1 3
sk Pátek 30.09.2016, 12:42Challenger Řím 2 (antuka) • Čtvrtfinále

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 12:40.

Vážení tenisoví fanúšikovia!

Tenisový challenger v Ríme dospel už do svojej štvrťfinálovej fázy a na radosť slovenských priaznivcov sa medzi osmičku najlepších prebojoval aj Andrej Martin. Jeho súperom v boji o semifinálovú miestenku však dnes bude nepríjemný Holanďan Robin Haase. Stretnutie by sa malo začať o 12:30.

ROBIN HAASE

Robin Haase je aktuálnou holandskou rebríčkovou jednotkou, keď mu patrí 65. priečka. Na challengeri v Ríme sa predstavuje vôbec po prvý raz v kariére. V roku 2016 má tento 29-ročný rodák z Haagu pomerne kolísavú formu, napriek tomu je jeho zápasová bilancia mierne pozitívna (39-27). V úvode roka sa mu absolútne nedarilo a na turnajoch kalendára ATP dokázal počas prvých siedmich mesiacov len raz vyhrať aspoň dva zápasy. Potom však prišiel turnaj vo švajčiarskom Gstaade a Haaseho sériu víťazstiev zastavil až vo finále Španiel Feliciano Lopez. Odvtedy uspel tento zverenec Kristie Boogertovej na dvoch challengerových turnajoch v domácom Scheveningene a rumunskom Sibiu. Do finále sa pozrel aj na ďalšom podujatí v Holandsku, konkrétne v Alpen ad Rijn. Do štvrťfinále v Ríme sa prebojoval po víťazstvách nad Kanaďanom Stevenom Diezom a domácim Talianom Davidem Pontogliom.

ANDREJ MARTIN

Andrej Martin prežíva podobne ako jeho dnešný súper sezónu plnú nevyrovnaných výkonov. Na jednej strane sa prvý raz pozrel aj do TOP100 svetového rebríčka, keď po finálovej účasti na turnaji v chorvátskom Umagu okupoval 98. priečku. Okrem tohto výsledku však stojí za zmienku v prípade tohto 26-ročného rodáka z Bratislavy už len tretie kolo na French Open a v olympijskom turnaji v Riu de Janeiro. Z challengerových turnajov to najďalej dotiahol v Poprade, kde v semifinále nestačil na Horacia Zeballosa a podľahol mu v dvoch setoch. V Ríme sa predstavil aj vlani, po prehre s domácim Marcom Cecchinatom však skončil už v prvom kole. V tomto roku tu zdolal najskôr srbského tenistu Lasla Djereho a následne aj Čiľana Christiana Garina.

Robin Haase s Andrejom Martinom sa vo vzájomnom stretnutí ešte nikdy nestretli. Favoritom zápasu je holandský tenista. Andrej Martin ale nemá v tomto dueli čo stratiť a ak podá svoj optimálny výkon, mohol by proti Haasemu pomýšľať na dobrý výsledok.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

0-15
    Haase sa po dobrom podaní dostal na sieť, ale halfvolej nezvládol. Stretnutie začína lepšie Martin.

0-30
    Haase sa znova tlačil na sieť, ale nábehový úder poslal do siete.

15-30
    Return Martina skončil v aute.

15-40
    Po dlhšej výmene od základnej čiary poslal Holanďan svoj slajzovaný bekhend do autu a Slovák má už v úvode dva brejkbaly.

30-40
    Haase odvrátil prvý brejkbal, keď forhandový úder Martina skončil v sieti.

40-40
    Haase dostal gem do zhody. Martin svoje úvodné dva brejkbaly využiť nedokázal.

40-A
    Haase poslal loptičku od základnej čiare do siete. Martin má ďalší brejkbal.

40-40
    Po dobrom podaní sa Haase presunul na sieť a výmenu zakončil úspešne.

A-40
    Robin Haase znova predviedol výborný útok. Na sieti zvládol bravúrne volej a už má výhodu.

