Buffalo – Toronto 1:8 (kon.) | Pittsburgh – Chicago 1:0 (kon.) | Carolina – Tampa 1:2 (po pr.)
Detroit – Boston 1:2 (po pr.) | St. Louis – Dallas 4:1 (kon.) | Winnipeg – Edmonton 5:1 (kon.)
Calgary – Vancouver 2:1 (kon.) | Colorado – Los Angeles 3:1 (kon.) | San Jose – Arizona 3:2 (po pr.)
Ottawa – Montreal 2:3 (po pr.)
Calgary Flames
2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Vancouver Canucks
Sobota 01.10.2016, 03:10 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Příprava NHL

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (05:50:38)

Československá stopa v utkání:

Do dnešního utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hokejista.

Vancouver Canucks: 25.

Calgary závěr zápasu zvládlo a domácí sklízí potlesk diváků. Dnešní utkání bylo hodně nervózní, byť je to pouze příprava, sledovali jsme spoustu osobních soubojů a velké množství vyloučení. Taktickou bitvu zvládli lépe domácí, kteří tak slaví těsné vítězství.

59:46

59:18
    Po střele Larsena od modré odehrál puk od vlastní branky Hamilton.

58:48
    Demko odjíždí na střídačku, hosté to zkouší v šesti!

58:10
    Dobrá šance Vancouveru na vyrovnání, puk je však za brankou Demka.

57:46
    Dlouhou řadu vyloučení natahuje také domácí Giordano, který si počínal nedovoleně v souboji s Beartschim a dostává dvouminutový trest za podražení.

56:30
    To již neplatí, nejprve Klimchuk trefil tyčku a poté pálil od modré Oliver Kylington, ale i s touto střelou si Demko poradil.

56:29

56:08
    Vancouver i toto oslabení hraje dobře, domácí v podstatě neohrozili Demka v brance Canucks.

54:36
    Puk míří ze třetiny Vancouveru, domácí musí až k vlastní brance.

54:29
    Něco málo přes minutu se hrálo v plném počtu, nyní to již opět neplatí, na trestnou lavici putuje hostující Larsen.

53:36
    Vhazuje se po levici Demka a vhazování se bude opakovat.

53:18
    Hraje se již v plném počtu na obou stranách, jak dlouho tento stav potrvá?
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

52:40
    Ale Tanev neudržel puk na útočné modré a oba týmy střídají.

52:24
    Nyní mají přesilovou hru hosté, Vancouver v útočném pásmu.

51:10
    Znovu se přerušuje hra a bude se vylučovat, nervozita by se na ledě dala krájet... Troy Brouwer dostává trest 2+2 za hrubost. Za Vancouver odchází na trestnou lavici také Trjamkin.

49:57
    Opět se vylučuje, na straně Vancouveru je to Alexandre Burrows za hrubost (2 min.) a Jack Skille za bitku (5 min.).
    Na straně Calgary pak jde na trestnou lavici Garnet Hathaway, který dostává osobní trest (5 min.) za bitku, je to tak přesilová hra Calgary.

48:40
    Ruutu s Rendulicem vybojovali puk za brankou Flames, druhý jmenovaný poté i zakončil, ale Stajan jeho pokus zablokoval.

47:46
    Jenže do je to platné, když poté Burrows nepřesně rozehrává a je pískáno zakázané uvolnění.

47:22
    Calgary útočí po pravé straně, Hathaway zavezl puk do útočného pásma, ale vyhlídl si ho bránící Tanev, který ho o puk obral.

45:43
    Před dojíždějícím Stajanem musí zasahovat Demko.

45:10
    Prvních pět minut třetí třetiny neznačilo nic o tom, jak se bude poslední část odehrávat. Domácí hrají pozorně v obraně, hosté se těžko dostávají do zakončení.

44:28
    Klimchuk puk vyhazuje přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

44:16
    Burrows se natlačil do útočného pásma, ale puk získávají domácí.

43:28
    Rodin si vybruslil zpoza branky a z levé strany zkusil překonat Parsonse, ten vyráží za branku.

42:06
    I tentokrát, ovšem nyní se již píská icing.

41:34
    Demko se nyní musí mít na pozoru, Bennett byl s pukem za jeho brankou, nakonec ale Vancouver dostává puk ze třetiny.

40:01
    Do třetí třetiny nastupují do branky obou týmů náhradníci, Elliotta nahradil Parsons, Bachmana Demko.

