Vítkovice – Jihlava 2:3 (0:1 po s.n.) | Písek – Mountfield HK 1:11 (kon.) | Kolín – Pardubice 0:9 (kon.)
Chomutov – Letňany 4:2 (kon.) | Liberec – Mladá Boleslav 5:4 (po pr.) | Č. Budějovice – Havlíčkův Brod 4:0 (kon.)
HC Litvínov – K. Vary 1:7 (kon.) | Jihlava – Olomouc 6:3 (kon.) | Kladno – HC Plzeň 2:3 (kon.)
Havířov – Zlín 0:4 (kon.) | Vsetín – Vítkovice 2:4 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 7:3 (kon.)
Bílí Tygři Liberec
5:4 (1:0, 2:4, 1:0 - 1:0)
BK Mladá Boleslav
Sobota 01.10.2016, 12:30 • Svijanská aréna • Extraliga staršího dorostu • 10. kolo

62:07
    Liberec právě vstřelil branku!
    MATĚJ ČERMÁK rozhoduje svižnou střelou dnešní utkání. Liberec si tedy ze souboje odnáší bonusový bod. Asistence: Vítek Turský a Petr Had.

61:58
    Bude se vylučovat. Matouš Horský (MBL) obdržel menší trest za vysokou hůl.

58:47
    Vojtěch Veverka (MBL) inkasuje desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

58:47
    No a hosté skórovali. Vojtěch Veverka sice dopravil kotouč do zařízení, ale jeden z útočníků Bruslařů stanul v brankovišti a skóre se němění!

51:49
    Vzápětí dostávají Tygři další početní výhodu. Vyloučen je Jan Červenka (MBL) za zdržování hry.

48:58
    Síly na ledě se vyrovnají. Martin Nepokoj (MBL) fauloval, když hákoval protihráče, což nezůstalo bez povšimnutí hlavního arbitra.

48:07
    Přesně tak, Ondřej Chrtek (LIB) inkasuje 2 + 10 za úder do oblasti hlavy a krku.

47:44
    Z trestu Horského chyběly pouhé tři vteřiny, když přesně ke vzdálenější tyči vyslal přízemní projektil DAVID BÁLIK. Máme vyrovnáno a začíná se zase od nuly. Asistence: Václav Mocek, Adam Charvát.

45:47
    Marek si sice připsal úspěšný zákrok, ale Tygři budou mít k dispozici dvojnásobnou početní výhodu. Vyloučen je Matouš Horský (MBL).

45:25
    Michal Čermák (MBL) podrazil protihráče a oslabí tak svůj celek.

41:42
    První vyloučení ve třetí třetině. Na trestnou lavici odchází Adam Charvát (LIB) za napadení.

37:05
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    Druhá třetina je opravdu neuvěřitelná. Je to již šestá branka během sedmnácti minut. PATRIK ŠÍP dokázal vyzrát na Nováka z prostoru před zařízením a Bruslaři si tak berou své vedení zpět.

36:21
    Tak to byla paráda. Tygři rozebrali obranu hostí a vyrovnávají. Vše začalo nepovedenou přihrávkou na brejk, kterou zachytil ještě před modrou čárou Turský. Ten naservíroval kotouč na opačnou stranu, kde stanul osamocený Chrtek. Místo toho aby forvard vystřelil, vrátil kotouč na rozjetého VÍTKA TURSKÉHO, který razantní ranou pod břevno nedal Markovi šanci. Asistence: Ondřej Chrtek.

35:07
    Václav Imlauf (MBL) bude dalším, kdo rozšíří řady potrestaných hráčů. Provinil se podražením.

33:37
    Další velká příležitost Středočechů. Zakončovat přečíslení 2 na 1 mohl Havelka, ale kotouč po přesné přihrávce z pravé strany netrefil a za přemisťujícího se Nováka tak kotouč nedostal!

30:01
    Obrovská šance Mladé Boleslavi. Tygři se zapomněli na střídačce a jediný dojíždějící obránce byl Bálik. Ten už se chystal na trojici zelenočerných nájezdníků, jeden z útočníků však zapomněl kotouč na útočné modré čáře a Bruslaři tak o obrovskou šanci přišli.