1:0
    Holandský tenista vstupuje do zápasu úspešne, keď dokázal súperovi odvrátiť tri brejkbaly a vzápätí si podržal svoj servis.

0-15
    Forhandový úder Martina skončil v sieti.

15-15
    Haase zasadil bekhendový return presne do siete.

30-15
    Po výmene od základnej čiary skončil forhandový úder Martina v tesnom aute.

30-30
    Haase sa pokúsil zakončiť výmenu víťazným bekhendom, loptička ale pristála tesne v aute.

30-40
    Po kombinácii servis-volej si Martin pripísal dôležitý fiftín.

40-40
    Po dlhej výmene si Martin vybudoval na kurte tlak, no výmenu zakončil na sieti nepresným forhandom.

40-A
    Martin zahral krásny víťazný forhand po čiare presne do rohu kurtu.

1:1
    Po výmene od základnej čiary poslal Haase loptičku z bekhendu do siete. Martin si v úvode zápasu dokázal po zhode podržať svoj servis a vyrovnal na 1:1.

0-15
    Forhandový úder Haaseho skončil iba v sieti.

0-30
    Martin si výborne preskočil loptičku z bekhendu na forhand a víťaznou koncovkou si pripísal pri podaní súpera ďalší fiftín.

15-30
    Holandský tenista sa snažil obhodiť Martina, Slovák sa síce za loptičkou načiahol, ale volej už nevrátil cez sieť.

30-30
    Krásny víťazný úder Robina Haaseho.

40-30
    Martin poslal loptičku do siete. Holandský tenista otočil priebeh z 0:30 na 40:30.

2:1
    Haase si po dobrom podaní nakročil do kurtu a následne zahral víťazný forhandový úder. Favorit vedie 2:1.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Andrej Martin.

15-0
    Martin pokazil úder na sieti. Ľahká chyba slovenského tenistu.

30-0
    Forhandový úder Martina skončil v aute.

40-0
    Haase síce nestíhal spodnú rotáciu, ale Slovák toho využiť nedokázal. Po vytvorení si tlaku poslal Martin svoj smeč iba do siete.

3:1
    Robin Haase zobral čistou hrou súperovi servis a prvýkrát v zápase vedie o dva gemy.

0-15
    Haase zahral kratší úder, po ktorom sa Martin vysunul k sieti a víťazným forhandom ukončil celú výmenu.

15-15
    Dobrý prvý servis Haaseho.

15-30
    Loptička z rakety Haaseho skončila v sieti.

15-40
    Martin sa snažil obhodiť súpera na sieti. Úder, ktorý zahral z bekhendu napokon stačil, pretože volej Haaseho smeroval ďaleko do autu.

30-40
    Prvú brejkbalovú šancu Martin nevyužil. Po výmene od základnej čiary poslal loptičku do siete.

40-40
    Martin poslal loptičku do autu za základnú čiaru súpera a prišiel aj o druhý brejkbal. Ide sa do zhody.

A-40
    Skrátený forhandový úder letel znova do autu. Martin bude musieť spresniť svoju hru.

4:1
    Robin Haase si podržal servis a potvrdil brejk z predošlej hry. Holandský tenista vedie už 4:1.

4:1

4:1

0-15
    Martin vstupuje do šiestej hry dobre. Získal prvý fiftín.

15-15
    Po dobrej obrane sa Haase vydal na sieť, kde zakončil výmenu istým smečom.

30-15
    Na skrátený úder Haaseho stihol Martin zareagovať, ale loptičku poslal po čiare tesne do autu.

30-30
    Martin okamžite kontruje a vyrovnáva stav v geme.

40-30
    Po výmene od základnej čiary sa dopustil Martin nevynútenej chyby. Loptičku poslal do autu za základnú čiaru a súper má brejkbal.

5:1
    Martin po nábehu na sieť zahral bekhendový úder veľmi ďaleko. Haase premenil brejkbal a o malú chvíľu tak bude podávať už na zisk prvého setu.

15-0
    Haase začína na podaní dobre a získava prvý fiftín.

30-0
    Haase pokračuje v úspešnom ťažení.