40:01

Další třetina začne přibližně v 5:03.

2. třetina:

Calgary Flames: 7

Vancouver Canucks: 12.

Druhá třetina nabídla celkem zajímavý hokej, který měl větší tempo, než ve třetině první. Stále je k vidění velké množství vyloučení, čehož využili hlavně domácí, kteří dali i druhý gól při hře v početní výhodě.

40:00

39:27
    Domácí se snaží udržet v útočném pásmu, ale je to zatím o soubojích v rozích.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

37:47
    Calgary celkem s přehledem ubránilo přesilovou hru soupeře, Jankowski posílá puk do útočného pásma, ale je pískán ofsajd.

37:32

36:52
    Teprve nyní se Vancouver usadil v útočném pásmu.

35:32
    Dalším vyloučeným domácí Hathaway, který dostává dvě minuty za sekání.

35:21
    Vhazování po levici Elliotta, hosté vyhrávají buly.
    34:34 Matthew TKACHUK - 2:1

34:34
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Domácí využívají druhou přesilovou hru v zápase, na brankovišti se rychle zorientoval MATTHEW TKACHUK, který zasunul puk kolem levého betonu Bachmana do branky. Asistence: Troy Brouwer.

34:05
    Markus Granlund dalším vyloučeným v dnešním zápase, dvě minuty za nedovolené bránění, přesilová hra Flames.

33:10
    Chiasson se dostal ke střele, ale ta byla bránícím hráčem Kings zablokována.

31:30
    Calgary se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

31:16
    A hosté jsou zpět v útočném pásmu.
    30:42 Guillaume BRISEBOIS - 1:1

30:42
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Hosté sice nevyužili přesilovou hru, ale zůstali v útoku, po přihrávce z pravé strany se dostal do zakončení na levé straně GUILLAUME BRISEBOIS, který parádní střelou vymetl růžek domácí branky. Asistence: Markus Granlund a Anton Rodin.

30:28

30:19
    Posledních deset sekund přesilové hry Vancouveru.

29:54
    Nyní navíc domácí nedokázali rozehrát a je odpískáno zbytečné zakázané uvolnění.

29:45
    Vypadá to, že Canucks i toto oslabení přečkají.

28:28
    Druhý dnešní trest pro Jakowskiho, který nyní zahákoval Briseboiseho za brankou soupeře, zbytečný zákrok.

28:16
    Bude se vylučovat, na trestnou lavici půjde domácí Jankowski.

27:01
    Za zády Elliotta se rozezněla, po střele Ruutua, branková konstrukce, útočník Canucks trefuje tyč!

26:29
    Bitka hned po vhazování po pravici Elliotta, domácí Ferland tam složil na led LaBateho, oba borci dostávají osobní pětiminutové tresty.

26:27
    Skille se šikovně dostal k odraženému puku a z levé strany zkusil pohotově zakončit, Elliotta ale nepřekvapil.

25:45
    Klimchuk dostává puk do středního pásma.

24:59
    Střelu Svena Baertschiho sráží Elliott do rohu.

24:25

23:33
    Gaunce nabral puk a bekhendem ho poslal do třetiny Calgary.

23:14
    Burrows se dostal při vlastním oslabení do zakončení, dobrým obranným zákrokem se ale blýskl Wideman.

22:25
    A série vyloučení pokračuje, za nedovolené bránění dostává dvouminutový trest hostující LaBate.

22:00
    Flames se dostávají do útočného pásma, puk ale vybojoval obránce Canucks Trjamkin.

21:11
    Na druhé straně Jankowski pálí z levé strany, ale branku Bachmana netrefuje.

20:50
    Hned v úvodu druhé třetiny závar před brankou Calgary, Elliott nakonec vyrazil puk vedle.

20:01

Další třetina začne přibližně v 4:03.

1. třetina:

Calgary Flames: 10

Vancouver Canucks: 6.

První třetina byla poznamenána množstvím vyloučení, ale i tak jsme viděli jen jeden gól, který vstřelil v 7. minutě, při přesilové hře, domácí Bennett.

20:00

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:53
    Zakázané uvolnění Calgary, hra se stěhuje před Elliotta.

18:35

17:58
    Střelu Widemana zablokoval bránící Hutton.

17:41
    Nyní se Calgary usadilo v útočném pásmu, ale jen na chvíli, puk ve střední třetině.

