Třinec – Havířov 2:0 (kon.)
HC Oceláři Třinec
2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
AZ Havířov
Středa 05.10.2016, 18:00 • WERK ARENA • ELIOD extraliga mladšího dorostu • 6. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Středeční večer bude ve WERK ARENĚ patřit zápasu mezi mladšími dorostenci Ocelářů a AZetu. Toto utkání se původně mělo odehrát již před dvěma týdny, pro marodku hostujícího týmu ale muselo být přeloženo.

Třinečtí mladíci se v minulém týdnu činili. Ve středu zvítězili svěřenci trenéra Raszky na ledě Vsetína (10:4) a následně deklasovali Olomouc (12:1). V tabulce si tak Oceláři polepšili na současných šestnáct bodů, se kterými drží třetí příčku.

Nejproduktivnější hráči Třince
    Tobiáš Marguš – 14 bodů (8+6)
    Šimon Mikler – 12 bodů (5+7)
    Matouš Čmiel – 7 bodů (4+3)
    Štěpán Macháček – 5 bodů (4+1)

AZ Havířov
    Havířovští vybojovali ve skupině Východ o tři body méně a v tabulce jim patří páté místo. Poslední zápas sehráli AZeťáci na ledě Zubrů, kde nakonec prohráli (1:2). Ještě před tím ovšem Havířov obral o bod Vítkovice, kterým podlehl až v prodloužení (1:2 p).

Nejproduktivnější hráči Havířova
    Daniel Tomeček – 8 bodů (3+5)
    Marek Revaj – 5 bodů (3+2)
    Vojtěch Pindel – 5 bodů (3+2)
    Karel Dufek – 5 bodů (3+2)

HC Oceláři Třinec: Kučera (Švančara) – Bulava, Konderla, Srníček, Wantulok, F. Cienciala, Weber, Chovaniak – Králík, Čmiel, Wardas, Jurzyca, Matěj, Stročka, Tobiáš Marguš, Mikler, Rybnikár, Macháček, Branc

AZ Havířov: Šembera (Štipčák) – Dabrowski, Koubek, Frančiak, Thiel, Grygar, Hrček, Macurák, Pavelek – Bláha, Tomeček, Wawrzckiewicz, Backa, Dufek, Přeček, Pindel, Stromko, Szturc, Byčkov, Čempel, Revaj

Rozhodčí: Pelc – Ganger, Vengřín.

Hráči obou celků jsou již na ledě. V brance Třince nastoupí podle předpokladů Kučera, v soupeřově Šembera.

Rozhodčí si všimli u třinecké branky nějakých trhlin. Začátek utkání se o něco zpozdí.

Branka je opravená, za malou chvíli odstartuje regionální derby v kategorii mladšího dorostu.

00:01

00:39
    Rozhodčí odpískali nedovolenou hru vysokou holí třineckému hráči a vykazují domácí do středního pásma.

02:15
    Třinec právě vstřelil branku!
    Třinečtí se bleskově dostávají do vedení. Čmiel našel na levé straně TOBIÁŠE MARGUŠE a ten střelou o horní tyč otevřel účet zápasu. Asistence: Matouš Čmiel – 1:0!

03:15
    Z levé strany zkusil štěstí Jurzyca, Šembera jeho pokus vyrazil a Jurzyca se po objetí branky, i díky výborné práci havířovských beků, k dorážce nedostal.

04:09
    Tečovaná střela Thiela od modré minula třineckou bránu.

04:52
    Na druhé straně nahození Marguše holí odrazil vedle brány Šembera a následně si poradil i se střelou zápěstím z hokejky Macháčka.

05:13
    První vyloučení je na světě. Za hrubost zamířil na dvouminutový trest havířovský Ondřej Grygar.

05:32
    Hosté zavezli puk do útočného pásma, tam se kotouče zmocnil Kučera, ale vyhodil ho pouze na Pindela, ten však černou gumu nedokázal zpracovat.

06:41
    Rybnikár krásnou přihrávkou uvolnil Chovaniaka, jeho prudkou střelu vyrazil vynikající Šembera!

06:59
    Havířovští vyhodili puk do obranné třetiny Třince.

07:17
    Havířov první oslabení přežil bez ztráty gólu.

07:44
    Konderla vjel po zpětné přihrávce Matěje do útočného pásma, následuje správně odpískaný ofsajd.

08:38
    Třinečtí hráči se ve středním pásmu nepohodli a do útoku zamířil Grygar, jenže i on brzy přišel o kotouč.

09:22
    Po spolupráci Králíka, Čmiela a Marguše střílel posledně jmenovaný, bohužel pro domácí minul havířovskou bránu.

