Barys – Kazaň 0:4 (kon.) | Jekatěrinburg – Toljatti 3:4 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 0:2 (kon.)
Jokerit – Dynamo Moskva 1:2 (kon.)
Jokerit Helsinky
1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Dynamo Moskva
Středa 05.10.2016, 17:30 • Hartwall Arena • KHL

To je z mé strany vše, příště na počtenou! (19:46:39)

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA

Do tohoto utkání nezasáhl žádný český nebo slovenský hráč.

Skutečně tomu tak je! Dinamo přidává druhou venkovní výhru v řadě, zatímco vítězná série Jokeritu čítající jen jeden zápas je u konce. O vítězství hostů rozhodla smrtící "šestisekundovka", během níž rozvlnili síť Zapolskiho svatyně Karsums a Fjodorov. Anttilovi se pár minut po začátku třetí třetiny sice podařilo snížit, to už ale bylo ze strany domácích vše.

59:49
    Po Jaakolově střele se k dorážce v bezprostřední blízkosti mohl dostat Sakari Salminen, to se ale nestalo a zdá se, že je hotovo!

59:31
    Niemi prohrál klíčové buly a Karsums poté zavezl puk do útočného pásma, tohle už pro hosty vypadá hodně nadějně.

59:23
    Jaakola dostal nabito na modrou, jeho střela ale skončila bezpečně skryta v náruči Alexandra Jerjomenka.

58:53
    V tuto chvíli je svatyně Helsinek prázdná, Ryan Zapolski už je na střídačce!

58:38
    K němu ovšem stále nedochází. Hráči Dinama nyní dostali kotouč alespoň do středního pásma, Jokeritu už se čas začíná krátit.

58:07
    Tlak domácího týmu začíná vrcholit, svěřenci Jukky Jalonena však nyní budou muset zakládat další akci z hloubi vlastní třetiny. Ryan Zapolski už si říká o střídání...

57:31
    Už se opět hraje a Alexandr Jerjomenko nyní znovu zachránil Dinamo povedeným zákrokem proti střele Jaakoly i následné dorážce volného Niemiho z mezikruží!

56:55
    Zdá se, že videorozhodčí stále prohlíží akci Charlese Genowaye. Vypadá to však, že kotouč brankovou čáru nepřekročil...

56:55
    Pokračovat budeme ve čtyřech na obou stranách, současně byli vyloučeni Jesse Joensuu (JOK) za vysokou hůl a Andrej Mironov (DMS) za nedovolené bránění.

56:50
    Charles Genoway naznačil střelu a parádně obtočil Jerjomenkovu svatyni, ale poté ale z otočky na Jerjomenka nevyzrál!

56:36
    Charles Genoway založil rychlou protiakci Jokeritu, na jejímž konci měl stát O'Nell, tomu se ale nepodařilo tečovat střílený pas z hokejky Jesseho Joensuua.

56:05
    Dmitrij Markovin se podruhé v rozmezí několika minut ocitl ve skvělé palebné pozici, tentokrát mu ovšem kotouč v klíčový moment sjel z čepele.

55:35
    Alexandr Jerjomenko pro jistotu přerušil hru po Salminenem tečovaném nahození od modré, vhazovat se bude po levici strážce hostující svatyně.

55:11
    Domácí hokejisté mohou konečně vystřídat. To jim ale na úspěch stačit samozřejmě nebude, nyní se hraje přesně podle not moskevské party.

54:32
    Tlak hostů ještě pokračoval, nicméně Denis Kokarev z dobré pozice netrefil branku a Alexej Cvetkov o chviličku později těsně minul!

Vojtěch Balon

Branky a nahrávky: 46. Anttila (Hishon, Jaakola) – 31. Karsums (Cvetkov, Mironov), 31. Fjodorov

Jokerit Helsinky: Zapolski (Helenius) – A. Kulda, Ch. Genoway, Rissanen, Jaakola, Jensen, Lajunen, Jalvanti – Joensuu, O'Neill, Salminen – Anttila, Huhtala, Hishon – Mäki, Niemi, Keränen – Wirtanen, Talaja, Mäkinen.
    Dynamo Moskva: Jerjomenko (Lazušin) – Hietanen, Mironov, Robinson, A. Osipov, Barancev, Rylov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Kokarev, Gorovikov, Igumnov – Rybakov, Sopin, Fjodorov – Dugin, Markovin, Brjukvin.

Rozhodčí: Ravodin, Ansons – Raming, Gorděnko