17:20
    Puk míří až k brankáři Flames, hosté se zatím dobře brání.

16:35
    Sotva skončila přesilová hra Vancouveru, začíná přesilová hra domácích. Na trestnou lavici odchází Erik Gudbranson za podražení.

16:34

15:19
    Vancouver se drží v útočném pásmu.

14:34
    Hosté si zahrají první přesilovou hru, domácí Jankowski je vyloučen na dvě minuty za držení.

13:41
    Je to tak, Vancouver již hraje v plném počtu.

13:20
    Hosté se dobře brání a vypadá to, že i toto oslabení přečkají.

12:32
    Hosté jsou již alespoň ve čtyřech, dvojnásobná přesilová hra Flames skončila.

11:41
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Michael Chaput – 2 min., hákování).

11:31
    Domácí v útočném pásmu, hosté se brání, Bennett upadl.

10:32
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (2 min.).

09:03
    Pozor, nyní se znovu dostávají hosté do šance, Ellitoo se blýskl parádním zákrokem.
    06:08 Troy BROUWER - 1:0

06:08
    Bleskově využitá přesilová hra domácích! Z pravé strany překonává Bachmana TROY BROUWER. Asistence: Sam Bennett a Mark Giordano.

05:49
    Poprvé se dnes vylučuje, na trestnou lavici putuje hostující Gudbranson za hákování.

04:40
    Vhazování ve středním pásmu, hosté získávají puk.

03:33
    Granlund se dostal do zakončení, v dobré pozici, po přihrávce Baertschiho, ale branku přestřelil!

02:42
    Vancouveru se zatím nedaří přechod přes střední pásmo, kde ztrácí spoustu puků.

01:58
    Bachman sráží do rohu střelu Ferlanda, hosté poté získávají puk.

01:33
    Hosté za vlastní brankou, oba týmy střídají.

00:01

Calgary Flames: Elliott (Parsons) – Wideman, Giordano, Hamilton, Wotherspoon – Chiasson, F. Hamilton, Higgins – Brouwer, Bennett, Stajan – Ferland, Hathaway, Shinkaruk – Klimchuk, Jankowski, Tkachuk

Vancouver Canucks: Bachman (Demko) – Gudbranson, Hutton, Brisebois, Tanev, Larsen, Trjamkin – Rodin, Granlund, Baertschi – Burrows, Skille, Gaunce – Chaput, Labate, Ruutu – Rendulic, Grenier, Zalewski

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Cameron, Barton.
    Před úvodním buly

Vancouver odehrál zatím pouze dva přípravné zápasy. V prvním těsně prohrál na ledě San Jose (2:3 v prodloužení) v utkání, v němž pokaždé vedl, ale domácí vždy srovnali a nakonec rozhodl o jejich vítězství v prodloužení Kevin Labanc. Vše si Vancouver vynahradil ve druhém přípravném zápase, v němž uspěl 5:3 doma s Edmontonem.

Plameny mají za sebou tři přípravné zápasy. Ve dvojzápase s Edmontonem dvakrát Calagary prohrálo (1:2 doma, 2:4 venku). V zatím posledním zápase se ale Calgary prezentovalo vyzrálým výkonem na ledě Winnipegu, kde vyhrálo 3:0, když se bilancí 2+1 blýskl Brett Kulak.

Vítejte u dnešního on-line přenosu přípravného utkání zámořské NHL, v němž CALGARY FLAMES na svém ledě vyzve VANCOUVER CANUCKS.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 7. Brouwer (Bennett, Giordano), 35. Tkachuk (Brouwer) – 31. Brisebois (Granlund, Rodin)

Calgary Flames: Elliott (41. Parsons) – Wideman, Giordano, Kylington, Engelland, Hamilton, Wotherspoon – Chiasson, F. Hamilton, Higgins – Brouwer, Bennett, Stajan – Ferland, Hathaway, Shinkaruk – Klimchuk, Jankowski, Tkachuk
    Vancouver Canucks: Bachman (41. Demko) – Gudbranson, Hutton, Brisebois, Tanev, Larsen, Trjamkin – Rodin, Granlund, Baertschi – Burrows, Skille, Gaunce – Chaput, Labate, Ruutu – Rendulic, Grenier, Zalewski

Rozhodčí: Rehman, Lambert – Cameron, Barton