10:09
    Vyloučení v týmu AZ Havířov: Jiří Hrček – 2 min., držení protihráče.

10:52
    Brankář Šembera lapil jeden z domácích pokusů z levého kruhu.

11:13
    Tečovaná střela Rybnikára od modré vyletěla vedle pravé tyče havířovské brány.

11:41
    Ani Srníčkův pokus nezamířil za záda Šembery.

12:11
    Marguš dostal puk na hranici levého kruhu a z otočky trefil bližší tyč havířovské svatyně.

13:10
    Vyloučení v týmu AZ Havířov: Mateusz Wawrzckiewicz – 2 min., podražení.

15:05
    Třiinečtí zavřeli Havířov v obranné třetině, ale lehké pokusy dokázal zlikvidovat gólman Šembera.

15:19
    Jen co skončil trest polského hráče, domácí se vrhli po levé straně do útoku. Po přihrávce Konderly zamíchal s pukem u levé tyče OTTO JURZYCA a poslal kotouč mezi Šemberovy betony! Asistence: Patrik Konderla – 2:0!

17:05
    Přetlačovaná u mantinelu mezi Miklerem a Macurákem končí hvizdem rozhodčího. Konec zdržování.

18:55
    Hráči si vyměňují kotouč ve středním pásmu. Příliš nehledí na barvy dresů, bohužel pro diváky je to trochu nezáživný hokej.

20:00

První třetina nabídla průměrný dorostenecký hokej. Lépe na tom jsou domácí hráči, kteří byli o něco lepším celkem. Výsledek po první dvacetiminutovce stanovili Tobiáš Marguš a Otto Jurzyca.

20:01

20:27
    Druhá třetina odstartovala svižně a první řada domácích se protlačila s pukem až k havířovské bráně.

20:43
    Tvrdá střela Konderly od modré končí v lapačce Šembery.

21:38
    Čempel obral o puk třineckého obránce a namířil si to k třinecké brance, kde se snažil nadvakrát překonat Kučeru. Třinecký gólman odolal, stejně tak poté, co se kotouč odrazil na druhou stranu ke zcela volnému Dufkovi, jenže i jeho střelu třinecký gólman lapil!

22:23
    Další vyloučení havířovského hráče. Na dvě minuty byl vyloučen Ondřej Backa na dvě minuty za podražení.

22:59
    Střelu Rybnikára z levého kruhu Šembera vyrazil, stejně tak si poradil i s dalším pokusem Chovaniaka od modré.

23:54
    Hostům se daří vyhazovat kotouče přes modrou čáru.

24:41
    Srníček vypálil přízemní střelu od modré a orazítkoval levou tyč Šemberovy brány!

25:13
    Na druhé straně Backa se snažil překonat Kučeru bekhendovou střelou, neuspěl, ale byl faulován. Dvouminutový trest si odpyká Daniel Chovaniak za sekání.

26:11
    Dufek se snažil protlačit puk pod Kučerou, jenže třinecký gólman včas sklapl betony.

26:16
    Havířov má před sebou téměř minutovou hru ve dvojnásobné přesilovce. Na dvě minuty byl vyloučen Filip Cienciala za to, že odpálil puk mimo hřiště.

26:41
    Přízemní střela Grygara od modré končí u Kučery. Ten s pukem neměl složitější práci.

26:48
    Špatná rozehrávka Havířova končí zakázaným uvolněním. Hosty čeká vhazování před vlastním gólmanem a ještě 25 sekund dvojnásobné přesilovky.

27:20
    Třinečtí dvojnásobné oslabení ubránili, nyní jsou ve čtyřech.

27:52
    Z mezikruží vystřelil zápěstím Byčkov, jenže Kučera výborně zasáhl.

28:20
    Třinečtí jsou kompletní, ale následné vyhození končí zakázaným uvolněním.

29:18
    Thiel nahodil puk od modré na třineckou bránu, Kučera kotouč pouze vyrazil, aby založil rychlý protiútok, jenže jeho spoluhráči akci trochu přibrzdili.

31:07
    Králík zkoušel žabkou vyslat do úniku Machářek, ale jeho záměr vystihl Pavelek a přihrávku zblokoval.

32:14
    Aktivní Dufek si na Wantulokovi vynutil faul a domácí čeká další oslabení. Wantulok se provinil hákováním.

33:29
    Přesilovka je hodně rychlá, akce střídá akci, bohužel chybí zakončení.

35:03
    Po trochu štastné kombinaci se ke střele dostal v pravém kruhu Wandas, jeho slabší střelu gólman Šembera kryl.

35:50
    Třinečtí vybojovali přesilovou hru. Za podražení je vyloučen na dvě minuty za podražení.