28:40
    Přichází další vyloučení na liberecké straně! Nedisciplinovanost je teď hlavní příčinnou těžkých minut pro domácí celek. Vyloučen je Adam Charvát (LIB).

27:47
    Další zákrok Nováka, který si zkušeně pohlídal bližší tyč a nedal dorážejícím útočníkům šanci na úspěch!

27:21
    To je velká komplikace pro Severočechy. Na trestnou lavici je vykázán i Vítek Turský (LIB) za sekání.

26:42
    Nepřehlednou situaci v předbrankovém prostoru vyřešil výborným zásahem Kristián Novák a nedovoleným zákrokem Matěj Hájek (LIB). Ten se provinil napadením.

25:12
    No a hosté se ujímají vedení. Kristián Novák nestačil na bekhendovou kličku OSCARA FLYNNA a skóre se během necelých dvou minut obrací. Útočník Středočechů tak zužitkoval i svůj druhý únik v zápase. Asistence: Andrej Moravčík.

23:42
    Zběsilý začátek druhé třetiny trvá. ZDENĚK KŘÍŽEK překvapil Nováka, který se zvedal z ledu po předchozím zásahu, střelou z úhlu. Je opět vyrovnáno.

22:09
    Pohlednou akci vytasili ze sbírky i Tygři. Petr Had vynikající připrávkou nalezl ONDŘEJE CHRTKA, kterému stačilo do pasu vložit hůl a nasměrovat ho přesně pod břevno. Domácí se podruhé v utkání ujímají vedení, pro Chrtka je to třetí trefa a pátý kanadský bod během dvou zápasů. Asistence: Petr Had.

20:49
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křížek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Mocek – 2 min., hrubost).

20:22
    Tak to byla rychlost, OSCAR FLYNN si poradil se třemi libereckými bránícími hráči a následně kličkou do forhendu skóruje. Novákovi prostrčil kotouč mezi nohama. Hned zkraje druhé periody tak máme vyrovnáno. Asistence: Matouš Horský.

15:30
    Krásná kombinace hostujícího celku od obránce se kotouč křižným pasem dostal až k Foersterovi. Ten si všiml mezi kruhy postaveného Oscara Flynna, jehož střela orazítkovala tyč. V případě přesného pokusu by se Novák zřejmě natahoval marně.

14:15
    Václav Mocek (LIB) obdržel menší trest za faul kolenem na Michala Čermáka.

13:58
    Po vyhraném buly ale domácí skórují. Chrtek bleskurychle naservíroval puk před bránu na osamoceného ONDŘEJE DAMAŠKA, který ho uklidil za záda Marka. Asistence: Ondřej Chrtek.

10:13
    Petr Foerster (MBL) oslabí svůj celek, provinil se držením hole.

05:50
    Jirásek pálil nebezpečně od modré a Křížek důrazně dorážel, Novák celou situaci ustál bez inkasované branky.

04:55
    Vítek Turský (LIB) je vyloučen za nedovolené bránění.

03:10
    Zdeněk Křížek (MBL) se provinil nedovoleným zákrokem – sekáním a inkasuje dvouminutový trest.

01:40
    Radim Piroutek (LIB) je vyloučen za napadení. Uvidíme první přesilovku dnešního zápasu.

RR

Branky a nahrávky: 14. Damašek (Chrtek), 23. Chrtek (Had), 37. Turský (Chrtek), 48. Bálik (Mocek, Charvát), 63. Čermák (Turský, Had) – 21. Flynn (Horský), 24. Křížek, 26. Flynn (Moravčík), 38. Šíp

Bílí Tygři Liberec: Novák (Hrstka) – Aubrecht, Krejsa, Turský, Charvát, Habermann, Had, Ira, Bálik – Šír, Mocek, Maťátko, Čermák Mat., Litera, Damašek, Bitman, Hájek, Piroutek, Chrtek, Šafařovský, Bouřil
    BK Mladá Boleslav: Marek (Haas) – Beneš, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Horský, Homolka, Nepokoj, Červenka – Čermák Mich., Moravčík, Křížek, Šípek, Veverka, Hrachovec, Šíp, Foerster, Havelka, Flynn, Jindra

Rozhodčí: Wagner – Podrazil, Fiala