40-0
    Martin kopí jednu chybu za druhou. Haase má tri setbaly.

40-15
    Holanďan poslal loptičku do autu a tak sa prvý setbal Haaseho neujal.

6:1
    Servis Robina Haaseho nedokázal slovenský tenista zreturnovať. Nasadená jednotka turnaja premenila pri vlastnom podaní svoj druhý setbal a prvý set tak získala pomerom 6:1.

0-15
    Druhý set začal na podaní Martin. Dobrým úderom pod nohy súpera sa dokázal presadiť. Haase už odpoveď nenašiel.

0-30
    Martinov servis bol veľmi kvalitný. Súper poslal return do autu.

15-30
    Haase zakončil výmenu krásnym víťazným bekhendovým úderom po čiare.

15-40
    Z rovnakého miesta ako pred malou chvíľou poslal tentoraz Haase bekhendový úder do siete.

0:1
    Martin dobrou hrou zatlačil súpera a následne si prišiel na sieť pre zaslúženú odmenu. Slovenský tenista vyhral prvý gem druhého setu a vedie 1:0.

15-0
    Haase začína sebavedomo. Získava prvý fiftín v tomto geme.

30-0
    Martin poslal loptičku len do autu. Haase nadviazal na predchádzajúci moment a skvele rozbehol tento gem.

30-15
    Martinov presný forhandový úder, ktorý mal skvelú dĺžku a navyše smeroval súperovi do protipohybu.

40-15
    Po skvele rozhodených úderoch sa Haase presunul na sieť, kde zahral svoj neomylný smeč.

1:1
    Priamym bodom z podania ukončil Haase prvú hru v druhom sete na podaní. Stav je vyrovnaný 1:1.

0-15
    Pekným presným forhandom do rohu Martin zatlačil súpera a prinútil ho k chybe.

0-30
    Martin znova predviedol výbornú nátlakovú forhandovú hru. Haase sa snažil odpovedať, no loptička mu skočila na rám rakety.

15-30
    Martinov úder letel príliš ďaleko.

30-30
    Forhandový úder slovenského tenistu od základnej čiary stroskotal v sieti.

40-30
    Slovák tentoraz namieril forhand tesne do autu a dovolil tak súperovi zavŕšiť dokonalý obraz z 0:30 na 40:30.

40-40
    Hasse poslal loptičku do siete a tak svoju brejkbalovú šancu využiť nedokázal.

A-40
    Martina potešil nepresný forhand Haaseho do siete.

40-40
    Martin kraťas súpera síce na sieti stihol, ale následný lob nenabral správny smer a skončil v aute.

40-A
    Martin sa po svojom druhom podaní nedokázal presadiť. Loptičku zahral pár centimetrov za základnú čiaru súpera.

40-40
    Haase nedokázal zareagovať na dobrý úder Martina.

40-A
    Martin obhodil súpera na sieti a dostáva sa do výhody.

40-40
    Forhandovému tlaku Haaseho nedokázal Slovák dlho odolávať.

40-A
    Po dobrom prvom podaní si Martin nakročil do ihriska a istým forhandovým úderom po čiare rozhodol o osude výmeny.

1:2
    Martin výborne zvládol volej na sieti, podržal si svoj servis a v druhom sete vedie 2:1.

1:2

1:2
    Koniec prestávky, podávať bude Robin Haase.

0-15
    Martin sa dostal po dobrom returne do tlaku. Výmenu zakončil na sieti úspešne, no musel zahrať o jeden úder navyše.

15-15
    Haase okamžite stav vyrovnáva.

30-15
    Martinova nepresná hra postavila Holanďana na nohy.

40-15
    Bekhendový úder Martina po čiare skončil v aute. Slovák mal tentoraz vychýlenú mušku.

2:2
    Martin bol po stopbale súpera na sieti včas, ale loptičku trestuhodne odpálil do autu. Haase vyrovnáva stav v druhom sete na 2:2.

0-15
    Haaseho úder po čiare smeroval tesne do autu. Piaty gem druhého setu začal lepšie slovenský tenista.