35:58
    Tečovanou střelu Srníčka od modré vyrazil Šembera do ochranné sítě.

36:13
    Azeťáci vyhazují puk přes všechny čáry. Domácí musí zakládat útočnou akci od vlastní brány.

37:00
    Macháček vjel do útočného pásma v době, kdy už tam byl Marguš, a tak nemohlo následovat nic jiného, než odpískání postavení mimo hru.

37:23
    Nahození Macháčka od modré zachytil Byčkov a puk vyhodil z obranné třetiny.

37:54
    Hosté jsou kompletní, navíc i u puku.

38:26
    AZ si dlouho v pěti nezahrál. Rozhodčí jich na ledě napočítali šest a čeká je trest. Trest odpyká Vojtěch Pindel.

39:28
    Nástřel Marguše od modré vyrazil Šembera, stejně si poradil i s pokusem Macháčka.

39:50
    Dobrá pozice Matěje, z levého kruhu trefil pouze betony havířovského gólmana.

40:00

Druhá třetina nám góly nenabídla, přesto jsme viděli několik zajímavých příležitostí. Třetí část zahájí domácí 25 sekundovou přesilovkou.

40:01

40:33
    Havířov už je znovu kompletní, Pindel zpět na ledě.

42:00
    Hra je trochu rozháraná, hráči krouží z jednoho pásma do druhého, bojují o kotouče, bohužel branky míjí velkými oblouky.

45:00
    Matěj Čempel vložil hůl mezi nohy Macháčkovi, ten upadl a havířovského hráče čeká dvouminutový trest za podražení.

45:57
    Hosté se brání bez větších problémů a nahozené puky vracejí zpět z obranné třetiny.

46:35
    Další úspěšný výpich v podání Wawrzckiewicze.

47:11
    AZ je v plném počtu.

47:33
    Nahození Rybnikára Šembera s chladnou hlavou vyrazil k mantinelu.

48:11
    Tempo zápasu poněkud opadlo. Na hráčích již nejde vidět lehkost, kterou se prezentovali v úvodní třetině.

48:46
    Čmiel si vybruslil od pravého mantinelu ke středu, následně natáhl ke střele a vypustil letící kotouč, který Šembera vyrazil.

49:32
    Marguš se dral před havířovskou bránu, ale gólman Šembera mu vystavil stopku.

49:59
    Střelu Wardase Šembera schoval pod sebe, následně při přesunu ztratil puk, jenže Wardas už se ke kotouči nedostal.

50:54
    Marguš se zjevil sám před gólmanem, zkusil střelu těsně nad ledem, kterou Šemberu neobelstil.

51:18
    Mikler hledal z pravého rohu před bránou Matěje, jenže přihrávku betonem zachytil havířovský brankář a puk zkrotil.

51:52
    Tvrdá střela Hrčka od modré orazítkovala pouze zadní mantinel za Kučerovou bránou.

52:29
    Tomeček si vzal velké sousto, když chtěl projít přes čtyři domácí hráče. Neuspěl, skončil na první dvojici.

53:38
    Do závaru před třineckou brankou nastřelil puk Grygar, Kučera puk vyrazil, vzápětí si musel poradit i z nájezdem Szturce od levého mantinelu.

54:42
    Střelu Ciencialy od modré sklepl mezi betony gólmana Matěj, rozhodčí jeho pokus posoudil jako zahráni puku vysokou holí, proto následná dorážka spoluhráče do odkryté brány nemohla platit.

55:50
    Sérii střel z havířovských hokejek gólman Kučera pochytal a málem vzápětí přihlížel gólu domácích, jenže Čmiel z otočky netrefil bránu.

56:55
    Revaj se snažil z předbrankového prostoru dopíchnout puk k levé tyči, jenže puk se odrazil těsně vedle tyče.

57:30
    Matěj byl sám u pravé tyče havířovské brány v gólové pozici, gólman Šembera vytasil svou lapačku a Matějovu střelu schoval do výstroje!

58:34
    Akci dva na jednoho zkazil nepřesnou přihrávkou Wawrzckiewicz, vzápětí z hranice levého kruhu trefil domácího hráče Grygar.

59:13
    Domácí zcela zkazili akci dva na gólmana, když druhý z útočníků špatně přijal přihrávku spoluhráče.

Třineckým Ocelářům stačily na vítězství pouze dva góly z první třetiny o které se postarali Marguš s Jurzycou. Hosté nedokázali překonat v domácí bráně výborného Kučeru a zaslouženě opouštějí WERK Arénu bez bodu.

Z vychlazené WERK Arény je to z mé strany vše, děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek středečního večera, třeba u některého z dalších online přenosů. (20:10:23)