23
    Vylúčenie v tíme HK Spišská Nová Ves (Nitriansky – 2 min.).

06:22
    Je vidieť, že na spišskonovoveskom ľade hrá líder tabuľky. Od začiatku sa hrá svižný hokej.

05:35
    Len pár sekúnd sa hostia tešili z vedenia. Okamžitá gólová reakcia zo strany Lubomíra VAICA. Asistencia: Giľák.

05:23
    Lukáš HRUSIK autorom prvého gólu dnešného zápasu.

05:05
    Tak v prvých piatich minútach sa toho na spišskonovoveskom ľade odohralo viac, ako inokedy za celú tretinu.

03:29
    V obrovskej šanci hosťujúci Skvaridlo, už si položil aj Suráka, ale puk cez jeho pravý betón nedostal.

Domáci Všetečka schytal tvrdý puk do tela.

00:30
    Na druhej strane sa do šance dostával domáci Giľák, ale prvý gól stretnutia sme stále nevideli.

00:18
    V. Fekiač po pár sekundách v obrovskej šanci, ale Surák pozorný.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Nasleduje štátna hymna.

Ako prví nastupujú na ľad hostia z Detvy. Na čele so Surákom idú na ľad domáci.

Úvodné zostavy:

HK Spišská Nová Ves: Surák – Cvengroš, Nitriansky, Osuský, Trávniček, Vantroba, Všetečka, Dmitriev, Drozd, Findura, Giľák, Hamráček, Klinga, Lesňák, Ondov, Vaic, Zwick.

HC 07 Orin Detva: Cibuľa – Gábor, Gašpar, Hrušík, Jakubík, Paleček, Ríha, Sládok, Stanislav, Sedivý, Skvaridlo, Walter, Balko, Mačkovič, Simon, Valjent, Zorvan, Fekiač, V. Fekiač.

Rozhodca: Lauff – Simaľ, Homola.

Po osemgólovej nádielke dnes prvoligová hokejová súťaž na Spiši pokračuje ďalším atraktívnym stretnutím. Novovešťania preťali šnúru dobrých výsledkov a v súboji s Detvou ide o veľa. Líder tabuľky má štvorbodový náskok pred Spišskou a tá má neľahkú úlohu – napraviť reputáciu z Michaloviec a zabojovať o každého diváka. Od začiatku sezóny príliš hokej na Spiši divákov neťahá. Pritom Spišiaci hrajú veľmi pohľadný hokej. Doplácajú síce na zahadzovanie gólových šancí.

1HC 07 ORIN DETVA 7 6 0 0 1 37 : 12 18
    2HK Dukla Michalovce 8 6 0 0 2 36 : 16 18
    3HK Spišská Nová Ves 8 4 1 0 3 29 : 21 14
    4HK Skalica 8 4 0 0 4 26 : 23 12
    5 HC TOPOĽČANY 8 4 0 0 4 20 : 21 12
    6 PENGUINS Prešov 7 3 1 0 3 22 : 20 11

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Patrik Petruška

Branky a nahrávky: 6. Vaic (Giľák), 19. Giľák (Findura), 32. Drozd (Cvengroš), 35. Hamráček (Všetečka, Nitriansky) – 6. Hrušík, 36. šKvardilo (Fekiač)

HK Detva: Cibuľa – Gábor, Gašpar, Hrušík, Jakubík, Paleček, Ríha, Sládok, Stanislav, Sedivý, Skvaridlo, Walter, Balko, Mačkovič, Simon, Valjent, Zorvan, Fekiač, V. Fekiač.