15-15
    Holandský hráč sa snažil úderom po čiare obhodiť súpera na sieti. Martin sa v ťažkej pozícii chcel presadiť volejom, no nevyšlo mu to a loptičku poslal do siete.

15-30
    Martin si po výbornom nábehovom údere vyrazil k sieti, kde veľmi elegantne zahral víťazný volej.

15-40
    Martin si začal vypracovávať dobré pozície na nábeh na sieť. Väčšunou to prichádza po kvalitnom nábehovom údere do forhandovej strany súpera.

30-40
    Haase nádherne obhodil Martina na sieti a odvrátil prvý gamebal.

2:3
    Holandský tenista zahral svoj úder príliš ďaleko a tak si Martin napokon podržal svoj servis.

2:3

2:3

15-0
    Haase sa prezentoval učebnicovým milimetrovým stopbalom.

30-0
    Ďalší krásny stopbal. Tentoraz sa loptička dostala na druhú stranu cez pásku siete.

40-0
    Martin si vybral akýsi oddychový čas. Po veľmi zlom údere pustil súpera na stav 40:0.

3:3
    Haase expresne rýchlo vyrovnal aj tretíkrát stav v druhom sete. Vlastné podanie si podržal čistou hrou.

15-0
    Prvá dvojchyba slovenského tenistu.

15-15
    Haase nasmeroval loptičku do autu.

30-15
    Po dobrom returne navštívil Holanďan sieť a tam sa už nepomýlil.

30-30
    Martin kontruje krásnym víťazným krížnym úderom.

40-30
    Haaseho return tesne nad sieťou pod nohy súpera, ktorý sa tlačil na sieť bol základom úspechu. Martin halfvolejom poslal loptičku do autu.

4:3
    Martin opäť chybuje. Loptičku poslal do autu a dovolil tak súperovi získať gem pri jeho podaní. Haase sa dostáva do brejku a na postup do ďalšieho kola mu stačí už len držať si vlastný servis.

4:3

4:3

15-0
    Hasse začína ôsmu hru úspešne. Získal prvý fiftín. Martin následne zameril k lavičke a mení si svoju raketu.

30-0
    Return Martina skončil v aute. Slovák už zrejme nemá dosť fyzických síl a to sa prejavuje na jeho výkone.

40-0
    Prvé eso Haaseho v zápase.

40-15
    Slovenský tenista sa snaží ešte súperovi klásť aký-taký odpor.

5:3
    Haase sa po dobrom podaní dostal na sieť a tvrdou bombou zakončil úspešne ôsmu hru druhého setu.

15-0
    Haase bol šikovnejší a úvodný fiftín získal po peknom stopbale, ktorý zahral na sieti po krásnom voleji.

30-0
    Martinov úder skončil mimo ihrisko. Haaseho od postupu delia už len dva fiftíny.

30-15
    Priamy bod z podania pre Martina.

40-15
    Haase sa dopracoval k mečbalom. Súper mu ich doprial nepresným úderom od základnej čiary.

40-30
    Martinove eso.

40-40
    Aj druhý mečbal poslal Martin do zabudnutia. Vlastne sa oň pripravil Haase, keď nábehový úder poslal do autu.

A-40
    Martin posiela úder od základnej čiary do siete a Haase má tretí mečbal.

6:3
    Martinova ďalšia obrovská chyba. Forhandový úder od základnej čiary poslal do siete a nevynútenou chybou ukončil tento zápas. Druhý set získal Haase 6:3.

Koniec zápasu

Robin Haase zdolal Andreja Martina za 68 minút hladko 6:1, 6:3.
    Nasadená jednotka turnaja bola počas celého zápasu lepšia. Holanďan robil menej chýb a v dôležitých chvíľach sa dokázal aj presadiť. Skvele mu fungovalo prvé podanie a aj v prípade, že sa dostal do problémov, tak z nich dokázal vyviaznúť bez ujmy. Haase nestratil svoj servis v zápase ani raz a s prehľadom postúpil do semifinále. (13:58:05)